Bulgaristan

Bulgaristan

Son dakika bulgaristan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bulgaristan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bulgaristan haber sayfamızda...

Bulgaristan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.784 bulgaristan haberi bulunmuştur.
Türkiye, Balkan Yarı Maratonu’nda kürsüde
Türkiye, Balkan Yarı Maratonu’nda kürsüde Karadağ'ın Niksic şehrinde yapılan Ostraski Polumaraton 2024 Büyükler Balkan Şampiyonası'nda, Türkiye Erkekler Milli Takımı şampiyon oldu.
14.04.2024 Spor
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele ekiplerinin 1980 yılından beri izini takip ettiği, yurt dışına kaçırılan 25 bin 525 tarihi eser ve kültür varlığı, geri getirildi.
14.04.2024 Video
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele ekiplerinin 1980 yılından beri izini takip ettiği, yurt dışına kaçırılan 25 bin 525 tarihi eser ve kültür varlığı, geri getirildi.
14.04.2024 Gündem
Türkiye ve Irak arasında Ulaştırma Bakanları Konseyi kurulacak
Türkiye ve Irak arasında Ulaştırma Bakanları Konseyi kurulacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye ile Irak arasında oluşturulacak Kalkınma Yolu Projesi kapsamında çalışmalarının büyük bir süratle devam ettiğini belirterek, "Irak Ulaştırma Bakanı Sayın Rezzak Muheybes es-Sadavi ile görüşme gerçekleştirdik. Görüşmede, Türkiye'nin Bulgaristan, Macaristan ve Sırbistan ulaştırma bakanlarıyla kurduğu Bakanlar Konseyi'ne benzer bir mekanizmanın Türkiye ve Irak arasında kurulması için çalışmalara başlanması konusunda mutabık kaldık" dedi.
12.04.2024 Politika
İstanbul Boğazı'nda nesli tükenen yelkovan kuşlarına uydu vericili takip
İstanbul Boğazı'nda nesli tükenen yelkovan kuşlarına uydu vericili takip İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Bilgin, "Yelkovan kuşları tehdit altında olan bir tür, genel olarak Akdeniz Havzası'nda ve Ege Denizi'nde korunuyor. Türkiye özelinde devamlı göç ettiğini görüyoruz. Türkiye'de üreme ihtimalleri çok yüksek ama kesinlikle bilmiyoruz nerede ürediklerini. Özellikle bu GPS vericileri takıp onların hareketlerini izleyerek Karadeniz'de ya da Ege Denizi'nin Türkiye kıyılarında nerelerde üreme kolonileri olabilir? Nerelerde besleniyorlar? Onlarla ilgili bilgiler edinmeye çalışacağız" dedi. TÜDAV Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Arda Tonay ise göç yollarının korunmasına vurgu yaparak, "İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi, Türk Boğazlar Sistemi bu hayvanların ve birçok başka hayvanın önemli göç yollarından biri. Dolayısıyla Türk Boğazlar Sisteminin korunması çok önemli. Bu göç yolları açık kalsın, bu hayvanlar gidip gelebilsinler" ifadelerini kullandı.
12.04.2024 Gündem
İstanbul Boğazı'nda 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı
İstanbul Boğazı'nda 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan Yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Bilgin, "Yelkovan kuşları tehdit altında olan bir tür, genel olarak Akdeniz Havzası'nda ve Ege Denizi'nde korunuyor. Türkiye özelinde devamlı göç ettiğini görüyoruz. Türkiye'de üreme ihtimalleri çok yüksek ama kesinlikle bilmiyoruz nerede ürediklerini. Özellikle bu GPS vericileri takıp onların hareketlerini izleyerek Karadeniz'de ya da Ege Denizi'nin Türkiye kıyılarında nerelerde üreme kolonileri olabilir? Nerelerde besleniyorlar? Onlarla ilgili bilgiler edinmeye çalışacağız" dedi. TÜDAV Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Arda Tonay ise göç yollarının korunmasına vurgu yaparak, "İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi, Türk Boğazlar Sistemi bu hayvanların ve birçok başka hayvanın önemli göç yollarından biri. Dolayısıyla Türk Boğazlar Sisteminin korunması çok önemli. Bu göç yolları açık kalsın, bu hayvanlar gidip gelebilsinler" ifadelerini kullandı.
12.04.2024 Video
TIR şoförleri, bayrama ailelerinden uzakta girdi
TIR şoförleri, bayrama ailelerinden uzakta girdi Türkiye’nin ihraç ürünlerini Avrupa ülkelerine taşıyan TIR şoförleri, Ramazan Bayramı’na, Edirne’den Bulgaristan’a açılan Kapıkule Sınır Kapısı’nda, ailelerinden uzakta girdi.
10.04.2024 Foto Galeri
Edirne’de, sınır kapılarından bayram tatilinde yurt dışına çıkışlar yüzde 125 arttı
Edirne’de, sınır kapılarından bayram tatilinde yurt dışına çıkışlar yüzde 125 arttı Edirne Valisi Yunus Sezer, Ramazan Bayramı tatilinde, Yunanistan ve Bulgaristan’a açılan sınır kapılarında yoğunluk yaşandığını belirterek, “Özellikle sınır şehri olmamız hasebiyle yurt dışına çıkışlarda bir yoğunluk oluştu. Tatilin başlangıcından itibaren normal günlere göre yaklaşık yüzde 125 oranında bir artış söz konusu yolcu çıkışlarında. Araç sayısında ise yüzde 90 oranında artış var” dedi.
10.04.2024 Gündem
Göçmenler, otomobilin bagajında Bulgaristan’a kaçarken yakalandı
Göçmenler, otomobilin bagajında Bulgaristan’a kaçarken yakalandı Edirne’de Bulgaristan’a çıkış yapmak için Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen otomobilde, 2’si bagajda 3 kaçak göçmen yakalandı.
9.04.2024 Gündem
HÖH Lideri Çakırov: Bulgaristan'daki seçimlerde ciddi destek bekliyoruz
HÖH Lideri Çakırov: Bulgaristan'daki seçimlerde ciddi destek bekliyoruz Bulgaristan'da çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı (HÖH) Cevdet Çakırov, Bulgaristan’daki genel seçimler için Türkiye’de yaşayan soydaşlardan destek isteyerek, "Hep beraber ciddi bir destek bekliyoruz, çağrıda bulunuyoruz" dedi.
5.04.2024 Gündem
ABD Büyükelçiliği'ne Sedat Önal atandı
ABD Büyükelçiliği'ne Sedat Önal atandı Resmi Gazete'de Yayımlanan karara göre, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçiliği'ne Sedat Önal, Birleşmiş Milletler Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği'ne ise Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız atandı.
5.04.2024 Gündem
Bakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda mevkidaşları ile görüştü
Bakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda mevkidaşları ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda mevkidaşları ile görüşmeler gerçekleştirdi.
3.04.2024 Politika
Bakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak
Bakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3-4 Nisan tarihlerinde NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gidecek.
2.04.2024 Politika
'AB Karadeniz Havzası' programının son proje teklif başvuruları başladı
'AB Karadeniz Havzası' programının son proje teklif başvuruları başladı Avrupa Birliği (AB) Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programı'nın 52 milyon avro bütçeli ikinci ve son teklif çağrısının başvuru süreci başladı.
1.04.2024 Gündem
Bilecik'te CHP'li Subaşı başkan seçildi; AK Parti 3, MHP 2, CHP 1, İYİ Parti 1 ilçede kazandı
Bilecik'te CHP'li Subaşı başkan seçildi; AK Parti 3, MHP 2, CHP 1, İYİ Parti 1 ilçede kazandı Bilecik'te 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, CHP’li Melek Mızrak Subaşı, Belediye Başkanı seçildi. CHP ve İYİ Parti 1’er ilçede, MHP 2 ilçede, AK Parti ise 3 ilçede belediye başkanlığı kazandı.
31.03.2024 Gündem
Edirne'de, Mısır uyruklu 9 kaçak göçmen ve 1 organizatör yakalandı
Edirne'de, Mısır uyruklu 9 kaçak göçmen ve 1 organizatör yakalandı Edine'nin Lalapaşa ilçesinde jandarmanın durdurduğu araçta, Bulgaristan'a gitmek isteyen Mısır uyruklu 9 kaçak göçmen ve 1 organizatör şüphelisi yakalandı.
28.03.2024 Gündem
Bahçeşehir Koleji, deplasmanda Varese’ye 81-80 yenildi
Bahçeşehir Koleji, deplasmanda Varese’ye 81-80 yenildi Bahçeşehir Koleji, FIBA Erkekler Avrupa Kupası Yarı Final ilk maçında deplasmanda İtalyan temsilcisi Varese’ye 81-80 mağlup oldu.
28.03.2024 Spor
Edirne’de 8 kaçak göçmen ile 1 organizatör yakalandı
Edirne’de 8 kaçak göçmen ile 1 organizatör yakalandı Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde jandarma tarafından durdurulan araçta Bulgaristan’a çıkmak isteyen Filistin uyruklu 8 kaçak göçmen ve 1 organizatör yakalandı.
26.03.2024 Gündem
Kurum: Türkiye ve Balkanlar ayrılmaz bir bütündür
Kurum: Türkiye ve Balkanlar ayrılmaz bir bütündür AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum Bahçelievler’de düzenlenen ‘Rumeli Balkan İftar Sofrası’ programına katıldı. Programda konuşan Kurum, “Bizim Balkanlarda yüzlerce yıllık tarihimiz ve ecdadımız tarafından inşa edilmiş binlerce eserlerimiz var. Osmanlı’nın bir çınar gibi büyüdüğü Balkanlar her zaman anavatan olmuştur. Bu yüzden Türkiye ve Balkanlar ayrılmaz bir bütündür. Bizim Balkanlarla ortak tarihimiz, var. Mazimiz var ve elbette ortak bir istikbalimiz var. Bu topraklar bize emanettir. Bu topraklar Türkiye’ye emanettir. Ve biz bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.
25.03.2024 Politika
Bakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve Bulgaristanlı mevkidaşı ile telefonla görüştü
Bakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve Bulgaristanlı mevkidaşı ile telefonla görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Bulgaristan Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel ile telefonla görüştü.
25.03.2024 Politika
Lokantalarda hırsızlık yapan şüpheli kamerada
Lokantalarda hırsızlık yapan şüpheli kamerada İstanbul'da müşteri gibi gittiği restoranlarda, sandalyeye asılan mont ya da çantaların içinden hırsızlık yapan Bulgaristan uyruklu şüpheli yakalandı. Yakalanan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bazı restoranlardan hırsızlık yaptığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.
25.03.2024 Video
Lokantalarda hırsızlık yapan şüpheli kamerada
Lokantalarda hırsızlık yapan şüpheli kamerada İstanbul'da müşteri gibi gittiği restoranlarda, sandalyeye asılan mont ya da çantaların içinden hırsızlık yapan Bulgaristan uyruklu şüpheli yakalandı. Yakalanan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bazı restoranlardan hırsızlık yaptığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.
25.03.2024 Gündem
Bulgaristan, kontrolleri sıklaştırdı; Hamzabeyli'de 20 kilometre TIR kuyruğu oluştu
Bulgaristan, kontrolleri sıklaştırdı; Hamzabeyli'de 20 kilometre TIR kuyruğu oluştu Edirne'de Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda, 31 Mart'tan itibaren Avrupa Birliği (AB) içinde serbest dolaşım imkanı sağlayan Schengen bölgesine katılacak Bulgaristan'ın Lesovo gümrüğünde kontrolleri sıklaştırması nedeniyle, 20 kilometreyi bulan TIR kuyrukları oluştu.
22.03.2024 Video
Bulgaristan, kontrolleri sıklaştırdı; Hamzabeyli'de 20 kilometre TIR kuyruğu oluştu
Bulgaristan, kontrolleri sıklaştırdı; Hamzabeyli'de 20 kilometre TIR kuyruğu oluştu Edirne'de Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda, 31 Mart'tan itibaren Avrupa Birliği (AB) içinde serbest dolaşım imkanı sağlayan Schengen bölgesine katılacak Bulgaristan'ın Lesovo gümrüğünde kontrolleri sıklaştırması nedeniyle, 20 kilometreyi bulan TIR kuyrukları oluştu.
22.03.2024 Foto Galeri
Trisome Games 2024'ün açılışı, Antalya'da 2 bakanın katılımı ile gerçekleşti
Trisome Games 2024'ün açılışı, Antalya'da 2 bakanın katılımı ile gerçekleşti Trisome Games 2024 Down Sendrom Spor Oyunları'nın açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Daha önceleri ailelerin, evlerinde sakladığı, odalarında tuttuğu çocukları devrimlerle, uluslararası organizasyonlara ve faaliyetlere katılımlarını sağlıyoruz" dedi. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da engelliler için devrim niteliğinde projeler hayata geçirdiklerini söyledi.
20.03.2024 Spor

Benzer Haber Etiketleri

edirne bulgaristan Bakan Fidan Türkiye kaçırılan

Bulgaristan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.