Amasra

Amasra

Son dakika amasra haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan amasra gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan amasra haber sayfamızda...

Amasra

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 630 amasra haberi bulunmuştur.
Amasra'da, bayram tatili rezervasyonları yüzde 90'a ulaştı
Amasra'da, bayram tatili rezervasyonları yüzde 90'a ulaştı Bartın'ın 6 bin 600 nüfuslu turistik ilçesi Amasra'da 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi tüm konaklama tesislerinde rezervasyonlar yüzde 90'a ulaştı. Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Mete Ayyıldız, "Tatil boyunca günübirlikçi yerli ve yabancı turistlerimizle ortalama 500 bin ziyaretçi bekliyoruz. Bu rakam Amasra için önemli bir rakam, ilçedeki esnafımız gereken hazırlıklarını yaptı" diye konuştu.
13.06.2024 Video
Amasra'da, bayram tatili rezervasyonları yüzde 90'a ulaştı
Amasra'da, bayram tatili rezervasyonları yüzde 90'a ulaştı Bartın'ın 6 bin 600 nüfuslu turistik ilçesi Amasra'da 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi tüm konaklama tesislerinde rezervasyonlar yüzde 90'a ulaştı. Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Mete Ayyıldız, "Tatil boyunca günübirlikçi yerli ve yabancı turistlerimizle ortalama 500 bin ziyaretçi bekliyoruz. Bu rakam Amasra için önemli bir rakam, ilçedeki esnafımız gereken hazırlıklarını yaptı" diye konuştu.
13.06.2024 Foto Galeri
Gemide rahatsızlanan aşçıbaşı, Sahil Güvenlik botuyla alınıp, hastaneye götürüldü
Gemide rahatsızlanan aşçıbaşı, Sahil Güvenlik botuyla alınıp, hastaneye götürüldü Bartın'ın Amasra ilçesi açıklarında gemide rahatsızlanan Türk vatandaşı aşçıbaşı A.A. (62), Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı'na bağlı botla alınarak hastaneye kaldırıldı.
9.06.2024 Gündem
Kruvaziyerle 135 bin turist geldi
Kruvaziyerle 135 bin turist geldi Türkiye'de ocak-nisan döneminde 10 limana 123 kruvaziyerle 135 bin 114 turist geldi.
1.06.2024 Gündem
Bartın’da iki grubun kavgası kamerada
Bartın’da iki grubun kavgası kamerada Bartın’ın Amasra ilçesinde, mendirekte yaklaşık 20 kişinin kavga ettiği anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Taraflar, polisin gelmesiyle dağıldı.
28.05.2024 Gündem
Babasını öldürüp, annesini yaralayan sanığa müebbet hapis
Babasını öldürüp, annesini yaralayan sanığa müebbet hapis Bartın'da uyuyan babası Esat Köse'yi (44) öldürüp, annesi Gülden Köse'yi (42) yaralayan Egemen Köse (19) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Takdiri indirim ile cezası müebbete çevrilen Köse, annesini yaralama suçundan da 7 ay 15 gün hapis cezası aldı.
22.05.2024 Gündem
Başkent EDAŞ’tan Bartın’da bakım ve yatırım çalışması
Başkent EDAŞ’tan Bartın’da bakım ve yatırım çalışması Başkent EDAŞ, kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2024 yılının ilk 3 ayında Bartın’da bakım ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.
16.05.2024 Kurumsal
Bartın ve Zonguldak’ta gal arısıyla mücadele için 4 yılda 20 bin ‘terminatör böcek' ormana salındı
Bartın ve Zonguldak’ta gal arısıyla mücadele için 4 yılda 20 bin ‘terminatör böcek' ormana salındı Bartın ve Zonguldak’ta, kestane ağaçlarına zarar veren gal arısıyla mücadele etmesi için üretilen terminatör böceklerin doğaya salınımı devam ediyor. 2 ilde, son 4 yılda toplam 20 bin adet ‘terminatör böcek’ doğaya salınırken, Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi'nde görevli Doç. Dr. Yafes Yıldız, çalışmaları anlatarak, "Kestane ağaçlarına zarar veren böceğin yayılımı devam ediyor ama faydalı türün de doğaya bırakılmasını sürdürüyoruz. Sadece biyolojik mücadele değil, biyoteknik mücadele kapsamında sarı malt özüyle kombine ettiğimiz sarı yapışkan tuzaklarımızı geçtiğimiz yıl bölgemizde kullanmaya başladık, bundan da başarılı sonuçları aldık” dedi.
15.05.2024 Video
TTK çalışanları, Soma’da hayatını kaybeden madencileri andı
TTK çalışanları, Soma’da hayatını kaybeden madencileri andı Zonguldak ve Bartın'da, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışanlar, 2014’te Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madencileri andı.
13.05.2024 Gündem
Belediye garajından mazot alan belediye avukatı ile Belediye Başkanına 12 yıl hapis istemi
Belediye garajından mazot alan belediye avukatı ile Belediye Başkanına 12 yıl hapis istemi Bartın'ın Amasra İlçe Belediyesi’nin garajından mazot alınması ile ilgili Belediye Başkanı Recai Çakır ve belediye Avukatı Berkay Dal hakkında zimmet suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasında tutuksuz sanıklar suçlamaları reddetti. Duruşmayı takip eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, "Hakikaten Aziz Nesin’in hikayelerine konu olacak bir duruşmadan, davadan bahsediyoruz. Dava konusu olay belediyenin duruşması için, belediyenin avukatı belediyenin mazotuyla duruşmaya gitti diye yargılanıyor. Bir hukukçu olarak, aynı zamanda milletvekili olarak böyle bir iddianameye imza atan savcının yerinde olmak istemezdim” dedi.
9.05.2024 Gündem
Amasra'daki maden faciası davasında 7'nci duruşma; tutuklu sanıklardan 3’üne ev hapsi
Amasra'daki maden faciası davasında 7'nci duruşma; tutuklu sanıklardan 3’üne ev hapsi Bartın'ın Amasra ilçesinde 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili 7'si tutuklu, 23 kişinin Bartın Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın 7'nci duruşması geniş güvenlik önlemleriyle başladı. Duruşma öncesi açıklama yapan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Bazı müfettişler ve TTK yöneticileri hakkında görevi kötüye kullanmadan dolayı soruşturma izni 16 ay sonra çıktı, biz bunu kabul etmiyoruz. Burada olası kast vardır, biz bu şekilde yargılamanın yapılmasını istiyoruz. 16 ay sonra çıkan soruşturma iznini kabul etmiyoruz, bu işin takipçisiyiz” dedi.
8.05.2024 Gündem
50 kruvaziyerle 61 bin yolcu
50 kruvaziyerle 61 bin yolcu Kruvaziyer turizminde ocak, şubat ve mart aylarında Türkiye'ye 50 gemiyle 61 bin 113 yolcu geldi.
7.05.2024 Gündem
Kayalıklarda mahsur kalan amatör balıkçıyı sahil güvenlik kurtardı
Kayalıklarda mahsur kalan amatör balıkçıyı sahil güvenlik kurtardı Bartın’ın Amasra ilçesinde ulaşımın zor olduğu kayalıklarda balık tutarken ayağı burkulunca mahsur kalan amatör balıkçı O.S.D. (27) lastik botla gelen Sahil Güvenlik ekiplerinin yarım saatlik çalışmasıyla kurtarıldı.
6.05.2024 Gündem
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerini dinledi
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerini dinledi TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, “Bu olayı araştıracağız, ihmal süreçlerini ve bundan sonra bu tür kazaların olmaması için neler yapılması gerekiyor bu konuda da çalışacağız” dedi.
1.05.2024 Politika
Teknesinin yanında yüzen yunusları görüntüledi
Teknesinin yanında yüzen yunusları görüntüledi Bartın’ın Amasra ilçesinde balık tutmak için denize açılan Cem Yavuzyiğit (36), cep telefonu kamerasıyla teknesinin yanında yüzen yunusları görüntüledi.
25.04.2024 Gündem
CHP'li Yücel: Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanması siyasi bir karardır
CHP'li Yücel: Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanması siyasi bir karardır CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasına ilişkin, "Bu ülkede 7'si çocuk 25 kişinin öldüğü Çorlu tren kazasında sorumlu kamu görevlileri bırakın cezalandırılmayı, ödüllendirilirken, onlarca madencimizin hayatını kaybettiği Amasra maden kazasındaki baş sorumlular hakkında aylarca soruşturma izni verilmezken, İliç'de toprak kayması sonucunda meydana gelen faciada sorumlular korunurken, dün gece gelen tutuklama kararı şüphesiz siyasi bir karardır" dedi.
15.04.2024 Politika
6 bin 600 nüfuslu Amasra'ya 3 günde 100 bin araç giriş yaptı
6 bin 600 nüfuslu Amasra'ya 3 günde 100 bin araç giriş yaptı Bartın'ın Amasra ilçesi girişinde, Ramazan Bayramı tatilinde gelenler nedeniyle, uzun araç kuyrukları oluştu. Bayramın 3 gününde ilçeye 100 bin, Bartın genelindeki 19 plaj ve sahillere 60 binin üzerinde araç giriş yaptı.
12.04.2024 Gündem
Amasra'da bayram yoğunluğu; 1 günde 20 bin araç gelince ilçeye girişler kapatıldı
Amasra'da bayram yoğunluğu; 1 günde 20 bin araç gelince ilçeye girişler kapatıldı Bartın'ın Amasra ilçesinde, bayram tatilinde yoğunluk yaşandı; araç kuyrukları oluştu. Bugün 20 bin girişin olduğu Amasra, yeni araç girişlerine kapatıldı; sürücüler ise Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü alanına yönlendirildi.
11.04.2024 Video
Amasra'da bayram yoğunluğu; 1 günde 20 bin araç gelince ilçeye girişler kapatıldı
Amasra'da bayram yoğunluğu; 1 günde 20 bin araç gelince ilçeye girişler kapatıldı Bartın'ın Amasra ilçesinde, bayram tatilinde yoğunluk yaşandı; araç kuyrukları oluştu. Bugün 20 bin girişin olduğu Amasra, yeni araç girişlerine kapatıldı; sürücüler ise Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü alanına yönlendirildi.
11.04.2024 Foto Galeri
Tatilcilerin gözdesi Amasra’da, bayram tatili rezervasyonları yüzde 90'a ulaştı
Tatilcilerin gözdesi Amasra’da, bayram tatili rezervasyonları yüzde 90'a ulaştı Bartın'ın 6 bin 600 nüfuslu turistik ilçesi Amasra'da 9 günlük Ramazan Bayramı tatili öncesi tüm konaklama tesislerinde rezervasyonlar yüzde 90'a ulaştı. Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Boran, "Bayram süresince yaklaşık 500 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. Bu yönde bütün tedbirlerimizi aldık” dedi.
6.04.2024 Foto Galeri
YSK, İl Seçim Kurulu'nun Amasra'da oylar yeniden sayılsın kararını reddetti
YSK, İl Seçim Kurulu'nun Amasra'da oylar yeniden sayılsın kararını reddetti Bartın'ın Amasra ilçesinde, resmi olmayan sonuçlara göre CHP'li Recai Çakır'ın 122 oy farkla seçimleri kazanması sonrası, AK Parti'nin itirazı üzerine İl Seçim Kurulu'nun 'oylar yeniden sayılsın' kararı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından reddedildi.
3.04.2024 Politika
Bartın'da CHP'li Yalçınkaya başkan seçildi; 2 ilçeyi CHP, 1 ilçeyi AK Parti kazandı
Bartın'da CHP'li Yalçınkaya başkan seçildi; 2 ilçeyi CHP, 1 ilçeyi AK Parti kazandı Bartın’da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre CHP'li Muhammet Rıza Yalçınkaya belediye başkanı seçildi. 3 ilçenin 2'sinde CHP, 1’inde ise AK Parti kazandı.
31.03.2024 Gündem
Bakan Tunç: Türkiye’deki seçimler şeffaf bir şekilde yapılır
Bakan Tunç: Türkiye’deki seçimler şeffaf bir şekilde yapılır Bartın'ın Amasra ilçesinde oyunu kullanan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Türkiye'de seçimler şeffaf bir şekilde yapılır ve dünyaya örnek gösterilecek seçimleri biz bugüne kadar gerçekleştirdik. Bugün de böyle olacaktır” dedi.
31.03.2024 Politika
Bakan Tunç’tan İmamoğlu’na: İstanbul'da seçimi kaybediyorsun, haberin yok
Bakan Tunç’tan İmamoğlu’na: İstanbul'da seçimi kaybediyorsun, haberin yok Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, "Sen İstanbul'da seçimi kaybediyorsun, haberin yok. Sen 5 yıl İstanbul'a kayıp yıllar yaşattın. Sen İstanbul'a çivi çakmadın" dedi.
29.03.2024 Politika
İşçinin öldüğü kaçak maden ocağının sahibi tutuklandı
İşçinin öldüğü kaçak maden ocağının sahibi tutuklandı Zonzguldak'ın Kilimli ilçesinde vinç ile vagon arasına sıkışıp hayatını kaybeden Muhammet Korkut'un (49) çalıştığı kaçak kömür ocağının sahibi Tolga M. (35) ile ustabaşı K.A. (44) adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen kaçak maden ocağının sahibi Tolga Maden (35) tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olay sırasında Korkut ile birlikte çalışan ustabaşı K.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
26.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bartın Amasra antalya zonguldak araç

Amasra ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.