Yakıt

Yakıt

Son dakika yakıt haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yakıt gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yakıt haber sayfamızda...

Yakıt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.084 yakit haberi bulunmuştur.
UNRWA: Gazze’de insanlar kirli su içiyor, bulaşıcı hastalıklar artıyor
UNRWA: Gazze’de insanlar kirli su içiyor, bulaşıcı hastalıklar artıyorBirleşmiş Milletler (BM) Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), Gazze’de 4 kişiden 3’ünün kirli su kaynaklarından su tükettiğini ve bulaşıcı hastalıkların arttığını duyurdu.
19.02.2024Dünya
Ghebreyesus: Nasser hastanesi hizmet dışı kaldı
Ghebreyesus: Nasser hastanesi hizmet dışı kaldıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Ghebreyesus, Gazze’de bulunan Nasser hastanesinin bir haftadır devam eden kuşatma sonucu hizmet dışı kaldığını duyurdu.
18.02.2024Dünya
ABD’nin BM Büyükelçisi Greenfield: Cezayir’in karar taslağını veto ederiz
ABD’nin BM Büyükelçisi Greenfield: Cezayir’in karar taslağını veto ederizABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield, Cezayir’in BM’ye sunduğu ve acil ateşkesi içeren karar taslağının oylama sunulması halinde kendileri tarafından veto edileceğini belirtti. Greenfield, halihazırda bir anlaşma için çalışıldığını ve bu taslağın anlaşmaya ters düşeceğini söyledi.
18.02.2024Dünya
İHH Gazze'ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH Gazze'ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyorİHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in saldırıları altındaki Gazze'ye insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim'den bu yana gıda kolisi, battaniye ve tıbbi malzeme gibi farklı kalemlerde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
17.02.2024Gündem
İmamoğlu: Son dönemde çevre adına iyi bir sınav verilmemiştir
İmamoğlu: Son dönemde çevre adına iyi bir sınav verilmemiştirİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kültürel yaşam alanına dönüştürülen, Beykoz Çubuklu Silolarındaki çalışmaları inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan İmamoğlu, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, "Son dönemde çevre adına da iyi bir sınav verilmemiştir." diye konuştu.İmamoğlu seçim anketleriyle ilgili ise, "Gerçek anketler muhtemeldir ki önümüzdeki haftadan sonra yani 12-2 hafta sonra daha somut verilerle önümüze gelir." dedi.
15.02.2024Politika
Motosiklet kazasında ölen Berkay'dan sonra Hasan da yaşamını yitirdi
Motosiklet kazasında ölen Berkay'dan sonra Hasan da yaşamını yitirdiTokat'ta, yaya geçinden yolun karşısına geçerken otomobilin motosiklete çarptığı kazada yaralanan Hasan Ertekin (16), dün akşam hastanede yaşamını yitirdi. Kazada motosiklet sürücüsü Berkay Polat (16) da hayatını kaybetmişti.
14.02.2024Gündem
Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyor
Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyorÇimento üreticisi Limak Şirketler Grubu’nun iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyor. Şirketin sermaye artırımı ve ortak satışı ile yapılacak halka arzında pay başına satış fiyatı 16,20 TL olarak belirlendi. Halka arzda 14-15-16 Şubat’ta talep toplanacak.
13.02.2024Ekonomi
Jeff Bezos'un ultra lüks yatı 'Flying Fox' Fethiye'de
Jeff Bezos'un ultra lüks yatı 'Flying Fox' Fethiye'deDünyanın en zengin iş adamlarından Amazon'un sahibi Jeff Bezos'un 136 metrelik ultra lüks yatı 'Flying Fox', Fethiye'ye demir attı.
12.02.2024Gündem
Turgut Altınok: Ankara'da hayatı kolaylaştıracak hizmetleri hükumetimiz yapmaya devam ediyor
Turgut Altınok: Ankara'da hayatı kolaylaştıracak hizmetleri hükumetimiz yapmaya devam ediyorAK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "Ankara’da hizmetler hükümetimiz tarafından devam ediyor. Hiçbir siyasi hesap ya da engelleme olmadan 'burada farklı bir belediye başkanı var, hadi bunu yapmayalım' değil, tam aksine Ankaralı hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştıracak, ulaşımını kolaylaştıracak hizmetleri hükumetimiz yapmaya devam ediyor" dedi.
10.02.2024Politika
Kâmil Koç, 10 adet TEMSA VIP Safir alımı yaptı
Kâmil Koç, 10 adet TEMSA VIP Safir alımı yaptıSeyahat markası Kâmil Koç, 2024 yılına yeni yatırımlarla başladı. Şirket, büyüme hedefleri doğrultusunda filosuna 10 adet TEMSA VIP Safir kattığını duyurdu. Yeni yıl için hedeflenen 53 araçlık yatırımın ilk ayağını oluşturan araçlar, Adana'da düzenlenen bir törenle teslim alındı. Teknoloji, güvenli sürüş, yakıt performansı ve doğa dostu olması gibi birçok özelliği ile sektörde öne çıkan otobüsler Kâmil Koç bünyesinde Türkiye çapında hizmet verecek.
9.02.2024Ekonomi
Türkiye'nin havası en kirli 20 bölgesi belli oldu
Türkiye'nin havası en kirli 20 bölgesi belli olduHava kalite izleme istasyonlarının verilerini analiz eden Greenpeace Akdeniz, Türkiye'de hava kirliliğinin en yoğun olduğu 20 bölgeyi belirledi. İlk sırada Hatay'ın İskenderun ilçesi yer alıyor.
9.02.2024Gündem
Akkuyu NGS’nin 1’inci ünitesinde montaj çalışmaları için özel alan oluşturuldu
Akkuyu NGS’nin 1’inci ünitesinde montaj çalışmaları için özel alan oluşturulduAkkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 1’inci güç ünitesinde bulunan reaktör bölmesinde, reaktör kontrol kurulumu için gereken temizlik yapılarak özel bir alan oluşturuldu. Özel alanın oluşturulması, 1’inci ünitenin reaktör binasında genel inşaat işlerinin tamamlanması ile ekipman çalıştırma ve ayarlama aşamasına geçilmesi anlamına geliyor.
8.02.2024Kurumsal
NATO boru hattından 50 bin litre akaryakıt hırsızlığında 'yeniden yargılama' kararı
NATO boru hattından 50 bin litre akaryakıt hırsızlığında 'yeniden yargılama' kararıKocaeli'nin Körfez ilçesinde bir oto yıkama dükkanından tünel kazarak NATO boru hattından 50 bin litre akaryakıt çalan 5 kişi 'nitelikli hırsızlık' suçundan ayrı ayrı 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların ve NATO avukatlarının itiraz sonrası istinafa taşınıp, incelenen dosyada yeniden yargılama kararı verildi.
8.02.2024Gündem
İstanbul Boğazı’nda hasar gören kabloların onarım çalışmaları devam ediyor
İstanbul Boğazı’nda hasar gören kabloların onarım çalışmaları devam ediyorİstanbul Boğazı’ndan 21 Ocak’taki geçişi sırasında demir atan PERİA isimli geminin hasar verdiği deniz altındaki kabloların onarım çalışmaları devam ediyor.
7.02.2024Video
İstanbul Boğazı’nda hasar gören kabloların onarım çalışmaları devam ediyor
İstanbul Boğazı’nda hasar gören kabloların onarım çalışmaları devam ediyorİstanbul Boğazı’ndan 21 Ocak’taki geçişi sırasında demir atan PERİA isimli geminin hasar verdiği deniz altındaki kabloların onarım çalışmaları devam ediyor.
7.02.2024Gündem
Ukrayna Güvenlik Servisi, Rus ajan ağını deşifre etti: Aralarında belediye meclisi yetkilisi de var
Ukrayna Güvenlik Servisi, Rus ajan ağını deşifre etti: Aralarında belediye meclisi yetkilisi de varUkrayna Güvenlik Servisi (SBU), Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) ajan ağının deşifre edildiğini duyurdu. SBU, gözaltına alınan kişiler arasında Donetsk bölgesindeki savunma fabrikasının mühendisi ve belediye meclisi yetkilisinin de bulunduğunu açıkladı.
5.02.2024Dünya
Albayrak Grubu’ndan depremzede çocuklara psikososyal destek
Albayrak Grubu’ndan depremzede çocuklara psikososyal destekAlbayrak Grubu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde gönüllüler ile birlikte Hatay Kırıkhan’daki Konteyner Kent’te çocuklara psikososyal destek sağlamak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
5.02.2024Kurumsal
Toroslar EDAŞ: Deprem bölgesinde 1,9 milyar liralık bütçeyle yıl boyu çalıştık
Toroslar EDAŞ: Deprem bölgesinde 1,9 milyar liralık bütçeyle yıl boyu çalıştıkDepremlerden etkilenen 11 ilden 5'inin elektrik dağıtımından sorumlu Toroslar EDAŞ, yıl boyunca başta Hatay ve Gaziantep olmak üzere 1,9 milyar liralık bütçeyle çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.
5.02.2024Video
Toroslar EDAŞ: Deprem bölgesinde 1,9 milyar liralık bütçeyle yıl boyu çalıştık
Toroslar EDAŞ: Deprem bölgesinde 1,9 milyar liralık bütçeyle yıl boyu çalıştıkDepremlerden etkilenen 11 ilden 5'inin elektrik dağıtımından sorumlu Toroslar EDAŞ, yıl boyunca başta Hatay ve Gaziantep olmak üzere 1,9 milyar liralık bütçeyle çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.
5.02.2024Kurumsal
Gezeravcı'nın 'gMetal' deneyi, savunma ve uzay sanayine katkı sunacak
Gezeravcı'nın 'gMetal' deneyi, savunma ve uzay sanayine katkı sunacakAlper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) gerçekleştirdiği 13 deneyden biri olan 'gMetal' deneyinin proje yöneticilerinden Prof. Dr. İskender Gökalp, metal parçacıklarının hava içinde yanması ile karbondioksit salınımı olmadan enerji üretimi amaçladıklarını belirterek, "Deneyin, Türkiye'nin savunmadan uzaya kadar olan milli hamlelerine katkı yapmasının yanı sıra daha yaşanabilir bir dünya için de çıktıları olacak" dedi.
3.02.2024Gündem
Sultangazi'de akarkayıt hırsızlarını korna çalarak kaçırdı
Sultangazi'de akarkayıt hırsızlarını korna çalarak kaçırdıSultangazi'de seyir halindeki TIR şoförü, park halindeki TIR'dan akaryakıt çalmaya çalışanları kornaya basarak korkutup kaçmalarını sağladı. O anlar saniye saniye kameraya yansıdı.
2.02.2024Gündem
Boğazda arıza yapan yakıt tankeri, denizaltı kablolarına zarar verdi
Boğazda arıza yapan yakıt tankeri, denizaltı kablolarına zarar verdiİstanbul Boğazı'ndan 21 Ocak'taki geçişi sırasında demir atan PERİA isimli geminin denizaltı kablolarına zarar verdiği ortaya çıktı. Geminin zarar verdiği Büyükdere - İğneada arasındaki "KAFOS Denizaltı Fiber Optik Kablo Sistemi" ne ait kabloların bu gece onarılacağı öğrenildi.
2.02.2024Gündem
'Sulak alanlarımızı ve suyumuzu tüketirsek Büyük Kitlesel 6'ncı Yok Oluş kapımızı çalar'
'Sulak alanlarımızı ve suyumuzu tüketirsek Büyük Kitlesel 6'ncı Yok Oluş kapımızı çalar'Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı hidrobiyolog Dr. Erol Kesici, 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü dolayısıyla son yıllarda artan kuraklıklara dikkati çekerek, "Sulak alanlarımız ve suyumuzu tüketirsek 'Büyük Kitlesel 6'ncı Yok Oluş' kapımızı çalar. Su yoksa insan medeniyeti yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu yok oluşun şakası yok" uyarısında bulundu.
2.02.2024Gündem
Sarıyer'de intihar girişimi: Denize atlayan kadını kurtarmak için seferber oldular
Sarıyer'de intihar girişimi: Denize atlayan kadını kurtarmak için seferber oldularSarıyer'de intihar etmek için denize atlayan kadın, akaryakıt istasyonundaki görevli ve vatandaşların da yardımı ile kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan kadına yardım eden Vedat Demirel, "Vatandaşlar benim ayaklarımdan tuttular, ben aşağı salındım. Bayanın iki ayağından yakaladım ve oradan çıkardık" dedi.
1.02.2024Video
Sarıyer'de intihar girişimi: Denize atlayan kadını kurtarmak için seferber oldular
Sarıyer'de intihar girişimi: Denize atlayan kadını kurtarmak için seferber oldularSarıyer'de intihar etmek için denize atlayan kadın, akaryakıt istasyonundaki görevli ve vatandaşların da yardımı ile kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan kadına yardım eden Vedat Demirel, "Vatandaşlar benim ayaklarımdan tuttular, ben aşağı salındım. Bayanın iki ayağından yakaladım ve oradan çıkardık" dedi.
1.02.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

suistanbuladayboğazkablo

Yakıt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.