Bankası

Bankası

Son dakika bankası haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bankası haber sayfamızda...

Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.797 bankasi haberi bulunmuştur.
Hepsipay, 'cüzdansız' ödeme çözümü sunan yeni ürününü tanıttı
Hepsipay, 'cüzdansız' ödeme çözümü sunan yeni ürününü tanıttı Müşterilerine kredi kartlarını güvenli bir şekilde saklama ve bu kartları alışverişlerinde kullanma imkânı sunan dijital cüzdan uygulaması Hepsipay, yeni ve hızlı ödeme uygulamasını uçurtma sörfü sporunun gözde mekânı olan Muğla Akyaka'daki Hepsipay Kite School'da tanıttı.
13.06.2024 Kurumsal
İş Bankası'nın ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyası 17 yaşında
İş Bankası'nın ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyası 17 yaşında Türkiye İş Bankası'nın 17 yıldır sürdürdüğü ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyası kapsamında çocuklar kitaplarına kavuştu. Bu yıl bankanın 100’üncü yılı vesilesiyle ‘Çocuklar Soruyor Tarih Dede ve Bilgi Öğretmen Anlatıyor’ ve ‘Aklıma Bir Soru Geldi’ kitapları dağıtıldı. Kampanyanın 17'nci yılında bugüne kadar öğrencilere ulaştırılan kitap sayısı 17 milyonu aştığı öğrenildi.
12.06.2024 Eğitim
İş Bankası, ihracat kredisi başvuru ve kullanımını dijitale taşıdı
İş Bankası, ihracat kredisi başvuru ve kullanımını dijitale taşıdı İş Bankası, ihracatçıların finansmana erişimini hızlandırıp, yeni pazarlara açılmaları ve büyümeleri konusunda destek oluyor. İhracatçılar, dijital kanallar aracılığıyla kullanımı mümkün hale gelen ihracat kredileri için sadece bir kez şubeye giderek ticari kredi limitlerini tanımlattıktan sonra diledikleri yer ve zamanda ihracat kredisi başvurusunu İşCep ve Ticari İnternet Şube üzerinden gerçekleştirebiliyor.
12.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: Uluslararası kuruluşların yatırım yaptığı ülkelerden olmayı sürdüreceğiz
Bakan Şimşek: Uluslararası kuruluşların yatırım yaptığı ülkelerden olmayı sürdüreceğiz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Asya Altyapı Yatırım Bankası (AAYB) Başkanı Jin Liqun ile görüştü. Şimşek, "Güçlü ekonomi programımızla uluslararası finansal kuruluşların yatırım yaptığı önde gelen ülkelerden olmayı sürdüreceğiz" dedi.
12.06.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı konukları kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı konukları kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, , Asya Altyapı Yatırım Bankası Başkanı Jin Liqun ve Cezayir Dışişleri Bakanı Ahmed Attaf'ı kabul etti.
11.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Bankası Başkanı Banga ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Bankası Başkanı Banga ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Bankası Başkanı Ajay Banga'yı kabul etti.
11.06.2024 Politika
İş Bankası’na 1 milyar doların üzerinde sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi
İş Bankası’na 1 milyar doların üzerinde sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi Türkiye İş Bankası, 562,7 milyon Euro ve 442 milyon dolar tutarında 367 gün vadeli sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi sözleşmesini imzaladı.
11.06.2024 Ekonomi
Bahçeşehir Üniversitesi KAGİDER’den 'Fırsat Eşitliği Modeli' sertifikası almaya hak kazandı
Bahçeşehir Üniversitesi KAGİDER’den 'Fırsat Eşitliği Modeli' sertifikası almaya hak kazandı Bahçeşehir Üniversitesi, KAGİDER’in Dünya Bankası desteğiyle geliştirdiği iş yaşamında toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için uyguladığı ‘Fırsat Eşitliği Modeli’ sertifikası almaya hak kazandı.
11.06.2024 Eğitim
Avcılar’da iki araca çarpıp ters dönen otomobil kamerada
Avcılar’da iki araca çarpıp ters dönen otomobil kamerada Avcılar'da park halindeki iki araca çarparak ters dönen otomobil güvenlik kamerasıyla kaydedildi. Alkollü olduğu iddia edilen sürücü, araçtan kendi imkanlarıyla çıktıktan sonra kayıplara karıştı. Kaza anı sokaktaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
11.06.2024 Video
Avcılar’da iki araca çarpıp ters dönen otomobil kamerada
Avcılar’da iki araca çarpıp ters dönen otomobil kamerada Avcılar'da park halindeki iki araca çarparak ters dönen otomobil güvenlik kamerasıyla kaydedildi. Alkollü olduğu iddia edilen sürücü, araçtan kendi imkanlarıyla çıktıktan sonra kayıplara karıştı. Kaza anı sokaktaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
11.06.2024 Gündem
GençBizzTech’te final heyecanı
GençBizzTech’te final heyecanı İş Bankası ve Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından hayata geçirilen, bilim ve teknoloji tabanlı girişimciliği fen liselerine taşıyan GençBizzTech’te final heyecanı yaşandı. 28 ildeki 49 okuldan 352 girişim takımın başvurduğu GençBizzTech’te finale kalan EduTech, Çizgi Tasarım, Genç Beyinler, Atechna ve Simuzel takımları İş Kuleleri’nde gerçekleşen programda jüri karşısına çıktı. Jüri değerlendirmesi sonucunda En İyi Proje olarak seçilen Edutech, teknoloji alanında özel olarak tasarlanmış deneyim ve eğitim odaklı programa katılım ödülü kazandı.
11.06.2024 Eğitim
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldi
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Bayram etkisiyle artan dış ticaret açığı nedeniyle yıllık cari açık nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldi. Dış finansman girişlerindeki olumlu seyir devam etti" dedi.
10.06.2024 Ekonomi
İş Bankası’ndan 500 milyon dolarlık sürdürülebilir Eurotahvil ihracı
İş Bankası’ndan 500 milyon dolarlık sürdürülebilir Eurotahvil ihracı Türkiye İş Bankası, uluslararası piyasalarda 500 milyon dolar tutarında, 5 yıl vadeli sürdürülebilir Eurotahvil ihracı gerçekleştirdi. Faiz seviyesi yüzde 7,75 düzeyinde belirlenen ihraç ile sağlanacak kaynak, bankanın Sürdürülebilir Finans Çerçevesi’nde belirlenen yeşil ve sosyal kategorilerdeki ekonomik aktivitelerin finansmanında kullanılacak.
9.06.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 yılını toplam 355 milyar dolar ihracatla kapattık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 yılını toplam 355 milyar dolar ihracatla kapattık Türkiye İhracatçılar Meclisi, İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya - Ukrayna Savaşı'na ve 6 Şubat depremlerine rağmen hamdolsun 2023 senesinde ihracatta güzel bir yıl geçirdik. 2023 yılının 255,4 milyar doları mal ihracatı, 101 virgül 7 milyar doları hizmetler ihracatı olmak üzere toplam 355 milyar dolar ihracatla kapattık" dedi.
8.06.2024 Politika
Merkez Bankası Başkanı Karahan: Sıkı para politikası duruşumuzu sürdüreceğiz
Merkez Bankası Başkanı Karahan: Sıkı para politikası duruşumuzu sürdüreceğiz Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, 'Dünya Gazetesi İklim Ekonomisi Zirvesi'nde konuştu. Enflasyon verilerine yönelik konuşan Karahan, "Enflasyonun ana eğiliminde belirgin ve kalıcı bir düşüş sağlanana ve enflasyon beklentileri öngörülen tahmin aralığına yakınsayana kadar sıkı para politikası duruşunu sürdüreceğiz" İfadelerini kullanırken enflasyona dair tahminlere yönelik ise, "Türk lirasında reel değerlenme ve enflasyon beklentilerinin iyileşmesiyle ana eğilimin gerileyeceğini öngörüyoruz. Ana eğilimde beklenen bu gerilemeyle birlikte enflasyon tahminlerimizi 2024 yıl sonu için yüzde 38, 2025 yıl sonu için yüzde 14 seviyesinde belirledik. 2026 yılında tek haneyle ulaşacağımızı öngörüyoruz" dedi.
7.06.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Ülkemizde yapay zeka ekosisteminin gelişmesini, Milli Teknoloji Hamlesi açısından kritik görüyoruz
Bakan Kacır: Ülkemizde yapay zeka ekosisteminin gelişmesini, Milli Teknoloji Hamlesi açısından kritik görüyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, APY TEKMER Açılış Töreni’nde konuştu. Kacır, "350’den fazla teknoloji girişimcisine bugüne dek sağladığımız destek, 263 milyon TL’yi aştı. Ülkemizde yapay zeka ekosisteminin gelişmesini Milli Teknoloji Hamlesi açısından kritik görüyoruz ‘’ dedi.
7.06.2024 Video
Bakan Kacır: Ülkemizde yapay zeka ekosisteminin gelişmesini, Milli Teknoloji Hamlesi açısından kritik görüyoruz
Bakan Kacır: Ülkemizde yapay zeka ekosisteminin gelişmesini, Milli Teknoloji Hamlesi açısından kritik görüyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, APY TEKMER Açılış Töreni’nde konuştu. Kacır, "350’den fazla teknoloji girişimcisine bugüne dek sağladığımız destek, 263 milyon TL’yi aştı. Ülkemizde yapay zeka ekosisteminin gelişmesini Milli Teknoloji Hamlesi açısından kritik görüyoruz ‘’ dedi.
7.06.2024 Teknoloji
Cevdet Yılmaz: Merkez Bankası brüt rezervleri 143,6 milyar dolar seviyesine yükseldi
Cevdet Yılmaz: Merkez Bankası brüt rezervleri 143,6 milyar dolar seviyesine yükseldi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Merkez Bankası brüt rezervleri 143,6 milyar dolar seviyesine yükselmiş, swap hariç net rezervler yaklaşık 4 yıl aradan sonra ilk kez pozitif bölgeye geçmiştir" dedi.
6.06.2024 Politika
Bakan Şimşek: Son 2 ayda net rezervler 67 milyar dolar arttı
Bakan Şimşek: Son 2 ayda net rezervler 67 milyar dolar arttı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Swap hariç net rezervlerimiz, 2020 yılı mart ayından sonra ilk defa pozitife döndü. Son 2 ayda swap hariç net rezervler 67 milyar dolar arttı. Brüt rezervler ise 143,6 milyar dolara ulaştı" dedi.
6.06.2024 Ekonomi
Bakan Özhaseki: Çevreyle ilgili projelerimizi yavaş yavaş gerçekleştireceğiz
Bakan Özhaseki: Çevreyle ilgili projelerimizi yavaş yavaş gerçekleştireceğiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Birkaç gün içerisinde Adıyaman tarafından başlayarak deprem bölgelerini gezeceğiz. Çevreyle ilgili o kadar çok projemiz var ki bunları da yavaş yavaş gerçekleştirmiş olacağız" dedi.
6.06.2024 Gündem
Türk finans sektörü Hollanda’da buluştu
Türk finans sektörü Hollanda’da buluştu Türkiye Cumhuriyeti Lahey Büyükelçiliği ile Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin (TÖDEB) iş birliği ve BankPozitif’in destekleriyle Türkiye’de ve Hollanda’da faaliyet gösteren iş insanları Amsterdam’da bir araya geldi. Buluşmada iki ülke arasındaki iş ve yatırım fırsatları masaya yatırıldı.
6.06.2024 Ekonomi
İş Bankası, yeni ürünü 'Tek Limit'i duyurdu
İş Bankası, yeni ürünü 'Tek Limit'i duyurdu Türkiye İş Bankası yeni ürünü Tek Limit ile ticari müşterilerin ihtiyaç duydukları kredi ürünlerine tanımlı limitleri üzerinden limit aktararak diledikleri an kredi kullanabilmelerine olanak sağladı.
6.06.2024 Ekonomi
"Emtia piyasasındaki yükselişler şirket kârlılıklarını artırdı"
"Emtia piyasasındaki yükselişler şirket kârlılıklarını artırdı" İLKE Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren İKAM tarafından hazırlanan İktisat İzleme Raporu 2023 ve Para Politikası raporunda enflasyonla mücadele için faaliyete geçen düzenlemelerin piyasa tarafından benimsememesi beklentilerin bozulmasına yol açtığı vurgulandı.
6.06.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Özel sektörümüzün ikiz dönüşüm yatırımlarına ivme kazandıracağız
Bakan Kacır: Özel sektörümüzün ikiz dönüşüm yatırımlarına ivme kazandıracağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Sanayimizin dijital dönüşümünde öncü rol üstlenen model fabrikalarımızın sayısını yakın dönemde 14'e çıkaracağız. Hayata geçireceğimiz 'Dijital ve Yeşil Dönüşüm Destek Programları'yla özel sektörümüzün ikiz dönüşüm yatırımlarına ivme kazandıracağız" dedi.
5.06.2024 Politika
Bakan Şimşek: İlk yılın muhasebesi, program çalışıyor
Bakan Şimşek: İlk yılın muhasebesi, program çalışıyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 'İlk yılın muhasebesi' başlığıyla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Program çalışıyor, politika önceliklerimizde kat ettiğimiz mesafe doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" dedi.
5.06.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

EKONOMİ işbankası bakan şimşek bakan kacır

Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.