Adalet Bakanlığı

Adalet Bakanlığı

Son dakika Adalet Bakanlığı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Adalet Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Adalet Bakanlığı haber sayfamızda...

Adalet Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.890 adalet bakanligi haberi bulunmuştur.
Çorum’da yolcu otobüsü, TIR’a arkadan çarptı: 1'i ağır 10 yaralı
Çorum’da yolcu otobüsü, TIR’a arkadan çarptı: 1'i ağır 10 yaralı Çorum’da yolcu otobüsünün arıza yapan TIR'a arkadan çarptığı kazada 1'i ağır 10 kişi yaralandı.
23.04.2024 Gündem
Trabzonspor Genel Sekreteri Ertürk: Şikayet başvuruları 35 gündür işleme alınmamış
Trabzonspor Genel Sekreteri Ertürk: Şikayet başvuruları 35 gündür işleme alınmamış Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk, Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşması sonrası çıkan olaylara ilişkin “Fenerbahçe müsabakasının bitişinden sonra Fenerbahçeli bazı futbolcular ve misafirler tarafından darp edilen taraftarlarımızın yapmış oldukları şikayet başvuruları Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 35 gündür işleme alınmamıştır. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, bu süreci ne zaman başlatacak?” dedi.
22.04.2024 Spor
Hibe destekli çiftlikten yurt dışına balık ihracı
Hibe destekli çiftlikten yurt dışına balık ihracı Erzurum'un İspir ilçesinde Mahmut Yaşar, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) sağladığı 800 bin liralık hibe desteği ile Arkun Barajı'nda kurduğu tesiste ürettiği somonları ihraç ediyor.
21.04.2024 Video
Hibe destekli çiftlikten yurt dışına balık ihracı
Hibe destekli çiftlikten yurt dışına balık ihracı Erzurum'un İspir ilçesinde Mahmut Yaşar, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) sağladığı 800 bin liralık hibe desteği ile Arkun Barajı'nda kurduğu tesiste ürettiği somonları ihraç ediyor.
21.04.2024 Gündem
Sur Belediyesi'ndeki hakaret içerikli sözlerle ilgili adli soruşturma
Sur Belediyesi'ndeki hakaret içerikli sözlerle ilgili adli soruşturma Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır Sur Belediyesi'nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren sözleri nedeniyle DEM Parti yöneticileri hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıkladı.
20.04.2024 Politika
Bakan Fidan, AB Komiseri Varhelyi ile görüştü
Bakan Fidan, AB Komiseri Varhelyi ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, komşuluk ve genişlemeden sorumlu Avrupa Birliği (AB) Komiseri Oliver Varhelyi ile telefonda görüştü.
19.04.2024 Dünya
Türkiye nüfusunun yüzde 26'sı çocuk; en popüler bebek isimleri Alparslan ve Asel
Türkiye nüfusunun yüzde 26'sı çocuk; en popüler bebek isimleri Alparslan ve Asel Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 yıl sonu itibarıyla Türkiye'deki çocuk nüfusun toplam nüfusa oranının yüzde 26, toplam çocuk sayısının 22 milyon 206 bin 34 olduğunu açıkladı. En popüler erkek bebek isimleri, Alparslan, Yusuf ve Göktuğ; en popüler kız bebek isimleri ise Asel, Zeynep ve Defne oldu
19.04.2024 Gündem
Bakan Koca, AB Komisyonu Üyesi Kyriakides ile görüştü
Bakan Koca, AB Komisyonu Üyesi Kyriakides ile görüştü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun sağlık ve gıda güvenliğinden sorumlu üyesi Stella Kyriakides ile bir araya geldi.
18.04.2024 Politika
Dışişleri: Türkiye-AB ilişkilerini Kıbrıs meselesine indirgeyen anlayıştan vazgeçilmeli
Dışişleri: Türkiye-AB ilişkilerini Kıbrıs meselesine indirgeyen anlayıştan vazgeçilmeli Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) Devlet ve Hükümet Başkanları Özel Zirvesi sonuçlarına ilişkin, "Çok yönlü Türkiye-AB ilişkilerini Kıbrıs meselesine indirgeyen anlayıştan vazgeçilmesi gerekmektedir. Aday ülke Türkiye, AB üyeliği konusunda kararlılığını korumaktadır" açıklamasını yaptı.
18.04.2024 Politika
Bakan Fidan, Hollanda'ya gidecek
Bakan Fidan, Hollanda'ya gidecek Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Wittenburg Konferansı'nın 10'uncu Toplantısı kapsamında 19 Nisan'da Hollanda'ya gidecek.
18.04.2024 Politika
İngiltere’de deepfake’le üretilen müstehcen içerik üretme suç sayılacak
İngiltere’de deepfake’le üretilen müstehcen içerik üretme suç sayılacak İngiltere Adalet Bakanlığı, dijital içerik manipülasyon teknolojisi deepfake’i kullanarak müstehcen içeriklerin üretimini bugünden itibaren suç kapsamına aldığını duyurdu.
16.04.2024 Dünya
“Türk firmaları AB ülkeleriyle ticaretlerini sürdürebilmek için ‘Kurumsal İkiz Dönüşümü’ gerçekleştirmeli”
“Türk firmaları AB ülkeleriyle ticaretlerini sürdürebilmek için ‘Kurumsal İkiz Dönüşümü’ gerçekleştirmeli” Avrupa Parlamentosu’nda kabul edilen ‘Kurumsal Sürdürülebilirlik Direktifi’ ve ‘Avrupa Yapay Zeka Yasası’nın AB ülkeleri ile ticaret yapan Türk firmalarını çok yakından ilgilendirdiğini söyleyen Almanca Uluslararası İşletme Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. E. Şule Aydeniz, Türk firmalarının AB ülkeleriyle ticaretlerini sürdürebilmeleri için bu yasaya ve direktife uyumunu ifade eden ‘Kurumsal İkiz Dönüşümü’ gerçekleştirmeleri gerektiğine işaret ederek aksi halde firmaların mallarını Avrupa’ya ihracat süreçlerinde sorunların ortaya çıkabileceğine dikkat çekti.  
15.04.2024 Ekonomi
Destici: İran abartılı bir animasyon sahneye koymuştur
Destici: İran abartılı bir animasyon sahneye koymuştur Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail’in Şam'daki konsolosluk saldırısına misilleme amacıyla İran’ın başlattığı ‘Gerçek Vaat’ isimli operasyon ile ilgili X hesabından açıklama yaptı. Destici, “Anlaşılan Trump'ın 7 Kasım 2023’de itiraf ettiği gibi İran, ABD ile ‘arka kapı’ siyaseti yürütmüş ve abartılı bir animasyon sahneye koymuştur. Yine olan Filistinli, Lübnanlı ve Ürdünlü masum insanlara oldu” dedi.  
14.04.2024 Politika
Bakan Tunç: e-Tebligat ile 7 bin 470 ton kağıt tasarrufu sağlandı
Bakan Tunç: e-Tebligat ile 7 bin 470 ton kağıt tasarrufu sağlandı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Bugüne kadar 213 milyon 429 bin 761 adet e-Tebligat gönderildi. Bu kapsamda 7 milyar 136 milyon 589 bin TL kamu kaynağı, 7 bin 470 ton ise kağıt tasarrufu sağlandı. Çevreci uygulama sayesinde 126 bin 990 ağaç kesilmekten kurtarıldı" dedi.
14.04.2024 Gündem
Portekiz’den İran’ın el koyduğu gemiyle ilgili açıklama
Portekiz’den İran’ın el koyduğu gemiyle ilgili açıklama Portekiz hükümeti, İran Devrim Muhafızları tarafından el konulan Portekiz bayraklı geminin Londra merkezli Zodiac Maritime Limited şirketine ait olduğunu ve içinde Portekiz vatandaşı bulunmadığını açıkladı.
13.04.2024 Dünya
İsrail, İran'ın kargo gemisine el koyduğunu doğruladı
İsrail, İran'ın kargo gemisine el koyduğunu doğruladı İsrail, İran Devrim Muhafızlarının bugün MSC Aries adlı kargo gemisine Hürmüz Boğazı’nda baskın düzenlediğini doğruladı.
13.04.2024 Dünya
Antalya'daki kaza sonrası İzmir'deki teleferiğe ilgi yüzde 10'a düştü
Antalya'daki kaza sonrası İzmir'deki teleferiğe ilgi yüzde 10'a düştü Antalya'da 1 kişinin öldüğü teleferik kazası İzmir'in Balçova ilçesinde yer alan Teleferik Tesisleri'nde de ziyaretçi sayısının azalmasına neden oldu. Seferlerin aralıksız devam ettiği tesiste, kazadan önceki günlük ziyaretçi sayısının ortalama yüzde 10'una düşerek 200'e kadar gerilediği bildirildi.
13.04.2024 Gündem
Europol’ün istihbarat ağına 3 binden fazla kolluk kuvveti bağlandı
Europol’ün istihbarat ağına 3 binden fazla kolluk kuvveti bağlandı Avrupa Birliği’nin ortak polis gücü Europol, SIENA adını verdikleri istihbarat değişim ağına 70 ülkeden 3 binden fazla kolluk kuvvetinin bağlandığını duyurdu. SIENA’ya bağlanan kolluk kuvvetleri, hızlı operasyonel ve stratejik istihbarata 7 gün 24 saat boyunca ulaşabiliyor.
12.04.2024 Dünya
AB’de polis ırkçılığına dair veriler yeterince raporlanmıyor
AB’de polis ırkçılığına dair veriler yeterince raporlanmıyor Avrupa Birliği’nin Viyana merkezli Temel Haklar Ajansı (FRA), AB ülkelerindeki polis ırkçılığına dair ilk raporunu bugün yayımladı. FRA, AB ülkelerinin polis ırkçılığına dair olayları yeterince raporlamadığını ve bunun ‘ırkçı polisliğin var olmadığı’ anlamına gelmediğini vurguladı.
10.04.2024 Gündem
Yapay zeka, yasasını bekliyor
Yapay zeka, yasasını bekliyor Avrupa Parlamentosu’nun, dünyada yapay zeka kullanımına ilişkin kurallar getiren ilk yasal düzenleme olan Avrupa Yapay Zeka Yasasını mart ayında onaylamasının ardından gözler Türkiye’ye çevrildi. BAU Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Ahmet Yayla “Ülkemizde yapay zekayla ilgili yasal düzenleme bir an önce yapılmalı” dedi.
10.04.2024 Teknoloji
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Yunanistan'ın Ege Denizi'nde ilan edeceğini duyurduğu 'deniz parkı' hakkında açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Yunanistan'ın Ege Denizi'nde ilan edeceğini duyurduğu 'deniz parkı' hakkında açıklama Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Ege Denizi'nde ilan edeceğini duyurduğu 'deniz parkı' hakkında açıklamada bulundu.
10.04.2024 Politika
Bakan Tunç: 1 milyon 671 bin e-Duruşma yapıldı
Bakan Tunç: 1 milyon 671 bin e-Duruşma yapıldı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ülke genelindeki 3 bin 44 hukuk mahkemesinde e-Duruşma sistemi kullanıldığını, sistemin uygulanmaya başlandığı 15 Eylül 2020 tarihinden bugüne kadar, 1 milyon 671 bin 567 e-Duruşma yapıldığını belirtti.
7.04.2024 Politika
KOBİ'lere güneş enerjisi desteği
KOBİ'lere güneş enerjisi desteği Türk ihracatçılar, Avrupa Birliği'nin (AB) sıfır emisyon hedeflerine uyum sağlamak için harekete geçti. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) da KOBİ'lerin çevre kriterlerine uyumu için destek programı yürütüyor.
6.04.2024 Ekonomi
Bakan Fidan: NATO 2025 gayri resmi Dışişleri Toplantısı Türkiye’de yapılacak
Bakan Fidan: NATO 2025 gayri resmi Dışişleri Toplantısı Türkiye’de yapılacak Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de iki gün süren NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Fidan, NATO’nun 2025’de yapılacak gayri resmi Dışişleri Toplantısı’nın Türkiye’de yapılacağını duyurdu.
5.04.2024 Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Brüksel'de yarın düzenlenecek 'üçlü toplantı' açıklaması
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Brüksel'de yarın düzenlenecek 'üçlü toplantı' açıklaması Dışişleri Bakanlığı, yarın Brüksel'de düzenlenecek Ermenistan, ABD ve AB arasında 'üçlü toplantı' hakkında açıklamada bulundu.
4.04.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

bakan fidan AB İran kaza yurt dışı

Adalet Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.