Bakan Işıkhan

Bakan Işıkhan

Son dakika Bakan Işıkhan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Işıkhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Işıkhan haber sayfamızda...

Bakan Işıkhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 143 bakan isikhan haberi bulunmuştur.
Bakan Işıkhan, Malatya'da
Bakan Işıkhan, Malatya'daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Malatya'da İl İstişare Toplantısı'na başkanlık etti.
20.02.2024Politika
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, hükümet olarak iş dünyasıyla tam ve uyumlu şekilde hareket ettiklerini belirterek, "Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de iş birliğimizi güçlü bir şekilde sürdürerek 'Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte; üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız. Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz doğrultusunda hükümet olarak iş dünyasıyla tam ve uyumlu şekilde hareket ettik ve etmeye de devam edeceğiz" dedi.
19.02.2024Politika
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 4'üncü gün
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 4'üncü günErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında kayan toprağın altında kalan 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları olayın 4'üncü gününde de ekiplerin gece gündüz aralıksız çalışması sürüyor. Ekipler, dronlar ile tespit ettikleri metal ağırlıklı bölgelerde işaretlenen alanlara yoğunlaşırken, toprak altındaki 9 işçiye halen ulaşılamadı.
16.02.2024Video
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 4'üncü gün
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 4'üncü günErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında kayan toprağın altında kalan 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları olayın 4'üncü gününde de ekiplerin gece gündüz aralıksız çalışması sürüyor. Ekipler, dronlar ile tespit ettikleri metal ağırlıklı bölgelerde işaretlenen alanlara yoğunlaşırken, toprak altındaki 9 işçiye halen ulaşılamadı. 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları devam ederken, gözaltına alınan 8 şüpheli geniş güvenlik önlemi altında, saat 10.30 sıralarında, İliç Adliye'sine götürüldü.
16.02.2024Gündem
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 3'üncü gün
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 3'üncü günErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında kayan toprağın altında kalan 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 1000 personelle sürüyor. Arama kurtarma çalışmalarının 3'üncü gününde de işçilere ulaşılamadı. Gece saatlerinde etkili olan sağanak yağışa rağmen ekiplerin bölgede olayın yaşandığı andan itibaren aralıksız çalışması sürüyor. Olay sonrası bölgeye gelen aileler ise gözyaşı döküyor.
15.02.2024Video
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 3'üncü gün
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 3'üncü günErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında kayan toprağın altında kalan 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 1000 personelle sürüyor. Arama kurtarma çalışmalarının 3'üncü gününde de işçilere ulaşılamadı. Gece saatlerinde etkili olan sağanak yağışa rağmen ekiplerin bölgede olayın yaşandığı andan itibaren aralıksız çalışması sürüyor. Olay sonrası bölgeye gelen aileler ise gözyaşı döküyor.
15.02.2024Gündem
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 3600 ek gösterge çalışmasının başlamasını bekliyoruz
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 3600 ek gösterge çalışmasının başlamasını bekliyoruz  Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kamu görevlileri ve emeklilerinin hayata geçmesini beklediği birinci dereceye 3600 ek gösterge çalışmasının bir an önce başlaması ve çalışmanın ivedi olarak TBMM'ye sunulmasını bekliyoruz" dedi.
13.02.2024Ekonomi
Altın madeni sahasında toprak kayması: 9 işçi kayıp
Altın madeni sahasında toprak kayması: 9 işçi kayıpErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında liç alanında istiflenen tonlarca toprak kaydı. 9 işçiye ulaşılamazken, bölgeye çevre illerden AFAD ekipleri sevk edildi. Bu arada toprak altında kalan 6 işçinin isimleri de belli oldu. Bu işçilerin Şaban Yılmaz, Kenan Öz, İbrahim Keklik, Adnan Keklik, Hüseyin Kaya ve Ramazan Çimen olduğu bildirildi.
14.02.2024Gündem
Bakan Işıkhan, 6'ncı Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nı gezdi
Bakan Işıkhan, 6'ncı Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nı gezdiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bugün açılışı gerçekleştirilen 6'ncı Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nı gezdi.
8.02.2024Politika
Bakan Işıkhan: Ata toprağına vefa, yakarak yıkarak değil; yaparak, iyileştirerek ödenir
Bakan Işıkhan: Ata toprağına vefa, yakarak yıkarak değil; yaparak, iyileştirerek ödenirÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin’de AK Parti'nin ilçe aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Bizleri yetiştiren bu şehre, bu topraklara, bizim vefa borcumuz var. Ata toprağına vefa, onun öz değerlerine, mevcut potansiyeline, taşına, toprağına sahip çıkarak ödenir. Yakarak, yıkarak değil; yaparak, iyileştirerek, çalışarak ödenir. Bu şehrin insanlarına en iyi hizmeti götürerek; yolunu, köprüsünü, bağını, bahçesini, havasını, suyunu koruyarak ödenir. İşte bu anlayışla 21 yıldır ‘kalkınma, yerelden başlar’ diyerek şehirlerimize can suyu olan AK Parti, bu vefanın doğru adresidir” dedi.
7.02.2024Politika
Gaziantep'te polis helikopteri kaza kırıma uğradı: 2 şehit, 1 yaralı
Gaziantep'te polis helikopteri kaza kırıma uğradı: 2 şehit, 1 yaralıGaziantep'te Emniyet Müdürlüğü’ne ait polis helikopteri Nurdağı ilçesinde kırsal alanda kaza kırıma uğradı. Düşen helikopterde bulunan Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk şehit olurken, bir teknisyen yaralandı. Şehit pilotlar ve yaralı teknisyen, ekiplerin çalışması sonucu enkazdan çıkarılarak, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne götürüldü. Kaza bölgesi jandarma tarafından güvenlik çemberine alınırken, uzman ekip çalışma başlattı.
4.02.2024Video
Bakan Işıkhan: Emeklilerin fark ödemeleri 6-7 Şubat’ta
Bakan Işıkhan: Emeklilerin fark ödemeleri 6-7 Şubat’taÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile hak sahiplerinin aylık fark tutarlarının, 6 ve 7 Şubat'ta ödeneceğini açıkladı.
3.02.2024Gündem
Bakan Işıkhan: 13 ilacı daha geri ödeme listesine aldık
Bakan Işıkhan: 13 ilacı daha geri ödeme listesine aldıkÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 11'i yerli üretim olmak üzere 13 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu.
2.02.2024Gündem
Bakan Işıkhan, Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Ergün ile bir araya geldi
Bakan Işıkhan, Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Ergün ile bir araya geldiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ve derneğin yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
31.01.2024Politika
Bakan Işıkhan: Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Ek Çerçeve Anlaşması Protokolü'nü imzaladık
Bakan Işıkhan: Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Ek Çerçeve Anlaşması Protokolü'nü imzaladıkÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kamu işçileri için eşitlik sağlamak adına imzalanan protokole ilişkin, "Enflasyon ve ücret zammının toplamından oluşan oranın yüzde 32,57 olarak uygulanmasını içeren Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Ek Çerçeve Anlaşması Protokolü'nü imzaladık" dedi.
29.01.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan: Emeklilerimize birçok hizmette ayrıcalık ve indirim sağlanacak
Bakan Işıkhan: Emeklilerimize birçok hizmette ayrıcalık ve indirim sağlanacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'Emekliler Yılı' ilan edilmesiyle ilgili, "Bakanlık olarak 'Türkiye Yüzyılı'nın Emektarları Programı'nı hayata geçireceğiz. Program kapsamında emeklilerimize; konaklamadan ulaşıma, gıdadan giyime, sağlığa, sosyal ve eğitim faaliyetlerine kadar birçok hizmette ayrıcalık, öncelik, indirim ve benzeri uygulamaların yapılması sağlanacak" dedi.
26.01.2024Politika
SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarını yüzde 49,25'e çıkaran kanun teklifi Meclis'ten geçti
SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarını yüzde 49,25'e çıkaran kanun teklifi Meclis'ten geçtiİşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Kabul edilen teklifle, en düşük emekli maaşının 10 bin lira olması, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylığına yapılacak zam oranının yüzde 42,57'den, yüzde 49,25'e çıkarılması yasalaştı.
25.01.2024Politika
Bakan Işıkhan: SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 6 aylık artış oranını yüzde 49,25'e yükseltiyoruz
Bakan Işıkhan: SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 6 aylık artış oranını yüzde 49,25'e yükseltiyoruzÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarının Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını yüzde 49,25'e yükselttiklerini duyurdu.
23.01.2024Politika
Bakan Işıkhan: İşbaşı eğitimde katılımcı taahhüdünü yüzde 60'a düşürdük
Bakan Işıkhan: İşbaşı eğitimde katılımcı taahhüdünü yüzde 60'a düşürdükÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, işbaşı eğitim programları için istihdam edilmesi gereken katılımcı sayısı taahhüdünü yüzde 70'ten yüzde 60'a, istihdam yükümlülüğünü 3 kattan 2 kata düşürdüklerini duyurdu.
20.01.2024Politika
Bağ-Kur prim gün sayısı 7 bin 200'e düşürülecek
Bağ-Kur prim gün sayısı 7 bin 200'e düşürülecekÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bağ-Kur prim gün sayısının 9 binden 7 bin 200'e düşürülmesiyle ilgili, "Orta vadeli planda hayata geçireceğiz. Onda sıkıntı yok. O söz mutlaka yerine gelecek ama bütçe disiplininden de çok uzaklaşmamamız gerekiyor" dedi.
17.01.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan: Asgari prim ödeme gün sayısını 600 günden 450 güne indiriyoruz
Bakan Işıkhan: Asgari prim ödeme gün sayısını 600 günden 450 güne indiriyoruzÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sigortalı vatandaşların kısa çalışma ödeneğinden daha fazla yararlanabilmesi için son 3 senesinde gereken asgari prim ödeme gün sayısını 600 günden 450 güne indirdiklerini duyurdu.
15.01.2024Gündem
Bakan Işıkhan: İŞKUR, 1 milyon 237 bin 26 istihdama aracılık etti
Bakan Işıkhan: İŞKUR, 1 milyon 237 bin 26 istihdama aracılık ettiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) 2023 yılında 1 milyon 237 bin 26 kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettiğini açıkladı.
8.01.2024Politika
Bakan Işıkhan: İnsanlığın sorunlarıyla muhatap bir konumdayız
Bakan Işıkhan: İnsanlığın sorunlarıyla muhatap bir konumdayızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Türkiye olarak sadece Türkiye'den ibaret değiliz. Bütün bir İslam dünyasının derdiyle dertleniyoruz. Hatta sahip olduğumuz inanç ve temsil ettiğimiz medeniyetin gereği olarak bütün insanlığın sorunları ve ihtiyaçlarıyla muhatap ve sorumlu bir konumda bulunuyoruz" dedi.
6.01.2024Politika
Bakan Işıkhan: Kamu personel rejiminde yükseliş dönemindeyiz
Bakan Işıkhan: Kamu personel rejiminde yükseliş dönemindeyizÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "3 Ocak tarihinde açıklanan Aralık ayı enflasyon oranıyla birlikte memurlara ve memur emeklilerimize de yüzde 49,25 oranında artış yapılacak. Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını bir hazırlık süreci olarak değerlendirirsek, inanıyorum ki Cumhuriyetimizin ikinci asrı kamu personel rejimi başta olmak üzere ülkemizi ve milletimizi ilgilendiren her alanda yükseliş dönemimiz olacaktır" dedi.
6.01.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim mottomuz 'Yeniden İstanbul'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim mottomuz 'Yeniden İstanbul'Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizi nice yılların getirdiği ihmalleri, eksiklerin utancından kurtardık. Çöp, çukur, çamur.İstanbul buydu. Süratle çöpten, çukurdan, İstanbulumuzu kurtardık ve ne yazık ki şu anda İstanbul artık o günlerine herhalde yeniden dönmek istiyor. Onun için artık bizim mottomuz 'Yeniden İstanbul' dedi. Erdoğan, "Enflasyondaki ivme kaybının etkileri özellikle yılın ikinci yarısında daha net hissedilecektir. Önümüzdeki yılın bu bakımdan herkesi şaşırtan olumlu gelişmelere sahne olacağını düşünüyorum" ifadelerini de kullandı.
5.01.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

bakan ışıkhanErzincanÇalışma ve Sosyal Güvenlik BakanıVedat Işıkhanmaden

Bakan Işıkhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.