Dağ Keçisi

Dağ Keçisi

Son dakika dağ keçisi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dağ keçisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dağ keçisi haber sayfamızda...

Dağ Keçisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 116 dag kecisi haberi bulunmuştur.
Cilo-Sat Dağları'ndaki hayvan figürlü kaya resimleri, tez konusu oldu
Cilo-Sat Dağları'ndaki hayvan figürlü kaya resimleri, tez konusu olduHakkari'de Yüksekova ilçesindeki Cilo ve İkiyaka dağlarının zirvelerine yakın bölgedeki kaya resimleri, doktoru tezi konusu oldu. Tez çalışmasını yapan gazetecilik bölümü mezunu İskender Karaman, "Kaya resimlerini tarihlendirmek biraz zordur. O dönemin insanları, bunların bir iletişim şekli olduğunu ve bölgede yaşayan hayvanların olduğunu anlatmaya çalıştıklarını belirtiyor" dedi.
8.07.2024Video
Jandarmanın yaralı bulduğu dağ keçisi tedaviye alındı
Jandarmanın yaralı bulduğu dağ keçisi tedaviye alındıBingöl’de jandarma ekiplerinin sol arka ayağı kırık halde bulduğu dağ keçisi, tedaviye alındı.
6.07.2024Video
Jandarmanın yaralı bulduğu dağ keçisi tedaviye alındı
Jandarmanın yaralı bulduğu dağ keçisi tedaviye alındıBingöl’de jandarma ekiplerinin sol arka ayağı kırık halde bulduğu dağ keçisi, tedaviye alındı.
6.07.2024Foto Galeri
Sivas'ta Divriği cam seyir terasında dağ keçileri görüntülendi
Sivas'ta Divriği cam seyir terasında dağ keçileri görüntülendiSivas'ın Divriği ilçesindeki cam seyir terasına gelen dağ keçisi sürüsü güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.
11.06.2024Foto Galeri
55 tarihi eser protokolle İran'a teslim edildi
55 tarihi eser protokolle İran'a teslim edildiErzurum ve Erzincan'da kolluk kuvvetleri tarafından ele geçirilen İran’a ait olduğu belirlenen 12 adet çeşitli dönemlere ait tarihi eser ile Antalya Müze Müdürlüğü'nden gönderilen 42 adet sikke ve İstanbul Arkeoloji Müzesi'nden teslim alınan bronz sürahi, bu ülke yetkililerine törenle teslim edildi.
4.06.2024Video
Geminbeli Geçidi'nde dağ keçileri görüntülendi
Geminbeli Geçidi'nde dağ keçileri görüntülendiSivas'ta, Geminbeli Geçidi yakınlarında gezen dağ keçileri, kameralara yansıdı. Yoldan geçen ve keçileri fark eden sürücüler, araçlarından inip, cep telefonu kamerasıyla görüntü çekti.
27.03.2024Foto Galeri
İliç'teki altın madeni için ÇED iptal davası açan avukat Yıldırım: Bütünsel değil parça parça ÇED raporu alındı
İliç'teki altın madeni için ÇED iptal davası açan avukat Yıldırım: Bütünsel değil parça parça ÇED raporu alındıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu üyesi Avukat Barış Yıldırım, Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni için verilen 'Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir' kararı sonrası dava açtığını belirtti. Yıldırım, şirketin hem dava öncesinde hem de sonrasında bütünsel ÇED raporu almadığını söyleyerek, "Şirket, ruhsat sahalarını parça parça bölerek ÇED başvuruları yapmakta ve hukuka aykırı ÇED kararları almakta" dedi.
21.02.2024Gündem
Erzincan'da kaçak avlanan 5 kişiye 5 milyon TL para cezası
Erzincan'da kaçak avlanan 5 kişiye 5 milyon TL para cezasıErzincan'da 19 yaban keçisi, 4 çengel boynuzlu dağ keçisi ile 1 ayıyı kaçak avlayıp, çektikleri fotoğrafları sosyal medyadan paylaşan 5 kişiye toplam 5 milyon 207 bin 178 TL para cezası kesildi.
7.12.2023Gündem
Tunceli’de köylülerden ‘katı atık projesi’ protestosu
Tunceli’de köylülerden ‘katı atık projesi’ protestosuTunceli’de köylerine yapılacak olan, 'Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi' projesiyle birlikte 55 bin ağaç kesileceğini, yaban hayatının yok olacağını, doğanın tahrip edileceğini ve kutsal mekanların yok edileceğini belirten köylüler, tesisin kurulacağı orman alanına yürüyerek belediyeyi protesto etti.
14.11.2023Gündem
Definecilerin talanına uğrayan saklı hazine Adamkayalar için 'ören yeri' talebi
Definecilerin talanına uğrayan saklı hazine Adamkayalar için 'ören yeri' talebiMersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Durukan, definecilerin tahribatı nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Adamkayalar kabartmalarının bir an önce ören yeri statüsüne getirilip, güvenlik önlemleri alınmasını istedi.
24.09.2023Video
Anadolu yaban koyununu avlama bedeli 675 bin TL
Anadolu yaban koyununu avlama bedeli 675 bin TLDoğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü'nce, 2023-2024 av turizmi uygulama talimatı ek kararı kapsamında; ülke genelinde 225 yaban keçisi, 57 kızılgeyik, 17 çengel boynuzlu dağ keçisi, 17 karaca ve 1 Anadolu yaban koyunu avlanmasına izin verildi. Anadolu yaban koyununu avlama ücreti 675 bin lira olarak belirlendi.
12.09.2023Gündem
Kızılgeyik avı kararı, TBMM'ye taşındı
Kızılgeyik avı kararı, TBMM'ye taşındıCHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü'nün Bolu'da 14 kızılgeyiğin toplam 408 bin lira bedelle avlanmasına izin verilmesine ilişkin kararı, soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.
11.09.2023Gündem
Çenesi kırık yabani dağ keçisi yakalanıp, tedaviye alındı
Çenesi kırık yabani dağ keçisi yakalanıp, tedaviye alındı Antalya'nın Kemer ilçesinde çenesinde kırık olduğu tespit edilen yabani dağ keçisi, gönüllülerden tarafından yakalanıp, tedaviye alındı.
5.09.2023Gündem
Munzur ve Pülümür vadilerinin 'Kesin korunacak hassas alan' ilanı, bölge halkını sevindirdi
Munzur ve Pülümür vadilerinin 'Kesin korunacak hassas alan' ilanı, bölge halkını sevindirdiTunceli'de doğal güzellikleri, yaban hayatı ve endemik türleri ile öne çıkan Munzur ve Pülümür vadilerinin bazı bölgeleri 'kesin korunacak hassas alan' ilan edildi. Karar, kentte sevinçle karşılanırken; Türkiye Barolar Birliği Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Üyesi, avukat Barış Yıldırım, "Bölgede yürütülen çalışmalarda 2 binin üzerinde endemik bitki saptanmış. Bu türlerin yüzde 20'si sadece bu bölgede var" dedi.
30.08.2023Video
Milli parktaki yaban hayvanları için 'ziyaretçilere 'Beslemeyin' uyarısı
Milli parktaki yaban hayvanları için 'ziyaretçilere 'Beslemeyin' uyarısı Tunceli’de Munzur Vadisi Milli Parkı’nda piknik yapan vatandaşların yaban hayvanları için yiyecek bırakması üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar 15’inci Bölge Müdürlüğü’nce bölgeye ‘Yaban hayvanlarına yiyecek ve tuz vermek yasaktır’ yazılı tabela asıldı. Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kılıç da yaban hayvanlarının elle beslenmesinin ciddi tehlikelere yol açacağını söyledi.
29.08.2023Video
Milli parktaki yaban hayvanları için 'ziyaretçilere 'Beslemeyin' uyarısı
Milli parktaki yaban hayvanları için 'ziyaretçilere 'Beslemeyin' uyarısı Tunceli’de Munzur Vadisi Milli Parkı’nda piknik yapan vatandaşların yaban hayvanları için yiyecek bırakması üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar 15’inci Bölge Müdürlüğü’nce bölgeye ‘Yaban hayvanlarına yiyecek ve tuz vermek yasaktır’ yazılı tabela asıldı. Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kılıç da yaban hayvanlarının elle beslenmesinin ciddi tehlikelere yol açacağını söyledi.
29.08.2023Gündem
Niğde'de koruma altındaki vaşak fotokapanla görüntülendi
Niğde'de koruma altındaki vaşak fotokapanla görüntülendiNiğde’de ormanda, nesli tükenmekte olan ve koruma altındaki türler arasında bulunan vaşak, fotokapana yansıdı.
20.07.2023Gündem
Avlanması yasak hayvanlara zarar verene 1,2 milyon liraya varan ceza
Avlanması yasak hayvanlara zarar verene 1,2 milyon liraya varan cezaDoğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün (DKMP) avlanması yasak olan yabani hayvanların 2023-2024 av döneminde avlanmaları halindeki tazminat bedelleri belli oldu. Avlanması yasak bu türlere zarar verenler hakkında 1 milyon 200 bin TL'yi bulan tazminat dışında, idari para ve hapis cezası da bulunuyor.
20.07.2023Video
Suya düşen dağ keçisini işçiler kurtardı
Suya düşen dağ keçisini işçiler kurtardıElazığ’da Fırat Nehri’ndeki alabalık üretim tesisinin kafes halatına takılarak suya düşen dağ keçisi, tesiste görevli işçiler tarafından kurtarıldı.
19.07.2023Gündem
Milli parktaki yolun piknikçi araçları ve mıcırla kapanmasına tepki
Milli parktaki yolun piknikçi araçları ve mıcırla kapanmasına tepkiTunceli'de yazın gelmesiyle ilgi odağı olan Munzur Vadisi Milli Parkı'ndaki yaklaşık 10 kilometrelik yolun bir şeridinin büyük bölümü piknikçilerin araçlarıyla dolarken, bir şeridine de yapılacak çalışma nedeniyle mıcır döküldü. Çevreciler ve sürücüler, yaban hayatı olumsuz etkileyip, trafiği de aksatan duruma tepki gösterdi. Avukat Barış Yıldırım, "Bir taraftan insan ve araç baskısı, bir de yol çalışması maalesef buradaki ekolojik alanın zarar görmesine sebebiyet veriyor" dedi.
14.06.2023Video
Köye inen yavru dağ keçisini yakalayıp, doğaya saldılar
Köye inen yavru dağ keçisini yakalayıp, doğaya saldılarSivas'ın Suşehri ilçesinde köye inen yavru dağ keçisi köylüler tarafından yakalanarak tekrar doğaya salındı.
3.06.2023Gündem
Nadir görülen dağ keçisi ‘şamua’ların sayısı iki katına çıktı
Nadir görülen dağ keçisi ‘şamua’ların sayısı iki katına çıktıTunceli’de nesli tehlike altında olan, yüksek yerlerde yaşadığı için nadir görülen dağ keçisi türü ‘şamua’ların, son yapılan envanter çalışmalarında sayılarının iki kat artarak 200’lü rakamlara yaklaştığı belirtildi.
1.06.2023Gündem
Diyarbakır’da nesli tehlikedeki dağ keçisi sürüsü, bir ayda ikinci kez görüntülendi
Diyarbakır’da nesli tehlikedeki dağ keçisi sürüsü, bir ayda ikinci kez görüntülendiDiyarbakır’da hafta sonu doğa yürüyüşü için, Çermik ve Çüngüş ilçeleri arasındaki dağlık alana giden ve burada sürü halinde dağ keçisi ile karşılaşan bir grup öğretmen, cep telefonu ile çektikleri görüntüleri Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar’a gönderdi. Videoyu inceleyen Prof. Dr. Satar, “Bu ay içerisinde ikinci kez bize yaban dağ keçileri ile alakalı görüntüler atıldı. Daha önce vardı ama azdı. Sayılarında artış olduğu görülüyor. Kalabalık sürüler halinde görüntülenmesi sevindirici" dedi.
17.05.2023Video
Diyarbakır’da nesli tehlikedeki dağ keçisi sürüsü, bir ayda ikinci kez görüntülendi
Diyarbakır’da nesli tehlikedeki dağ keçisi sürüsü, bir ayda ikinci kez görüntülendiDiyarbakır’da hafta sonu doğa yürüyüşü için, Çermik ve Çüngüş ilçeleri arasındaki dağlık alana giden ve burada sürü halinde dağ keçisi ile karşılaşan bir grup öğretmen, cep telefonu ile çektikleri görüntüleri Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar’a gönderdi. Videoyu inceleyen Prof. Dr. Satar, “Bu ay içerisinde ikinci kez bize yaban dağ keçileri ile alakalı görüntüler atıldı. Daha önce vardı ama azdı. Sayılarında artış olduğu görülüyor. Kalabalık sürüler halinde görüntülenmesi sevindirici" dedi.
17.05.2023Foto Galeri
Elazığ’da nesli tehlikedeki dağ keçileri sürü halinde görüntülendi
Elazığ’da nesli tehlikedeki dağ keçileri sürü halinde görüntülendiElazığ'ın Karakoçan ilçesinde nesli tehlike altında olan sürü halindeki dağ keçileri, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
21.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

dağ keçisiTuncelisivasJandarmaceza

Dağ Keçisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.