Alarm

Alarm

Son dakika alarm haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alarm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alarm haber sayfamızda...

Alarm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.005 alarm haberi bulunmuştur.
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Aileyi korumak milli bir ödevdir
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Aileyi korumak milli bir ödevdir TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Aileyi korumak milli bir ödevdir, milli bir sorumluluktur. Türk toplumunun en güçlü yapısını inşallah bundan sonraki nesillere de aktarmak boynumuzun borcudur" dedi.
25.06.2024 Politika
Bahçeli: Özel'in bizi 'Türkiye İttifakı'na davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdır
Bahçeli: Özel'in bizi 'Türkiye İttifakı'na davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in MHP'yi Türkiye İttifakı'na davet etmesine ilişkin, "Bizi, 'Türkiye İttifakı' adıyla kurulduğu söylenen, dahası çatısı akan ve üzerine baykuşların konduğu harabeye davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdır. Kurnaza bakar mısınız, Cumhur İttifakı'na karşı başlattığı yarma harekatını tahkim etmek niyetiyle olmadık metotları devreye sokuyor. CHP'nin normalleşmesi, PKK'nın normal görülmesidir. CHP'nin normalleşmesi, bölücülüğün normal değerlendirilmesidir" dedi.
25.06.2024 Politika
Tunca Nehri'nde debi bir ayda yarı yarıya düştü, yüzeyi yosunla kaplandı
Tunca Nehri'nde debi bir ayda yarı yarıya düştü, yüzeyi yosunla kaplandı Edirne'de tarımsal sulamada kullanılan önemli su kaynaklarından Tunca Nehri'nde debi, mevsim normallerinin altına düşünce, su yüzeyi yosun ve evsel atıklarla kaplandı. Geçen ay aynı tarihte 9 metreküp/saniye akan nehirde debi, son ölçümde 4 metreküp/saniyeye düştü.
20.06.2024 Video
Kuyumcuda hırsızlık anı kamerada
Kuyumcuda hırsızlık anı kamerada Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde kuyumcudan 500 bin TL değerinde ziynet eşyaları çalan şüphelinin hırsızlık anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Şüpheli, polis ekipleri tarafından olaydan 2 saat sonra yakalandı.
16.06.2024 Video
Kuyumcuda hırsızlık anı kamerada
Kuyumcuda hırsızlık anı kamerada Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde kuyumcudan 500 bin TL değerinde ziynet eşyaları çalan şüphelinin hırsızlık anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Şüpheli, polis ekipleri tarafından olaydan 2 saat sonra yakalandı.
16.06.2024 Gündem
"Tükenmişliğe çare görülme ve duyulma"
"Tükenmişliğe çare görülme ve duyulma" Tükenmişlik sendromuna ilişkin bilgi veren Klinik Psikolog, Dr. Öğr. Üyesi Billur Örnek, tükenmişlik sendromunda umutsuzluk ve depresif özelliklerin görülebileceğine işaret ederek “Tükenmişlik en fazla gösterilen çabanın kimsenin umurunda olmadığı, değersizleştirildiği koşullarda ortaya çıkan bir durum. Bu nedenle kişinin kendi ‘görülme’ ihtiyacının, motive edilme ihtiyacının farkında olması çok önemli. Burada en önemli nokta ‘görülmek-duyulmak’ diyebilirim” dedi.
10.06.2024 Sağlık-Yaşam
Sürdürülebilirlik liderleri ‘dekarbonizasyonda teknoloji ve veri’ temalı çalıştayda buluştu
Sürdürülebilirlik liderleri ‘dekarbonizasyonda teknoloji ve veri’ temalı çalıştayda buluştu Teknoloji şirketi Faradai, Dünya Çevre Günü öncesinde sürdürülebilirlik ve dekarbonizasyon alanında bir çalıştay düzenledi. İş dünyasından sürdürülebilirlik liderlerinin katıldığı çalıştayda, veri odaklı dekarbonizasyon ve sürdürülebilirlik stratejilerine odaklanıldı.
7.06.2024 Ekonomi
Selçuklu sultanlarının sikkeleri ‘Darü’l-Mülk’ sergisinde
Selçuklu sultanlarının sikkeleri ‘Darü’l-Mülk’ sergisinde Selçuklu Devleti sultanları 1’inci Rükneddin Mesud’dan, 2’nci Gıyaseddin Mesud dönemine kadar tüm sultanların bastırdığı sikkeler, Konya’daki Darü’l-Mülk Sergi Sarayı’nda sergileniyor. Her biri tek örnek olan sikkelerin özenle korunduğunu belirten sergi sorumlusu Hülya Acar, “Bu eserler bizim için sanat eseri olmakla birlikte tarihi belge niteliği taşıdığı için de önemli. Biz Selçuklu Devleti'nin sınırlarının nereye kadar uzandığını, sosyoekonomik durumunun ne olduğunu, hangi sultanların bağımsızlığını ilan etmiş ve para darbettirmiş olduğunu bu paraların üzerindeki bilgilerden öğrenebiliyoruz” dedi.
7.06.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki iki günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.
4.06.2024 Politika
Bakan Fidan: Çin’in toprak bütünlüğüne ve siyasi egemenliğine desteğimiz tamdır
Bakan Fidan: Çin’in toprak bütünlüğüne ve siyasi egemenliğine desteğimiz tamdır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Çin’in başkenti Pekin’de ÇKP Merkez Komitesi Politbüro Üyesi, Dışişleri Merkez Komisyonu Direktörü ve Dışişleri Bakanı Wang Yi ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Bakan Fidan, “Türkiye’nin Çin’in toprak bütünlüğüne ve siyasi egemenliğine desteği tamdır” dedi.
4.06.2024 Dünya
Filipinler’de yanardağda patlama
Filipinler’de yanardağda patlama Filipinler’in Negros adasında yanardağda patlama meydana geldi. Filipinler Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü Bilim ve Teknoloji Departmanı (PHIVOLCS), patlama sonrası kül bulutunun 5 kilometreye yükseldiğini duyurdu.
4.06.2024 Dünya
Filipinler’de yanardağda patlama
Filipinler’de yanardağda patlama Filipinler’in Negros adasında yanardağda patlama meydana geldi. Filipinler Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü Bilim ve Teknoloji Departmanı (PHIVOLCS), patlama sonrası kül bulutunun 5 kilometreye yükseldiğini duyurdu.
4.06.2024 Video
Duvarını balyozla kırdığı marketi soydu, yorulunca meyve suyu içip dinlendi
Duvarını balyozla kırdığı marketi soydu, yorulunca meyve suyu içip dinlendi Adana’da kimliği belirsiz kişi, duvarını kırıp girdiği marketten 60 bin lira değerinde ürün ve nakit para çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda 60 yaşlarındaki şüphelinin, yorulduğunda meyve suyu içip dinlendiği görüldü. Market sahibi Zekiye Ergin (25), şüphelinin yakalanıp, zararının giderilmesini istedi.
31.05.2024 Video
“Güvenlik hizmetleri her açıdan birbirini destekleyecek şekilde kurgulanmalı”
“Güvenlik hizmetleri her açıdan birbirini destekleyecek şekilde kurgulanmalı” Sanal dünyadan fiziki dünyaya kadar pek çok alanda artan riskler, hem bireyleri hem de şirketleri güvenlik konusunda endişeye sevk ediyor. Hırsızlıktan yangın alarmına, siber güvenlikten elektroniğe kadar birçok alanda çözümler sunan yerli platform Time Güvenlik’in Kurucusu Abidin Gök şirketlerin hangi alanda ne tür hizmetler almaları gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığını söyleyerek, “Hem bireyler hem de şirketler güvenlik hizmetlerine ihtiyaç duyuyor. Fakat bugün büyük şirketler bile hangi hizmetleri neden alması gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Çoğu zaman özel güvenlik hizmeti ve yangın söndürme sistemleri gibi herkes tarafından bilinen hizmetlerin yeterli olduğu düşünülüyor. Halbuki güvenlik dediğimiz konu kendi içerisinde bir bütün ve her açıdan birbirini destekleyecek şekilde kurgulanmalı” dedi.
27.05.2024 Teknoloji
Bakırköy'de bebekleri için eve taktırdıkları kameralar hırsızları görüntüledi
Bakırköy'de bebekleri için eve taktırdıkları kameralar hırsızları görüntüledi Bakırköy’de, 4 kadın hırsız, ziyaret için Zonguldak'a giden iki çocuklu ailenin evindeki ziynet eşyalarını çaldı. Hırsızlık anları, evdeki bebekler için taktırılan güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
26.05.2024 Video
Bakırköy'de bebekleri için eve taktırdıkları kameralar hırsızları görüntüledi
Bakırköy'de bebekleri için eve taktırdıkları kameralar hırsızları görüntüledi Bakırköy’de, 4 kadın hırsız, ziyaret için Zonguldak'a giden iki çocuklu ailenin evindeki ziynet eşyalarını çaldı. Hırsızlık anları, evdeki bebekler için taktırılan güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
26.05.2024 Gündem
UMakerFest, 45 takım projesine ev sahipliği yaptı
UMakerFest, 45 takım projesine ev sahipliği yaptı Bu yıl 8’incisi düzenlenen UMakerFest farklı kampüslerdeki Uğur Okulları öğrencilerinin bir araya gelmesi ile başladı. Etkinlikte öğrenciler ekosisteme ve insanlığa fayda sağlamaya yönelik tasarladığı projelerini sergiledi. 10’uncu sınıf öğrencisi Doruk Öztürk, yağmur suyunu enerjiye çevirdikleri bir proje yaptıklarını dile getirerek, “Biz yağan yağmur ile enerji üretmeye çalışıyoruz. ‘Güneş ve rüzgâr enerjisi varsa yağmur enerjisi de olabilir’ dedik ve bu projeyi tasarladık” dedi.
27.05.2024 Video
UMakerFest VIII, 45 takım projesine ev sahipliği yaptı
UMakerFest VIII, 45 takım projesine ev sahipliği yaptı Bu yıl 8’incisi düzenlenen UMakerFest farklı kampüslerdeki Uğur Okulları öğrencilerinin bir araya gelmesi ile başladı. Etkinlikte öğrenciler ekosisteme ve insanlığa fayda sağlamaya yönelik tasarladığı projelerini sergiledi. 10’uncu sınıf öğrencisi Doruk Öztürk, yağmur suyunu enerjiye çevirdikleri bir proje yaptıklarını dile getirerek, “Biz yağan yağmur ile enerji üretmeye çalışıyoruz. ‘Güneş ve rüzgâr enerjisi varsa yağmur enerjisi de olabilir’ dedik ve bu projeyi tasarladık” dedi.
27.05.2024 Eğitim
Uzm. Dr. Tanrıver: Günde üç fincan kahve tüketimi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyor
Uzm. Dr. Tanrıver: Günde üç fincan kahve tüketimi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyor Karaciğerin beslenmeye duyarlı olduğunu ve dengesiz beslenme ile karaciğer sağlığının hızla bozulduğunu belirten Onkoloji Uzmanı Dr. Yıldıray Tanrıver, "Özellikle işlenmiş gıdalardan uzak durulması gerekir. Günde üç fincan kahve tüketimi, bizi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyabilir. Bu nedenle kahve tüketimi, karaciğer yağlanmasına karşı önerdiğimiz besinlerden biridir" dedi.
25.05.2024 Video
Uzm. Dr. Tanrıver: Günde üç fincan kahve tüketimi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyor
Uzm. Dr. Tanrıver: Günde üç fincan kahve tüketimi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyor Karaciğerin beslenmeye duyarlı olduğunu ve dengesiz beslenme ile karaciğer sağlığının hızla bozulduğunu belirten Onkoloji Uzmanı Dr. Yıldıray Tanrıver, "Özellikle işlenmiş gıdalardan uzak durulması gerekir. Günde üç fincan kahve tüketimi, bizi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyabilir. Bu nedenle kahve tüketimi, karaciğer yağlanmasına karşı önerdiğimiz besinlerden biridir" dedi.
25.05.2024 Sağlık-Yaşam
'Olağanüstü kuraklık' alarmı
'Olağanüstü kuraklık' alarmı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün nisan ayı raporlarına göre, Türkiye genelinde yağışlar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67, normaline göre yüzde 50 düşerken, Karadeniz Bölgesi son 64 yılın en düşük yağışını aldı. Meteorolojik kuraklık haritalarında Türkiye'nin büyük bölümünde 'olağanüstü' ve 'çok şiddetli kuraklık' alarmı verildi.
23.05.2024 Foto Galeri
Adli emanette kaybolan 6 kilo kokain davasında sanık avukatından 'saflık derecesi farklı' savunması
Adli emanette kaybolan 6 kilo kokain davasında sanık avukatından 'saflık derecesi farklı' savunması Antalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu'nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünden 6 kilo kokain çalınmasına ilişkin 5'i tutuklu 8 sanığın yargılandığı davanın duruşmasında savunma yapan sanık avukatları, adli emanette eksik çıkan kokain ile sanıklardan Berkay Kılınç'ın üzerinden çıkan kokainin saflık derecesinin farklı olduğunu belirterek, ele geçirilen uyuşturucu maddenin emanete teslim edilme kayıtlarının detaylı şekilde incelenmesini talep etti.
14.05.2024 Gündem
Turizm göllerinde 'iklim krizi' ile yok olma tehlikesi
Turizm göllerinde 'iklim krizi' ile yok olma tehlikesi Trabzon'da, turizm merkezi Uzungöl ve Sera Gölü'nde, yağış rejiminde değişkenliğe yol açan küresel iklim değişikliğinin etkileriyle su seviyesi azaldı, göl tabanlarında kirliliğin yanı sıra tortu taşınımı, çamur ve yosunlaşma arttı. Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, iki gölün alarm verdiğini belirterek, "Göller de tıpkı insanlar gibi doğar, gelişir ve ömürlerini tamamlarlar. Su seviyeleri önceki yıllara göre azalan Sera ve Uzungöl, artık alarm vermeye başladı. Yani sığlaşıyor, kirleniyor ve ömürlerinin artık bitme noktasına geldiğini bize gösteriyor" dedi.
12.05.2024 Foto Galeri
Turizm göllerinde 'iklim krizi' ile yok olma tehlikesi
Turizm göllerinde 'iklim krizi' ile yok olma tehlikesi Trabzon'da, turizm merkezi Uzungöl ve Sera Gölü'nde, yağış rejiminde değişkenliğe yol açan küresel iklim değişikliğinin etkileriyle su seviyesi azaldı, göl tabanlarında kirliliğin yanı sıra tortu taşınımı, çamur ve yosunlaşma arttı. Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, iki gölün alarm verdiğini belirterek, "Göller de tıpkı insanlar gibi doğar, gelişir ve ömürlerini tamamlarlar. Su seviyeleri önceki yıllara göre azalan Sera ve Uzungöl, artık alarm vermeye başladı. Yani sığlaşıyor, kirleniyor ve ömürlerinin artık bitme noktasına geldiğini bize gösteriyor" dedi.
12.05.2024 Video
Elektronik kelepçede yüzde yüz başarı
Elektronik kelepçede yüzde yüz başarı İçişleri Bakanlığı tarafından aile içi ve kadına şiddetin önlenmesi amacıyla 25 Ocak 2021'de kurulan Elektronik İzleme Merkezi'nde şu ana kadar 5 bin 848 vakanın takibi yapıldı. Şiddet uyguladığı için elektronik kelepçe ile adım adım izlenen bu kişilerin hiçbiri yeni şiddet olayına karışmadı. 24 saat esasına göre görev yapılan merkezde aktif 788 yükümlünün takibi yapılıyor.
7.05.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

kuyumcu hırsızlık filipinler yanardağ patlama

Alarm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.