Bedaş

Bedaş

Son dakika BEDAŞ haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BEDAŞ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BEDAŞ haber sayfamızda...

Bedaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 158 bedas haberi bulunmuştur.
BEDAŞ ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Ar-Ge projeleri odaklı protokole imza attı
BEDAŞ ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Ar-Ge projeleri odaklı protokole imza attı BEDAŞ ile İstanbul Ticaret Üniversitesi, bir protokole imza attı. Protokol kapsamında; Ar-Ge odaklı, ürün ve uygulamaların tasarlanması, geliştirilmesi, üretim aşamalarında mevcut projelere katkı sağlanması ile yeni Ar-Ge projeleri geliştirmek üzere ortak çalışmalar yürütülecek. Proje geliştirmenin yanı sıra BEDAŞ, üniversite öğrencilerine staj imkanı sunarak, sektörün kapılarını gençlere açacak.
11.06.2024 Ekonomi
İstanbul'da ormanlara girişler 15 Ekim'e kadar yasaklandı
İstanbul'da ormanlara girişler 15 Ekim'e kadar yasaklandı İstanbul Valiliği, orman yangınlarının önlenmesi amacıyla, bazı piknik ve mesire alanları dışında ormanlık alanlara girişlerin 10 Haziran-15 Ekim 2024 tarihleri arasında yasaklandığını duyurdu.
6.06.2024 Gündem
Esenler'de rögarda yaşanan patlamada dairenin duvarı yıkıldı
Esenler'de rögarda yaşanan patlamada dairenin duvarı yıkıldı Esenler'de, binanın önündeki rögarda patlama meydana geldi. Patlamada herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmazken, binanın giriş katındaki dairenin duvarı yıkıldı.
27.05.2024 Gündem
'Enerjinin Yıldızları', 19 Mayıs kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti
'Enerjinin Yıldızları', 19 Mayıs kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti Elektrik dağıtım sektörünün nitelikli elemen ihtiyacına yanıt üretmek, genç istihdama katkı sağlamak hedefiyle Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) tarafından hayata geçirilen Enerjinin Yıldızları Projesi'nin katılımcıları, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. İstanbul Avrupa Yakası, Antalya ve Sivas'taki 3 meslek lisesinde Enerjinin Yıldızları Projesi kapsamında Elektrik Tesisatları ve Dağıtım Dalı'nda eğitim gören 100'e yakın öğrenci, rehber eşliğinde Anıtkabir ile Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ne giderek Atatürk'ün huzuruna çıktı.
17.05.2024 Ekonomi
Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübü ve çevresinde çalışmalar devam ediyor
Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübü ve çevresinde çalışmalar devam ediyor Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübü ve çevresinde ekiplerin çalışması sürüyor.
7.04.2024 Gündem
İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve BEDAŞ’tan istihdam odaklı eğitim iş birliği
İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve BEDAŞ’tan istihdam odaklı eğitim iş birliği BEDAŞ, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile istihdam odaklı eğitim iş birliği protokolüne imza attı. Enerjinin Yıldızları Projesi’nin kapsamını daha da genişleten protokole göre, elektrik-elektronik teknolojileri alanında eğitim gören öğrencilere BEDAŞ’ta staj yapma imkânı sağlanırken, mezun olanlara da işe alımlarda öncelik tanınacak.
5.04.2024 Eğitim
Büyükçekmece'de elektrik kaçağını test etmek için köpeği kullandı
Büyükçekmece'de elektrik kaçağını test etmek için köpeği kullandı Büyükçekmece'de, A.S.(16) aydınlatma direğinde elektrik kaçağı olduğu iddia edilen noktaya köpeği fırlattı. O anları ise A.S.'nin arkadaşı cep telefonu kamerası ile kaydetti.
12.03.2024 Gündem
Büyükçekmece'de elektrik kaçağını test etmek için köpeği kullandı
Büyükçekmece'de elektrik kaçağını test etmek için köpeği kullandı Büyükçekmece'de, A.S.(16) aydınlatma direğinde elektrik kaçağı olduğu iddia edilen noktaya köpeği fırlattı. O anları ise A.S.'nin arkadaşı cep telefonu kamerası ile kaydetti.
12.03.2024 Video
Esenyurt'ta operasyonların yapıldığı 212 daireli sitede elektrik kesintisi tartışması
Esenyurt'ta operasyonların yapıldığı 212 daireli sitede elektrik kesintisi tartışması Esenyurt'ta geçtiğimiz yıl düzenlenen operasyonlarla bir şebekenin elinden alınan, 212 dairenin bulunduğu ve yabancı uyrukluların da oturduğu sitede yönetim ile ev sahipleri arasında günlerdir elektriklerin kesik olmasından dolayı tartışma yaşandı. Site sakinleri yaşanan elektrik kesintisinin sebebi olarak yönetimin kendilerinden para topladığı halde ortak fatura ile kullanılan elektrik borcunu ödemediğini öne sürerken, yönetim ise kendilerinin de mağdur olduğunu, site sakinlerinin faturaları ödemediği için kesinti yaşandığını belirtti.
19.01.2024 Video
BEDAŞ, Cumhuriyetin 100’üncü yılını ‘Türk Bayrağı’nın renkleriyle kutluyor
BEDAŞ, Cumhuriyetin 100’üncü yılını ‘Türk Bayrağı’nın renkleriyle kutluyor Beşiktaş Dolmabahçe Caddesi’nin sokak aydınlatmalarının ışıklarını Türk Bayrağı’nın renklerine çeviren BEDAŞ, 10 Kasım tarihine kadar caddeyi ‘kırmızı-beyaz’ aydınlatacağını duyurdu.
28.10.2023 Kurumsal
BEDAŞ’tan Şişli’deki elektrik kesintisine ilişkin açıklama
BEDAŞ’tan Şişli’deki elektrik kesintisine ilişkin açıklama ŞİŞLİ Fulya Mahallesi'nde Cuma akşam saatlerinde yeraltı elektrik kablolarında yaşanan elektrik arızası nedeniyle 7 binaya 4 gündür elektrik verilemediği yönündeki iddialar üzerine BEDAŞ’tan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, arızanın gerçekleştiği alanda inşaat çalışmasına ait konteynerler bulunduğundan arızaya müdahalenin mümkün olmadığı belirtildi.
19.09.2023 Gündem
Valilik ve İBB'den pazartesi açıklaması
Valilik ve İBB'den pazartesi açıklaması İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), okulların açılmasıyla ilgili hazırlıklar ve önlemleri açıkladı.
9.09.2023 Eğitim
CK Enerji Dinamik Hızlandırma Programı Ankara’da girişimcilere tanıtıldı
CK Enerji Dinamik Hızlandırma Programı Ankara’da girişimcilere tanıtıldı Enerji sektörüne yeni girişimcileri kazandırmayı hedefleyen CK Enerji’nin ‘Dinamik Hızlandırma Programı’ Ankara’da girişimcilere tanıtıldı. 23 Ağustos’a kadar başvuruların kabul edileceği programda ilk 10 projeye toplam 1 milyon TL destek sağlanacak.
11.08.2023 Kurumsal
CK Enerji Dinamik Hızlandırma Programı’na başvurular başladı
CK Enerji Dinamik Hızlandırma Programı’na başvurular başladı Genç girişimleri, start-up’ları, yenilikçi projeleri desteklemek üzere harekete geçen CK Enerji, Dinamik Hızlandırma Programı’nı başlattı. Programa başvurular 23 Ağustos’a kadar yapılabilecek. Hızlandırma programında ilk 10 projeye 100’er bin TL’lik destek sağlanacak.
14.07.2023 Kurumsal
BEDAŞ: 9 günlük bayram tatilinde elektrik tüketimi yüzde 30 geriledi
BEDAŞ: 9 günlük bayram tatilinde elektrik tüketimi yüzde 30 geriledi İstanbul Avrupa Yakası'nda elektrik dağıtım hizmeti veren BEDAŞ, 24 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında elektrik tüketimindeki düşüş, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30'u bulduğunu duyurdu.
10.07.2023 Ekonomi
İstanbul'da ormanlara girişler 15 Ekim'e kadar yasaklandı
İstanbul'da ormanlara girişler 15 Ekim'e kadar yasaklandı  İstanbul Valiliği, ormanlara girişlerin yarından itibaren 15 Ekim'e kadar yasaklandığını duyurdu.
23.06.2023 Gündem
İBB’den Tarihi Emirgan Çeşmesiyle ilgili açıklama
İBB’den Tarihi Emirgan Çeşmesiyle ilgili açıklama  Emirgan Çınaraltı Meydan Düzenlemesi projesi sırasında, Tarihi Emirgan Çeşmesi'nin zarar gördüğü iddiasıyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama yapıldı. Açıklamada, "Verilen hasarın tespiti için İBB KUDEB (Koruma Uygulama ve Denetim Şube Müdürlüğü) ekipleri sahada inceleme ve tespit yaptı.Çeşmede gerekli onarımların yapılması için uzman ekipler görevlendirdi" denildi.
20.06.2023 Gündem
Lise öğrencileri Osmanlı’nın ilk kent ölçekli elektrik santralini ziyaret etti
Lise öğrencileri Osmanlı’nın ilk kent ölçekli elektrik santralini ziyaret etti Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yüksek Gerilim Dalı 10. sınıf öğrencileri, Osmanlı Devleti’nin kent ölçekli ilk elektrik santrali Silahtarağa’yı ziyaret etti.
16.05.2023 Eğitim
Öğrenciler doğal gaz santralinde elektrik üretimini yerinde deneyimledi
Öğrenciler doğal gaz santralinde elektrik üretimini yerinde deneyimledi  Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yüksek Gerilim Dalı’nda eğitim alan 45 öğrenci, doğal gaz santrallerinin elektrik üretim sürecine yerinde tanıklık etti. 
13.04.2023 Kurumsal
BEDAŞ, iftar ve sahur saatleri arasında planlı çalışma yapmayacak
BEDAŞ, iftar ve sahur saatleri arasında planlı çalışma yapmayacak Ramazan ayı boyunca iftar ve sahurda tüketicilerin enerji sıkıntısı yaşamaması için önleyici tedbirlere ağırlık veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), 16.00 ile 09.00 arasındaki zaman dilimindeki planlı çalışmaları iptal ettiğini açıkladı. Firma, arife günü ile 20-23 Nisan tarihlerinde kutlanacak Ramazan Bayramı’nda da yine planlı bakım ve onarım çalışmasına gitmeyecek.
21.03.2023 Gündem
2022’de elektrik tüketiminin yüzde 8,5’i Avrupa Yakası’ndan
2022’de elektrik tüketiminin yüzde 8,5’i Avrupa Yakası’ndan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (BEDAŞ) ‘Yılın Enleri Raporu’na göre 2022 yılında İstanbul’un Avrupa Yakası’nda elektrik tüketimi, 2021’e göre yüzde 2,2 artarak 28 milyar kWh’yi aştı. 2022’de Türkiye genelindeki toplam elektrik tüketimi 328,7 milyar kWh seviyesinde gerçekleşirken İstanbul Avrupa Yakası’nın toplam tüketim içindeki payı yüzde 8,5’i buldu.
1.02.2023 Gündem
Kirazlı-Başakşehir metro hattında elektrik kesintisi, seferler durdu
Kirazlı-Başakşehir metro hattında elektrik kesintisi, seferler durdu Kirazlı-Başakşehir-Metrokent ve Bahariye-Olimpiyat Metro hattında elektrik kesintisi nedeniyle seferler yapılamıyor. Metro istasyonları tahliye edildi.
12.12.2022 Video
'Olumsuz Hava Koşulları ve Karla Mücadele Tedbirleri Toplantısı' düzenlendi
'Olumsuz Hava Koşulları ve Karla Mücadele Tedbirleri Toplantısı' düzenlendi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında "Olumsuz Hava Koşulları ve Karla Mücadele Tedbirleri Toplantısı" gerçekleştirildi.
9.12.2022 Gündem
İş dünyasından BEDAŞ’a önemli ziyaret
İş dünyasından BEDAŞ’a önemli ziyaret İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Muhammed Al Jasser ile Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası CEO’su İbrahim Halil Öztop, BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit’i ziyaret etti. BEDAŞ Genel Müdürü Yiğit, ziyaret sırasında konuklarına İstanbul Avrupa Yakası’ndaki hizmetleri ile arıza ve kesintilere uzaktan müdahaleyi mümkün kılan SCADA sistemi hakkında bilgi verdi.
1.12.2022 Kurumsal
BEDAŞ ve Kadir Has Üniversitesi’nden enerji alanında iş birliği
BEDAŞ ve Kadir Has Üniversitesi’nden enerji alanında iş birliği BEDAŞ, Kadir Has Üniversitesi (KHAS) ile iş birliği protokolü imzaladı. Buna göre iki kurum enerji sektörüne yönelik ortak Ar-Ge projeleri geliştirecek. Ayrıca, KHAS öğrencileri, BEDAŞ’ta staj yapma fırsatı yakalarken KHAS da BEDAŞ çalışanlarına yüksek lisans ve doktora programlarında indirim avantajı sunacak.
12.10.2022 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

BEDAŞ elektrik ibb valilik büyükçekmece

Bedaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.