Heyelan

Heyelan

Son dakika heyelan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan heyelan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan heyelan haber sayfamızda...

Heyelan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.510 heyelan haberi bulunmuştur.
Papua Yeni Gine’de toprak kayması: 100’den fazla kişi toprak altında
Papua Yeni Gine’de toprak kayması: 100’den fazla kişi toprak altında Avustralya’nın kuzeyindeki Papua Yeni Gine’de meydana gelen toprak kayması sonucu, 100’den fazla kişinin toprak altında kaldığı açıklandı.
24.05.2024 Dünya
Artvin- Erzurum kara yolu heyelan nedeniyle kapandı
Artvin- Erzurum kara yolu heyelan nedeniyle kapandı Artvin-Erzurum kara yolunda heyelan meydana geldi. Yamaçtan kopan kaya kütleleri ve toprak yığını nedeniyle kapanan yolun temizlenmesi için bölgeye ekip sevk edildi.
23.05.2024 Gündem
Maden sahasındaki heyelan nedeniyle taşan gölet, belde yolunu ulaşıma kapattı
Maden sahasındaki heyelan nedeniyle taşan gölet, belde yolunu ulaşıma kapattı Kütahya'nın Seyitömer beldesinde özel bir işletmeye ait maden sahasında meydana gelen heyelan, karayolu yakınındaki göletin taşmasına neden oldu. Belde ile kent merkezi arasındaki yol su altında kalarak, ulaşıma kapandı.
21.05.2024 Foto Galeri
Hakkari-Çukurca kara yolunda heyelan; kamyonet kayalar arasında kaldı
Hakkari-Çukurca kara yolunda heyelan; kamyonet kayalar arasında kaldı Hakkari- Çukurca kara yolunda meydana gelen heyelanda kamyonet, düşen dev kayaların arasında kaldı. Olayda yaralanan olmazken, jandarma ekipleri yolu ulaşıma kapattı.
9.05.2024 Gündem
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, AFAD yetkililerini dinledi
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, AFAD yetkililerini dinledi Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, AFAD’ın ÇED Raporu’na gönderdiği yazıyı TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu toplantısında okudu. Memiş, “Sahada yapılacak tesislerin inşaat işleminde, bölgede herhangi bir doğa olayını tetiklememesine dikkat edilmeli, bölgede meydana gelebilecek deprem, kaya düşmesi, heyelan, su baskını, çığ gibi afetler göz önünde bulundurulmalıdır. Son paragraf, ÇED Raporu’nda belirtilen ilgili mevzuatlara titizlikle uyulması ve taahhütlerin yerine getirilmesi kaydıyla söz konusu projenin uygulanmasında müdürlüğümüzce herhangi bir sakınca bulunmamaktadır” dedi.
6.05.2024 Politika
İliç'teki maden faciasında cansız bedenine ulaşılan 2 işçi, toprağa verildi
İliç'teki maden faciasında cansız bedenine ulaşılan 2 işçi, toprağa verildi Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında cansız bedenlerine ulaşılan işçilerden Ramazan Çimen ile Kenan Öz'ün cenazeleri, bugün törenle toprağa verildi.
4.05.2024 Gündem
Elazığ’da sağanak; cadde ve sokaklar suyla doldu
Elazığ’da sağanak; cadde ve sokaklar suyla doldu Elazığ’da etkili olan sağanakta bazı cadde ve sokaklar suyla doldu, sürücüler araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti.
2.05.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Bolu Dağı Tüneli 67 metre uzatılacak
Bakan Uraloğlu: Bolu Dağı Tüneli 67 metre uzatılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bolu Dağı Tüneli'nin heyelanlara karşı güçlendirilmesine yönelik 2'nci etap çalışmalarının temmuz ayında başlayacağını belirterek, tünelin toplam 67 metre uzatılacağını açıkladı.
1.05.2024 Video
Naci Görür: İzmir, Tunceli, Bingöl ve Erzincan endişelendiriyor
Naci Görür: İzmir, Tunceli, Bingöl ve Erzincan endişelendiriyor Bilim Akademisi üyesi, yer bilimci ve deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, "Bugünlerde daha çok Tunceli, Bingöl Karlıova, Erzincan yöreleri biraz endişelendiriyor. İzmir'de de endişemiz var. Çünkü İzmir'de, 15 fay var. İzmir yarımadasını kesen fayların özelliklerini bilmiyoruz. Bilmediğimiz için sorun olarak düşünüyoruz" dedi.
1.05.2024 Video
Bakan Uraloğlu: Bolu Dağı Tüneli 67 metre uzatılacak
Bakan Uraloğlu: Bolu Dağı Tüneli 67 metre uzatılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bolu Dağı Tüneli'nin heyelanlara karşı güçlendirilmesine yönelik 2'nci etap çalışmalarının temmuz ayında başlayacağını belirterek, tünelin toplam 67 metre uzatılacağını açıkladı.
1.05.2024 Politika
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerini dinledi
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerini dinledi TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, “Bu olayı araştıracağız, ihmal süreçlerini ve bundan sonra bu tür kazaların olmaması için neler yapılması gerekiyor bu konuda da çalışacağız” dedi.
1.05.2024 Politika
Bakan Özhaseki: Sene sonuna kadar 200 bin konutumuzun teslimatını yapacağız
Bakan Özhaseki: Sene sonuna kadar 200 bin konutumuzun teslimatını yapacağız Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Depremin üzerinden 14 aylık bir süre geçti. Bu 14 ay boyunca bizler gece gündüz demeden çalıştık. Çok şükür geldiğimiz noktada 76 bin konutumuzu bitirdik, mal sahiplerine teslim ettik. Sene sonuna kadar da 200 bin konutumuzun teslimatını yapacağız" dedi.
30.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye için kentsel dönüşüm çalışmaları, tercihten öte zorunluluktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye için kentsel dönüşüm çalışmaları, tercihten öte zorunluluktur Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Başta deprem olmak üzere ülkemizin doğal afetlere hazırlık noktasındaki eksikleri süratle giderilmelidir. Nüfusunun yüzde 71'i deprem riski yüksek yerlerde ikamet eden Türkiye için kentsel dönüşüm çalışmaları, tercihten öte zorunluluktur" dedi.
29.04.2024 Politika
Gümüşhane'de baraj yakınında heyelan anı kamerada
Gümüşhane'de baraj yakınında heyelan anı kamerada Gümüşhane'’nin Kürtün ilçesinde Kürtün Barajı yakınında yamaçta heyelan meydana geldi. Tonlarca toprak kütlesinin hareketlenip, kara yoluna aktığı anlar cep telefonu kameralarına yansıdı.
24.04.2024 Video
Gümüşhane'de baraj yakınında heyelan anı kamerada
Gümüşhane'de baraj yakınında heyelan anı kamerada Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde Kürtün Barajı yakınında yamaçta heyelan meydana geldi. Tonlarca toprak kütlesinin hareketlenip, kara yoluna aktığı anlar cep telefonu kameralarına yansıdı.
24.04.2024 Gündem
Birçok kentte kuvvetli yağış ve fırtına etkili oluyor
Birçok kentte kuvvetli yağış ve fırtına etkili oluyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından bugün yurdun birçok bölgesinde kuvvetli yağış ve fırtına etkili oluyor. İşte yurt genelinde bugün yaşananlar...
20.04.2024 Gündem
İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan işçi, toprağa verildi
İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan işçi, toprağa verildi Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan 9 işçiden, 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan Adnan Keklik (42) toprağa verildi. Cenazeye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da katıldı.
20.04.2024 Gündem
Gaziosmanpaşa'daki toprak kayması: Erzincan’da yaşanan heyelan gibi olacak diye korktuk
Gaziosmanpaşa'daki toprak kayması: Erzincan’da yaşanan heyelan gibi olacak diye korktuk Toprak kaymasının yaşandığı ve 30 evin boşaltıldığı Gaziosmanpaşa Yıldıztabya Mahallesi sakinleri yaşadıklarını anlattı. Olay sonrası evi boşaltılanlardan Hikmet Kiki, “Erzincan’da yaşanan heyelan olayı gibi olacak diye korktuk” dedi.
20.04.2024 Video
Gaziosmanpaşa'daki toprak kayması: Erzincan’da yaşanan heyelan gibi olacak diye korktuk
Gaziosmanpaşa'daki toprak kayması: Erzincan’da yaşanan heyelan gibi olacak diye korktuk Toprak kaymasının yaşandığı ve 30 evin boşaltıldığı Gaziosmanpaşa Yıldıztabya Mahallesi sakinleri yaşadıklarını anlattı. Olay sonrası evi boşaltılanlardan Hikmet Kiki, “Erzincan’da yaşanan heyelan olayı gibi olacak diye korktuk” dedi.
20.04.2024 Gündem
Karabük’te heyelan nedeniyle 4 ev boşaltıldı
Karabük’te heyelan nedeniyle 4 ev boşaltıldı Karabük’te yamaçta meydana gelen heyelan nedeniyle istinat duvarının bir bölümü çökerek bir evin çatısına zarar verdi. Ekipler tarafından yapılan incelemenin ardından yamaçta zarar gören evle birlikte 4 ev boşaltıldı.
18.04.2024 Gündem
Bolu Dağı Tüneli’nin İstanbul yönü Kurban Bayramı sonrası 75 metre uzatılacak
Bolu Dağı Tüneli’nin İstanbul yönü Kurban Bayramı sonrası 75 metre uzatılacak Bolu Valisi Erkan Kılıç başkanlığında düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan Karayolları 4. Bölge Müdürü Mehmet Fidan, Bolu Dağı Tüneli’nin Ankara yönündeki tüpünün 90 metre uzatılmasının ardından Kurban Bayramı sonrasında İstanbul yönünün de heyelan riskine karşı 70 metre uzatılacağını açıkladı.
18.04.2024 Gündem
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını yaptı
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını yaptı TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını yaptı. Komisyon başkanlığına seçilen AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, "Bu kazadaki sorumluların cezalandırılması, ihmallerin ortaya çıkması için güzel bir rapor düzenleyip, o raporun da sonraki süreçte takipçisi olacağız" dedi.
18.04.2024 Politika
Yüksekova'da askeri üs bölgelerinin yolu, kar ve heyelandan temizlendi
Yüksekova'da askeri üs bölgelerinin yolu, kar ve heyelandan temizlendi Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kalınlığı yer yer 3 metreyi bulan kardan kapanan askeri üs bölgelerine giden yollar, karla mücadele ekipleri tarafından yapılan çalışmayla yeniden ulaşıma açıldı.
17.04.2024 Video
Antalya'daki teleferik kazasında hayatını kaybetmişti; ailesiyle ilk kez binmiş
Antalya'daki teleferik kazasında hayatını kaybetmişti; ailesiyle ilk kez binmiş Antalya'da dün yaşanan teleferik kazasında hayatını kaybeden Memiş Gümüş'ün (54), olaydan yaralı olarak kurtulan eşi ve iki çocuğuyla ilk kez teleferiğe bindikleri ortaya çıktı.
13.04.2024 Gündem
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanların tamamı kurtarıldı
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanların tamamı kurtarıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait teleferik hattında dün gece hattı tutan demirlerden birinin çıkarak çarptığı kabinin tabanının kopmasıyla içerisindeki 8 kişi yere düştü. Metrelerce yüksekten düşen 8 kişiden 1'i hayatını kaybetti, 7'si yaralandı. Hattın durması üzerine 24 kabindeki 171 kişi mahsur kaldı. Teleferik kazasında 19 kabindeki 137 kişinin kurtarıldığı, 29 kişi için de çalışmaların devam ettiği duyuruldu.
13.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

heyelan AFAD iliç bolu Bakan Uraloğlu

Heyelan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.