Belge

Belge

Son dakika belge haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan belge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan belge haber sayfamızda...

Belge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.333 belge haberi bulunmuştur.
Ankara'da 'sahte belge' dolandırıcılarına operasyonda 7 tutuklama
Ankara'da 'sahte belge' dolandırıcılarına operasyonda 7 tutuklamaAnkara'da sahte belge düzenleyip dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 16 şüpheliden 7'si tutuklandı, diğerleri adli kontrolle serbest bırakıldı.
12.07.2024Gündem
Yabancılar, elektronik sigaradan evcil hayvana kadar pek çok ürünü internetten satışa çıkardı
Yabancılar, elektronik sigaradan evcil hayvana kadar pek çok ürünü internetten satışa çıkardıAntalya'daki yabancılar, anlık mesajlaşma uygulamalarında oluşturdukları gruplarda ev eşyası, spor malzemesi ile mutfak gereçlerinin yanı sıra elektronik sigara ve tütün ürünlerini satışa çıkardı. Yabancılardan ülkesine dönmek zorunda kalanlar ile sahiplendikleri hayvana bakamayacağını düşünenlerin, evcil kedi ve köpeğinin satışı için de ilan verdiği görüldü.
12.07.2024Video
Dilan ve Engin Polat çiftine 40 yıla kadar hapis istemi
Dilan ve Engin Polat çiftine 40 yıla kadar hapis istemiKara para akladıkları iddiasıyla tutuklanan Dilan ve Engin Polat'ında aralarında bulunduğu 28 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Dilan ve Engin Polat çiftinin 3 suçtan toplamda 20 yıldan 40 yıla kadar hapsi isteniyor. Diğer 26 şüpheli hakkında ise çeşitli suçlardan değişen oranlarda hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.
11.07.2024Gündem
Ankara'da 'sahte belge' dolandırıcılarına operasyon: 32 gözaltı
Ankara'da 'sahte belge' dolandırıcılarına operasyon: 32 gözaltıAnkara'da sahte belge düzenleyip dolandırıcılık yapan 32 şüpheli gözaltına alındı.
9.07.2024Gündem
Yıldız Holding, ‘EŞİT ÜCRET Sertifikası’ almaya hak kazandı
Yıldız Holding, ‘EŞİT ÜCRET Sertifikası’ almaya hak kazandıYıldız Holding, Uluslararası EŞİT ÜCRET Derneği (EQUAL- SALARY Foundation) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda kadın ve erkek çalışanları arasındaki eşit ücreti belgeleyen kurumlara verilen ‘EŞİT ÜCRET Sertifikası’nı almaya hak kazandı.
9.07.2024Kurumsal
İş Bankası ticari müşterilerine mali verilerini İnternet Şubesi’nden yükleme imkânı sundu
İş Bankası ticari müşterilerine mali verilerini İnternet Şubesi’nden yükleme imkânı sunduİş Bankası, ticari müşterilerinin periyodik olarak şubelere ilettikleri geçici vergi beyannamesi, kurumlar vergisi beyannamesi ve mizan belgelerinin Ticari İnternet Şubesi üzerinden banka sistemine yüklenmesine imkân veren yeniliği hizmete sundu.
4.07.2024Ekonomi
Sinan Ateş davasında sanık avukatları savunma yaptı
Sinan Ateş davasında sanık avukatları savunma yaptıEski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanığın yargılandığı davada sanık avukatları savunma yaptı. İddianamede ‘azmettirici’ olarak yer alan, Ülkü Ocakları Genel Merkez eski yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın avukatı Murat Ofli, sanık Eray Özyağcı'nın bindiği aracın müvekkilinin olmadığı halde PTS kayıtlarından böyle bir değerlendirme yapıldığını ileri sürdü.
3.07.2024Gündem
Sinan Ateş davası başladı; avukatların MHP adına katılma talebine ret
Sinan Ateş davası başladı; avukatların MHP adına katılma talebine retAnkara'da eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davada 22 kişinin yargılanmasına başlandı. İlk duruşmayı CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu da takip etti. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, duruşma öncesi yaptığı açıklamada, "Bugün eksik bir iddianame ile yarım bir mahkeme kurulacak. Beklentimiz, eksik olan bu iddianamenin ve iddianamedeki boşlukların tamamlanarak yeni ve doğru bir iddianamenin yazılması ve yargılamanın hızlı bir şekilde yapılmasıdır" dedi.
1.07.2024Gündem
Yabancı uyrukluların evlenmesine ‘kalış hakkı’ zorunluluğu
Yabancı uyrukluların evlenmesine ‘kalış hakkı’ zorunluluğuİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından evlendirme memurluklarına gönderilen yazı ile evlilik yoluyla Türk vatandaşlığı almanın önüne geçebilmek için evlenmek isteyen kişinin ülkede yasal kalış hakkının olması gerektiği, aksi taktirde başvuru alınmaması gerektiği duyuruldu.
27.06.2024Gündem
Bahçeli: Özel'in bizi 'Türkiye İttifakı'na davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdır
Bahçeli: Özel'in bizi 'Türkiye İttifakı'na davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in MHP'yi Türkiye İttifakı'na davet etmesine ilişkin, "Bizi, 'Türkiye İttifakı' adıyla kurulduğu söylenen, dahası çatısı akan ve üzerine baykuşların konduğu harabeye davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdır. Kurnaza bakar mısınız, Cumhur İttifakı'na karşı başlattığı yarma harekatını tahkim etmek niyetiyle olmadık metotları devreye sokuyor. CHP'nin normalleşmesi, PKK'nın normal görülmesidir. CHP'nin normalleşmesi, bölücülüğün normal değerlendirilmesidir" dedi.
25.06.2024Politika
Dünya Güzel Koku Günü’nün 10’uncusu kutlanıyor
Dünya Güzel Koku Günü’nün 10’uncusu kutlanıyorKoku Kültürü ve Turizmi Derneği tarafından başlatılan 25 Haziran Dünya Güzel Koku Günü’nün bu yıl 10’uncusu kutlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde UNESCO’ya taşınan ve tescil süreci devam eden 25 Haziran Dünya Güzel Koku Günü’nde Türkiye’ye kadim medeniyetlerden miras kalan koku kültürleri tanıtılıyor. Ayrıca 10'uncu yılında Türkiye’de Koku Kültürü ve Turizmi Derneği önderliğinde tescillenen ‘koku uzmanlığı’ mesleği de ilk mezunlarını veriyor.
25.06.2024Kültür&Sanat
ULAK Haberleşme, 6G teknolojilerinde Ar-Ge faaliyetlerini hızlandırıyor
ULAK Haberleşme, 6G teknolojilerinde Ar-Ge faaliyetlerini hızlandırıyorULAK Haberleşme A.Ş. Genel Müdürü Dr. Ragıp Ruşen Kömürcü, "6G teknolojilerinin geliştirilmesinde Türkiye'nin önde gelen üniversite ve akademisyenleriyle iş birlikleri kurarak bilimsel araştırmalar yapıyoruz" dedi.
24.06.2024Kurumsal
İzinsiz kullanılan makaleye 72 bin lira tazminat
İzinsiz kullanılan makaleye 72 bin lira tazminatAnkara'da araştırmacı-yazar Ayla Çağlayan (53), internette yer alan makalesini izinsiz şekilde kullanan dergiye avukatı aracılığıyla dava açtı. Mahkeme, Çağlayan'a 15 bin TL maddi, 5 bin TL manevi olmak üzere 20 bin TL tazminat ödemesine karar verdi. Çağlayan'a yasal faizle birlikte 72 bin lira tazminat ödenecek.
21.06.2024Video
İzinsiz kullanılan makaleye 72 bin lira tazminat
İzinsiz kullanılan makaleye 72 bin lira tazminatAnkara'da araştırmacı-yazar Ayla Çağlayan (53), internette yer alan makalesini izinsiz şekilde kullanan dergiye avukatı aracılığıyla dava açtı. Mahkeme, Çağlayan'a 15 bin TL maddi, 5 bin TL manevi olmak üzere 20 bin TL tazminat ödemesine karar verdi. Çağlayan'a yasal faizle birlikte 72 bin lira tazminat ödenecek.
21.06.2024Gündem
450 bin liralık dolandırıcılığa 4,5 milyon TL ceza
450 bin liralık dolandırıcılığa 4,5 milyon TL cezaİstanbul'da, kendilerini polis olarak tanıtıp 1 kişinin yaklaşık 450 bin lira değerindeki döviz ve altınlarını alarak dolandıran 3 sanık, 7 yıl 6'şar ay hapis ile 1 milyon 500'er bin TL adli para cezasına çarptırıldı.
19.06.2024Gündem
Mekke ve Medine'yi resmeden tablolar Topkapı Sarayı'nda restore ediliyor
Mekke ve Medine'yi resmeden tablolar Topkapı Sarayı'nda restore ediliyorMilli Saraylar Başkanlığı’na bağlı atölyelerden; Tablo Restorasyon ve Konservasyon Atölyesi’nde 'Mekke' ve 'Medine' nin kuşbakışı görünümlerinin dönemsel olarak resmedildiği iki tarihi tablo restore ediliyor. Tarihi belge önemi taşıdığı aktarılan, yağlı boya tekniğiyle hazırlanan ve 19.yüzyıl başlarında yapıldığı düşünülen tablolar hakkında bilgi veren Milli Saraylar Topkapı Sarayı Daire Başkanı İlhan Kocaman, "6 aydır bu eserlerimizin restorasyonları sürmektedir. 2 ay gibi bir süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz." dedi. Kocaman, " Bu tablolar Mukaddes Emanetler envanterinde olmalarından dolayı ayrı bir önem taşımakta." dedi.
14.06.2024Foto Galeri
İBB Meclisi’nde İSPARK, İSBİKE ve öğrenci yurtlarına zam yapıldı
İBB Meclisi’nde İSPARK, İSBİKE ve öğrenci yurtlarına zam yapıldıİBB Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantılarının 3’ncüsü gerçekleştirildi. İBB Meclisi Tarife Komisyonu tarafından hazırlanan raporlarx mecliste oy çokluğu ile kabul edilirken, AK Parti grubu raporlara yönelik ret oyu kullandı. Belediye hizmetlerine dair birçok farklı alanda; İSPARK otopark ücretlerinde yüzde 35, İBB’nin bisiklet kiralama uygulaması olan ‘İSBİKE’da yüzde 100, öğrenci yurtlarında aylık bazda yüzde 50 zam yapıldı. İBB Meclisi Tarife Komisyonu üyesi AK Parti’li Tülay Kalav dosya ile ilgili, "Seçim döneminde yapılan borçları kapatmak ve sıfır bütçeli İBB’nin seçim maliyetini İstanbul halkına yüklemek amaçlı olduğunu bizler görmekteyiz." dedi. İBB Meclisi Tarife Komisyonu Başkanı CHP’li Fatih Üstünbaş ise, "Bunlar keyfi artışlar değildir, ülkenin maalesef bizi zorladığı ekonomik sıkıntıların, bizlere yüklediği girdi ve maliyetlerin karşılığını bir nebzede olsa ayarlamak, revize etmek zorundayız." ifadelerini kullandı.
12.06.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'hububat alım fiyatı' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'hububat alım fiyatı' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta'nın, 'Hububat alım fiyatları' ve 'depremzedelere verilen kira yardımlarına' ilişkin sözlerine, muhalefet grup başkanvekillerinin karşılık vermesiyle tartışma çıktı. Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, birleşime ara verdi.
11.06.2024Politika
Türkiye ile Malezya arasında savunma sanayi mutabakatı
Türkiye ile Malezya arasında savunma sanayi mutabakatıTürkiye ile Malezya arasında 'Savunma Ürünlerinin Devletten Devlete Tedarikine Dair Mutabakat Zaptı', Ankara'da imzalandı.
10.06.2024Gündem
e-Fatura'ya zorunlu geçiş için son tarih 1 Temmuz
e-Fatura'ya zorunlu geçiş için son tarih 1 TemmuzYıllık cirosu 3 milyon lira ve üzeri olan işletmelerin e-Fatura'ya zorunlu geçişine sayılı günler kaldı. 1 Temmuz'a kadar geçiş sürecinin tamamlanması gerektiğini belirten İşNet e-Dönüşüm Hizmetleri Grup Müdürü Ayhan Akgöz, e-Fatura'ya geçmek zorunda olanların 1 Ocak'a kadar e-Defter'e de geçmekle yükümlü olduğunu söyledi.
10.06.2024Ekonomi
Selçuklu sultanlarının sikkeleri ‘Darü’l-Mülk’ sergisinde
Selçuklu sultanlarının sikkeleri ‘Darü’l-Mülk’ sergisindeSelçuklu Devleti sultanları 1’inci Rükneddin Mesud’dan, 2’nci Gıyaseddin Mesud dönemine kadar tüm sultanların bastırdığı sikkeler, Konya’daki Darü’l-Mülk Sergi Sarayı’nda sergileniyor. Her biri tek örnek olan sikkelerin özenle korunduğunu belirten sergi sorumlusu Hülya Acar, “Bu eserler bizim için sanat eseri olmakla birlikte tarihi belge niteliği taşıdığı için de önemli. Biz Selçuklu Devleti'nin sınırlarının nereye kadar uzandığını, sosyoekonomik durumunun ne olduğunu, hangi sultanların bağımsızlığını ilan etmiş ve para darbettirmiş olduğunu bu paraların üzerindeki bilgilerden öğrenebiliyoruz” dedi.
7.06.2024Video
Selçuklu sultanlarının sikkeleri ‘Darü’l-Mülk’ sergisinde
Selçuklu sultanlarının sikkeleri ‘Darü’l-Mülk’ sergisindeSelçuklu Devleti sultanları 1’inci Rükneddin Mesud’dan, 2’nci Gıyaseddin Mesud dönemine kadar tüm sultanların bastırdığı sikkeler, Konya’daki Darü’l-Mülk Sergi Sarayı’nda sergileniyor. Her biri tek örnek olan sikkelerin özenle korunduğunu belirten sergi sorumlusu Hülya Acar, “Bu eserler bizim için sanat eseri olmakla birlikte tarihi belge niteliği taşıdığı için de önemli. Biz Selçuklu Devleti'nin sınırlarının nereye kadar uzandığını, sosyoekonomik durumunun ne olduğunu, hangi sultanların bağımsızlığını ilan etmiş ve para darbettirmiş olduğunu bu paraların üzerindeki bilgilerden öğrenebiliyoruz” dedi.
7.06.2024Foto Galeri
DHA gündeme getirmişti; yanmış cesedi bulunan Afgan madencinin ailesine yardım eli
DHA gündeme getirmişti; yanmış cesedi bulunan Afgan madencinin ailesine yardım eliZoznguldak’ta, 10 Kasım 2023'te çalıştığı kaçak maden ocağında öldükten sonra ‘Olay ortaya çıkarsa ocak kapanır’ korkusuyla maden ocağı sahipleri tarafından yakılan Afganistan uyruklu Vezir Mohammed Nourtani'nin (50) geride kalan 3 çocuğu ve eşi Qamer Gül Meliki'nin (38) sağlık sorunları ve maddi imkansızlık içinde, zor şartlar altındaki yaşamının DHA tarafından haberleştirilmesinin ardından, Zonguldak Valiliği, konuyla ilgilendi. Sosyal güvencesi olmayan aile bireyleri hastanede muayene edildi. Nourtani’nin işitme engelli çocuğu Ali Rıza (13) için işitme cihazı alınırken, bacağı olmayan Seyyid Mohammad (22) için ise protez bacak siparişi verildi. Ailenin tüm tedavi masraflarını da valilik üstlendi.
6.06.2024Video
Bitget, yapay zeka destekli KYC doğrulamasını geliştirmek için Sumsub ile ortaklık kurdu
Bitget, yapay zeka destekli KYC doğrulamasını geliştirmek için Sumsub ile ortaklık kurduKripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, tam döngülü KYC doğrulama sağlayıcısı Sumsub ile ortaklığını duyurdu. Bu iş birliği, Bitget'in dünya çapındaki 25 milyon kullanıcısını, deepfake dolandırıcılıklarını tanımlama ve bunlarla mücadelede yüzde 99'un üzerinde bir doğruluk oranıyla güvence altına almayı amaçlıyor.
6.06.2024Ekonomi
Jose Mourinho: Benim başarmak istediğim şey, 99 puan toplayamasam da şampiyon olmak
Jose Mourinho: Benim başarmak istediğim şey, 99 puan toplayamasam da şampiyon olmak Fenerbahçe Teknik Direktörü Jose Mourinho, “Bence bir takımın 99 puan alması, diğer takımın 102 puan alması iyi bir durum değil. Diğer takımlarla aradaki fark iyi değil. Umarım lig daha çekişmeli olur. Bu farkın kapanması gerektiğini düşünüyorum. Ligin gelişmesi için herkes için iyidir. Benim başarmak istediğim şey, 99 puan toplayamasam da şampiyon olmak” dedi.
3.06.2024Spor

Benzer Haber Etiketleri

sahte belgeSinan Ateşizinsizmakaleoperasyon

Belge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.