Bisiklet

Bisiklet

Son dakika bisiklet haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bisiklet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bisiklet haber sayfamızda...

Bisiklet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.829 bisiklet haberi bulunmuştur.
Kayseri'de, otomobilin çarptığı bisikletli öldü
Kayseri'de, otomobilin çarptığı bisikletli öldüKayseri'de, otomobilin çarptığı bisikletli hayatını kaybetti.
9.12.2023Gündem
Sağlık hizmetinde evrim bu müzede; 1’inci Dünya Savaşı’ndaki ambulans da sergide
Sağlık hizmetinde evrim bu müzede; 1’inci Dünya Savaşı’ndaki ambulans da sergideBursa’da, İnegöl Devlet Hastanesi içerisine kurulan ve 2020 yılında Kültür Bakanlığı tarafından özel müze olarak tescillenen 'Sağlık Tarihi Ambulans ve Oyun Ambulans Müzesi', her yıl milyonlarca kişiyi ağırlıyor. 1'inci Dünya Savaşı sırasında kullanılan bisiklet ambulans, Kurtuluş Savaşı sırasında kullanılan kağnı ambulansın yanı sıra 14 farklı ambulansın sergilendiği müze, ziyaretçilerini tarihe yolculuğa çıkarıyor.
9.12.2023Foto Galeri
Toptan tekstil markaları Senart Fashion Mall’da toplanıyor
Toptan tekstil markaları Senart Fashion Mall’da toplanıyorTekstil sektörünün toptancı markaları Zeytinburnu’ndaki yeni merkezde bir araya geliyor. Toptancı markaları İstanbul’un ticaret merkezi Zeytinburnu’nda buluşturmaya hazırlandıklarını söyleyen Senart Gayrimenkul Genel Müdürü Haşim Taş, “Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’nde yer alan, açılışını 2 Aralık’ta gerçekleştirdiğimiz projemizle 21 ila 60 metrekare aralığında farklılık gösteren özel depolu 50 işyerini aynı alanda topluyoruz. Böylece, tekstil sektörüne mağaza ve deponun tek noktadan yönetimi konusunda çözüm sunuyoruz” dedi.
8.12.2023Kurumsal
Bisikletli Doğanay Güzelgün’ün ölümüne neden olan sürücünün dosyası Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi
Bisikletli Doğanay Güzelgün’ün ölümüne neden olan sürücünün dosyası Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiKadıköy'de bisikletli Doğanay Güzelgün'e çarparak ölümüne neden olan Temel Ünlü (24), Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Mahkeme Temel Ünlü’ye ‘Bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan dava açıldığı ancak suçunda ‘Olası kastla öldürme’ olduğunu belirterek dosyanın ağır ceza mahkemesine gönderilmesine karar verdi. Temel Ünlü hakkında düzenlenen iddianamede 9 yıla kadar hapsi istenirken, ‘Olası kastla öldürme’ suçundan yargılanmasına karar verilmesi halinde 20 yıldan 25 yıla kadar hapisle yargılanacak.
8.12.2023Gündem
Atila Aydıner: Bayrampaşa Millet Bahçesi'ni ustalık eserimiz olarak görüyoruz
Atila Aydıner: Bayrampaşa Millet Bahçesi'ni ustalık eserimiz olarak görüyoruzBayrampaşa’da eski Pancar Motor Fabrikası alanına 45 bin metrekarelik millet bahçesinin inşasında sona yaklaşıldı. Konu ile ilgili Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, betona değil yeşile ve geleceğe yatırım yaptıklarını belirterek, “Bu projeyi belediyemizin ‘ustalık eseri’ olarak görüyoruz. Millet bahçesi bölge halkının yaşamına renk katacak, gelecek kuşaklara çok güzel bir miras olacak. Bayrampaşa da bu millet bahçesiyle anılır duruma gelecek” dedi.
8.12.2023Gündem
Uzmanı aşırı iklim olaylarına karşı uyardı: Kentler acilen dirençli hale getirilmeli
Uzmanı aşırı iklim olaylarına karşı uyardı: Kentler acilen dirençli hale getirilmeli Aşırı hava olaylarının Türkiye’nin pek çok şehrini etkilediğini ve ülkenin de içinde yer aldığı Akdeniz Havzası’nın iklim değişikliğine karşı en kırılgan bölgelerden biri olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Bengi Korgavuş, kentlerin acil olarak iklim değişikliğine karşı dirençli hale getirilmesinin önemini vurguladı. Korgavuş, “Küresel ısınmanın 1,5 dereceyle sınırlanması için kentlerde enerji sistemleri, ulaşım, binalar, atık yönetimi ve yeşil alanlar konusunda hızlı ve geniş kapsamlı dönüşümler yapılması gerekmektedir” dedi.
5.12.2023Gündem
Akmerkez 30’uncu yılını hediye çekilişiyle kutluyor
Akmerkez 30’uncu yılını hediye çekilişiyle kutluyor   Akmerkez, 30’uncu yılını misafirleri için özel hazırladığı hediye çekilişiyle kutluyor. Ziyaretçiler, Akmerkez mağazalarından 1 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında aynı gün içerisinde yapacakları her bin 500 TL ve katları tutarında alışveriş karşılığında, sürpriz hediyeler kazanacaklar.
4.12.2023Kurumsal
Kemer, 195 milletten 4,2 milyon turist ağırladı
Kemer, 195 milletten 4,2 milyon turist ağırladıAntalya'nın Kemer ilçesi, 1 Ocak- 31 Ekim tarihleri arasında 195 milletten 4 milyon 241 bin 925 yerli ve yabancı turist ağırladı. Bu sayı tüm zamanların rekoru olurken, Kemer'e en çok turist yollayan ülke Rusya oldu.
2.12.2023Video
Mehmet Boşnak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP’den aday adayı oldu
Mehmet Boşnak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP’den aday adayı olduİş insanı Mehmet Boşnak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) aday adayı olduğunu açıkladı. Projelerini anlatan Boşnak, "Tarım Anonim Şirketi (A.Ş.) kurulması belediyemizde yapmak istediklerimizin başında geliyor. 11 ilçede 288 adet köyümüz bulunuyor. Çoğu köy, tarımsal üretimini gerçekleştiremediğinden şehre göç etmek zorunda kalmış. Tüm köylerde küçük, orta ve büyük işletmeler kurarak üreten tüm fertler Tarım A.Ş. bünyesinde olacaktır. Üretim ve çalışma performansı dahilinde prim sistemi devreye girecektir" dedi.
28.11.2023Video
Mehmet Boşnak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP’den aday adayı oldu
Mehmet Boşnak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP’den aday adayı oldu İş insanı Mehmet Boşnak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) aday adayı olduğunu açıkladı. Projelerini anlatan Boşnak, "Tarım Anonim Şirketi (A.Ş.) kurulması belediyemizde yapmak istediklerimizin başında geliyor. 11 ilçede 288 adet köyümüz bulunuyor. Çoğu köy, tarımsal üretimini gerçekleştiremediğinden şehre göç etmek zorunda kalmış. Tüm köylerde küçük, orta ve büyük işletmeler kurarak üreten tüm fertler Tarım A.Ş. bünyesinde olacaktır. Üretim ve çalışma performansı dahilinde prim sistemi devreye girecektir" dedi.
28.11.2023Politika
Otomobilin elektrikli bisiklete çarptığı kaza, kamerada
Otomobilin elektrikli bisiklete çarptığı kaza, kameradaAksaray'da, Ahmet Kınık (75) yönetimindeki otomobilin çarptığı elektrikli bisiklet sürücüsü Süleyman Yöney (65) ağır yaralandı. Kaza, güvenlik kamerasına yansıdı.
27.11.2023Video
85 yaşındaki 46 yıllık muhtar, mahalleyi bisikletle dolaşıyor
85 yaşındaki 46 yıllık muhtar, mahalleyi bisikletle dolaşıyor Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Yeşilbahçe Mahallesi Muhtarı Mehmet Nurettin Eyiler (85), 39 yaşındayken mevcut muhtara kızıp aday olarak oturduğu muhtarlık koltuğunu 46 yıldır bırakmadı. Mahalleyi her gün bisikletiyle karış karış dolaşan Eyiler, muhtarlık binası önüne kendi parasıyla Atatürk büstü yaptırdı.
27.11.2023Video
85 yaşındaki 46 yıllık muhtar, mahalleyi bisikletle dolaşıyor
85 yaşındaki 46 yıllık muhtar, mahalleyi bisikletle dolaşıyorAntalya'nın Muratpaşa ilçesi Yeşilbahçe Mahallesi Muhtarı Mehmet Nurettin Eyiler (85), 39 yaşındayken mevcut muhtara kızıp aday olarak oturduğu muhtarlık koltuğunu 46 yıldır bırakmadı. Mahalleyi her gün bisikletiyle karış karış dolaşan Eyiler, muhtarlık binası önüne kendi parasıyla Atatürk büstü yaptırdı.
27.11.2023Foto Galeri
Batman’da motosiklet ve motokuryelere fırtına yasağı
Batman’da motosiklet ve motokuryelere fırtına yasağıBatman Valiliği, kuvvetli fırtına ve rüzgar nedeniyle motosiklet ve motokuryeler ile elektrikli bisiklet ve skuterlerin trafiğe çıkışının yasaklandığını duyurdu.
27.11.2023Gündem
Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışı 3'üncü kez start aldı
Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışı 3'üncü kez start aldıUltimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışı yaklaşık 600 sporcunun katılımıyla Ümraniye Millet Bahçesi’nde gerçekleşti. Bisiklet yarışının startını Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım başlattı.
26.11.2023İstanbul
Bakan Ersoy: Turizmde dünyanın süper ligindeyiz
Bakan Ersoy: Turizmde dünyanın süper ligindeyizKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2023 yılı Ocak- Ekim döneminde toplam ziyaretçi sayısının 50,2 milyon, aynı dönem gelirinin 42 milyar dolar olduğunu söyledi. Bakan Ersoy, kişi başı gecelik harcamada ise bu yıl sonunda 100 dolar hedeflediklerini belirterek, “Tüm bu rakamlar bize şunu gösteriyor, Türkiye olarak turizmde artık dünyanın süper ligindeyiz" dedi.
24.11.2023Gündem
Somasporlu Melih'in ölümüne neden olan sürücüye 5 yıl 8 ay hapis
Somasporlu Melih'in ölümüne neden olan sürücüye 5 yıl 8 ay hapisİzmir'de Somasporlu futbolcu Melih Vardar'ın (27) hayatını kaybettiği kazaya ilişkin 3 yıl 4 ay hapse çarptırılan Ahmet Birol Aydınhan'ın (53) cezası, istinaf mahkemesinde bozuldu. Yeniden yargılanan tutuksuz sanık Aydınhan, bu kez 5 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
22.11.2023Gündem
Dünya Çocuk Hakları Günü: Çocukların en temel hakkı ‘yaşam hakkı’ hiçe sayılıyor
Dünya Çocuk Hakları Günü: Çocukların en temel hakkı ‘yaşam hakkı’ hiçe sayılıyor Birleşmiş Milletler’in bu yılki 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ana teması ‘her çocuk için, her hak’ olarak belirlendi. Her yıl 5 milyon çocuğun 5 yaşını doldurmadan yaşamını yitirdiğini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Cihan Avcı Braun, “Gazze’de binlerce çocuk öldü, ölmeye devam ediyor. Çocukların en temel hakkı ‘yaşam hakkı’ hiçe sayılıyor” ifadelerini kullandı.
20.11.2023Gündem
Otomobiline, bisikleti ile çarptığı iddiasıyla çocuğu tokatladı
Otomobiline, bisikleti ile çarptığı iddiasıyla çocuğu tokatladıKırşehir'de otomobile çarptığını öne sürdüğü bisikleti kullanan H.A.'ya (8) tokat atan Salih Y. (57), gözaltına alındı.
17.11.2023Video
Otomobiline, bisikleti ile çarptığı iddiasıyla çocuğu tokatladı
Otomobiline, bisikleti ile çarptığı iddiasıyla çocuğu tokatladıKırşehir'de otomobile çarptığını öne sürdüğü bisikleti kullanan H.A.'ya (8) tokat atan Salih Y. (57), gözaltına alındı.
17.11.2023Video
Otomobiline, bisikleti ile çarptığı iddiasıyla çocuğu tokatladı
Otomobiline, bisikleti ile çarptığı iddiasıyla çocuğu tokatladıKırşehir'de otomobile çarptığını öne sürdüğü bisikleti kullanan H.A.'ya (8) tokat atan Salih Y. (57), gözaltına alındı.
17.11.2023Gündem
Tour of İstanbul, 2.1 kategorisine yükseltildi
Tour of İstanbul, 2.1 kategorisine yükseltildiBu yıl ilki düzenlenen Tour of İstanbul Bisiklet Turu, UCI tarafından 2.1 kategorisine yükseltildi. 2024 yılındaki turda, World Team seviyesinden bisikletçiler yer alacak.
17.11.2023Spor
Kadıköy'de bisikletli Doğanay Güzelgün'e çarpan sürücüye 9 yıla kadar hapis cezası istendi
Kadıköy'de bisikletli Doğanay Güzelgün'e çarpan sürücüye 9 yıla kadar hapis cezası istendiKadıköy'de bisikletli Doğanay Güzelgün'e çarparak ölümüne neden olan Temel Ünlü (24) hakkında 'Bilinçli taksirle ölüme neden olma' suçundan 9 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede şüpheli Temel Ünlü'nün olay öncesinde alkol ve uyuşturucu kullandığı, olay sırasında ise 130 kilometre hızla gittiği belirtildi.
16.11.2023Gündem
Bisikletiyle 68 ülke gezen Gürkan Genç: Kendi kültürümüze göre bisiklet yolları yapmalıyız
Bisikletiyle 68 ülke gezen Gürkan Genç: Kendi kültürümüze göre bisiklet yolları yapmalıyızBisikletiyle 2012 yılında başladığı dünya turunda 68 ülke gezip 122 bin kilometre yol kat eden 'Demir Atlı Adam' lakaplı Gürkan Genç, Türkiye'deki bisiklet yollarının ülkenin kendi kültürü ve dinamiğine göre inşa edilmesi gerektiğini belirtti. Genç, "Muhteşem yolları ülkemizde inşa edebiliriz, yerimiz var, sadece biz bu yolları Avrupa'dan almayalım. Çünkü Avrupa kendi eğitim ve kültürüne göre bu yolları yapıyor. Biz kendi kültürümüze, kendi dinamiklerimize göre bisiklet yollarını inşa etmeliyiz" dedi.
15.11.2023Video
Kadıköy'de bisikletli kadını takip ederek taciz eden şüpheli tutuklandı
Kadıköy'de bisikletli kadını takip ederek taciz eden şüpheli tutuklandıKadıköy'de bisiklet süren bir kadının arkasından otomobiliyle Kartal'a kadar takip ederek cinsel tacizde bulunan Ersin Naci K. "Teşhir suretiyle cinsel taciz" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
15.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bisikletotomobilçocukkazaantalya

Bisiklet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.