Gazze

Gazze

Son dakika Gazze haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gazze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gazze haber sayfamızda...

Gazze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.588 gazze haberi bulunmuştur.
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 38 bin 584 sivil öldü
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 38 bin 584 sivil öldüFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılar sonucu 38 bin 584 sivilin hayatını kaybettiğini, 88 bin 881 sivilin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık, son 24 saatte 141 sivilin yaşamını yitirdiğini, 400 sivilin ise yaralandığını açıkladı.
14.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Cambaz 3. Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin direnişini kırmak için her türlü alçaklığı yaptılar, ancak sinsi ve kanlı emellerine ulaşamadılar. Oysa her şeyi en ince detayına kadar hesaplamışlardı. Oysa 40 yıl boyunca bukalemun gibi kırk kılığa bürünerek kendilerini gizlemeyi başarmışlardı. 15 Temmuz gecesi de tereyağından kıl çeker gibi Türkiye'yi işgal edeceklerini, milletin iradesine el koyacaklarını zannediyorlardı. Ama 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti" dedi.
13.07.2024Politika
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdi
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdiMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Sayın Cumhurbaşkanımız Davos'ta dönemin İsrail Cumhurbaşkanına posta koydu. 'Ben seni katil olarak tanıyorum ve seninle mücadele edeceğim' dedi. Bunu 'One Minute' diyerek yaptı. Bu olayın üzerine Türkiye'deki FETÖ yapıları, Cumhurbaşkanımıza ve Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini alaşağı edecek B planlarını hayata geçirmeye başladı" dedi.
13.07.2024Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'da silahlı kuvvetlerde görev yapan 32 bin 189 subayın 10 bin 468'i yani yüzde 33'ü ordumuzdan atıldı. Kurmay subaylarda durum çok daha vahimdir. Çünkü örgütün 80'li yıllardan itibaren özellikle hedefe koyduğu ve zamanla çöreklendiği yerlerin en başında harp akademileri yani kurmaylık sistemi geliyordu. Bin 886 kurmay subayı bin 524'ü yani yüzde 81'i FETÖ'den ihraç edildi. Mesela Deniz Harp Akademisi'nin birinci ve ikinci sınıflarında eğitim gören kursiyerin tamamının ilişiği kesildi" dedi.
13.07.2024Politika
İsrail, Han Yunus’u vurdu: 71 ölü, 289 yaralı
İsrail, Han Yunus’u vurdu: 71 ölü, 289 yaralıİsrail’in Gazze’deki Han Yunus kentinin El Mevasi bölgesine düzenlediği hava saldırısı sonucunda en az 71 kişi öldü, 289 kişi yaralandı. Filistin Kızılayı (PRCS) yaralanan 102 kişinin hastanelere nakledildiğini duyurdu.
13.07.2024Dünya
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal, Türkiye geliyor
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal, Türkiye geliyorSuudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan Al-Suud, resmi temaslarda bulunmak üzere yarın Türkiye'ye ziyarette bulunacak.
13.07.2024Politika
BM Genel Sekreteri Guterres: Gazze’de hiçbir yer güvenli değil, her yer potansiyel ölüm bölgesi
BM Genel Sekreteri Guterres: Gazze’de hiçbir yer güvenli değil, her yer potansiyel ölüm bölgesiBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze’deki durumun kötüye gittiğini vurgulayarak, “Hiçbir yer güvenli değil. Her yer potansiyel bir ölüm bölgesi” dedi.
13.07.2024Dünya
Biden: Gazze’de ateşkes müzakerelerinde ilerleme kaydediyoruz, bu işi bitirmeye kararlıyım
Biden: Gazze’de ateşkes müzakerelerinde ilerleme kaydediyoruz, bu işi bitirmeye kararlıyımABD Başkanı Joe Biden, İsrail ile Hamas arasında devam eden ateşkes müzakerelerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekibim ilerleme kaydediyor ve ben de bu işi bitirmeye kararlıyım” dedi.
13.07.2024Dünya
Dışişleri'nden, İsrailli Bakan Katz'a tepki
Dışişleri'nden, İsrailli Bakan Katz'a tepkiDışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.
12.07.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Filistinli kurbanları Ukraynalı kurbanlara eşit kabul etmelisiniz
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Filistinli kurbanları Ukraynalı kurbanlara eşit kabul etmelisinizTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi kapsamında yaptığı değerlendirmede Rusya-Ukrayna arasındaki savaş ile İsrail’in Gazze başta olmak üzere Filistin topraklarındaki insanlık dışı saldırıları karşısında takınılan tavrın, bir çifte standart ve ayrımcılık olduğunu ve kabul edilemeyeceğini belirtti.
12.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki yoğun diplomasi trafiği
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki yoğun diplomasi trafiğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Liderler Zirvesi sonrasında değerlendirmelerde bulundu.
12.07.2024Dünya
BM: Gazze’de çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyiz
BM: Gazze’de çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyizUNRWA İletişim Direktörü Juliette Touma İsrail’in tahliye emirleri sonrasında Gazze’deki mevcut durumu değerlendirerek, “Bu savaş devam ederse, bütün bir çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyiz” dedi.
12.07.2024Dünya
ABD’den Gazze’ye 100 milyon dolarlık ek gıda yardımı paketi
ABD’den Gazze’ye 100 milyon dolarlık ek gıda yardımı paketiABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) Başkanı Samantha Power, BM yetkililerin Gazze’de bölgeye yayılan kıtlık uyarıları sonrasında acil gıda yardımını desteklemek ve bölgeye ulaştırmak için 100 milyon dolarlık ek bir yardım sağlandığını duyurdu.
12.07.2024Dünya
Fransa Büyükelçisi Dumont: Türkiye ile ikili iş birliğini derinleştirmek için çalışıyoruz
Fransa Büyükelçisi Dumont: Türkiye ile ikili iş birliğini derinleştirmek için çalışıyoruzFransa Büyükelçisi Isabelle Dumont, Türkiye ile Fransa arasında ikili iş birliğini derinleştirmek ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için çalıştıklarını, ticaret hacminin artmaya devam ettiğini ve 23 milyar doları aşarak yeni bir rekora imza attığını söyledi.
12.07.2024Politika
Srebreni̇tsa ve Gazze’de hayatını kaybedenler Ümrani̇ye’de anıldı
Srebreni̇tsa ve Gazze’de hayatını kaybedenler Ümrani̇ye’de anıldıÜmraniye Belediyesi, Srebrenitsa Soykırımı’nın 29’uncu yılı dolayısıyla şehitleri anma programı düzenledi. Gazze'de hayatını kaybedenlerin de anıldığı program kapsamında sergi de açıldı. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, "Müslüman coğrafyasında yapılan katliamları unutmamamız ve çocuklarımıza anlatmamız gerekiyor” dedi.
12.07.2024Kültür&Sanat
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı var
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nin ardından ABD’nin başkenti Washington’da basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Netanyahu yönetiminin sadece kendi halkının değil, bölgenin de güvenliğini tehlikeye attığını belirterek, “Karşımızda savaş hukuku dahil, hiçbir hukuk, nizam, değer ve sınır tanımayan gözü dönmüş bir yapı vardır” dedi.
12.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptı
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptıTBMM Genel Kurulu, Sırp ordusunun Bosna-Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'yı işgal ederek, 8 binin üzerinde sivili katletmesinin 29'uncu yılı dolayısıyla genel görüşme gerçekleştirdi.
12.07.2024Politika
Bahçelievler'de Srebrenitsa Soykırımı Fotoğraf Sergisi açıldı
Bahçelievler'de Srebrenitsa Soykırımı Fotoğraf Sergisi açıldıBahçelievler Belediyesi, Srebrenitsa katliamının 29'uncu yıldönümünde Srebrenitsa Soykırımı Fotoğraf Sergisi açtı. Açılışını Bosna Hersek İstanbul Konsolosu Enisa Komar, Bosna Savaşı sırasında Aliya İzzetbegoviç’in emrinde önemli roller üstlenen komutan Suleyman Vranj ve Bahçelievler Belediyesi Başkan Yardımcısı Göksel Erdem’in gerçekleştirdiği, fotoğraf sanatçısı Velija Hasanbegoviç’in fotoğraflarından oluşan sergi, 13 Temmuz’a kadar Siyavuşpaşa Köşkü’nde ziyaret edilebilecek.
11.07.2024Kültür&Sanat
Suat Kılıç: En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir
Suat Kılıç: En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “En düşük emekli aylığı yükseltilmelidir. En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir. Diğer tüm emeklilerin maaşları da orantılı olarak buradan yukarıya doğru kademeli olarak yükseltilmelidir. Sadece en düşük emekli maaşını yükseltmek bütün emeklileri en düşük emekli maaşı ile geçirmeye mahkûm etmekten başka bir şey değildir” dedi.
11.07.2024Politika
Ali Erbaş: Bu katliamı, bu soykırımı normalleştirmeyeceğiz
Ali Erbaş: Bu katliamı, bu soykırımı normalleştirmeyeceğizDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘’Dünya bu soykırım karşısında nasıl sessiz kalıyor anlamak mümkün değil. Ama biz anlatmaya devam edeceğiz. Bu katliamı, bu soykırımı normalleştirmeyeceğiz. Kötülüğe ses çıkarmayanlar kötülüğe ortak olurlar” dedi.
11.07.2024Gündem
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyor
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 yıl önce Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzerine bugün Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında Filistin halkı maruz kalıyor. 16 bini çocuk olmak üzere yaklaşık 40 bin masum insanın katledilmesini, uluslararası kurum ve kuruluşlar tıpkı 29 sene evvel olduğu gibi sadece seyrediyor. Tüm dünya olarak insanlık ve samimiyet imtihanından geçiyoruz" dedi.
11.07.2024Video
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyor
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 yıl önce Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzerine bugün Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında Filistin halkı maruz kalıyor. 16 bini çocuk olmak üzere yaklaşık 40 bin masum insanın katledilmesini, uluslararası kurum ve kuruluşlar tıpkı 29 sene evvel olduğu gibi sadece seyrediyor. Tüm dünya olarak insanlık ve samimiyet imtihanından geçiyoruz" dedi.
11.07.2024Politika
Sınır Tanımayan Doktorlar: İsrail’in tahliye emri sonrası Gazze’deki son sağlık tesisimiz kapandı
Sınır Tanımayan Doktorlar: İsrail’in tahliye emri sonrası Gazze’deki son sağlık tesisimiz kapandıSınır Tanımayan Doktorlar (MSF), İsrail’in tahliye emri sonrasında Gazze’deki son sağlık tesislerinin geçici olarak kapatıldığını duyurdu. BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), “Bu sivillerin korunması ve ister gitsinler ister kalsınlar, temel ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor” dedi.
11.07.2024Dünya
Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek
Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Yeni Şafak foto muhabiri Mustafa Cambaz adına düzenlenen Şehit Mustafa Cambaz 3'üncü Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni, 13 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek. Yeni Şafak gazetesi tarafından düzenlenen yarışmada, 4 temel kategoride verilecek ödüllerin yanında 2 özel ödül verilecek. 6 Mayıs günü başvuruların açıldığı yarışmaya 8 bin fotoğraf gönderildi. Jüri tarafından seçilerek kazanan fotoğraflar ise Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda sergilenecek.
10.07.2024Video
Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek
Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Yeni Şafak foto muhabiri Mustafa Cambaz adına düzenlenen Şehit Mustafa Cambaz 3'üncü Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni, 13 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek. Yeni Şafak gazetesi tarafından düzenlenen yarışmada, 4 temel kategoride verilecek ödüllerin yanında 2 özel ödül verilecek. 6 Mayıs günü başvuruların açıldığı yarışmaya 8 bin fotoğraf gönderildi. Jüri tarafından seçilerek kazanan fotoğraflar ise Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda sergilenecek.
10.07.2024Kültür&Sanat

Benzer Haber Etiketleri

gazzeCumhurbaşkanı Erdoğanabdfilistinsaldırı

Gazze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.