Bakan Işıkhan

Bakan Işıkhan

Son dakika Bakan Işıkhan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Işıkhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Işıkhan haber sayfamızda...

Bakan Işıkhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 235 bakan isikhan haberi bulunmuştur.
Bakan Işıkhan: Açıkta 270 bin 761 iş tespit ettik
Bakan Işıkhan: Açıkta 270 bin 761 iş tespit ettikÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "1 ve üzeri çalışanı bulunan 17 bin 181 işletmeyle iletişime geçerek 270 bin 761 açık iş tespit ettik" dedi.
12.07.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan: 105 bin 724 kişi Genç Girişimci Teşviki Uygulamasından yararlandı
Bakan Işıkhan: 105 bin 724 kişi Genç Girişimci Teşviki Uygulamasından yararlandıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) genç istihdamı arttırmak için Genç Girişimci Teşvik Uygulaması ile yaptığı çalışmalara ilişkin, "Elde ettiğimiz son rakamlara baktığımızda 2024 Mayıs ayı itibarıyla 105 bin 724 kişinin 'Genç Girişimci Teşvik Uygulaması'ndan yararlandığını görüyoruz. Biz bu rakamların daha da artmasını umuyoruz" dedi.
10.07.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız, tarihi zirvesini yeniledi
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız, tarihi zirvesini yenilediÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, mayıs ayında istihdam edilen kişi sayısının bir önceki aya göre 273 bin kişi artarak, 32 milyon 920 bin kişi ile tarihi zirvesini yenilediğini açıkladı.
10.07.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımızı 32,6 milyon kişi ile rekor seviyeye çıkardık
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımızı 32,6 milyon kişi ile rekor seviyeye çıkardıkÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Nisan 2024 dönemi itibarıyla istihdam sayımızı 32,6 milyon kişi ile rekor seviyeye çıkardık. Yine aynı dönemde istihdam oranını yüzde 49,5'e, iş gücüne katılım oranını ise yüzde 54,2'ye yükselttik" dedi.
8.07.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan: 691 bin 55 vatandaşımızın işe yerleştirilmesine aracılık ettik
Bakan Işıkhan: 691 bin 55 vatandaşımızın işe yerleştirilmesine aracılık ettikÇalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) Ocak-Haziran 2024 döneminde 691 bin 55 kişinin işe yerleşmesine aracılık ettiğini açıkladı.
8.07.2024Ekonomi
Işıkhan, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Rousopoulos ile görüştü
Işıkhan, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Rousopoulos ile görüştüLitvanya’nın başkenti Vilnius’ta resmi temaslarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Theodoros Rousopoulos ile görüştü.
4.07.2024Dünya
Bakan Işıkhan, Litvanya’da
Bakan Işıkhan, Litvanya’daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Avrupa Sosyal Şartı’nın Üst Düzey Konferansı’na katılmak üzere Litvanya’nın başkenti Vilnius’a gitti.
4.07.2024Dünya
İzmir'de şırdancıda patlama: 5 ölü, 63 yaralı
İzmir'de şırdancıda patlama: 5 ölü, 63 yaralıİzmir'in Torbalı ilçesindeki bir şırdancıda sanayi tüpünden kaynaklandığı belirtilen patlamada 5 kişi yaşamını yitirdi, 63 kişi de yaralandı.
30.06.2024Gündem
Bakan Işıkhan: Asgari ücrette herhangi bir artış olmayacak
Bakan Işıkhan: Asgari ücrette herhangi bir artış olmayacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Asgari ücrette herhangi bir artış olmayacak. Geçen aralık ayında da bunu ifade ettik. Göstergeler de çok olumlu geliyor. İnşallah aralık ayında asgari ücreti belirlemek üzere bir araya geleceğiz" dedi.
26.06.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan: Kimin ihmali varsa elbette savcılıklarımız, hukukçularımız görevlerinin başında
Bakan Işıkhan: Kimin ihmali varsa elbette savcılıklarımız, hukukçularımız görevlerinin başındaDiyarbakır-Mardin sınırındaki yangında hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaret için bölgeye gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Yangın çıkış sebebiyle ilgili tahkikatlar devam ediyor. Tabii ki bunda kimin kusuru, ihmali varsa elbette savcılıklarımız, hukukçularımız görevlerinin başında. Tarım il müdürlüklerimiz hasar tespitlerini yapıyor. Esas orası bence çok önemli. Çünkü hasar tespitinden mağdur olan vatandaşlarımıza, kardeşlerimize destek vermemiz ve yaralarını da sarmamız lazım” dedi.
24.06.2024Gündem
Bakan Işıkhan: İşveren ve çalışan arasındaki dengeyi koruyarak hareket ediyoruz
Bakan Işıkhan: İşveren ve çalışan arasındaki dengeyi koruyarak hareket ediyoruzÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanmak için gereken; son 3 yılda 600 gün prim ödeme şartını 450'e güne düşürdük. Uygulamanın sigortalı bakımından 4 haftadan kısa olabilmesinin istisnalarını düzenledik. Yaptığımız bu düzenlemelerle her şart ve koşulda işverenlerimiz ve çalışanlarımız arasındaki dengeyi koruyarak hareket ettiğimizi de belirtmek isterim" dedi.
11.06.2024Gündem
Bakan Işıkhan: İşsizlik 11 yılın en düşük seviyesinde
Bakan Işıkhan: İşsizlik 11 yılın en düşük seviyesindeÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Ekonomimiz istihdam üretmeye devam ediyor. İşsizlik oranımız son 11 yılın en düşük seviyesinde" dedi.
10.06.2024Ekonomi
TÜİK: İşsizlik oranı 0,1 puan azaldı
TÜİK: İşsizlik oranı 0,1 puan azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), işsizlik oranının nisan ayında bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak yüzde 8,5 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.
10.06.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan, Mısırlı mevkidaşı Shehata ile bir araya geldi
Bakan Işıkhan, Mısırlı mevkidaşı Shehata ile bir araya geldiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de Mısır Çalışma Bakanı Hassan Mohamed Hassan Shehata ile bir araya geldi.
6.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan, Uluslararası Çalışma Konferansının Filistin Özel Oturumu'nda konuştu
Bakan Işıkhan, Uluslararası Çalışma Konferansının Filistin Özel Oturumu'nda konuştuÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de 112’nci Uluslararası Çalışma Konferansı’nın Filistin Özel Oturumu’nda konuştu.
6.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan, Cezayirli mevkidaşı Bentaleb ile bir araya geldi
Bakan Işıkhan, Cezayirli mevkidaşı Bentaleb ile bir araya geldiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de Cezayir Çalışma, İstihdam ve Sosyal Güvenlik Bakanı Fayçal Bentaleb ile bir araya geldi.
6.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan’ın Cenevre temasları
Bakan Işıkhan’ın Cenevre temaslarıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, dün resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de 112’nci Uluslararası Çalışma Konferansı Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. Bakan Işıkhan resmi temasları kapsamında, Endonezya İşgücü Bakanı Dr. Hj. Ida Fauziyah ile görüştü.
6.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan, Filistinli mevkidaşı Dahadha ile görüştü
Bakan Işıkhan, Filistinli mevkidaşı Dahadha ile görüştüÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de Filistin Çalışma Bakanı Enas Dahadha ile bir araya geldi.
5.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan, BM Cenevre Ofisi önünde Filistin eylemine katıldı
Bakan Işıkhan, BM Cenevre Ofisi önünde Filistin eylemine katıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, HAK-İŞ Konfederasyonu tarafından Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi önünde Filistin’e destek için düzenlenen eyleme katıldı.
5.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan, ILO Genel Direktörü Houngbo ile görüştü
Bakan Işıkhan, ILO Genel Direktörü Houngbo ile görüştüÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarını sürdürdüğü Cenevre’de Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Gilbert Houngbo ile bir araya geldi.
5.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan, Uluslararası Çalışma Konferansı’nın Genel Kurulu’na katıldı
Bakan Işıkhan, Uluslararası Çalışma Konferansı’nın Genel Kurulu’na katıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de Uluslararası Çalışma Konferansı’nın Genel Kurulu’na katıldı.
5.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan, Cenevre’de
Bakan Işıkhan, Cenevre’deÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 112’nci Uluslararası Çalışma Konferansı’na katılmak üzere İsviçre’nin Cenevre kentine gitti.
5.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan: Her çalışan anne için aylık 325 euro destek planlandı
Bakan Işıkhan: Her çalışan anne için aylık 325 euro destek planlandıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi (EDU-CARE II) Projesi ile aylık her bir çalışan anne için 325 euro destek verileceğini açıkladı.
5.06.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan: SGK'ya 344 sözleşmeli personel alınacak
Bakan Işıkhan: SGK'ya 344 sözleşmeli personel alınacakÇalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 344 sözleşmeli personel alınacağını bildirdi.
5.06.2024Gündem
Bakan Işıkhan: Emeklilerimizin bayram ikramiyesi 10- 14 Haziran tarihlerinde ödenecek
Bakan Işıkhan: Emeklilerimizin bayram ikramiyesi 10- 14 Haziran tarihlerinde ödenecekÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde 10 Haziran ile 14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacak" dedi.
4.06.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

bakan ışıkhancenevreÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanıçalışma ve sosyal güvenlik bakanlığıistihdam

Bakan Işıkhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.