Enerji

Enerji

Son dakika enerji haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enerji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enerji haber sayfamızda...

Enerji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.682 enerji haberi bulunmuştur.
Başkent EDAŞ’tan Batı Karadeniz’deki yoğun yağış ve sele ilişkin açıklama
Başkent EDAŞ’tan Batı Karadeniz’deki yoğun yağış ve sele ilişkin açıklama  Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş’den (Başkent EDAŞ) Kastamonu, Bartın, Karabük ve Zonguldak’ta yoğun yağış ve sellere ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada, meydana gelen yoğun yağış ve seller nedeniyle oluşan elektrik arızalarının ekipler tarafından ivedilikle giderildiği ifade edildi.
28.06.2022Kurumsal
BEDAŞ, vatandaşları elektrik şebekelerine müdahale edilmemesi konusunda uyardı
BEDAŞ, vatandaşları elektrik şebekelerine müdahale edilmemesi konusunda uyardıİstanbul Avrupa Yakası’nda 5.3 milyondan fazla aboneye hizmet veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) vatandaşları elektrik şebekelerine bilinçsiz müdahaleler konusunda uyardı.
28.06.2022Kurumsal
Rapor: Türkiye’nin net sıfır karbon hedefi için 135 milyar dolar yatırım gerekiyor
Rapor: Türkiye’nin net sıfır karbon hedefi için 135 milyar dolar yatırım gerekiyorSHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, ‘Yeşil Yeni Düzen Bağlamında Türkiye’de Enerji Dönüşümünün Finansmanı’ raporunu açıkladı. Raporda Türkiye’nin enerji dönüşümünün finansmanı için uygulanması önerilen 8 eylem ve politika alanı paylaşıldı. Rapora göre, Yeşil Yeni Düzen ve dünyadaki gelişmelere bağlı olarak, AB başta olmak üzere, küresel ölçekte enerji dönüşümü yatırımları hız kazanacak. Net sıfır karbon hedefine ulaşabilmek için dünyanın 2030’a kadar 50-60 trilyon dolar enerji dönüşümü yatırımına ihtiyacı var. Türkiye’nin ise karbon emisyon artışını durdurabilmek için ihtiyaç duyduğu yatırım miktarı 135 milyar dolar.
28.06.2022Gündem
Bakan Kurum: 170 ihbar aldık, bir vatandaşımız kayıp
Bakan Kurum: 170 ihbar aldık, bir vatandaşımız kayıpÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kastamonu'da yaptığı açıklamada "Şuana kadar 170 ihbar aldık. Bir vatandaşımız kayıp. Ekiplerimiz arama kurtarma faaliyetlerini yürütüyorlar. Gelen ihbarlar neticesinde 130 vatandaşımız tahliye edildi" dedi.
28.06.2022Gündem
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İzmir sanayinin 2'nci lider şehri
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İzmir sanayinin 2'nci lider şehriEge Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Haziran ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "90 bin üreticimizi 4 bin ürünümüzü analiz ettik. Sanayinin lider şehirleri ortaya çıktı. İzmir burada ikinci. İstanbul'dan sonra İzmir geliyor. Türkiye'nin zenginleşmesine sağladığı katkılardan dolayı İzmir, bizim göz bebeğimiz" dedi.
27.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zammına ilişkin, "Enflasyon artışıyla birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'mızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. En kısa sürede bu konuda müjdeli bir haberi paylaşmayı umut ediyoruz" dedi.
27.06.2022Politika
BT yatırımları 3 yıl içinde iş dünyasını dönüştürecek
BT yatırımları 3 yıl içinde iş dünyasını dönüştürecek Dijitalleşmenin hız kazanmasıyla birlikte iş süreçlerini verimli kılmanın yolu teknolojik yatırımlardan geçiyor. Vanson Bourne tarafından yapılan anketin verilerine göre, karar alıcıların yüzde 90’ı yeni teknolojilerin 3 yıl içinde iş süreçlerinde dönüştürücü bir etkisi olacağını düşünürken, yüzde 89’u da kurumların BT (Bilgi Teknolojileri) yatırımlarını artırmaları gerektiğini belirtiyor.
27.06.2022Teknoloji
Çavuşoğlu: Riskler var, krizler var ama beraberinde fırsatlar da var
Çavuşoğlu: Riskler var, krizler var ama beraberinde fırsatlar da var Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile katıldığı Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, “Kendi aramızdaki iş birliğimiz, çevremizdeki sınamalar nedeniyle daha da önem kazandı. Bu gelişmeler beraberinde fırsatları da getiriyor. Riskler var, krizler var ama beraberinde fırsatlar da önümüze çıkıyor” dedi.
27.06.2022Dünya
Savaş, tekstil sektörünü vurdu; ihracat 136 milyon dolar azaldı
Savaş, tekstil sektörünü vurdu; ihracat 136 milyon dolar azaldıÖz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, Rusya-Ukrayna savaşının tekstil sektörünü olumsuz etkilediğini belirterek, "Verilere baktığımız zaman geçen yıla göre, 136 milyon dolar bir azalma yaşanmış. Total ihracatımız 20 milyar doların üzerinde. 136 milyon dolar aslında devasa bir rakam değil. Fakat yine de bir kayıp var. Bu kaybın bir an önce telafi edilmesi gerekir" dedi.
27.06.2022Video
MEDAŞ’ın göçmen kuşların ölüm riskini azaltan projesi ödül aldı
MEDAŞ’ın göçmen kuşların ölüm riskini azaltan projesi ödül aldıMERAM Elektrik Dağıtım A.Ş’nin  (MEDAŞ), göçmen kuşların ölüm risklerini azaltan projesi ödül aldı.
27.06.2022Ekonomi
TÜGİAD Başkanı Çevikel: Sanayicinin sorunlarına bir an önce el atılmalı
TÜGİAD Başkanı Çevikel: Sanayicinin sorunlarına bir an önce el atılmalı Türkiye Genç iş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, sanayicinin tüm olumsuz gelişmelere rağmen üretim heyecanı ve ihracatı artırma çabasını sürdürdüğünü belirterek, “Ekonomik kriz dünyada birçok ülkeyi etkiliyor ancak, başta yüksek enerji maliyetleri olmak üzere sanayicinin çözüm beklediği sorunlara bir an önce el atılmalı” dedi.
27.06.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Ülkemiz son 20 yılda adeta bir çağ atladı
Bakan Kurum: Ülkemiz son 20 yılda adeta bir çağ atladıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz son 20 yılda adeta bir çağ atladı. Bunu hep birlikte başardık. Bugün de dünyayı etkileyen salgınla, ekonomik daralmayla, küresel terörle, iklim değişikliğiyle mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz" dedi.
26.06.2022Gündem
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ortak çalışmaları ile yürütülen, ısı yalıtımının termal konfora, enerji tasarrufuna ve insan sağlığına etkilerinin araştırıldığı projenin ilk verileri açıklandı. Cari açıktan, insan sağlığına, iklim değişikliğinden, enerji tasarrufuna kadar birçok konunun incelendiği çalışmada, yalıtımlı binanın enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf oluşturduğu, yalıtımsız evde ortaya çıkan küf oluşumunun insan sağlığı açısından çok riskli olduğu ve termal konforun insanı her anlamda etkilediği gibi önemli sonuçlara ulaşıldı.
26.06.2022Video
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ortak çalışmaları ile yürütülen, ısı yalıtımının termal konfora, enerji tasarrufuna ve insan sağlığına etkilerinin araştırıldığı projenin ilk verileri açıklandı. Cari açıktan, insan sağlığına, iklim değişikliğinden, enerji tasarrufuna kadar birçok konunun incelendiği çalışmada, yalıtımlı binanın enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf oluşturduğu, yalıtımsız evde ortaya çıkan küf oluşumunun insan sağlığı açısından çok riskli olduğu ve termal konforun insanı her anlamda etkilediği gibi önemli sonuçlara ulaşıldı.
26.06.2022Kurumsal
Bartın’da sağanak, Zonguldak'ta hortum
Bartın’da sağanak, Zonguldak'ta hortumBartın'da, aniden bastıran kuvvetli yağış nedeniyle bazı binaların bodrum katlarını su bastı. Zonguldak'ta ise Filyos açıklarında, kısa süreli hortum oluştu.
25.06.2022Gündem
İletişim Başkanı Altun: Ege'de gerginlik yaratmanın kimseye faydası yok
İletişim Başkanı Altun: Ege'de gerginlik yaratmanın kimseye faydası yokİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ege Denizi'nde sürekli gerginlik yaratmanın kimseye faydası yoktur. Bu gerginliğin bedeli, kışkırtan taraf için her seferinde daha da artmaktadır'' dedi.
25.06.2022Gündem
Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar’dan Portekiz’de küresel iş birliği çağrısı
Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar’dan Portekiz’de küresel iş birliği çağrısıEnerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, Portekiz’in Estoril kentinde 28’incisi düzenlenen EUREKA Küresel İnovasyon Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, iş dünyasının pandemi sonrası ortaya çıkan küresel ekonomik belirsizliklere karşı uluslararası iş birliğine gitmesi gerektiğini söyledi.
25.06.2022Ekonomi
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’daAntalya devre mülklerle, dört mevsim tatilin tapusu haziran döneminde 80 bin, temmuz ve ağustos döneminde 100 bin TL.
24.06.2022Video
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’daAntalya devre mülklerle, dört mevsim tatilin tapusu haziran döneminde 80 bin, temmuz ve ağustos döneminde 100 bin TL
24.06.2022Advertorial
Bakan Bilgin: Türkiye'nin emekçileri, Türkiye'nin çalışanları endişe etmesinler
Bakan Bilgin: Türkiye'nin emekçileri, Türkiye'nin çalışanları endişe etmesinlerÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Enflasyon ile ilgili ne gerçekleşirse, bunun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oran, sosyal bir koruma ilave zammı yapacağız. Türkiye'nin emekçileri, Türkiye'nin çalışanları endişe etmesinler'' dedi.
24.06.2022Gündem
Bakan Nebati: Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyon
Bakan Nebati: Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyonHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla mücadele ediyoruz. Birinci sıradaki önceliğimiz, enflasyon. Bu mücadeleden de Allah'ın izniyle galip gelecek, bizler olacağız" dedi.
24.06.2022Ekonomi
Adana’da kuyulardan petrol çıkarılıyor
Adana’da kuyulardan petrol çıkarılıyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in "Adana’daki petrol keşfini yakında ilan edeceğiz" diyerek duyurduğu Çukurova 1 ve Çukurova 2 isimli araştırma sahasında petrol çıkarma işlemleri devam ediyor.
23.06.2022Gündem
Çavuşoğlu: İsrail'le diplomatik temsil düzeyimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmaları başlattık
Çavuşoğlu: İsrail'le diplomatik temsil düzeyimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmaları başlattıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İsrail ile ilişkilerimizde olumlu diyaloğu somut adımlarla ilerletmeyi teyit ettik. Kısa vadede iki ülke arasındaki üst düzey ziyaretler devam edecek. Diplomatik ilişkilerimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmalar başlattık" dedi.
23.06.2022Politika
Türkiye ve ABD hazine bakan yardımcılarından mali suçlarla mücadele görüşmesi
Türkiye ve ABD hazine bakan yardımcılarından mali suçlarla mücadele görüşmesiHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo ile iki ülke arasındaki mali suçlarla mücadele konusundaki teknik ve ekonomik iş birliği, küresel ekonomik gelişmeler, dünyada yükselen enflasyon ve fiyat stabilizasyonu için birlikte atılabilecek adımları görüştü.
23.06.2022Ekonomi
Prof. Dr. Nükhet Hotar DEÜ'nün 4 yılını değerlendirdi
Prof. Dr. Nükhet Hotar DEÜ'nün 4 yılını değerlendirdiDOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü'nde 4'üncü yılını tamamlayan Prof. Dr. Nükhet Hotar, gazetecilerle bir araya gelerek üniversitenin 4 yıllık yatırım, proje ve hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Pandemi şartlarını da kapsayan 4 yıllık süreçte bilimsel alanda yapılan çalışmaların yanı sıra birçok uluslararası çalışmaya da imza attıklarının altını çizen Prof. Dr. Hotar, "Selçuk'ta gıda laboratuvarını 8 ayda bitirdik, diş hastanemizi son teknolojik cihazlarla açtık, Kiraz'da veterinerlik fakültemizi hayata geçirdik, Aliağa'da mesleki ve çevresel hastalıklar hastanemizi 1 yıl içinde bitireceğiz. 2 bin 500 kişilik yurt projemiz başlıyor" dedi.
23.06.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

elektrikenerjiİzmirBakan Çavuşoğluısı yalıtımı

Enerji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.