Balta

Balta

Son dakika balta haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan balta gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan balta haber sayfamızda...

Balta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 871 balta haberi bulunmuştur.
Güngören'de tartıştığı sürücüye baltayla saldırdı
Güngören'de tartıştığı sürücüye baltayla saldırdı Güngören'de, trafikte tartışan iki sürücüden biri diğerinin kafasına baltayla vurdu. Olayda yaralanan olmazken çevredekilerin müdahalesiyle sona eren kavganın ardından baltalı sürücü otomobiline binerek uzaklaştı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
8.04.2024 Gündem
Yengesini baltayla öldüren sanığa 'tahrik' indirimi ile verilen 24 yıl hapis onandı
Yengesini baltayla öldüren sanığa 'tahrik' indirimi ile verilen 24 yıl hapis onandı Kayseri'de yengesi Emine Topçu'yu (73) baltayla öldüren Ali Rıza Topçu'ya (76), tutuklu yargılandığı davada, eylemini, yengesinin elinde bıçak görmesi ve kendisine hakaret etmesi sonucu işlediği gerekçesiyle 'Kadını kasten öldürme' suçundan 'tahrik' indirimiyle verilen 24 yıl hapis cezası, istinaf mahkemesi tarafından onandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları, yerel mahkemenin uyguladığı tahrik indiriminin kaldırılması talebiyle kararı temyiz edip, dosyayı Yargıtay'a taşıdı.
27.03.2024 Gündem
Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıkla Mardin’de ziyaretçi sayısı arttı
Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıkla Mardin’de ziyaretçi sayısı arttı Binlerce yıllık tarihi ile kültür ve cazibe merkezine dönüşen Mardin’de mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığıyla birlikte ziyaretçi sayısında artış yaşandı. Geçen yıl 2 milyon 150 bin olan turist sayısının bu yıl 3 milyonu aşması beklenirken, Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Azad Gürgör, kent turizmini 12 aya yayma hedeflerine ulaştıklarını söyleyerek, “2023’te 650 bine yakın bir konaklamamız oldu. Günübirlik gelen misafirlerimiz çok, bunun istatistiklerini Deyrulzafaran Manastırı ve Kasımiye Medresesi’ne girişlerinden alıyoruz. Bizim asıl hedefimiz 1 milyon konaklama, 2024’ün sonunda bu rakamı çok rahat bulacağımızı düşünüyoruz” dedi.
12.03.2024 Video
Boşanmak isteyen eşini adliyede darbetti; daha önce de bıçakla kovalamış
Boşanmak isteyen eşini adliyede darbetti; daha önce de bıçakla kovalamış Mardin'in Midyat ilçesinde, boşanma aşamasındaki 4 kız çocuğu annesi Elbiren E. (35), eşi H.E. (37) tarafından adliyede saldırıya uğradı. Vücuduna aldığı darbeler sonucu hastaneye kaldırılan Elbiren’in, daha önce de bıçakla kovaladığı kocasından kaçıp markete girerek kurtulduğu ortaya çıktı. Hastanede tedavisi süren Elbiren E., "Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bugün de bile hala şiddete uğrayan kadınlardan biriyim ben. 4 kız çocuğum var. Devlet büyüklerine sesleniyorum, kurtarın beni bu adamdan" dedi.
8.03.2024 Gündem
Komşu çift ile kızlarının öldürülmesi davasında istinaftan sanığa 'haksız tahrik' indimi
Komşu çift ile kızlarının öldürülmesi davasında istinaftan sanığa 'haksız tahrik' indimi İzmir'in Bayraklı ilçesinde komşuları Yahya Köşek (61), eşi Meryem Köşek (57) ve kızları Funda Güçlü'nün (37) öldürülmesine ilişkin davada farklı suçlardan 2'si ağırlaştırılmış, 3 müebbet ve 6,5 yıl hapis cezası verilen tutuklu sanık Ali İhsan Kılıç ile 31 yıl 3 ay hapse çarptırılan tutuksuz sanık ağabeyi Mehmet Kılıç, savcının itirazı üzerine istinaf mahkemesinde yeniden yargılandı. Mehmet Kılıç için birinci derece mahkemenin verdiği ceza değişmezken; Ali İhsan Kılıç’a Yahya Köşek'in öldürülmesine ilişkin verilen müebbet hapis cezası 'haksız tahrik' indirimi uygulanarak 16 yıla düşürüldü. Ali İhsan Kılıç için ilk derece mahkemenin verdiği diğer cezalar ise değişmedi.
28.02.2024 Gündem
Aydın'da tarım arazisi açmak için 250 çam ağacını kestiler
Aydın'da tarım arazisi açmak için 250 çam ağacını kestiler Aydın'ın Germencik ilçesinde, dün ormanda yaklaşık 250 çam ağacını izinsiz kestiği belirlenen kişi, Tire Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. İfadesinde ağaçları ormana yakın bir tapulu arsa sahibinin talimatıyla kestiğini öne süren şüpheli hakkında tutanak tutuldu. Ağaçların kesilmesi tepkilere neden olurken, Habibler Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir, "53 yaşındayım, bugüne kadar bu bölgede bu kadar çok ağaç kesimi yapılan yer görmedim" dedi.
26.02.2024 Gündem
Mağarada define arayan 2 şüpheliye gözaltı
Mağarada define arayan 2 şüpheliye gözaltı Bartın'da define bulmak için mağarada kaçak kazı yapan 2 şüpheli, suçüstü yakalandı.
20.02.2024 Gündem
Eskişehir'de kaçak kazıya suçüstü: 7 gözaltı
Eskişehir'de kaçak kazıya suçüstü: 7 gözaltı Eskişehir'de kaçak kazı yapan 7 şüpheli yakalandı.
20.02.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2'nci astronotumuzu da uzaya göndereceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2'nci astronotumuzu da uzaya göndereceğiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İlk insanlı uzay misyonumuzu geçen hafta başarıyla tamamladık. İnşallah yakın bir tarihte 2’nci astronotumuzu da uzaya göndereceğiz. Artık Ahmet'ler, Mehmet’ler, Ayşe’ler, Fatma’lar uzaya gidecekler uzaya” dedi.
17.02.2024 Politika
Bakan Yumaklı: Taşkınlarla mücadelenin hepimiz tarafından benimsenmesi gerekir
Bakan Yumaklı: Taşkınlarla mücadelenin hepimiz tarafından benimsenmesi gerekir Samsun’da Mert Irmağı’nın ıslah çalışması temel atma töreninde konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Son yıllarda özellikle iklim değişikliğiyle beraber yağış rejiminin değiştiğini ve önceki yıllara nazaran çok farklı yağış biçimlerinin geldiğini görüyoruz. Bundan sonra da devam edeceğinin hepimiz tarafından bilinmesi gerekir. Tüm bu faktörleri birlikte değerlendirdiğimizde, taşkınlarla mücadelenin hepimiz tarafından benimsenmesi ve gereğinin yerine getirilmesi gerekmektedir" dedi.
16.02.2024 Politika
İş arkadaşını balta ile öldürdü 'sarkıntılık' iddiasında bulundu
İş arkadaşını balta ile öldürdü 'sarkıntılık' iddiasında bulundu Konya'da aynı fabrikada çalıştığı iş arkadaşı Afganistan uyruklu Abdulvasi Hasani'yi (25) başına 15 kez balta vurarak öldüren vatandaşı  Seyfullah Muradi (18), ifadesinde, "Bana sarkıntılık ediyordu. Bunun üzerine tartıştık. Çıkmadan önce kemerimin altına demir baltayı sakladım. Kafasına baltayla birkaç kez vurdum" dedi.
9.02.2024 Video
İş arkadaşını balta ile öldürdü 'sarkıntılık' iddiasında bulundu
İş arkadaşını balta ile öldürdü 'sarkıntılık' iddiasında bulundu Konya'da aynı fabrikada çalıştığı iş arkadaşı Afganistan uyruklu Abdulvasi Hasani'yi (25) başına 15 kez balta vurarak öldüren vatandaşı  Seyfullah Muradi (18), ifadesinde, "Bana sarkıntılık ediyordu. Bunun üzerine tartıştık. Çıkmadan önce kemerimin altına demir baltayı sakladım. Kafasına baltayla birkaç kez vurdum" dedi.
9.02.2024 Gündem
Tartıştığı iş arkadaşı balta ile öldürdü
Tartıştığı iş arkadaşı balta ile öldürdü Konya'da Abdullahvasi Hasan, kendisi gibi Afganistan uyruklu olan iş arkadaşı tarafından başına balta ile vurularak öldürüldü.
7.02.2024 Gündem
Diyarbakır’da 'hiperbarik oksijen tedavisi' ile 62 depremzedenin uzvu kesilmekten kurtuldu
Diyarbakır’da 'hiperbarik oksijen tedavisi' ile 62 depremzedenin uzvu kesilmekten kurtuldu Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki depremlerden etkilenen illerde yıkılan binalarda enkaz altına kalarak yaralanan ve sevk edildikleri Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan 62 depremzedenin uzuvları, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Polikliniği’ndeki ‘hiperbarik oksijen tedavisi’ ile kesilmekten kurtuldu. Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Uzmanı Dr. Tubanur Balta Sari, “Deprem sürecinde 62 hastaya hizmet verdik. Bu hastaları 24 saat boyunca aralıksız bir şekilde tedavilere aldık ve bu hastaların uzuvlarının kaybını önlemiş olduk” dedi.
6.02.2024 Video
Diyarbakır’da 'hiperbarik oksijen tedavisi' ile 62 depremzedenin uzvu kesilmekten kurtuldu
Diyarbakır’da 'hiperbarik oksijen tedavisi' ile 62 depremzedenin uzvu kesilmekten kurtuldu Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki depremlerden etkilenen illerde yıkılan binalarda enkaz altına kalarak yaralanan ve sevk edildikleri Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan 62 depremzedenin uzuvları, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Polikliniğindeki ‘hiperbarik oksijen tedavisi’ ile kesilmekten kurtuldu. Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Uzmanı Dr. Tubanur Balta Sari, “Deprem sürecinde 62 hastaya hizmet verdik. Bu hastaları 24 saat boyunca aralıksız bir şekilde tedavilere aldık ve bu hastaların uzuvlarının kaybını önlemiş olduk” dedi.
6.02.2024 Foto Galeri
Bakan Uraloğlu: Samsun- Sarp demir yolu projesinde artık eyleme geçtik
Bakan Uraloğlu: Samsun- Sarp demir yolu projesinde artık eyleme geçtik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Samsun’dan ve Sarp’a giden ve Trabzon’un da içinde bulunduğu demir yolunun proje çalışmalarını bu sene başlatıyoruz; artık eyleme geçtik. Bunu Allah’ın izniyle bütün Karadeniz ve Trabzon görecek” dedi.
3.02.2024 Politika
Düz kontak şebekesine polis operasyonu
Düz kontak şebekesine polis operasyonu İstanbul ile Bursa'da eski model otomobilleri düz kontak yaparak çaldıktan sonra şase numaralarını değiştirip satan oto hırsızlığı şebekesine üyesi 7 kişi yakalandı. Şüphelilerin bir otomobili çaldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
3.02.2024 Gündem
Aydın’daki 'kesik baş' cinayetinin faili diş hekimi çıktı
Aydın’daki 'kesik baş' cinayetinin faili diş hekimi çıktı Aydın’ın Söke ilçesinde kaybolduktan bir ay sonra çuval içerisinde başı kesik cesedi bulunan Şerefettin Akalan'ın (40), katil zanlısı olarak diş hekimi Alper Ö. ile babası H.Ö. ve V.Ö. gözaltına alındı. Sorgulamasında cinayeti itiraf eden Alper Ö. tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
31.01.2024 Video
Aydın’daki 'kesik baş' cinayetinin faili diş hekimi çıktı
Aydın’daki 'kesik baş' cinayetinin faili diş hekimi çıktı Aydın'ın Söke ilçesinde kaybolduktan bir ay sonra çuval içerisinde başı kesik cesedi bulunan Şerefettin Akalan'ın (40), katil zanlısı olarak diş hekimi Alper Ö. ile babası H.Ö. ve V.Ö. gözaltına alındı. Sorgulamasında cinayeti itiraf eden Alper Ö. tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
31.01.2024 Gündem
Erdek'te, arkadaşını bıçak ve balta ile öldüren şüpheli tutuklandı
Erdek'te, arkadaşını bıçak ve balta ile öldüren şüpheli tutuklandı Balıkesir'in Erdek ilçesinde Batuhan Edis (28), borç meselesi nedeniyle tartıştığı arkadaşı Onur Arıca'yı (39) bıçak ve baltayla öldürdü. Adliyeye çıkartılan Edis, tutuklandı.
23.01.2024 Gündem
Zeytinburnu'nda baltalı dehşet: 1 ölü
Zeytinburnu'nda baltalı dehşet: 1 ölü Zeytinburnu'nda kavga ettiği arkadaşının başını balta ile kesen saldırgan daha sonra balkondan atladı.
23.01.2024 Video
33 yıllık eşi kavgayı ayırırken atılan beton parçasıyla gözlerinin önünde öldü
33 yıllık eşi kavgayı ayırırken atılan beton parçasıyla gözlerinin önünde öldü Bursa’da, yeğenlerinin kavgasının ayırırken 3 katlı evin çatısından atılan beton parçası başına isabet eden 2 çocuk babası Ramadan Bayar (65), yaşamını yitirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan Yusuf Aydın (20) tutuklanırken, Ramadan Bayar’ın 33 yıllık hayat arkadaşı Mevlüde Bayar (48), “Kimseye zarar yoktu. Gözlerimizin önünde öldürüldü” dedi.
23.01.2024 Video
Zeytinburnu'nda baltalı dehşet: 1 ölü
Zeytinburnu'nda baltalı dehşet: 1 ölü Zeytinburnu'nda kavga ettiği arkadaşının başını balta ile kesen saldırgan daha sonra balkondan atladı.
23.01.2024 Gündem
Zeytinburnu'nda baltalı dehşet: 1 ölü
Zeytinburnu'nda baltalı dehşet: 1 ölü Zeytinburnu Seyitnizam Mahallesi’nde yaşayan yabancı uyruklu 2 kişi arasında kavga çıktı. Taraflardan biri baltayla tartıştığı arkadaşının başını keserek balkondan aşağı attı. Şüpheli daha sonra elindeki baltayla balkondan atladı. Saldırgan yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
23.01.2024 Video
Avcılar'daki çöp eve belediyeden inceleme
Avcılar'daki çöp eve belediyeden inceleme Avcılar'da bir süredir kendisinden haber alınamayan emekli matematik öğretmeni Hasan Ergin'in 'çöp ev' haline gelen dairesinden gelen ağır kokuların şikayet edilmesi üzerine belediye ekipleri tarafından inceleme yapıldı.
22.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

balta Zeytinburnu şüpheli arkadaş öldürdü

Balta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.