Bakanlık

Bakanlık

Son dakika bakanlık haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bakanlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bakanlık haber sayfamızda...

Bakanlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.251 bakanlik haberi bulunmuştur.
Lezita'dan açıklama: Greve çıkan işçilerin yerine hiç kimse istihdam edilmedi
Lezita'dan açıklama: Greve çıkan işçilerin yerine hiç kimse istihdam edilmedi İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki fabrikasında yapılan grevin ardından devam eden süreçle ilgili Lezita tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Şirketimiz greve çıkan işçilerin yaptıkları işleri yerine getirmesi için hiç kimseyi istihdam etmemiştir" denildi.
20.04.2024 Gündem
Cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanacak
Cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanacak Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile birlikte cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.
20.04.2024 Gündem
MSB'den, savunma muhabirlerine askeri terminoloji eğitimi
MSB'den, savunma muhabirlerine askeri terminoloji eğitimi Milli Savunma Bakanlığı'nca (MSB), askeri terminolojiye ilişkin karşılıklı anlayış geliştirilmesi ve bakanlık faaliyetlerinin kaynağından dezenformasyona yer vermeyecek şekilde kamuoyuna aktarılması amacıyla savunma muhabirlerine yönelik eğitim düzenlendi.
19.04.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: Buğday ve arpa üretimiyle ilgili yağışlar noktasında kritik bir eşikteyiz
Bakan Yumaklı: Buğday ve arpa üretimiyle ilgili yağışlar noktasında kritik bir eşikteyiz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yeni bir üretim sezonunun başında olunduğuna dikkati çekerek, “Buğday ve arpa üretimi ile ilgili yağışlar noktasında kritik bir eşikteyiz. Özellikle 15 Mayıs'a kadarki yağışları yakından takip edeceğiz. Nisan ve mayıs ayındaki yağışlar rekolte için önem arz ediyor” dedi.
19.04.2024 Gündem
Dışişleri'nden İsrail-İran gerilimine ilişkin açıklama: Kalıcı çatışmaya dönüşme riski var
Dışişleri'nden İsrail-İran gerilimine ilişkin açıklama: Kalıcı çatışmaya dönüşme riski var Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in İran'a yönelik misilleme saldırısına ilişkin, "Son gelişmelerin ardından kalıcı bir çatışmaya dönüşme riski bulunmaktadır. Tüm tarafları, daha büyük bir çatışmaya yol açabilecek adımlardan kaçınmaya davet ediyoruz" açıklamasını yaptı.
19.04.2024 Politika
'Balon balıklarıyla mücadelede tek çare; yerli türleri korumak'
'Balon balıklarıyla mücadelede tek çare; yerli türleri korumak' Balon balığının Akdeniz ve Güney Ege Denizi'ndeki popülasyonu her geçen yıl artarken, söz konusu tür ile mücadele çalışmaları da avcılığa verilen desteklerle sürdürülüyor. Balon balıklarıyla mücadelede sadece avcılığa destek verilmesinin yeterli olmadığını dile getiren İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Erhan Irmak, yegane çarenin yerli türleri korumak olduğunu belirterek, "Şu an popülasyonlarımızın sağlıklı olduğunu söyleyebilmek mümkün değil. Bu açıdan kendi popülasyonlarımızın miktarının artması, balon balıklarla mücadele için bence en doğru yol. Balon balığıyla ilgili bir topyekün bir mücadele yapılacaksa, konunun paydaşları olan amatör balıkçılara da benzer şekilde bir destek verilmesi daha uygun olacaktır" dedi.
19.04.2024 Gündem
Bakan Ersoy: Hedefimiz, turist sayısında dünyada ilk 3'e girmek
Bakan Ersoy: Hedefimiz, turist sayısında dünyada ilk 3'e girmek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Turist sayısı olarak 4'üncü sıraya yükseldik. Hedefimiz de dünyada ilk 3'e girmek. Çok hızlı bir şekilde regülasyonlar yapıyoruz. Ülkemizi 60 milyon- 100 milyon bandında turist alan ülkeler seviyesine getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
18.04.2024 Kültür&Sanat
MSB: Pençe-Kilit'te bu yaz 'kilit' kapanacak
MSB: Pençe-Kilit'te bu yaz 'kilit' kapanacak Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kaynakları, son günlerde Irak'ın kuzeyinde çok sayıda teröristin etkisiz hale getirilmesine ilişkin, "Bölgede operasyonlarımız 7/24, hız kesmeden devam ediyor. Daha önce de Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın ifade ettikleri gibi Pençe-Kilit'te bu yaz 'kilit' kapanacak. Öngörülemez, alışılmadık, PKK'nın reaksiyon gösteremeyeceği şekilde süratli operasyonlar devam ettirilecek" dedi.
18.04.2024 Gündem
MEB’den Filistinlilere psikolojik destek ve Türkçe kursu
MEB’den Filistinlilere psikolojik destek ve Türkçe kursu Milli Eğitim Bakanlığı, Filistin'den Türkiye'ye getirilen çocuk ve yetişkinlere yönelik psikolojik destek ve Türkçe öğrenimi çalışması başlattı.
18.04.2024 Eğitim
Bakan Fidan, Hollanda'ya gidecek
Bakan Fidan, Hollanda'ya gidecek Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Wittenburg Konferansı'nın 10'uncu Toplantısı kapsamında 19 Nisan'da Hollanda'ya gidecek.
18.04.2024 Politika
Bakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi Haniye ile görüştü
Bakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi Haniye ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye ve heyeti ile bir araya geldi.
17.04.2024 Politika
Bakan Uraloğlu: Aktarmasız İstanbul-Sivas YHT seferleri başlatılacak
Bakan Uraloğlu: Aktarmasız İstanbul-Sivas YHT seferleri başlatılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sivas-Ankara yüksek hızlı tren (YHT) hattını kullanan vatandaşların taleplerini doğrultusunda aktarmasız olarak İstanbul-Sivas YHT seferlerinin başlatılacağını açıkladı.
17.04.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Bayram tatilinde 6 milyon 852 bin kişi hava yolu ile seyahat etti
Bakan Uraloğlu: Bayram tatilinde 6 milyon 852 bin kişi hava yolu ile seyahat etti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Bayram tatilinde ülke genelinde toplamda 42 bin 573 uçak trafiği gerçekleşirken 6 milyon 852 bin 948 yolcu hava yolu ile seyahat etti" dedi.
16.04.2024 Politika
Özgür Özel: Bir ülkede 33 bin civciv ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer
Özgür Özel: Bir ülkede 33 bin civciv ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bir ülkede 33 bin tane civciv ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer, Birleşmiş Milletler, 'Salgın mı geliyor' diye rapor ister. 33 bin çocuk, kadın, genç ölüyor ve kimse kılını kıpırdatmıyorsa; orada bize düşen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının davası olan Filistin davasına sahip çıkmaktır" dedi.
16.04.2024 Politika
Hazine ve Maliye Bakanlığı: DB kredilerinin İstanbul Sözleşmesi ve LGBT ile ilgisi yoktur
Hazine ve Maliye Bakanlığı: DB kredilerinin İstanbul Sözleşmesi ve LGBT ile ilgisi yoktur Hazine ve Maliye Bakanlığı, Dünya Bankası (DB) ve Türkiye arasındaki iş birliğine yönelik kredilerin İstanbul Sözleşmesi ve LGBT ile ilişkisi bulunmadığını açıkladı.
16.04.2024 Ekonomi
Bakan Fidan, Tanzanyalı mevkidaşıyla görüştü
Bakan Fidan, Tanzanyalı mevkidaşıyla görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tanzanya Dışişleri Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi.
16.04.2024 Politika
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 33 bin 843 sivil öldü
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 33 bin 843 sivil öldü Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılar sonucu 33 bin 843 sivilin hayatını kaybettiğini, 76 bin 575 sivilin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık, son 24 saatte 46 sivilin yaşamını yitirdiğini, 110 sivilin ise yaralandığını açıkladı.
16.04.2024 Dünya
İngiltere’de deepfake’le üretilen müstehcen içerik üretme suç sayılacak
İngiltere’de deepfake’le üretilen müstehcen içerik üretme suç sayılacak İngiltere Adalet Bakanlığı, dijital içerik manipülasyon teknolojisi deepfake’i kullanarak müstehcen içeriklerin üretimini bugünden itibaren suç kapsamına aldığını duyurdu.
16.04.2024 Dünya
Bakanlık: Kısıtlama tarihinden itibaren İsrail'e ihracat tescili kesinlikle yapılmamaktadır
Bakanlık: Kısıtlama tarihinden itibaren İsrail'e ihracat tescili kesinlikle yapılmamaktadır Ticaret Bakanlığı, İsrail ile ihracat kısıtlamasının başladığı 9 Nisan 2024'ten itibaren gümrüklerde ihracat tescil işleminin kesinlikle yapılmadığını belirterek, bu tarihten önce ihracat tescili yapılmış ürünlerin tezvirat haline getirilmesinin kötü niyetle açıklanabileceğini bildirdi.
16.04.2024 Politika
Demir korkulukları söküp kaçan 25 göçmenden 24’ü yakalandı, bakanlık soruşturma başlattı
Demir korkulukları söküp kaçan 25 göçmenden 24’ü yakalandı, bakanlık soruşturma başlattı Amasya'da İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde bekletildikleri binanın pencerelerindeki demir korkuluğu söküp kaçan 25 Afganistan uyruklu kaçak göçmenden 24'ü yakalandı. Bir kişinin yakalanması için de çalışmalar sürüyor. İçişleri Bakanlığı, olayın ardından soruşturma başlattı.
15.04.2024 Video
Demir korkulukları söküp kaçan 25 göçmenden 24’ü yakalandı, bakanlık soruşturma başlattı
Demir korkulukları söküp kaçan 25 göçmenden 24’ü yakalandı, bakanlık soruşturma başlattı Amasya'da İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde bekletildikleri binanın pencerelerindeki demir korkuluğu söküp kaçan 25 Afganistan uyruklu kaçak göçmenden 24'ü yakalandı. Bir kişinin yakalanması için de çalışmalar sürüyor. İçişleri Bakanlığı, olayın ardından soruşturma başlattı.
15.04.2024 Gündem
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 33 bin 797 sivil öldü
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 33 bin 797 sivil öldü Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılar sonucu 33 bin 797 sivilin hayatını kaybettiğini, 76 bin 465 sivilin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık son 24 saatte, 68 sivilin yaşamını yitirdiğini, 94 sivilin ise yaralandığını açıkladı.
15.04.2024 Dünya
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 33 bin 729 sivil öldü
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 33 bin 729 sivil öldü Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılarda 33 bin 729 sivilin hayatını kaybettiğini, 76 bin 371 sivilin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık son 24 saatte 43 sivilin yaşamını yitirdiğini, 62 sivilin ise yaralandığını açıkladı.
14.04.2024 Dünya
Fahiş fiyattan bilet satan otobüs işletmelerine 5,3 milyon lira ceza
Fahiş fiyattan bilet satan otobüs işletmelerine 5,3 milyon lira ceza Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Fahiş fiyatlı bilet satışı ve usulsüzlükler yapan otobüs işletmecilerine 5 milyon 321 bin 223 lira idari para cezası uygulanmıştır" dedi.
14.04.2024 Gündem
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele ekiplerinin 1980 yılından beri izini takip ettiği, yurt dışına kaçırılan 25 bin 525 tarihi eser ve kültür varlığı, geri getirildi.
14.04.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

Filistin bakan fidan msb bakanlık israil

Bakanlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.