Bakanlık

Bakanlık

Son dakika bakanlık haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bakanlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bakanlık haber sayfamızda...

Bakanlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.714 bakanlik haberi bulunmuştur.
Atatürk Orman Çiftliği'nden kadın kooperatifleri ve üretici birliklerine destek
Atatürk Orman Çiftliği'nden kadın kooperatifleri ve üretici birliklerine destekTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) 2020 yılından bu yana 369 milyon TL'lik ürün satın alarak kadın kooperatifleri ve üretici birliklerine destek sunduğunu duyurdu.
10.12.2023Gündem
'12’nci Kalkınma Planı, hayvancılığı geliştirecek, mesleği asla bırakmayın'
'12’nci Kalkınma Planı, hayvancılığı geliştirecek, mesleği asla bırakmayın'Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın yayımladığı 12’nci Kalkınma Planı’nda hayvancılık sektöründe atılacak adımlara dikkat çekerek, “Çok mantıklı ve bilimsel planlamalar yapılmış. Küçükbaş hayvancılık, ipek börekçiliği arıcılık ve daha birçok kategoride desteklemeler, gelişmeler hedeflenmiş. Özellikle besicilerimize sesleniyorum. Hayvancılığı asla bırakmasınlar. Üreticilerimiz uzun vadede bu tür planlamalar sayesinde hak ettiği parayı kazanacaktır” dedi.
10.12.2023Video
'12’nci Kalkınma Planı, hayvancılığı geliştirecek, mesleği asla bırakmayın'
'12’nci Kalkınma Planı, hayvancılığı geliştirecek, mesleği asla bırakmayın'Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın yayımladığı 12’nci Kalkınma Planı’nda hayvancılık sektöründe atılacak adımlara dikkat çekerek, “Çok mantıklı ve bilimsel planlamalar yapılmış. Küçükbaş hayvancılık, ipek böcekçiliği  arıcılık ve daha birçok kategoride desteklemeler, gelişmeler hedeflenmiş. Özellikle besicilerimize sesleniyorum. Hayvancılığı asla bırakmasınlar. Üreticilerimiz uzun vadede bu tür planlamalar sayesinde hak ettiği parayı kazanacaktır” dedi.
10.12.2023Gündem
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan Rusya’nın seçim kararına tepki
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan Rusya’nın seçim kararına tepkiUkrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın işgal ettiği bölgelerde 15-17 Mart 2024’te Başkanlık Seçimi yapma kararı almasına tepki gösterdi. Bakanlık, bunun ‘hükümsüz ve geçersiz’ olacağını vurguladı.
10.12.2023Dünya
Bakan Özdemir Göktaş: Kalıcı ateşkes başladığı andan itibaren Filistin halkı için gereken ne varsa yapacağız
Bakan Özdemir Göktaş: Kalıcı ateşkes başladığı andan itibaren Filistin halkı için gereken ne varsa yapacağızTRT World Forum 2023'te konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İsrail-Filistin Savaşı'na değinerek "Birleşmiş Milletler gibi uluslararası ve uluslar üstü kurumların, vadettikleri eşitlik ve adalet ilkeleriyle aksiyon almaları hayati bir gerekliliktir. Bakanlık olarak bizler de, kalıcı ateşkes başladığı andan itibaren Filistin halkı için Birleşmiş Milletler çerçevesinde, gerekse ikili ve bölgesel ülkelerle koordinasyon halinde yapılması gereken ne varsa yapacağız" dedi.
9.12.2023Politika
Bakan Özhaseki: ‘En riskli' diye adları zikredildiği halde hiç çalışma yapmayanlar var
Bakan Özhaseki: ‘En riskli' diye adları zikredildiği halde hiç çalışma yapmayanlar varÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Türkiye'de deprem bölgeleri içinde 'en riskli' diye adları her gün zikredildiği halde dönüp de bu konularda hiç çalışma yapmayanlar var. Sadece konuşuyorlar. Algı oluşturuyorlar. Polemiği seviyorlar. Bütün bunları dinliyoruz. Cevap bile vermiyoruz. Yetki sizde kardeşlerim. Yine seçim geliyor. En çok sorulacak soru bu olması gerekiyor. Boş laflarla, polemiklerle gün geçiriyorsa o zaman bunun da hesabını sormak herhalde vatandaşa düşer" dedi.
9.12.2023Gündem
Bakan Özhaseki: Adıyaman'ı hızla ayağa kaldıracağız
Bakan Özhaseki: Adıyaman'ı hızla ayağa kaldıracağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Adıyaman'da, şehir merkezine yapacağımız konut ve iş yerlerini sosyal donatı alanlarıyla birlikte tamamlayarak şehrimizi hızla ayağa kaldıracağız" dedi.
9.12.2023Politika
Bakanlıktan 'oğlunu istismar ettiği iddia edilen ünlü doktor' açıklaması
Bakanlıktan 'oğlunu istismar ettiği iddia edilen ünlü doktor' açıklamasıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, "'Oğlunu istismar ettiği iddia edilen ünlü doktor' başlıklı haberlerin ardından haberlere konu olan çocuk ve annesi ile görüşme gerçekleştirilmiştir. Çocuk ve anne için psikososyal destek süreci başlatılmıştır" açıklaması yapıldı.
9.12.2023Gündem
Bakan Tekin: 28 Şubat'ın yıktığı bu yapıyı yeniden güçlendirecek adımları birlikte atalım
Bakan Tekin: 28 Şubat'ın yıktığı bu yapıyı yeniden güçlendirecek adımları birlikte atalımİstanbul Mesleki Eğitim Zirvesi'nde konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Biz çocuklarımızı bir alanda yetiştirip sonra çocuğu işsiz bırakırsak, istihdam edecek imkanlar sunamazsak biz de bize emanet edilen çocuklarımıza karşı vazifemizi yerine getirmemiş oluruz. Dolayısıyla biz sektörden 'bu şekilde yetiştirirseniz istihdam garantisi veriyoruz' diye bir destek bekliyoruz. Gelin hep beraber mesleki eğitimdeki algıyla ilgili 28 Şubat'ın yıktığı, tarumar ettiği bu yapıyı yeniden güçlendirecek adımları birlikte atalım" dedi.
8.12.2023Eğitim
'10'uncu Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi' Ankara'da başlıyor
'10'uncu Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi' Ankara'da başlıyorKültür ve Turizm Bakanlığı, '10'uncu Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi'nin 11- 13 Aralık 2023 tarihleri arasında Ankara'da yapılacağını duyurdu.
Bakan Kacır: Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruz
Bakan Kacır: Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruz” dedi. Bakan Kacır, “Teknolojik ve stratejik yatırımlara odaklanan, yıllık 100 milyar lira olmak üzere 3 yılda 300 milyar lira limit tahsis edilmesi planlanan Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi programı da sanayicilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
8.12.2023Ekonomi
Karakaya HES'in türbinleri yenileniyor
Karakaya HES'in türbinleri yenileniyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Karakaya Hidroelektrik Santrali'nin (HES) 36 yıllık türbinlerinin yenileneceğini ve yıllık 178 gigavatsaat ilave elektrik üretileceğini açıkladı.
8.12.2023Gündem
MİLTEKSAN, yerli ve milli CNC kontrol ünitesi projesinde sona yaklaştı
MİLTEKSAN, yerli ve milli CNC kontrol ünitesi projesinde sona yaklaştıYerel pazar ihtiyaçlarını karşılayacak ve Türkiye imalat sektörünün dışa bağımlılığını azaltacak yerli 5 eksenli CNC kontrol ünitesi çalışmalarında sona gelindi. Savunma Sanayii Başkanlığı ve TÜBİTAK destekleriyle kurulan MİLTEKSAN, özel sektör-üniversite iş birliğiyle üretilen CNC kontrol ünitelerini 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya süreceğini duyurdu.
8.12.2023Teknoloji
Bakan Göktaş: Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye diyerek bu yola koyulduk
Bakan Göktaş: Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye diyerek bu yola koyuldukAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Kadınlar mutluysa çocuklar mutlu, çocuklar mutluysa aileler mutlu. Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye diyerek bu yola koyulduk. Bu güzel eserleri Şırnaklı kadınlarımıza, çocuklarımıza, ailelerimize kazandırarak gerçekten en hayırlı hizmeti sunmuş olduğumuzu bir kere daha görmüş olduk” dedi.
7.12.2023Politika
Bakan Tunç: 1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekir
Bakan Tunç: 1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekirAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, hazırlıkları devam eden yargı reformu paketine ilişkin, "Özet olarak 60'tan fazla maddeden oluşan bir taslak söz konusu. Özellikle cezasızlık algısının ortadan kaldırılmasına yönelik kamuoyunun beklentisi söz konusu. Suç işleyenin yanına kar kalmaması lazım. 1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekir diye düşünüyoruz" dedi.
7.12.2023Politika
MSB: Bir haftada 56 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Bir haftada 56 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, son bir haftada etkisiz hale getirilen 56 terörist ile birlikte, bu yıl içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 32'ye ulaşmıştır" dedi.
7.12.2023Gündem
Taşıt satışında '6 ay, 6 bin kilometre' kısıtlaması uzatıldı
Taşıt satışında '6 ay, 6 bin kilometre' kısıtlaması uzatıldıTicaret Bakanlığı, ikinci el motorlu kara taşıtlarının satışına yönelik '6 ay, 6 bin kilometre' kullanma ve liste fiyatı kısıtlamalarının süresinin 6 ay uzatıldığını açıkladı.
7.12.2023Ekonomi
Türkiye’nin Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerinde kayıtlı kültürel unsurlarının sayısı 30'a ulaştı
Türkiye’nin Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerinde kayıtlı kültürel unsurlarının sayısı 30'a ulaştıDışişleri Bakanlığı, çok uluslu adaylık dosyalarının UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne kaydedilmesiyle Türkiye’nin listede kayıtlı kültürel unsurlarının sayısının 30 olduğunu duyurdu.
6.12.2023Politika
Dursun Özbek: Galatasaray'ı ayrıştıran her konunun karşısında dimdik ayakta durmamız lazım
Dursun Özbek: Galatasaray'ı ayrıştıran her konunun karşısında dimdik ayakta durmamız lazımGalatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Göreve geldiğim birinci günden beri söylediğim bir şey var. Galatasaray'ı ayrıştıran her konunun karşısında dimdik ayakta durmamız lazım. Her konuyu fırsat bilip her konuyu gündeme getirip Galatasaray'ı bölmeye ayrıştırmaya çalışanların biz yönetim olarak karşısındayız. Sizlerin de karşısında durmasına büyük ihtiyaç olduğunu düşünüyorum" dedi.
6.12.2023Spor
Serbest kalan Safiye Gökçe Yüce, 81 yıl hapis veren hakimi HSK'ya şikayet etti
Serbest kalan Safiye Gökçe Yüce, 81 yıl hapis veren hakimi HSK'ya şikayet ettiAydın'da 40 kişiyi yaklaşık 30 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla tutuklanıp serbest bırakıldıktan sonra 135 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada toplam 81 yıl hapis ile 394 bin 300 TL para cezasına çarptırılan ve hakkında verilen karar istinafta bozularak 52 gün sonra tahliye edilen Safiye Gökçe Yüce, avukatları aracılığıyla kendisine 81 yıl hapis cezası veren hakimi, objektif bir karar veremediği iddiasıyla Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) şikayet etti.
6.12.2023Gündem
Bakan Bak, İzmir Büyükşehir Belediyespor Kadın Sutopu Takımı'nı kabul etti
Bakan Bak, İzmir Büyükşehir Belediyespor Kadın Sutopu Takımı'nı kabul ettiGençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hırvatistan'da düzenlenen LEN Challenger Kupası'nda şampiyon olarak tarihi bir başarı elde eden İzmir Büyükşehir Belediyespor Kadın Sutopu Takımı ile bir araya geldi.
6.12.2023Spor
Bakan Yumaklı: Ata tohumu kullanımı ve satışıyla ilgili yasak yok
Bakan Yumaklı: Ata tohumu kullanımı ve satışıyla ilgili yasak yokTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tescil edilmemiş tohumların olumsuz etkilerini engellemek amacıyla sertifikalı tohum kullanımını zorunlu tuttuklarını belirterek, "Herhangi bir şekilde ata tohumlarının kullanılması ya da satılmasıyla alakalı bir yasaklama söz konusu değil. Eğer incelemesi tamamlanmış, tescil edilmiş bir tohum ise bununla ilgili herhangi bir yasaklama söz konusu değil" dedi.
5.12.2023Video
Bakan Yumaklı: Ata tohumu kullanımı ve satışıyla ilgili yasak yok
Bakan Yumaklı: Ata tohumu kullanımı ve satışıyla ilgili yasak yokTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tescil edilmemiş tohumların olumsuz etkilerini engellemek amacıyla sertifikalı tohum kullanımını zorunlu tuttuklarını belirterek, "Herhangi bir şekilde ata tohumlarının kullanılması ya da satılmasıyla alakalı bir yasaklama söz konusu değil. Eğer incelemesi tamamlanmış, tescil edilmiş bir tohum ise bununla ilgili herhangi bir yasaklama söz konusu değil" dedi.
5.12.2023Politika
Bakan Bak: 800 bin depremzedeyi yurtlarımızda misafir ettik
Bakan Bak: 800 bin depremzedeyi yurtlarımızda misafir ettikGençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kredi ve Yurtlar (KYK) Genel Müdürlüğü yurtlarında 800 bin depremzedenin misafir edildiğini söyledi.
5.12.2023Gündem
Bakan Bayraktar: Toplam kurulu kapasitemiz 106 gigawatt seviyesini aştı
Bakan Bayraktar: Toplam kurulu kapasitemiz 106 gigawatt seviyesini aştıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bugün itibarıyla toplam kurulu kapasitemiz 106 gigawatt seviyesini aşarken yenilenebilir enerjinin payı yüzde 55'e ulaştı. Bu tablo Avrupa'da 5'inci, dünyada ise 12'inci olan Türkiye'nin sürdürülebilir enerji çözümleri noktasındaki kararlılığını gözler önüne sermektedir" dedi.
4.12.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

12’nci Kalkınma PlanıhayvancılıkmeslekAile ve Sosyal Hizmetler BakanıMahinur Özdemir Göktaş

Bakanlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.