Ayşe Özkiraz

Ayşe Özkiraz

Son dakika ayşe özkiraz haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ayşe özkiraz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ayşe özkiraz haber sayfamızda...

Ayşe Özkiraz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 28 ayse ozkiraz haberi bulunmuştur.
‘Sahte doktor’ Ayşe Özkiraz cezaevinden çıktı
‘Sahte doktor’ Ayşe Özkiraz cezaevinden çıktı Tekirdağ’ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtıp hastalara tıbbi müdahalede bulunan ve sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanarak 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Ayşe Özkiraz, 8 yıl hapis cezası ve 18 bin lira adli para cezasına çarptırılıp, tahliye edildi. Tahliye kararının ardından Özkiraz, tutuklu bulunduğu Tekirdağ T Tipi Cezaevi’nde işlemlerin tamamlanmasının ardından saat 20.00 sıralarında yakınları tarafından alındı. Özkiraz, özel bir otomobille cezaevinden ayrıldı.
28.03.2023 Video
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'a 8 yıl hapis ve tahliye
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'a 8 yıl hapis ve tahliye Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanıp, 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Ayşe Özkiraz (21),  8 yıl hapis cezası ve 18 bin lira adli para cezasına çarptırılıp, tahliye edildi.
28.03.2023 Gündem
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz: Dersimi aldım, tahliyemi talep ediyorum
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz: Dersimi aldım, tahliyemi talep ediyorum Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanıp, 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Ayşe Özkiraz'ın (21) tahliye talebi reddedildi. Özkiraz, "Dersimi aldım. Eğitim hayatımı devam etmek için tahliyemi talep ediyorum" dedi.
21.03.2023 Gündem
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'ın tahliye talebi yine reddedildi
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'ın tahliye talebi yine reddedildi Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanıp, 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Ayşe Özkiraz’ın (21) tahliye talebi reddedildi.
21.02.2023 Gündem
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'ın tahliye talebine ret
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'ın tahliye talebine ret Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan ve 13 yıla kadar hapsi istenen Ayşe Özkiraz (21), 2'nci duruşmada tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti, Özkiraz'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.
30.01.2023 Foto Galeri
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz: Muayenelere katılmadım, 1 kez dikiş yaptım
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz: Muayenelere katılmadım, 1 kez dikiş yaptım Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan ve hakkında 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Ayşe Özkiraz'ın (21) yargılanmasına başlandı. Duruşmaya SEGBİS ile bağlanan Özkiraz, "Hastanede muayenelere katılmadım. Dikiş 1 kez yaptım. Fakültede gördüğüm dikiş atma dersi vardı. Doktor, bana yastık üzerinde dikiş çalışması yapmamı söyledi hatta hastanedeki makas, iğne, iplik ile çalışmalar yaptım" dedi.
3.01.2023 Gündem
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz, bugün hakim karşısında
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz, bugün hakim karşısında Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz (20) hakkında 'resmi belgede sahtecilik' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, 'özel belgede sahtecilik' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve 'yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı kanuna muhalefet' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis cezası istendi. Özkiraz, bugün davanın ilk duruşmasında hakim karşısına çıkarılacak.
3.01.2023 Gündem
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz iddianamesi kabul edildi; birçok ameliyata girmiş
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz iddianamesi kabul edildi; birçok ameliyata girmiş Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz (20) hakkında 13 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Evinde yapılan aramalarda doktor kıyafetleri bulunan ve cep telefonu incelemesinde girdiği ameliyatların fotoğraflarının yer aldığı belirtilen iddianamede, "Şüphelinin birçok kez farklı branşların ameliyatlarına katıldığı" yer aldı.
23.12.2022 Foto Galeri
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'ın yeni sahte belgeleri ortaya çıktı
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'ın yeni sahte belgeleri ortaya çıktı Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diplomayla görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın (20) yeni sahte belgeleri ortaya çıktı. Özkiraz'ın ÖSYM adı altında hazırladığı sahte TUS sonuç belgesinde Temel Tıp Bilimleri Testi'nde 115 doğru, 5 yanlış, Klinik Tıp Bilimleri Testi'nde ise 107 doğru 12 yanlış yazarak kendisini üstün başarılı olarak gösterdiği fotoğraflar da yer aldı.
22.12.2022 Foto Galeri
Sağlık Bakanlığı'ndan 'sahte doktor' açıklaması
Sağlık Bakanlığı'ndan 'sahte doktor' açıklaması Sağlık Bakanlığı, Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan Ayşe Özkiraz (20) ile ilgili, "İddia edildiği gibi sahte doktorun çalıştırılması söz konusu değildir. Hiçbir tıbbi işlem yapılmasına müsaade edilmemiştir. İlgililer hakkında gerekli disiplin ve idari işlemler yapılmıştır" açıklaması yapıldı.
19.12.2022 Gündem
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'a 13 yıla kadar hapis istemi
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'a 13 yıla kadar hapis istemi Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz (20) hakkında 13 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
16.12.2022 Foto Galeri
Ayşe Özkiraz, Cerrahpaşa'da da kendisini doktor olarak tanıtmış
Ayşe Özkiraz, Cerrahpaşa'da da kendisini doktor olarak tanıtmış Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın (20), kendisini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde de doktor olarak tanıttığı ortaya çıktı. Özkiraz ile nişanlanmaya hazırlanan ve 'sahte doktor' olduğunu öğrenen astsubay C.T.K., "Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne gittim. Orada Ayşe Özkiraz beni üzerinde doktor kıyafetleri ve stetoskop olduğu halde karşıladı. Birlikte vezneden randevu aldık. Randevu alırken kendisini görevlilere doktor olarak tanıttı. KBB uzmanı, soy ismini bilmediğim H. isimli doktora muayene oldum. Muayeneden önce Ayşe Özkiraz, doktor H.'ye kendisini kadın doğum asistanı olarak tanıttı" dedi.
6.12.2022 Foto Galeri
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'ın tutukluluğuna itiraza ret
'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'ın tutukluluğuna itiraza ret Tekirdağ'daki Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz'ın (20) tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi. 
5.12.2022 Gündem
Sahte doktorun ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı
Sahte doktorun ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı Türkiye'nin konuştuğu sahte doktorun ses kaydı  ve yazışmaları ortaya çıktı. Özel bir üniversitenin sağlık bölümü öğrencilerinin yer aldığı WhatsApp grubuna ses kaydı atan Ayşe Özkiraz (20), girdiği ameliyatlar ile ilgili bilgi aktarıyor. "Tıp fakültesinde 24 saatlik bir ameliyat bile vardı" diyen Özkiraz'ın verdiği bilgileri yorumlayan Prof. Dr. Yeşim Erbil, "Doktor gibi bir terminolojiye hakim olmayınca kolay anlaşılmayan ifadeler kullanmış" dedi. Sahte doktorun aynı gruba, "Bu halde 70'inci hastama bakıyorum, bayılacağım" yazdığı da ortaya çıktı.
2.12.2022 Foto Galeri
Sahte doktorun ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı
Sahte doktorun ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı Türkiye'nin konuştuğu sahte doktorun ses kaydı  ve yazışmaları ortaya çıktı. Özel bir üniversitenin sağlık bölümü öğrencilerinin yer aldığı WhatsApp grubuna ses kaydı atan Ayşe Özkiraz (20), girdiği ameliyatlar ile ilgili bilgi aktarıyor. "Tıp fakültesinde 24 saatlik bir ameliyat bile vardı" diyen Özkiraz'ın verdiği bilgileri yorumlayan Prof. Dr. Yeşim Erbil, "Doktor gibi bir terminolojiye hakim olmayınca kolay anlaşılmayan ifadeler kullanmış" dedi. Sahte doktorun aynı gruba, "Bu halde 70'inci hastama bakıyorum, bayılacağım" yazdığı da ortaya çıktı.
2.12.2022 Video
TBB Başkanı: Avukatlık yetkilerinin başkalarınca kullanılmaya çalışıldığına şahit oluyoruz
TBB Başkanı: Avukatlık yetkilerinin başkalarınca kullanılmaya çalışıldığına şahit oluyoruz Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, Tekirdağ’da, Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın yakalanıp tutuklandığı olaya ilişkin, ''Sadece sahte doktor değil, profesyonel mesleklerin birçoğunda kanuna aykırı yöntemlerle diploma elde edilmesi ve bunların kullanılması gibi unsurlar söz konusu. 'Hukuk sistemi içerinde var mı?' diye soracak olursanız, avukatlık yetkilerinin başkaları tarafından kullanılmaya çalışıldığına dönem dönem şahit oluyoruz'' dedi.
1.12.2022 Gündem
'Sahte doktor olduğunu medyadan öğrendim'
'Sahte doktor olduğunu medyadan öğrendim' Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sahte doktorluk yaparken gözaltına alınarak tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın babası Ali Özkiraz kızının sahte doktor olduğunu medyadan öğrendiği söyledi.
1.12.2022 Video
Sahte doktorun babası: Kızımı okutmak için traktörümü sattım
Sahte doktorun babası: Kızımı okutmak için traktörümü sattım Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sahte doktorluk yaparken gözaltına alınarak ve tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın, babası Ali Özkiraz'ı da kandırdığı ortaya çıktı. DHA'ya konuşan Özkiraz, "Traktörümü satıp parasını kızıma gönderdim. Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı. Annesinin ve üvey babasının da haberi var, saklıyorlar" dedi.
1.12.2022 Gündem
Sahte doktorun babası: Kızımı okutmak için traktörümü sattım
Sahte doktorun babası: Kızımı okutmak için traktörümü sattım Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sahte doktorluk yaparken gözaltına alınarak ve tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın, babası Ali Özkiraz'ı da kandırdığı ortaya çıktı. DHA'ya konuşan Özkiraz, "Traktörümü satıp parasını kızıma gönderdim. Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı. Annesinin ve üvey babasının da haberi var, saklıyorlar" dedi.
30.11.2022 Video
Tekirdağ'da 'sahte doktor' soruşturmasında banka hesapları incelenecek
Tekirdağ'da 'sahte doktor' soruşturmasında banka hesapları incelenecek Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz (20) olayıyla ilgili Sağlık Bakanlığı'nın gönderdiği 2 müfettiş, hastanedeki çalışmalarını tamamladı. Savcılığın soruşturması kapsamında el konulan cep telefonunun incelemesi süren Özkiraz'ın banka hesapları da incelenmeye alındı.
30.11.2022 Gündem
Sahte doktor hastaneye 'Çapa'nın gururu' yazılı çelenk yollatmış
Sahte doktor hastaneye 'Çapa'nın gururu' yazılı çelenk yollatmış Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın (20), hastaneye doğum gününde, "Çapa'nın gururu seni seviyoruz. İyi ki doğdun Dr. Ayşem" yazılı çelenk yollattığı ortaya çıktı. Olayla ilgili Sağlık Bakanlığı'nın görevlendirdiği 2 müfettişin çalışması sürüyor.
29.11.2022 Video
Sahte doktor hastaneye 'Çapa'nın gururu' yazılı çelenk yollatmış
Sahte doktor hastaneye 'Çapa'nın gururu' yazılı çelenk yollatmış Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın (20), hastaneye doğum gününde, "Çapa'nın gururu seni seviyoruz. İyi ki doğdun Dr. Ayşem" yazılı çelenk yollattığı ortaya çıktı. Olayla ilgili Sağlık Bakanlığı'nın görevlendirdiği 2 müfettişin çalışması sürüyor.
29.11.2022 Gündem
Tekirdağ'da, 'sahte doktor' soruşturmasında müfettişler devrede
Tekirdağ'da, 'sahte doktor' soruşturmasında müfettişler devrede Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz'ın (20) tutuklanmasının ardından soruşturma kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın görevlendirdiği 2 müfettiş, ilçeye gelerek çalışmalarına başladı. Özkiraz'ın ifadeleri doğrultusunda İstanbul'da gözaltına alınan, kendisini beyin cerrahı olarak tanıttığı öne sürülen S.U., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
28.11.2022 Video
Tekirdağ'da, 'sahte doktor' soruşturmasında müfettişler devrede
Tekirdağ'da, 'sahte doktor' soruşturmasında müfettişler devrede Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz'ın (20) tutuklanmasının ardından soruşturma kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın görevlendirdiği 2 müfettiş, ilçeye gelerek çalışmalarına başladı. Özkiraz'ın ifadeleri doğrultusunda İstanbul'da gözaltına alınan, kendisini beyin cerrahı olarak tanıttığı öne sürülen S.U., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
28.11.2022 Gündem
Sahte doktorun itirafında ameliyatlara gözlemci olarak girdiğini söylediği ortaya çıktı: Ameliyat sonrası bir hastanın dikiş işlemini yaptım
Sahte doktorun itirafında ameliyatlara gözlemci olarak girdiğini söylediği ortaya çıktı: Ameliyat sonrası bir hastanın dikiş işlemini yaptım Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, Çerkezköy Devlet Hastanesi'ndeki 'sahte doktor' olayıyla ilgili tutuklanan Ayşem Özkiraz'ın görevli gibi çalışmadığını, hasta muayene etmediğini ve hekimin görevi olan hiçbir tıbbi girişimde bulunmadığını açıkladı. Ancak, emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Özkiraz’ın savcılıktaki ifadesinde birçok kez gözlemci olarak ameliyata girdiğini ve bir hastanın ameliyat sonrası dikiş işlemini kendisinin yaptığını itiraf ettiği ortaya çıktı.
27.11.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

sahte doktor Tekirdağ ayşe özkiraz baba ifade

Ayşe Özkiraz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.