Enerji

Enerji

Son dakika enerji haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enerji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enerji haber sayfamızda...

Enerji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.589 enerji haberi bulunmuştur.
Türkiye ve Katar, bulut teknolojilerine öncülük edecek
Türkiye ve Katar, bulut teknolojilerine öncülük edecekOrtadoğu'yu Asya ve Avrupa'ya bağlayan dijital bir koridor oluşturmak için Katar'ın başkenti Doha'da ilk imzalar atıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Katar Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanı Mohammed Al Mannai refakatinde imzalanan mutabakat metni sayesinde Türkiye ve Katar, bulut teknolojilerine liderlik edecek.
10.12.2023Video
Türkiye ve Katar, bulut teknolojilerine öncülük edecek
Türkiye ve Katar, bulut teknolojilerine öncülük edecekOrtadoğu'yu Asya ve Avrupa'ya bağlayan dijital bir koridor oluşturmak için Katar'ın başkenti Doha'da ilk imzalar atıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Katar Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanı Mohammed Al Mannai refakatinde imzalanan mutabakat metni sayesinde Türkiye ve Katar, bulut teknolojilerine liderlik edecek.
10.12.2023Teknoloji
Bakan Uraloğlu: Tersanemizi 85'e, yıllık üretim kapasitemizi 4,8 milyon dedveyt tona yükselttik
Bakan Uraloğlu: Tersanemizi 85'e, yıllık üretim kapasitemizi 4,8 milyon dedveyt tona yükselttikUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Muğla'nın Milas ilçesindeki Ören Yat İmalatı Bakım Onarım ve Çekek Yeri'nin açılışında yaptığı konuşmada, "2002 yılında 37 olan tersane sayımız 85'e, yıllık üretim kapasitemizi ise 550 bin dedveyt ton'dan 4,8 milyon dedveyt tona yükselttik" dedi.
9.12.2023Politika
‘Havaların soğuması kış depresyonuna zemin hazırlıyor’
‘Havaların soğuması kış depresyonuna zemin hazırlıyor’  Kış mevsiminin gelişiyle birlikte birçok kişide psikolojik değişimler başlayabileceğini belirten Psikolog Ecem Özcan Tatlıdil, “Kışın gelişi ve güneş ışınlarının azalmasıyla kişilerin depresif durumlarında artışlar gözlemlenebilir. Kış mevsiminde sorumlulukların daha da artması, yaşam hızına uyum sağlamaya çalışma, programlarda yoğunluk ve günlerin kısalığı gibi sebepler kış depresyonunun yaşanmasına zemin hazırlayabilir” dedi.
Bakan Kacır: Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruz
Bakan Kacır: Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruz” dedi. Bakan Kacır, “Teknolojik ve stratejik yatırımlara odaklanan, yıllık 100 milyar lira olmak üzere 3 yılda 300 milyar lira limit tahsis edilmesi planlanan Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi programı da sanayicilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
8.12.2023Ekonomi
Karakaya HES'in türbinleri yenileniyor
Karakaya HES'in türbinleri yenileniyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Karakaya Hidroelektrik Santrali'nin (HES) 36 yıllık türbinlerinin yenileneceğini ve yıllık 178 gigavatsaat ilave elektrik üretileceğini açıkladı.
8.12.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Enflasyonla mücadelemizin aylık etkilerini görmeye başladık
 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Enflasyonla mücadelemizin aylık etkilerini görmeye başladık Bu yıl 'Sürdürülebilir Yaşam ve Akıllı Şehirler' temasıyla düzenlenen İstanbul Ekonomi Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Enflasyonla mücadelemizin aylık etkilerini görmeye başladık. Yıllık etkiyi ise 2024'ün ortalarından itibaren görmeye başlayacağız. 2024'ün ortalarından itibaren enflasyonda belirgin bir şekilde düşüş gerçekleşecek. Dönem sonunda, orta vadeli programımızın sonunda ise cari açığımızı yüzde 2'lere kadar düşürmeyi öngörüyoruz. İç tasarruflarımızı artıracağız, cari açığımızı düşüreceğiz" dedi. Aynı zirvede konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise "Türk askerinin adadan çekileceği senaryoya evet dememiz mümkün değil" ifadesini kullandı.
8.12.2023Ekonomi
Enerjisa Enerji, yapay zekâ ile sektörünü dönüştürüyor
Enerjisa Enerji, yapay zekâ ile sektörünü dönüştürüyorElektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, dijital hizmetlerine yapay zeka teknolojisini eklediğini duyurdu.
8.12.2023Kurumsal
Garanti BBVA, ATM’lerinde güneş enerjisi üretimine başladı
Garanti BBVA, ATM’lerinde güneş enerjisi üretimine başladıYenilenebilir enerji alanındaki çalışmalarıyla Türkiye’nin iklim kriziyle mücadelesine destek veren Garanti BBVA, Pendik Kampüs ve Güneşli Hizmet Binasında güneş enerjisi santrali (GES) projesi hayata geçirirken ATM çatılarına da güneş enerjisi panelleri yerleştirdi.
8.12.2023Kurumsal
‘Türkiye fintek alanında körfez ülkelerine ev sahipliği yapabilir’
‘Türkiye fintek alanında körfez ülkelerine ev sahipliği yapabilir’BankPozitif Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kork, “İş dünyasının önemli temsilcileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BAE ve Katar ziyaretini memnuniyetle karşıladı. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde özellikle Körfez'e yeni bir açılım süreci başladı. Burada önemli bir potansiyel var. Bankacılık ve finans alanında dünya ile yarışır durumdayız. Türkiye fintek alanında körfez ülkelerine ev sahipliği yapabilir. Türkiye’nin uluslararası finans pastasından aldığı pay daha da artacaktır” dedi.
7.12.2023Ekonomi
Borsa İstanbul'da gong, ÇATES için çaldı
Borsa İstanbul'da gong, ÇATES için çaldıÇATALAĞZI Termik Santrali (ÇATES), bugün gerçekleştirilen gong töreni sonrası Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. ÇATES Genel Müdürü Hamdi Alp, "Bugün gerçekleştirdiğimiz gong töreni ile ÇATES'in tarihinde yeni bir sayfa açıyoruz. Artık, sorumluluklarımız çok daha büyük; motivasyonumuz ise çok yüksek" dedi.
7.12.2023Ekonomi
3 gün elektrik kesik olduğu için mangal yakmışlar
3 gün elektrik kesik olduğu için mangal yakmışlarDiyarbakır’da evde yakılan mangaldan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen babası İzzettin Çiftçi’yi (72) kaybeden, annesi ve 2 kızı da yoğun bakımda yaşam savaşı veren Seyfettin Çiftçi, elektrik sobasıyla ısındıklarını, ancak 3 gün boyunca köyde elektrik olmadığı için mangal yaktıklarını belirterek, olaydan enerji şirketini sorumlu tuttu. Enerji şirketinden yapılan açıklamada ise “Bölgede maalesef kayıt dışı tüketimin de etkisi ile 'alpek' adı verilen izoleli kablolardan birinin aşırı yükten dolayı yandığı tespit edildi. Ekiplerimiz, iddia edildiği gibi 3 gün değil, yaklaşık 1,5 gün süren çalışma sonucunda kabloyu yenileyerek enerji akışını normale çevirmiştir” denildi.
7.12.2023Video
3 gün elektrik kesik olduğu için mangal yakmışlar
3 gün elektrik kesik olduğu için mangal yakmışlarDiyarbakır'da evde yakılan mangaldan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen babası İzzettin Çiftçi’yi (72) kaybeden, annesi ve 2 kızı da yoğun bakımda yaşam savaşı veren Seyfettin Çiftçi, elektrik sobasıyla ısındıklarını, ancak 3 gün boyunca köyde elektrik olmadığı için mangal yaktıklarını belirterek, olaydan enerji şirketini sorumlu tuttu. Enerji şirketinden yapılan açıklamada ise “Bölgede maalesef kayıt dışı tüketimin de etkisi ile 'alpek' adı verilen izoleli kablolardan birinin aşırı yükten dolayı yandığı tespit edildi. Ekiplerimiz, iddia edildiği gibi 3 gün değil, yaklaşık 1,5 gün süren çalışma sonucunda kabloyu yenileyerek enerji akışını normale çevirmiştir” denildi.
7.12.2023Foto Galeri
Kayserispor - Vanspor FK: 4-0
Kayserispor - Vanspor FK: 4-0Kayserispor, Türkiye Kupası 4’üncü Tur maçında, Vanspor Futbol Kulübü’nü sahasında 4-0 yenerek bir üst tura yükseldi.
6.12.2023Spor
Bahçeşehir Koleji - Legia Warszawa: 100-90
Bahçeşehir Koleji - Legia Warszawa: 100-90Bahçeşehir Koleji, FIBA Europe Cup 2'nci Tur L Grubu'nun ilk haftasında ağırladığı Polonya temsilcisi Legia Warszawa'yı 100-90 yendi. Ev sahibi ekipte Tony Taylor 19 ve Phil Scrubb 19 sayıyla oynarken, deplasman ekibinde P.J. Pipes 20 sayıyla karşılaşmanın en skorer ismi oldu.
6.12.2023Spor
Erdoğan: İşçilerimizin onayını alacak asgari ücret seviyesiyle süreç yönetilecek
Erdoğan: İşçilerimizin onayını alacak asgari ücret seviyesiyle süreç yönetilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yılbaşında çalışanlarımızın ücretlerinde hem genel ekonomik dengeyi sarsmayacak hem de onların kayıplarını telafi edecek bir artış yapılacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarına 11 Aralık‘ta başlanıyor. İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi yormayacak ve istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefiyle bu süreç yönetilecek" dedi.
6.12.2023Politika
Gençler ve start-up'lar yenilikçi fikirlerde buluştu
Gençler ve start-up'lar yenilikçi fikirlerde buluştuAYDEM Perakende ile Yaşar Üniversitesi, lise ve üniversite öğrencileri ile start-upları 'Yenilikçi Fikirler Kampı'nda bir araya getirdi. Hackathon, parlak buluşlara sahne oldu.
6.12.2023Kurumsal
Sur Tatil Evleri GYO halka arz oluyor
Sur Tatil Evleri GYO halka arz oluyorSur Yapı çatısı altında faaliyet gösteren Sur Tatil Evleri GYO’nun halka arzında talep toplama tarihleri belli oldu. Halka arzda, 7- 8 Aralık’ta 49,18 TL sabit fiyatla talep toplanacak.
6.12.2023Ekonomi
Serbest kalan Safiye Gökçe Yüce, 81 yıl hapis veren hakimi HSK'ya şikayet etti
Serbest kalan Safiye Gökçe Yüce, 81 yıl hapis veren hakimi HSK'ya şikayet ettiAydın'da 40 kişiyi yaklaşık 30 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla tutuklanıp serbest bırakıldıktan sonra 135 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada toplam 81 yıl hapis ile 394 bin 300 TL para cezasına çarptırılan ve hakkında verilen karar istinafta bozularak 52 gün sonra tahliye edilen Safiye Gökçe Yüce, avukatları aracılığıyla kendisine 81 yıl hapis cezası veren hakimi, objektif bir karar veremediği iddiasıyla Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) şikayet etti.
6.12.2023Gündem
“Çocuklarda çarpıntı aniden başlayıp sonlanıyorsa, ritim bozukluğu olabilir”
“Çocuklarda çarpıntı aniden başlayıp sonlanıyorsa, ritim bozukluğu olabilir” Yetişkin sorunu olduğunu zannedilen çarpıntının çocukluk döneminde de karşılaşılan bir problem olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı Hastalıkları, Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Özge Pamukçu Akay, “Tüm çocukluk döneminde görülmekle birlikte çocukların daha bilinçli olduğu beş yaş sonrası ve sınav stresiyle beraber okul çağı çocuklarında bu duruma daha sık rastlanıyor. Çocuklarda çarpıntı aniden başlayıp aniden sonlanıyorsa, beraberinde bulantı hissi, baş dönmesi, göz kararması, göğüs ağrısı, halsizlik ve bayılma şikâyetleri varsa hastada ciddi bir ritim bozukluğu olabileceği unutulmamalıdır” dedi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Türkmenistan’da
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Türkmenistan’daCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 7. Dönem Türk-Türkmen Hükümetlerarası Ekonomik Komisyon Toplantısı'na katılmak ve resmi temaslarda bulunmak üzere Türkmenistan’a gitti.
6.12.2023Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda bütçe mesaisi 14 gün sürecek
TBMM Genel Kurulu'nda bütçe mesaisi 14 gün sürecekTBMM Genel Kurulu’nda, 2024 yılı bütçe görüşmeleri 11 Aralık’ta başlayacak ve 14 günde tamamlanacak.
5.12.2023Politika
Erdoğan: İsrail'in işlediği suçlar yanına kâr kalmamalıdır
Erdoğan: İsrail'in işlediği suçlar yanına kâr kalmamalıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez İşbirliği Konseyi 44. Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Çoğunluğu çocuk ve kadın 17 bin Filistinli masumun hayatını kaybetmesi insanlık suçudur, savaş suçudur. İsrail'in işlediği bu suçlar yanına kâr kalmamalıdır” dedi.
5.12.2023Dünya
Beşiktaş'ın yeni yöneticileri Mete Vardar ve Feyyaz Uçar'dan açıklamalar
Beşiktaş'ın yeni yöneticileri Mete Vardar ve Feyyaz Uçar'dan açıklamalarBeşiktaş'ta pazar günü gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel kurulda göreve gelen başkan Hasan Arat ve yönetim kurulu üyeleri, Tüpraş Stadyumu'nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Asbaşkan Mete Vardar ile futbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi ve futbol basın sözcüsü Feyyaz Uçar, törenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
5.12.2023Spor
Bakan Uraloğlu: Yol ağımızdaki yüksek hızlı şarj istasyonu sayısı artacak
Bakan Uraloğlu: Yol ağımızdaki yüksek hızlı şarj istasyonu sayısı artacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "2035 yılında her iki araçtan birinin elektrikli olması beklenmektedir. Elektrikli araç sayısının artışıyla birlikte yol ağımızdaki yüksek hızlı şarj istasyonu sayısının da önümüzdeki yıllarda artacağını göreceğiz" dedi.
5.12.2023Politika

Benzer Haber Etiketleri

katarTürkiyeteknolojielektrikmangal

Enerji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.