Geri Dön
GündemPetrol Ofisi’nden AFAD ve kamu kurumlarına 5 milyon litrelik akaryakıt ikmal desteği

Petrol Ofisi’nden AFAD ve kamu kurumlarına 5 milyon litrelik akaryakıt ikmal desteği

Türkiye'nin enerji altyapı grubu Petrol Ofisi, 10 ilde etkili olan depremin ardından, bölgede arama kurtarma ekipleri ve depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik akaryakıt tedarik süreçlerine ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “AFAD'a sunulmak üzere 5 milyon litrelik akaryakıt ikmalini on ilimizdeki istasyonlarımızda otomasyon sistemimizde ihtiyaca göre kademeli olarak tanımlayarak bilabedel gerçekleştiriyoruz” denildi.

Petrol Ofisi’nden AFAD ve kamu kurumlarına 5 milyon litrelik akaryakıt ikmal desteği

Konuya ilişkin açıklamanın devamında, “Petrol Ofisi Grubu olarak ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin ilk anlarından itibaren bakanlıklarımız, AFAD, il ve ilçe sağlık birimleri, jandarma ve polis kuvvetleriyle sahada el birliği ile hareket ediyor, bayilerimizin ve bölge operasyon birimlerimizin koşulsuz desteğiyle kesintisiz akaryakıt ikmali için çalışıyoruz. Terminallerimiz ihtiyacı sürekli karşılayacak kapasitede çalışıyor. Tankerlerimiz terminallerdeki yakıtı bölgeye taşımak için 24 saat ara vermeksizin yol alıyor” denildi.

YAKLAŞIK 100 BİN ARACA YAKIT İKMALİ

AFAD’ın da dahil olduğu 5 bin 600’dan fazla kamu kurumunun yaklaşık 100 bin aracına yakıt ikmali yapıldığının belirtildiği açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Sektörümüzün tüm bileşenleri, düzenleyici kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte tüm imkânlarımızla arama-kurtarma faaliyetlerinin sürekliliği ve depremzede vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanması adına seferber olmuş durumdayız. Grup olarak Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla AFAD’ın da dahil olduğu 5.600’dan fazla kamu kurumunun yaklaşık 100.000 aracına yakıt ikmali yapıyoruz.

“Karasal tedarikin yanında en önemli önceliğimiz havalimanlarına JetA1 yakıtını tedarik etmektir. Adana ve Gaziantep’teki ikmal merkezimiz de bu yönde tam kapasite ile hizmet vermektedir. Terminallerimizden deniz yolu ile akaryakıt tedarik operasyonu kapsamında gemilerimiz kesintisiz olarak faaliyettedir. Petrol Ofisi olarak, depremin etkilerine karşı kamu ve özel sektörden tüm paydaşlarımızla birlikte giriştiğimiz seferberliği sürdürmeye kararlıyız. Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza sabır diliyoruz."