Büyükşehir

Büyükşehir

Son dakika Büyükşehir haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Büyükşehir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Büyükşehir haber sayfamızda...

Büyükşehir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26.991 buyuksehir haberi bulunmuştur.
AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı: İzmir Körfezi'nde hissedilen kötü koku artıyor
AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı: İzmir Körfezi'nde hissedilen kötü koku artıyorAK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı İzmir'de koku probleminin etkili olan sıcak hava nedeniyle daha da arttığını belirterek, "Kanalizasyon borularının hala körfeze akması ve yılan hikayesine dönen Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi'ndeki 4'üncü fazın 9 yıldır bitirilememiş olması, körfezi her gün daha kirli hale getiriyor. Balçova, Konak, Çiğli ve Karşıyaka bölgesinde vatandaşlar evlerinin camını bile açamıyor" dedi.
25.07.2024Politika
İstanbul'da toplu taşımaya yüzde 13 zam
İstanbul'da toplu taşımaya yüzde 13 zamİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Temmuz Ayı Toplantısı'nda toplu taşımaya yüzde 13 zam yapıldı. Zamlı tarifeye göre tam elektronik bilet 17.70 liradan 20 liraya, öğrenci bileti ise 8.64 liradan 9.76 liraya çıkarıldı. Toplantıda taksi ücretlerine yönelik de artış yapıldı. Buna göre taksi indi-bindi ücreti 90 liradan 100 liraya çıkarken, açılış ücreti de 24.45 TL'den 30 TL'ye yükseldi.
25.07.2024Ekonomi
Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda resmi açılış töreni yarın yapılacak
Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda resmi açılış töreni yarın yapılacakTürkiye'nin 102 sporcu ile katılacağı Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'nın resmi açılış töreni yarın yapılacak.
25.07.2024Spor
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nden DHA’ya 4 ödül
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nden DHA’ya 4 ödülKayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Geleneksel Medya Yarışması Ödül Töreni'nde Demirören Haber Ajansı (DHA) 4 ödül aldı.
24.07.2024Gündem
Kılıçdaroğlu: İzmir'in de sorunları var ama Cemil Tugay başkanın akılcı politikalarla çözeceğine inanıyorum
Kılıçdaroğlu: İzmir'in de sorunları var ama Cemil Tugay başkanın akılcı politikalarla çözeceğine inanıyorumCHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı Egemenlik Evi'ndeki ziyaretinde, "Her belediyede olduğu gibi İzmir'in de sorunları var. Sorunsuz bir belediye yok ama Cemil Tugay başkanın var olan sorunları akılcı politikalarla çözeceğine inanıyorum" dedi.
24.07.2024Politika
İletişim Başkanı Altun: Kamu diplomasisi faaliyetlerimizi kurumsal hale getirdik
İletişim Başkanı Altun: Kamu diplomasisi faaliyetlerimizi kurumsal hale getirdikİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye İletişim Modeli'nin kapsamlı stratejik vizyonu çerçevesinde kamu diplomasisi alanındaki faaliyetlerimizi sistemli ve kurumsal hale getirdik. Bunun için öncelikle Ulusal Kamu Diplomasi Strateji Belgemizi ve eylemlerimizi hazırladık" dedi.
24.07.2024Politika
İmamoğlu: Kıbrıs, siyasi kutuplaşmalara malzeme edilmeyecek kadar hayatidir
İmamoğlu: Kıbrıs, siyasi kutuplaşmalara malzeme edilmeyecek kadar hayatidirİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) düzenlediği Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yıl resepsiyonunda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kıbrıs konusu gerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için gerekse Türkiye için siyasi çekişmelere, kutuplaşmalara malzeme edilmeyecek kadar hayatidir, hepimizin ortak davasıdır" ifadelerini kullandı.
24.07.2024Gündem
Antakya Medeniyetler Korosu'ndan 85'inci yıl konseri
Antakya Medeniyetler Korosu'ndan 85'inci yıl konseriHatay'ın ana vatana katılışının 85'inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Antakya Medeniyetler Korosu konseri verdi.
24.07.2024Kültür&Sanat
Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifi komisyonda kabul edildiSokak hayvanlarına ilişkin düzenlemeleri öngören, 'Hayvanları Koruma Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda kabul edildi.
23.07.2024Politika
Türkiye'yi Olimpiyat Oyunları'nda temsil edecek olan milli sporcular için uğurlama töreni düzenlendi
Türkiye'yi Olimpiyat Oyunları'nda temsil edecek olan milli sporcular için uğurlama töreni düzenlendiFransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek 2024 Paris Olimpiyatları'nda mücadele edecek sporcular için İstanbul Havalimanı'nda uğurlanma töreni düzenlendi. İstanbul Havalimanı VIP Salonu'nda düzenlenen uğurlama törenine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Davut Gül ve diğer ilgililer katıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Bak, Paris'e gidecek olan milli sporcularla tek tek ilgilendi. Milli sporcular Türk Hava Yolları (THY) ait özel uçakla saat 14.30'da Paris'e giderken, yolculuk öncesi uçak önünde hatıra fotoğrafı çekildi.
23.07.2024Spor
Sahipsiz hayvan yasası teklifinin komisyon görüşmesinde milletvekillerinin konuşmasına sınırlama
Sahipsiz hayvan yasası teklifinin komisyon görüşmesinde milletvekillerinin konuşmasına sınırlamaSahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin TBMM'deki komisyon görüşmeleri 3'üncü gün de devam etti. Toplantıda AK Parti'nin sunduğu önergeyle komisyon üyesi milletvekillerinin konuşma süresi 4, üye olmayan vekillerin ise 3 dakika ile sınırlandırıldı. Önergeye, muhalefet milletvekilleri tepki gösterdi.
23.07.2024Politika
İmamoğlu: 200 bin ailenin evine et girecek
İmamoğlu: 200 bin ailenin evine et girecekİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Vakfı 2024 yılı kurban bağışları kapsamında hazırlanan konserve dağıtım etkinliğine katıldı. Burada bir konuşma yapan İmamoğlu, "Bu yıl 150 milyon liralık bağış topladık. Kurban vekaleti aldığımız bu bağışlarla birlikte 10 bin 714 adet kurban hissesiyle, 150 bin konserve et ürettik" dedi. İmamoğlu, " Tam 200 bin ailenin evine et girecek ve 200 bin aileye bu dağıtımlar yapılacak" şeklinde konuştu. İstanbul Vakfı'na yapılan bağışlar kapsamında, 150 bin konserve etin yanı sıra, 50 bin ilikli kemik suyu ve işkembe çorbasının da dağıtımı yapılacak.
23.07.2024 Gündem
İmamoğlu: İETT günde 5 milyon yolculuğa imza atıyor
İmamoğlu: İETT günde 5 milyon yolculuğa imza atıyorİETT Başakşehir Kayabaşı Garajı'nın temel atma töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi dünyada hiçbir şehirde olmadığı kadar yüksek seviyede otobüsle toplu ulaşım meselesinde kat ve kat ön sırada. Tabii çok fazla yolculuk yapıyor İstanbullular otobüslerle. İstanbul’da örneğin bazı Avrupa şehirlerine baktığınızda iki, iki buçuk katı daha fazla yolculuğu gerçekleştiriyor insanlarımız. Bütün bu yolculuğun kahramanı İETT. 153 yıllık kadim kurumumuz İETT İstanbul'un toplu taşımasında çok büyük bir görev yerine getiriyor. Her noktasında günde tam 5 milyon yolculuğa imza atıyor" dedi.
23.07.2024Gündem
Bursa’da geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın, 3 fabrikaya sıçradı
Bursa’da geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın, 3 fabrikaya sıçradıBursa'nın, Yıldırım ilçesinde çıkan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. İtfaiye ekiplerinin alevlere köpükle de müdahale ettiği yangının, geri dönüşüm tesisinde çıkıp, yakındaki kağıt-elfay fabrikası ile strafor ve tekstil dokuma fabrikalarına sıçradığı belirtildi. Vali Mahmut Demirtaş, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yangının 3 saatte kontrol altına alındığını açıkladı.
23.07.2024Gündem
Doğal yaşam parkında 15 rakun dünyaya geldi
Doğal yaşam parkında 15 rakun dünyaya geldiAntalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nda 63-65 gün hamilelik süreci geçiren 4 dişi rakun, 15 yavru dünyaya getirdi. Yavru rakunlara yoğun ilgi gösterildiğini aktaran Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, "Rakunlar, bu sene rekor yavru verdi. Aslında çok çok üreyen hayvanlar değildi. Rakunlar şartları çok beğenmiş olacak ki böyle bir doğum patlaması yaşadık" dedi.
23.07.2024Foto Galeri
Denizli'de 18'inci Uluslararası Halk Dansları Festivali coşkusu başladı
Denizli'de 18'inci Uluslararası Halk Dansları Festivali coşkusu başladıDENİZLİ Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 18'incisi düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali kortej yürüyüşüyle başladı. Festivale 10 ülke ile Rusya'ya bağlı 2 özerk cumhuriyetten 392 dansçı katıldı.
22.07.2024Kültür&Sanat
Şarköy’de yangın; 35 dönüm zeytinlik ile 600 dönüm tarım alanı zarar gördü
Şarköy’de yangın; 35 dönüm zeytinlik ile 600 dönüm tarım alanı zarar gördüTekirdağ'ın Şarköy ilçesinde çıkan yangında 35 dönüm zeytinlik ile 600 dönüm tarım alanı zarar gördü.
22.07.2024Gündem
Çocuklarını kurtarmak için otomobilinin önüne atladı; yaralanan yüzüne bacağından doku nakli yapıldı
Çocuklarını kurtarmak için otomobilinin önüne atladı; yaralanan yüzüne bacağından doku nakli yapıldıKahramanmaraş'ta, eşi ile birlikte manzarayı seyrederken, hareket eden içerisinde çocuklarının bulunduğu otomobilin önüne atlayıp durdurmaya çalışan İsmail Serçe (36), yüzünden yaralandı. İsmail Serçe'nin (36) bacağından alınan doku, yüzüne nakledildi.
22.07.2024Gündem
Kahramanmaraş’taki orman yangını kontrol altına alındı
Kahramanmaraş’taki orman yangını kontrol altına alındıKahramanmaraş'ta çıkan orman yangını, ekiplerin 1,5 saat süren çalışması sonrası kontrol altına alındı.
22.07.2024Gündem
Ağrı'dan Samsun'a gelen yeğen ile amca denizde boğuldu, baba yoğun bakımda
Ağrı'dan Samsun'a gelen yeğen ile amca denizde boğuldu, baba yoğun bakımdaAğrı'dan Samsun'a misafirliğe gelip, girdikleri denizde boğulma tehlikesi geçiren Yasin Batır (17) ile amcası Bülent Batır (44) hastanede hayatını kaybetti, babası Gökhan Batır'ın (44) tedavisi sürüyor.
22.07.2024Gündem
Bakan Bak’tan olimpiyata sporcu kazandıran kulüplere teşekkür
Bakan Bak’tan olimpiyata sporcu kazandıran kulüplere teşekkürGençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na 102 sporcu kazandıran 31 spor kulübüne teşekkür ederek, “Göstermiş oldukları özverili çalışmalar neticesinde olimpiyatlara 102 sporcu kazandıran kulüplerimize şükranlarımı sunuyorum. Kulüplerimizin genç yetenekleri keşfetme, yetiştirme ve onları müsabakalara hazırlama yolundaki çabalarını takdirle karşılıyoruz” dedi.
22.07.2024Spor
Milli taekwondocu Nafia Kuş Aydın: Tek eksik olan olimpiyat altın madalyasını Paris’te almak istiyorum
Milli taekwondocu Nafia Kuş Aydın: Tek eksik olan olimpiyat altın madalyasını Paris’te almak istiyorumParis 2024 Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek milli taekwondocu Nafia Kuş Aydın, Paris’ten olimpiyat şampiyonu olarak dönerek kariyerindeki tek eksiği de tamamlamak istediğini söyledi.
22.07.2024Spor
Şile'de iki kardeş denizde boğularak öldü
Şile'de iki kardeş denizde boğularak öldüŞile Doğancılı Plajı'nda denize giren iki kardeş Üzeyir İlhan Öztürk ve Olgun Öztürk boğularak hayatını kaybetti.
22.07.2024Gündem
Şile'de iki kardeş denizde boğularak öldü
Şile'de iki kardeş denizde boğularak öldüŞile Doğancılı Plajı'nda denize giren iki kardeş Üzeyir İlhan Öztürk ve Olgun Öztürk boğularak hayatını kaybetti.
21.07.2024Gündem
İznik'te orman yangını
İznik'te orman yangınıBursa'nın İznik ilçesinde orman yangını çıktı. Ekiplerin müdahalesinin ardından yangın kontrol altına alındı.
21.07.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yangınİzmirekrem imamoğluboğulduşile

Büyükşehir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.