Caz Festivali

Caz Festivali

Son dakika caz festivali haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan caz festivali gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan caz festivali haber sayfamızda...

Caz Festivali

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 105 caz festivali haberi bulunmuştur.
Beyoğlu'nda ‘Parklarda Caz’ konserleri gerçekleştirildi
Beyoğlu'nda ‘Parklarda Caz’ konserleri gerçekleştirildiİstanbul Caz Festivali kapsamında Beyoğlu Hasköy sahilinde ‘Parklarda Caz’ Beyoğlu konserleri düzenlendi. Dünyaca ünlü caz sanatçılarının sahne aldığı konserlerle Beyoğlu sakinleri keyifli bir hafta sonu geçirdi.
Beyoğlu Hasköy sahilinde ‘Parklarda Caz Beyoğlu’ konserleri düzenlenecek
Beyoğlu Hasköy sahilinde ‘Parklarda Caz Beyoğlu’ konserleri düzenlenecekİstanbul Caz Festivali kapsamında Beyoğlu Hasköy sahilinde ‘Parklarda Caz Beyoğlu’ konserleri düzenlenecek.
Bayram tatili 9 gün oldu; Bodrum'da yüzde 90 doluluk beklentisi
Bayram tatili 9 gün oldu; Bodrum'da yüzde 90 doluluk beklentisiMuğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'da 9 günlük bayram tatili ile hareketlilik artarken, turizmciler karardan memnun olduklarını söyledi. Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, "Bayramda çok ciddi beklentimiz var. Bayramda Bodrum yüzde 90 doluluğa ulaşıyor; bu sene de yüzde 90 oranında doluluk bekliyoruz" dedi.
5.06.2024Video
Bayram tatili 9 gün oldu; Bodrum'da yüzde 90 doluluk beklentisi
Bayram tatili 9 gün oldu; Bodrum'da yüzde 90 doluluk beklentisiMuğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'da 9 günlük bayram tatili ile hareketlilik artarken, turizmciler karardan memnun olduklarını söyledi. Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, "Bayramda çok ciddi beklentimiz var. Bayramda Bodrum yüzde 90 doluluğa ulaşıyor; bu sene de yüzde 90 oranında doluluk bekliyoruz" dedi.
5.06.2024Gündem
Ünlü gitar virtüözü Al Di Meola, İstanbul'a geliyor
Ünlü gitar virtüözü Al Di Meola, İstanbul'a geliyorİtalyan asıllı ABD'li ünlü gitar virtüözü Al Di Meola, 26 Eylül akşamı İstanbul'da sevenleriyle buluşacak.
31.05.2024Kültür&Sanat
Garanti BBVA Caz Sohbetleri’nin üçüncüsü 28 Mayıs’ta
Garanti BBVA Caz Sohbetleri’nin üçüncüsü 28 Mayıs’ta31. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek Garanti BBVA Caz Sohbetleri, 28 Mayıs’ta düzenlenecek Türkiye’de Cazın Tarihini Yazan Kadınlar: Sibel Köse, Hülya Tunçağ, Füsun Levet söyleşisiyle sona eriyor.
27.05.2024Kültür&Sanat
İstanbul Caz Festivali kapsamında Garanti BBVA Caz Sohbetleri düzenlenecek
İstanbul Caz Festivali kapsamında Garanti BBVA Caz Sohbetleri düzenlenecekİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 31. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek Garanti BBVA Caz Sohbetleri Yapay Zekâ Sonrası Müzik Yapmanın ve Dinlemenin Geleceği: Beyza Doğuç, Ercüment Orkut, Ümit Alan söyleşisiyle devam edecek.
13.05.2024Kültür&Sanat
Garanti BBVA Caz Sohbetleri, Nino Varon söyleşisiyle başlıyor
Garanti BBVA Caz Sohbetleri, Nino Varon söyleşisiyle başlıyor31. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek Garanti BBVA Caz Sohbetleri besteci, müzisyen ve Türkiye’nin ilk caz albümü Jazz Semai’nin de yapımcısı Nino Varon söyleşisiyle başlıyor.
22.04.2024Kültür&Sanat
Ankara Caz Festivali, 15 Kasım'da başlayacak
Ankara Caz Festivali, 15 Kasım'da başlayacakKültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle düzenlenen 'Uluslararası Ankara Caz Festivali', 15 Kasım'da başlayacak.
Phaselis Festivali finalinde caz rüzgarı
Phaselis Festivali finalinde caz rüzgarı Antalya'nın Kemer ilçesinde bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Phaselis Festivali'nin son gününde antik şehirde caz rüzgarı esti. Sahneye çıkan Flapper Swing Grubu sanatseverlerden büyük ilgi gördü.
27.09.2023Kültür&Sanat
Evrensel bestelerin üçlüsü Rembrandt Trio Gümüşlük’te sahne alacak
Evrensel bestelerin üçlüsü Rembrandt Trio Gümüşlük’te sahne alacakEvrensel bestelerle dikkat çeken Hollandalı müzik grubu Rembrandt Trio, Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali Suda Caz Konserleri kapsamında 28 Ağustos’ta müzikseverlerle buluşacak.
11.08.2023Kültür&Sanat
30. İstanbul Caz Festivali başladı
30. İstanbul Caz Festivali başladıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 30. İstanbul Caz Festivali, popüler ve yeni isimlerle dolu zengin bir programla başladı. Takeshi's Cashew: Florian Feit grubuyla açılışı yapılan festival 07-19 Temmuz tarihleri arasında devam edecek.
TikTok ve İKSV iş birliğine Effie’den iki ödül
TikTok ve İKSV iş birliğine Effie’den iki ödülPopüler eğlence platformu TikTok ve Türkiye’nin köklü kültür-sanat kurumu İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ortak projeleri Effie Ödülleri’nden iki ödülle döndü. İş birliği kapsamında sponsorluk kategorisinde altın ödül, kültür-sanat kategorisinde ise bronz ödül başarısı elde edildi.
23.06.2023Kültür&Sanat
TikTok, BKM'nin eğlence partneri oldu
TikTok, BKM'nin eğlence partneri oldu Sosyal medya platformu TikTok ve kültür-sanat kuruluşlarından BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) iş birliğine imza attı. Eğlence ve yaratıcılığı bir araya getirmek amacıyla BKM'nin eğlence partneri olan TikTok, ortaklığa ilk adımı İstanbul Komedi Festivali'nde atacak.
16.11.2022Kurumsal
Uluslararası Trakya Caz Festivali sona erdi
Uluslararası Trakya Caz Festivali sona erdiEdirne’de bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Trakya Caz Festivali, Kerem Görsev, Volkan Hürsever ve Ferit Odman’dan oluşan Kerem Görsev Trio’nun sahnesi ile sona erdi.
13.10.2022Kültür&Sanat
Edirne’de Uluslarası Trakya Caz Festivali başladı
Edirne’de Uluslarası Trakya Caz Festivali başladıEdirne’de bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Trakya Caz Festivali, klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ile ünlü piyanist ve besteci Tuluğ Tırpan’ın da aralarında bulunduğu Thrace Quartet grubunun konseriyle başladı.
11.10.2022Kültür&Sanat
Edirne'de Uluslararası Balkan Müzik Festivali Ketencoğlu konseri ile başladı
Edirne'de Uluslararası Balkan Müzik Festivali Ketencoğlu konseri ile başladıTrakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV) tarafından Edirne’de düzenlenen 4'üncü Uluslararası Balkan Müzik Festivali, Muammer Ketencoğlu konseri ile başladı.
Serkan Çağrı: Caz festivali Trakya'nın yeteneklerini başka bir alana taşıyacak
Serkan Çağrı: Caz festivali Trakya'nın yeteneklerini başka bir alana taşıyacakTrakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV) Başkanı, klarnet sanatçısı Serkan Çağrı, Edirne'de bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Balkan Müzik Festivali ve bu kapsamda ilk kez gerçekleştirilecek Uluslararası Trakya Caz Festivali'nin kendilerini heyecanlandırdığı belirterek, "Caz festivalinin bu bölgenin yöresel bütün yeteneklerini aslında başka bir alana taşıyacağını söyleyebilirim" dedi.
Malta, yaz festivalleriyle önemli bir kültür destinasyonu olarak öne çıkıyor
Malta, yaz festivalleriyle önemli bir kültür destinasyonu olarak öne çıkıyorAkdeniz’in önemli turizm destinasyonlarından Malta, yaz sezonunda deniz tatili kadar kültür turlarını tercih edenlerin de uğrak noktaları arasında yer alıyor. Festival cenneti olarak anılan ülke, temmuz ve ağustos aylarında ev sahipliği yaptığı festivallerle, tüm dünyadan turistleri ağırlamaya hazırlanıyor.
14.07.2022Kültür&Sanat
Küçükçekmece’de caz rüzgarı esti
Küçükçekmece’de caz rüzgarı estiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 29. İstanbul Caz Festivali kapsamında, cazın heyecanı ve gençliğin enerjisi Küçükçekmece Gölü’ne taşındı.
7.07.2022Gündem
Antalya Akra Caz Festivali, Igor Butman'la başladı
Antalya Akra Caz Festivali, Igor Butman'la başladıCAZ müziğin ünlü isimlerini sanatseverlerle buluşturan Antalya Akra Caz Festivali'nin 5'incisi dünyaca ünlü saksafon sanatçısı Igor Butman ile açılış yaptı. Bugüne kadar sayısız orkestra ve isimle aynı sahneyi paylaşan Butman'a büyülü sesiyle Fantine ve 1999 yılında kurulan ve birbirinden yetenekli müzisyenlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası eşlik etti. Sanatseverlerin saatler öncesinden doldurduğu festival alanındaki rengarenk ışıklar ise görsel şölen oluşturdu.
5. Antalya Akra Caz Festivali haziranda başlıyor
5. Antalya Akra Caz Festivali haziranda başlıyorAntalya Akra Caz Festivali, caz müziğin ünlü isimlerini sanatseverle buluşturmaya devam ediyor. Modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği, funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan festivalin bu yıl beşincisi gerçekleşecek.
Gösteri sanatları, yüzde 50 katma değer oranı ile Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor
Gösteri sanatları, yüzde 50 katma değer oranı ile Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor Müzik, film, tasarım, yayıncılık ve gösteri sanatları ile yayıncılık endüstrisini bünyesinde barındıran kültür ekonomisi, turizmden gıda, perakende ve ulaşıma kadar çok sayıda sektöre dinamizm getiriyor. Gıda, turizm, inşaat, imalat gibi stratejik sektörler Türkiye ekonomisine ortalama yüzde 15 katma değer payı sağlarken, kültür endüstrisinde bu oran yüzde 26’ya çıkıyor. Gösteri sanatları ise yüzde 50 ile açık ara liderliği elinde bulunduruyor.
31.05.2022Ekonomi
Kaş Caz Festivali bu yıl uluslararası sanatçıları ağırlayacak
Kaş Caz Festivali bu yıl uluslararası sanatçıları ağırlayacakBu yıl 4'üncüsü düzenlenecek Kaş Caz Festivali, 26-27-28 Ağustos’ta uluslararası alanda ses getirmiş önemli isimleri dinleyicileriyle buluşturacak.
18.05.2022Kültür&Sanat
Kaş Caz Festivali, Akdeniz'de müzikseverlerle buluşacak
Kaş Caz Festivali, Akdeniz'de müzikseverlerle buluşacakBu yıl 4. kez düzenlenecek olan Kaş Caz Festivali, 26-27-28 Ağustos’ta müzikseverlerle buluşacak.
30.03.2022Kültür&Sanat

Benzer Haber Etiketleri

cazfestivalcaz festivaliantalyaEdirne

Caz Festivali ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.