Adalet Bakanlığı

Adalet Bakanlığı

Son dakika Adalet Bakanlığı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Adalet Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Adalet Bakanlığı haber sayfamızda...

Adalet Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.423 adalet bakanligi haberi bulunmuştur.
Sökümü planlanan Nae Sao Paulo, eylül sonunda İzmir'de olacak
Sökümü planlanan Nae Sao Paulo, eylül sonunda İzmir'de olacakİzmir'in Aliağa ilçesinde sökümü planlanan ve yüksek miktarda asbest taşıdığı iddia edilen 'Nae Sao Paulo' isimli uçak gemisi ile ilgili konuşan Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek, tüm kontrollerin yapıldığını söyledi. Şimşek, Rio De Janeiro Limanı'ndan 5 Ağustos'ta yola çıkan geminin eylül sonunda İzmir'e geleceğini belirtti.
16.08.2022Gündem
Zelenski: Rus birlikleri Zaporijya tesisinden derhal çekilmelidir
Zelenski: Rus birlikleri Zaporijya tesisinden derhal çekilmelidirUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ulusa sesleniş konuşmasında Rusya’nın Zaprorijya Nükleer Santrali’nde ‘kışkırtıcı’ bombardımanına devam ettiğini belirterek, “Tüm Rus birlikleri, hiçbir koşul olmaksızın tesisten ve komşu bölgelerden derhal çekilmelidir” dedi.
16.08.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Bayrağımıza el uzatanların eli kırılır
Bakan Çavuşoğlu: Bayrağımıza el uzatanların eli kırılırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye konusunda sözlerinin çarpıtıldığını belirterek, "Suriye'de kalıcı bir barış ve istikrar için uzlaşının şart olduğunu söyledik, söylüyoruz. Bunu çarpıtmak isteyenler çarpıtabilir. Çarpıtanların kim olduğunu biliyoruz. Bayrağımıza el uzatanların eli de kırılır" dedi.
16.08.2022Gündem
Letonya Dışişleri Bakanı Rinkevics, Türkiye'ye geliyor
Letonya Dışişleri Bakanı Rinkevics, Türkiye'ye geliyorDışişleri Bakanlığı, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics'in, Türkiye'ye ziyarette bulunup, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşeceğini açıkladı.
15.08.2022Politika
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim'de açacağız
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim'de açacağızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Biz bugün Türkiye’nin arabasını konuştuğumuzda muhalefet ne diyor, bu arabayı yapamazsınız, yapsanız bile satamazsınız, işte 29 Ekim geliyor. Allah’ın izniyle Türkiye’nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim’de açacağız. Araçlarımız seri üretim bantlarından inmeye başlayacak” dedi.
14.08.2022Teknoloji
Sivas'ta otomobil, bariyerlere çarptı; 2'si ağır 5 yaralı
Sivas'ta otomobil, bariyerlere çarptı; 2'si ağır 5 yaralıSivas'ın Hafik ilçesinde kontrolden çıkıp, bariyere çarpan otomobildeki 2'si ağır 5 kişi yaralandı.
14.08.2022Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kadın general atandı
Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kadın general atandıResmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı Atama ve Terfilerine göre ilk defa Jandarma Genel Komutanlığı'na bir kadın general ataması yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz, tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.
13.08.2022Gündem
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Adalet Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğüne atamalar gerçekleştirildi.
13.08.2022Gündem
Hisarcıklıoğlu: Ara buluculuk merkezlerinin kurulmasıyla devrimsel bir adım atıldı
Hisarcıklıoğlu: Ara buluculuk merkezlerinin kurulmasıyla devrimsel bir adım atıldıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ara buluculuk merkezlerinin kurulmasıyla devrimsel bir adım atıldığını belirterek, "Bugün artık tahkim ve ara buluculuk hukuk sistemimize girdi. 3 yılda gelen dosya sayısı 3 milyon. Bunun yüzde 70'i anlaşmayla çözümlenmiş. Eskiden davayı kaybeden, 'haram, zıkkım olsun' diyordu. Şimdi uzlaşarak çözüyorlar. İki tarafın da rızası var. Bundan güzel bir şey olur mu?" dedi.
12.08.2022Gündem
Dışişleri yetkilisi: Yunanistan açık seçik terörist besliyor
Dışişleri yetkilisi: Yunanistan açık seçik terörist besliyorÜst düzey Dışişleri yetkilisi, Yunanistan’ın teröristlere, Türkiye'ye karşı kullanmak için alan açtığını belirterek, "Atina'da ne ararsanız var; DHKP-C, PKK, FETÖ’cü her şey var. Hepsinin de yeri belli. 21'inci yüzyılda bir Avrupa Birliği (AB) ülkesi açık seçik terörist besliyor" dedi.
12.08.2022Politika
Türkiye'nin istediği 1998 terör şüphelisinden 18'i iade edildi
Türkiye'nin istediği 1998 terör şüphelisinden 18'i iade edildiAdalet Bakanlığı'nın son 10 yılda yurt dışında bulunan farklı terör örgütleriyle ilişkili 1998 şüpheliden 18'inin iade talebi kabul edilirken, 734'ü reddedildi, 807'si ile ilgili süreç devam ediyor.
12.08.2022Gündem
Çavuşoğlu: Türkiye, İsveç ve Finlandiya ortak komite toplantısının ilki 26 Ağustos'ta
Çavuşoğlu: Türkiye, İsveç ve Finlandiya ortak komite toplantısının ilki 26 Ağustos'taDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın teröristlerin iadesi konusunda adım atıp atmadığına ilişkin "İsveç ve Finlandiya'dan bu yönde atılan bir adım görmedik. Açıklamalar var ama biz sürekli somut adımlar görmek istediğimizin altını çiziyoruz. Türkiye, İsveç ve Finlandiya 26 Ağustos'ta ortak komite toplantısının ilk toplantısını gerçekleştireceğiz" dedi.
11.08.2022Gündem
Bakan Nebati: Benzin ve motorinde vergi, AB ortalamasından yüzde 14 daha düşük
Bakan Nebati: Benzin ve motorinde vergi, AB ortalamasından yüzde 14 daha düşükHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Türkiye bugün benzin ve motorinde Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin tamamından daha düşük vergi alan ülke konumuna gelmiştir. Benzin ve motorinde ülkemizde uygulanan vergiler AB ortalamasından yaklaşık yüzde 14 daha düşük seviyededir" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Erdoğan: Slovenya ile ikili ticaret hacmimiz geçen sene 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştı
Erdoğan: Slovenya ile ikili ticaret hacmimiz geçen sene 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile yaptığı ortak basın toplantısında, "11 yıl önce imzaladığımız stratejik ortaklık anlaşması ülkelerimiz arasındaki ilişkilerde çarpan etkisi yaptı. İkili ticaret hacmimiz geçen sene yaklaşık 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştı. Gerçek potansiyelimizi hala tam yansıtmayan bu rakamı daha da yukarı taşımayı hedefliyoruz" dedi.
10.08.2022Politika
ABD’de 4 bin “Beagle” kobay olmaktan kurtarıldı
ABD’de 4 bin “Beagle” kobay olmaktan kurtarıldıABD’nin Virginia eyaletinde 4 bin beagle cinsi (av köpeği) köpek, hayvan haklarını savunan ABD Humane Society (HSUS) tarafından, köpeklerin ilaç deneyleri yapan laboratuvarlara satmak üzere yetiştirildiği, kötü muameleye maruz kaldıkları bir üretim tesisinden kurtarılıyor. Şu ana kadar kurtarılan 2 bin beagle’a yuva aranıyor.
10.08.2022Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs halkı kendi egemenliğinde kararlıdır
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs halkı kendi egemenliğinde kararlıdırKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Silah zoru ile bizi dışarı atanlar, bilmelidirler ki; Kıbrıs halkı, zorunluluktan kendi devletini kurmuştur. O devleti aşama aşama geliştirmiştir. Şimdi KKTC olarak Kıbrıs halkı, kendi egemenliğinde ısrarlıdır. Egemenlik fevkalade önemlidir" dedi.
9.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı ile görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı ile görüşecekİletişim Başkanlığı, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor'un, yarın Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini açıkladı.
9.08.2022Politika
Çavuşoğlu: Ermenistan'ı provokasyonlara girmemesi konusunda uyarıyoruz
Çavuşoğlu: Ermenistan'ı provokasyonlara girmemesi konusunda uyarıyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2020 Dağlık Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan ordusunu desteklediklerini hatırlatarak, "Bugün işgal altındaki toprakları, yerlerinden edilmiş kişileri ve her an patlayacak çatışmayı değil, bölgesel barışı ve iş birliğini konuşuyoruz. Buradan Ermenistan'ı da yeni provokasyonlara girmemesi konusunda tekrar uyarıyoruz" dedi.
8.08.2022Politika
Bulgaristan'daki laboratuvar krizi çözüldü, Türk TIR'ları yola çıktı
Bulgaristan'daki laboratuvar krizi çözüldü, Türk TIR'ları yola çıktıKapıkule Sınır Kapısı'nda taşıdığı ürünleri analiz ettiremediği için 5 gündür bekleyen binlerce Türk TIR'ı, Ticaret ve Dışişleri bakanlıklarının devreye girmesi ile yola çıktı. Bulgaristan ile süren görüşmeler sonrası analiz laboratuvarının yeniden açıldığını belirten Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, "AB üyesi bütün ülkelere ürün gönderimini yaptığımız tek kapı, burası. Şu anda Bulgaristan'da devlet kontrolünde sertifikalar kontrol edilip, analiz işlemleri yapılarak, TIR'larımız yolculuğuna devam edebiliyor" dedi.
8.08.2022Gündem
Tahıl gemisi Lübnan’a ulaşmadı; “İsrail’in Gazze saldırıları dikkatle incelenmeli”
Tahıl gemisi Lübnan’a ulaşmadı; “İsrail’in Gazze saldırıları dikkatle incelenmeli”Ukrayna'nın Lübnan Büyükelçiliği, Ukrayna’nın Odesa limanından ayrılan tahıl yüklü ilk geminin planlandığı gibi Lübnan'a varamayacağını bildirdi. Konu hakkında konuşan Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Kemal Olçar, “İsrail’in Gazze saldırıları dahil, diğer ne sebep olursa olsun dikkatle incelenmeli” ifadelerini kullandı.
8.08.2022Gündem
QUA Granite konsept bayisi ile Azerbaycan’da
QUA Granite konsept bayisi ile Azerbaycan’daQUA Granite, Azerbaycan’da açtığı konsept bayisiyle hizmet ağını genişletmeye devam ediyor.
4.08.2022Advertorial
Ölümlü kazaya neden olup, kaçan sürücü tutuklandı
Ölümlü kazaya neden olup, kaçan sürücü tutuklandı Eskişehir'de 1 kişinin hayatını kaybettiği, 1'i çocuk 4 kişinin de yaralandığı kaza sonrası kaçan sürücü Hasan Vurucu, jandarma ekiplerince yakalanıp, tutuklandı.
4.08.2022Gündem
Çocuk teslimine ilişkin yönetmelik, Resmi Gazete'de
Çocuk teslimine ilişkin yönetmelik, Resmi Gazete'deAdalet Bakanlığı'nın icra yoluyla çocuk teslimi uygulamasını sona erdiren yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Ebeveynler, artık çocuklarını görebilmek için icra daireleri yerine uzmanların görev yaptığı adli destek ve mağdur hizmetleri müdürlüklerine başvuracak.
4.08.2022Gündem
Kırmızı bültenle aranan cinsel istismar sanığı, Gürcistan’da yakalandı
Kırmızı bültenle aranan cinsel istismar sanığı, Gürcistan’da yakalandıAksaray'da eşi A.S.'ye şiddet uyguladığı, 14 yaşındaki üvey kızına da cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 15 yıl hapis istemiyle dava açılan, duruşmalara gelmeyince hakkında kırmızı bülten çıkarılan Can Emrah S., Gürcistan'da yakalandı. Adalet Bakanlığı, sanığın iadesini talep etti.
3.08.2022Gündem
Eskişehir'de 2 hafif ticari araç çapıştı: 1 ölü, 4 yaralı
Eskişehir'de 2 hafif ticari araç çapıştı: 1 ölü, 4 yaralıEskişehir'de, iki hafif ticari aracın kafaya çarpıştığı kazada 1 kişi yaşamını yitirdi, 2’i ağır 4 kişi de yaralandı. Kazanın ardından yaya olarak kaçan sürücü Hasan V., jandarma ekiplerince evinde yakalanarak gözaltına alındı.
3.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kazaBakan ÇavuşoğluAnkaraResmi GazeteAdalet Bakanlığı

Adalet Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.