Geri Dön
Gündem Hakkari-Çukurca kara yolunda heyelan; kamyonet kayalar arasında kaldı

Hakkari-Çukurca kara yolunda heyelan; kamyonet kayalar arasında kaldı

Hakkari- Çukurca kara yolunda meydana gelen heyelanda kamyonet, düşen dev kayaların arasında kaldı. Olayda yaralanan olmazken, jandarma ekipleri yolu ulaşıma kapattı.

Hakkari-Çukurca kara yolunda heyelan; kamyonet kayalar arasında kaldı

Kent merkezi 20 kilometre uzaklıkta, özel bir firmaya ait taş ocağı mevkiinde dün saat 22.00 sıralarında heyelan meydana geldi.

Bölgede etkili olan yağışlı havada yamaçlardan kopan kaya ve toprak yığınları, Hakkari- Çukurca kara yoluna düştü.

Bu sırada Hakkari'den Çukurca istikametine giden Zelal Açar (28) yönetimindeki kamyonet, dev kayaların arasında kaldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, bölgeye jandarma, AFAD, itfaiye, sağlık ve Karayolları ekipleri sevk edildi.

Sık sık anonslar yapan jandarma ekipleri yolun sabaha kadar kapatıldığını duyurdu. Yolun açılması için ekipler çalışma başlattı.

HAKKARİ-ÇUKURCA KARA YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Hakkari-Çukurca kara yolunda meydana gelen ve bir kamyonetin de dev kayaların arasında kalmasına neden olan heyelan, ekipler tarafından temizlendi. Gece boyunca sürdürülen yol temizleme çalışmaları, kara yollarına ait 3, İl Özel İdaresi'ne ait 2 ve taş ocağı yakınındaki özel firmaya ait 6 iş makinesi tarafından yürütüldü. Heyelan temizlenip, dev kayaların arasında kalan kamyonet çekildikten sonra kısmi çökmelerin de yaşandığı yolda onarım çalışması yapılıp kontrollü olarak ulaşıma açıldı.