Bip

Bip

Son dakika bip haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bip gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bip haber sayfamızda...

Bip

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 119 bip haberi bulunmuştur.
Turkcell 30’uncu yılını kutluyor
Turkcell 30’uncu yılını kutluyor 30’uncu kuruluş yılında yeni hedeflerini açıklayan Turkcell, yeni dönemde telekomünikasyon operatörlüğündeki liderliğini korumayı ve ‘uçtan uca teknoloji sağlayıcısı’ pozisyonunu büyütmeyi hedefliyor. “Türkiye Yüzyılı’nı Dijitalin Yüzyılı” yapma vizyonuyla çalıştıklarını söyleyen Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, şirketin 30’uncu yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada “Turkcell’in 30 yıllık tarihi, Türkiye’nin dijital teknoloji tarihidir. Bu sürede telekom operatörü olmanın ötesine geçtik. Herkesi birbirine bağladığımız gibi her şeyi de birbirine bağlayacak, Türkiye’yi bireysel ve kurumsal anlamda dijitalleştirmek için çok çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
18.04.2024 Ekonomi
Turkcell, 2023 yılı dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı
Turkcell, 2023 yılı dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı Turkcell, 2023 yılı net karını 12,6 milyar TL olarak açıkladı.
22.03.2024 Video
Turkcell, 2023 yılı dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı
Turkcell, 2023 yılı dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı Turkcell, 2023 yılı net karını 12,6 milyar TL olarak açıkladı.
22.03.2024 Kurumsal
Turkcell Genel Müdürü Dr. Koç: Siber korumayı ulusal güvenliğin bir parçası olarak görüyoruz
Turkcell Genel Müdürü Dr. Koç: Siber korumayı ulusal güvenliğin bir parçası olarak görüyoruz Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, 28 Ocak Veri Koruma Günü’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Artık dünyanın en kıymetli ham maddesinin veri olduğunun altını çizen Dr. Koç, “Verinin korunması için farkındalık sağlayan bugünün kutlanmasını çok kıymetli buluyorum. Şirket olarak siber güvenlik ve kişisel mahremiyetin korunmasını ulusal güvenliğin, toplum güvenliğinin bir parçası olarak görüyoruz” dedi.
28.01.2024 Teknoloji
BiP’ten İstanbul Galata Üniversitesi ile iş birliği
BiP’ten İstanbul Galata Üniversitesi ile iş birliği İletişim ve yaşam platformu BiP, İstanbul Galata Üniversitesi ile iş birliği anlaşması yaptığını duyurdu. Anlaşmayla üniversitenin öğrenci, akademisyen ve idari personeline yerli çözümler sunularak, dijitalleşme sürecine katkı sağlanacağı belirtildi.
16.12.2023 Eğitim
GS1 Türkiye’nin barkod teknolojisi karekoda dönüşüyor
GS1 Türkiye’nin barkod teknolojisi karekoda dönüşüyor Ticari ürünlerin iç pazarda kolaylıkla dolaşımının sağlanması, iç ve dış pazarlarda ürünlerinin takibinin yapılabilmesi için geliştirilen GS1 Türkiye’nin barkod okuma teknolojisi, karekod (QR) sistemine dönüştürülecek. GS1 Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “QR kod sistemine geçildiği taktirde ürünle ilgili daha fazla bilgi, standart bilgiye ulaşma ve tüm ülke içinde satın aldığınız ürünlerin aynı ürün olduğunu karşılaştırabilme, görebilme imkanına sahip olunacak” dedi.
4.12.2023 Video
GS1 Türkiye’nin barkod teknolojisi karekoda dönüşüyor
GS1 Türkiye’nin barkod teknolojisi karekoda dönüşüyor Ticari ürünlerin iç pazarda kolaylıkla dolaşımının sağlanması, iç ve dış pazarlarda ürünlerinin takibinin yapılabilmesi için geliştirilen GS1 Türkiye’nin barkod okuma teknolojisi, karekod (QR) sistemine dönüştürülecek. GS1 Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “QR kod sistemine geçildiği taktirde ürünle ilgili daha fazla bilgi, standart bilgiye ulaşma ve tüm ülke içinde satın aldığınız ürünlerin aynı ürün olduğunu karşılaştırabilme, görebilme imkanına sahip olunacak” dedi.
4.12.2023 Teknoloji
İletişim ve yaşam platformu BiP, 10’uncu yaşını kutluyor
İletişim ve yaşam platformu BiP, 10’uncu yaşını kutluyor Türk mühendisler tarafından 2013’te geliştirilen iletişim ve yaşam platformu BiP, 10’uncu yaşını kutluyor. Operatör bağımsız tüm kullanıcılarına internet üzerinden anlık mesajlaşma imkanı sunan BiP, kuruluşundan bu yana 192 ülkede, 114 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi. BiP’in Genel Müdürü Gökhan Yüksektepe, “Haberleşme alışkanlıklarımızdaki dijital dönüşümün bir eseri olan BiP’in 10’uncu yılı kutlu olsun” dedi.
30.11.2023 Teknoloji
Turkcell Genel Müdürü Dr. Koç: Teknolojide Türkiye'nin en parlak yıllarını yazacağız
Turkcell Genel Müdürü Dr. Koç: Teknolojide Türkiye'nin en parlak yıllarını yazacağız Turkcell'in geride bıraktığı 30 yılda Türkiye'nin dijitalleşme tarihini yazdığını belirten Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, Türkiye Yüzyılı'nda yenilikçi stratejilerle teknoloji üreterek geleceği tasarlamaya devam edeceklerini söyledi. Dr. Koç, "Teknolojide Türkiye'nin en parlak yıllarını yazacağız" dedi.  
25.11.2023 Ekonomi
Turkcell’den Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel kullanıcılarına dijital hediyeler
Turkcell’den Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel kullanıcılarına dijital hediyeler Turkcell, Cumhuriyetin 100’üncü yılını ekosistemindeki dijital markalarıyla kutluyor. TV+, fizy, BiP, lifebox ve GAME+’ın premium ayrıcalıklarını tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak açan Turkcell, Salla Kazan ile de milyonlarca kişiye 10 GB internet hediye edeceğini duyurdu.
27.10.2023 Teknoloji
Trafikte göğsünden tabancayla vurulan motokurye ağır yaralandı
Trafikte göğsünden tabancayla vurulan motokurye ağır yaralandı İzmir’in Karabağlar ilçesinde motokurye H.Ç. (22), trafikte tartıştığı kişi ya da kişilerce tabancayla göğsünden vurularak ağır yaralandı. 
20.09.2023 Gündem
BiP ve Anadolu Üniversitesi’nden iş birliği
BiP ve Anadolu Üniversitesi’nden iş birliği  İletişim platformu BiP, Anadolu Üniversitesi ile bir iş birliğine imza attı. Üniversitenin Açıköğretim Fakültesi’nin kapalı ve açık iletişim servisleri BiP’e taşınarak yaklaşık 1 milyon öğrencinin üniversiteyle ilgili bilgilere kolayca erişebilmeleri; akademisyen ve idari personelin tek servis üzerinden haberleşebilmesi sağlanacak.
19.09.2023 Teknoloji
İstanbul Kültür Üniversitesi ve BİP’ten iş birliği
İstanbul Kültür Üniversitesi ve BİP’ten iş birliği İstanbul Kültür Üniversitesi ile BİP arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Bu iş birliğiyle üniversitenin kapalı ve açık iletişim kanalları BiP'e taşınarak öğrenci, akademisyen ve idari personelin tek kanal üzerinden haberleşebilmesi ve üniversiteyle ilgili bilgilere kolayca erişebilmesi hedefleniyor.  
14.09.2023 Eğitim
BiP, Bangladeş’te hizmet vermeye başlayacak
BiP, Bangladeş’te hizmet vermeye başlayacak İletişim ve yaşam platformu BiP, global dijital operatör VEON’un Banglalink iştirakiyle stratejik ortaklık gerçekleştirdiğini duyurdu. Yapılan ortaklık kapsamında, Bangladeş’te Banglalink’in 40 milyondan fazla müşterisi iletişim deneyimini BiP ile dijitalleştirirken, uygulamaya özel iletişim paketlerine ve yerel servislere erişebilecekleri belirtildi.
25.08.2023 Teknoloji
Devrilen kamyon, traktöre çarptı: 1 ölü, 4 yaralı
Devrilen kamyon, traktöre çarptı: 1 ölü, 4 yaralı Manisa'da, devrilen kamyonun, çarpıp önünde sürüklediği traktördeki Nahide Kahraman (44) hayatını kaybetti; 1'i çocuk, 4 kişi yaralandı.
24.08.2023 Gündem
Turkcell'den yenilenebilir enerjiye 240 milyon dolarlık yatırım hedefi
Turkcell'den yenilenebilir enerjiye 240 milyon dolarlık yatırım hedefi Turkcell, 2023’ün ikinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını ‘sürdürülebilirlik’ temalı bir toplantı ile KKTC'de açıkladı. Şirketin grup gelirleri yıllık bazda yüzde 73,5 büyüyerek 21,7 milyar TL, FAVÖK ise yüzde 89,3 oranında artarak 9,5 milyar TL oldu. Net kâr, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70,1 artışla 3,2 milyar TL olarak gerçekleşti. Finansal sonuçları değerlendiren şirketin Genel Müdürü Murat Erkan, yenilenebilir enerji yatırımlarıyla ilgil de açıklamada bulunarak, "Yeşil enerjiye 240 milyon dolar yatırım yapacağız" dedi.
18.08.2023 Ekonomi
Aydınlatma direğine çarpan cip devrildi: 2 yaralı
Aydınlatma direğine çarpan cip devrildi: 2 yaralı Bursa’da aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkan cip aydınlatma direğine çarparak devrildi. İtfaiye ekipleri kazada, yan dönen cipte sıkışan sürücü G.B. ile yanında bulunan arkadaşı C.B.’yi aracın tavan penceresinden girip kurtardı.
19.06.2023 Gündem
BiP’ten kullanıcılarına özel çekiliş
BiP’ten kullanıcılarına özel çekiliş  BiP, kullanıcılarına özel çekilişle iPhone 14 Pro Max hediye edeceğini duyurdu. Kullanıcılar, 1 Temmuz'a kadar devam edecek kampanya kapsamında, uygulamadaki BiPClub alanında yer alan ‘Çekilişe Katıl’ butonuna her ay bir kez tıklayıp gerekli bilgileri girerek çekilişe katılım hakkı kazanıyor. Kazanma şansını artırmak için uygulama üzerinden mesajlaşmak yeterli. 
20.04.2023 Ekonomi
Raylara düşen hafriyat kamyonunun şoförü öldü
Raylara düşen hafriyat kamyonunun şoförü öldü Aydın'ın Germencik ilçesinde kontrolden çıkıp, raylara düşen hafriyat kamyonunun şoförü Adil Bozkurt (41), hayatını kaybetti.
16.03.2023 Gündem
Turkcell Genel Müdürü Erkan: Fırsat eşitliğine odaklanarak projeler hayata geçirdik
Turkcell Genel Müdürü Erkan: Fırsat eşitliğine odaklanarak projeler hayata geçirdik Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Turkcell’in farklı alanlarda kullanıcılarına sunduğu erişilebilir teknolojilere ve yıl içinde sürdürdüğü sanat faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erkan, “Engelli bireylerin sosyal hayata tam katılımında fırsat eşitliğine odaklanarak yıl içinde üstün teknolojilerimizle spordan kültür sanata, eğitimden iletişime kadar pek çok erişilebilir çözüm ve sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik” dedi.
26.12.2022 Teknoloji
Bakan Varank: Siyaset mi yapıyorlar, Dallas dizisi mi var
Bakan Varank: Siyaset mi yapıyorlar, Dallas dizisi mi var Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Biz takip etmekte zorlanıyoruz. Bir tanesi diyor ki; 'Bizim ilişkimiz baba-oğul ilişkisi.' İmamoğlu diyor ki; 'Meral Akşener, benim ablam.' Yani siyaset mi yapıyorlar, Dallas dizisi mi var? Biz açıkçası bunu karıştırıyoruz. Bizim gündemimiz belli. Biz teknolojiye odaklanacağız, işimize bakacağız" dedi.
22.12.2022 Gündem
Bakan Varank: Belediye başkanı ceza aldığı için neredeyse göbek atacak
Bakan Varank: Belediye başkanı ceza aldığı için neredeyse göbek atacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirip, "Sayın Akşener zannedersem gençliğinde drama eğitimi almış. Onun için tiyatroyu çok seviyor. Bakıyorsunuz bir belediye başkanı ceza aldığı için neredeyse göbek atacak. İnsanlar mahkeme kararlarına üzülmesi gerekirken birbirlerine sarılıp kutluyorlar" dedi.
19.12.2022 Gündem
Turkcell ve Jazz, BiP için stratejik ortaklığını duyurdu
Turkcell ve Jazz, BiP için stratejik ortaklığını duyurdu Turkcell ve VEON Group şirketi olan Pakistan operatörü Jazz, iletişim ve yaşam platformu BiP'i Pakistan'da yaygınlaştırmak için iş birliği yaptı. Konuyla ilgili iş birliği anlaşması Jazz’in Dijitalden Sorumlu Başkanı Aamer Ejaz ve BiP CEO'su Gökhan Yüksektepe arasında İslamabad’da imzalandı.
16.12.2022 Ekonomi
Turkcell ikinci çeyrekte yüzde 46,0 büyüdü, ilk 6 ayda 1,2 milyon yeni müşteri kazandı
Turkcell ikinci çeyrekte yüzde 46,0 büyüdü, ilk 6 ayda 1,2 milyon yeni müşteri kazandı Turkcell, 2022 yılının ikinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Turkcell Grubu; konsolide bazda toplam gelirlerini, geçen yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 46,0 artışla 12,5 milyar TL’ye çıkardı. Şirketin FAVÖK’ü yüzde 45,1 artışla 5,0 milyar TL olarak gerçekleşti. Şirketin 2022 yılı ikinci çeyrek net kârı da yüzde 67,0 artarak 1,9 milyar TL’ye ulaştı. 579 bin yeni müşteri ile haziran sonu itibarıyla toplam 1,2 milyon yeni müşteriye ulaştı.
19.08.2022 Ekonomi
BiP’ten kullanıcılarına özel yeni çekiliş
BiP’ten kullanıcılarına özel yeni çekiliş BiP’in iPad Air çekilişi başladı. Eski ve yeni tüm kullanıcıların katılabileceği kampanya 13 Ekim’e kadar geçerli olacak. Kampanya kapsamında BiP’i indiren, bu tarihler arasında uygulamaya giriş yapan ve herhangi bir kullanıcıyla mesajlaşanlar, 5. nesil iPad Air kazanma şansı yakalıyor. BiP kullanıcıları, önceki çekilişlerden farklı olarak, her ay mesajlaştığında +1 çekiliş hakkı daha kazanıyor.
10.08.2022 Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

türkcell BiP teknoloji iş birliği çekiliş

Bip ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.