Devre Mülk

Devre Mülk

Son dakika devre mülk haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan devre mülk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan devre mülk haber sayfamızda...

Devre Mülk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 101 devre mulk haberi bulunmuştur.
Elmas: ‘Tatil Evleri’ konsepti ile ömür boyu tatil imkânı sunuyoruz
Elmas: ‘Tatil Evleri’ konsepti ile ömür boyu tatil imkânı sunuyoruz Sur Yapı Tatil Evleri GYO’nun ‘yeni nesil tatil’ anlayışıyla geliştirdiği Sur Yapı Tatil Evleri Antalya için yaza özel uygun peşinat ve ara ödemeler sunduklarını söyleyen Sur Tatil Evleri GYO Genel Müdürü Ömer Faruk Elmas, “6 kişilik 2+1 ve 4 kişilik 1+1 devre mülkleri 30 ay vade farksız satışa sunuyoruz. Yaza özel uygun peşinat ve ara ödemelerle kolayca sahip olunabilecek olan devre mülklerin aylık taksitleri ise 2+1’de 12 bin TL, 1+1’de 8 bin TL. Tatil evleri konsepti ile 3-4 tatil bütçesine ömür boyu tatil imkânı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.
2.04.2024 Kurumsal
Sömestirde termal turizme yoğun ilgi
Sömestirde termal turizme yoğun ilgi  Kış aylarında 42 derece sıcak suyun bulunduğu kaplıcada yüzerek sömestir tatilinin keyfini çıkarmak isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği Afyonkarahisar'daki tesislerde, doluluk yüzde 100'e yaklaştı.
25.01.2024 Video
Sur Tatil Evleri Antalya projesinin 580 milyondan fazla ciro elde ettiği açıklandı
Sur Tatil Evleri Antalya projesinin 580 milyondan fazla ciro elde ettiği açıklandı Sur Tatil Evleri GYO, portföyünde bulunan Sur Tatil Evleri Antalya projesinde 2023 yılı boyunca 2 bin 142 devre mülk satarak 580 milyon 675 bin 583 TL ciro elde ettiğini açıkladı. Sur Tatil Evleri GYO Genel Müdürü Ömer Faruk Elmas, “Satışlarımızdaki bu başarıda projemizin pek çok özelliği etkili oldu. Doğru yerde yapılan, doğru projeler her zaman başarılı oluyor" dedi.  
12.01.2024 Ekonomi
Devre mülk dolandırıcılığında 720 yıla kadar hapis istemi
Devre mülk dolandırıcılığında 720 yıla kadar hapis istemi Eskişehir merkezli 11 ilde, kendilerini kurumsal firma çalışanı olarak tanıttıkları 34 kişiyi, 'devre mülklerini Arap ve Katarlı yabancı uyruklu kişilere yüksek fiyatlara satma' vaadiyle dolandıran 12'si tutuklu 48 şüpheli hakkında, 'Nitelikli dolandırıcılık ile suç işlemek amacıyla örgüt kurma' suçlarından 8 yıldan 720 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezası istemiyle dava açıldı.
30.11.2023 Gündem
İki ildeki devre mülk dolandırıcılığında 10 gözaltı
İki ildeki devre mülk dolandırıcılığında 10 gözaltı Bursa ve Yalova'da 16 devre mülk sahibinden, 'Yerlerinizi yüksek fiyata yabancı turistlere satacağız' diyerek, 'tanıtım parası' adı altında ücret alarak dolandıran 10 şüpheli, operasyon ile yakalandı.
23.10.2023 Gündem
Devre mülk alma hayaliyle dolandırılan 30 kişi suç duyurusunda bulundu
Devre mülk alma hayaliyle dolandırılan 30 kişi suç duyurusunda bulundu Kahramanmaraş’ta, termal otelde devre mülk alma vaadiyle 3 milyon 500 bin TL dolandırıldıklarını belirten 30 kişi avukatları aracılığı ile suç duyurusunda bulundu. Şikayetçilerin avukatı Hasan Cem Erdem, ''Devre mülklerin satışından sonra tapular teslim edilmedi. Toplam 140 kişiden tahsil edilen rakam 3 milyon 500 bin TL 2019’un hesabıyla ciddi bir rakam. 30 kişi suç duyurusunda bulundu'' dedi.
22.10.2023 Video
Devre mülk alma hayaliyle dolandırılan 30 kişi suç duyurusunda bulundu
Devre mülk alma hayaliyle dolandırılan 30 kişi suç duyurusunda bulundu Kahramanmaraş'ta, termal otelde devre mülk alma vaadiyle 3 milyon 500 bin TL dolandırıldıklarını belirten 30 kişi avukatları aracılığı ile suç duyurusunda bulundu. Şikayetçilerin avukatı Hasan Cem Erdem, ''Devre mülklerin satışından sonra tapular teslim edilmedi. Toplam 140 kişiden tahsil edilen rakam 3 milyon 500 bin TL 2019’un hesabıyla ciddi bir rakam. 30 kişi suç duyurusunda bulundu'' dedi.
22.10.2023 Gündem
Devre mülk dolandırıcılarına operasyonda 11 tutuklama
Devre mülk dolandırıcılarına operasyonda 11 tutuklama Kocaeli'de, paravan şirketle iletişime geçtikleri devre mülk sahiplerinden 22 kişiyi 4 milyon TL dolandırdığı iddia edilen çeteye yönelik operasyonda gözaltına alınan 15 şüpheliden 11'i tutuklandı.
23.06.2023 Gündem
Sur Yapı’dan Antalya’daki projesi için yaz kampanyası
Sur Yapı’dan Antalya’daki projesi için yaz kampanyası Sur Yapı’nın ‘yeni nesil tatil’ anlayışıyla geliştirdiği Sur Yapı Tatil Evleri Antalya projesinde yaz kampanyası başlattı. Yaz sezonuna özel 4 bin 500 TL taksitle devre mülk sahibi olunabileceğini paylaşan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’dan tapulu devre mülk sahibi olmak isteyenlere Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarına özel 4 bin 500 TL taksitle satışa sunuyoruz. Bu kampanyamız özelinde sizi kredisiz ve vade farksız olarak Sur Yapı bünyesinde taksitlendirerek ödeme imkânı sağlıyoruz. Kampanya 10 Temmuz tarihinde sona erecek’’ dedi.
16.06.2023 Kurumsal
Fadıl Akgündüz mağdurlarına bir sevindirici haber daha
Fadıl Akgündüz mağdurlarına bir sevindirici haber daha Bayrampaşa'daki Caprice Gold Devremülk ve Otel projelerindeki bazı yerlerin, Fadıl Akgündüz'ün akrabalarına ve yakınlarına kurdurulan şirketler aracılığıyla danışıklı devirlerle kaçırıldığı iddiasıyla bir mağdurun açtığı "tasarrufun iptali" davası sonuçlandı. Mağdur lehine karar veren mahkeme, davalılar arasındaki tasarrufların iptaline, taşınmazın müflis Caprice Gold'un malvarlığına iadesine ve iflas masasına varlık olarak kaydedilmesine karar verdi. Mağdur avukatı Şahin Ömür, "Tüm İflas Masası mağdurlarının menfaatine olacak şekilde ve masaya gelir olarak yazılacak miktar, davanın açıldığı tarihte (yani üç yıl önceki değeri) yaklaşık 2,7 milyardır" dedi.
4.05.2023 Gündem
Fadıl Akgündüz'e 2 bin 504 yıl hapis ve 12 milyon 20 bin lira para cezası
Fadıl Akgündüz'e 2 bin 504 yıl hapis ve 12 milyon 20 bin lira para cezası Bayrampaşa''daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 614 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Fadıl Akgündüz, "Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin  dolandırıcılığı" suçundan  2 bin 504 yıl 2 ay hapis cezasına ve 12 milyon 20 bin TL adli para cezasına çarptırıldı. Akgündüz'ün firari olan ablası  Avniye Obut ve eniştesi İbrahim Obut'a aynı suçtan 2 bin 445'er yıl 10'ar ay hapis ve 11 milyon 740'ar bin lira adli para cezası verildi. Tutuklu yeğeni Mehmet Salih Obut ise aynı suçtan 2 bin 450 yıl hapis ve 11 milyon 760 bin lira para cezasına mahkum edildi. 6 sanığa ise beraat kararı verildi. Duruşma sonrası mağdurlar verilen karardan memnun olduklarını belirtirken, bir mağdur "Türkiye'yi tescilli dolandırıcılıktan kurtardık" dedi.
28.04.2023 Gündem
EYT'lilere özel konut kampanyası: 'Emeklilikte Yazlıkta Takılın'
EYT'lilere özel konut kampanyası: 'Emeklilikte Yazlıkta Takılın' Sur Yapı, Tatil Evleri Antalya projesi kapsamında EYT'lilere özel 'Emeklilikte Yazlıkta Takılın' kampanyası başlattığını duyurdu. EYT'liler için tapulu devre mülklerde 15 bin lira indirim uyguladıklarını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Başlattığımız yeni kampanyayla EYT'lilere özel tapulu devre mülkleri yaz sezonu için 15 bin lira indirimle satışa sunuyoruz" dedi. Paylaşım ekonomisi anlayışı ve 'dört mevsim tatil' formuyla tasarlanan projenin aynı zamanda kazançlı bir yatırım fırsatı sunduğunu ifade eden Elmas, “Yeni nesil tatil evleri konseptiyle geliştirdiğimiz projemizden tapulu devre mülk alanlar, birikimlerini enflasyona karşı korurken evlerini kullanmadıkları dönemde kiralayarak gelir elde edebilecek ve çocuklarına devrederek nesiller boyu kullanabilecek. Kısaca 'Bir kez öde, ömür boyu kullan ve kazan' diyoruz" diye konuştu.
11.04.2023 Ekonomi
'Refakatçisi olmayan 35 çocuğun kimlik tespiti yapılamadı'
'Refakatçisi olmayan 35 çocuğun kimlik tespiti yapılamadı' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Musa Şahin, deprem felaketi sonrası koruma altına alınıp, refakatçisi olmayan çocuklara ilişkin, "81 çocuğumuz şu anda bizim kuruluşlarımızda bakım altında. Bu 81 çocuğumuzun da 35'inin DNA örnekleri verildi; ama henüz kimlik tespiti yapılamadı" dedi.
30.03.2023 Gündem
Fadıl Akgündüz: Ben ve yeğenim tutuklu olarak yargılanmamız nedeniyle mağduriyet yaşıyoruz
Fadıl Akgündüz: Ben ve yeğenim tutuklu olarak yargılanmamız nedeniyle mağduriyet yaşıyoruz   Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 614 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada savunmasını yapan Fadıl Akgündüz, "Ben ve yeğenim tutuklu olarak yargılanmamız nedeniyle bir mağduriyet yaşıyoruz. Ben bir şekilde bu süreci tamamlayıp insanların mağduriyetlerini gidereceğim" diyerek tahliyesini talep etti. Mahkeme, tahliye taleplerini reddetti.
27.02.2023 Gündem
Jet Fadıl'a "Nitelikli dolandırıcılık" davasında 6 bin 140 yıl hapis istendi
Jet Fadıl'a "Nitelikli dolandırıcılık" davasında 6 bin 140 yıl hapis istendi Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 614 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada, savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, duruşma sonunda tutuklanmasına karar verilen sanıklar Fadıl Akgündüz için 6 bin 140 yıla kadar hapis cezası, yeğeni Mehmet Salih Obut için 6 bin 10 yıla kadar hapis cezası talep etti.  Sanıklar Avniye Obut ile İbrahim Obut için 6 bin yıla kadar hapis istenirken, 6 sanığın beraati istendi.
27.01.2023 Gündem
"Nitelikli dolandırıcılık" suçundan yargılanan Fadıl Akgündüz yeniden tutuklandı
"Nitelikli dolandırıcılık" suçundan yargılanan Fadıl Akgündüz yeniden tutuklandı Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Duruşmaya, Siirt'ten Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Fadıl Akgündüz ile yeğeni Mehmet Salih Obut'un tutuklanmasına karar verildi.
27.01.2023 Video
"Nitelikli dolandırıcılık" suçundan yargılanan Fadıl Akgündüz yeniden tutuklandı
"Nitelikli dolandırıcılık" suçundan yargılanan Fadıl Akgündüz yeniden tutuklandı Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Duruşmaya, Siirt'ten Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Fadıl Akgündüz ile yeğeni Mehmet Salih Obut'un tutuklanmasına karar verildi.
27.01.2023 Gündem
Devre mülk dolandırıcılığında İzmir Barosu'na kayıtlı avukat da tutuklandı
Devre mülk dolandırıcılığında İzmir Barosu'na kayıtlı avukat da tutuklandı Aydın merkezli 29 ilde, jandarmanın düzenlediği devre mülk dolandırıcılığı operasyonunda tutuklanan 30 kişi arasında, İzmir Barosu’na kayıtlı avukat Elif Akar'ın da olduğu ortaya çıktı.
21.01.2023 Gündem
29 ildeki devre mülk dolandırıcılığında 30 tutuklama
29 ildeki devre mülk dolandırıcılığında 30 tutuklama Aydın merkezli 29 ilde, jandarmanın düzenlediği devre mülk dolandırıcılığı operasyonunda, toplam 30 şüpheli tutuklandı.
18.01.2023 Gündem
Aydın merkezli devre mülk dolandırıcılığına 20 tutuklama; diğer 52 şüpheli de adliyede
Aydın merkezli devre mülk dolandırıcılığına 20 tutuklama; diğer 52 şüpheli de adliyede Aydın’ın Kuşadası ilçesi merkezli 29 ilde, jandarmanın düzenlediği devre mülk dolandırıcılığı operasyonunda gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 52 şüpheliden 20'si tutuklandı. Gözaltındaki diğer 52 şüpheli de bu sabah adliyeye sevk edildi.
17.01.2023 Gündem
29 ilde devre mülk dolandırıcılarına operasyon: 104 gözaltı
29 ilde devre mülk dolandırıcılarına operasyon: 104 gözaltı Aydın Kuşadası merkezli 29 ilde, jandarmanın düzenlediği devre mülk dolandırıcılığı operasyonunda, aralarında avukatların da bulunduğu 104 şüpheli gözaltına alındı.
16.01.2023 Foto Galeri
Devre mülk dolandırıcılığı yapan 38 şüpheli tutuklandı
Devre mülk dolandırıcılığı yapan 38 şüpheli tutuklandı Türkiye çapında emlak ve devre mülk dolandırıcılığı yaptıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 113 şüpheliden 38'i tutuklanırken, 53 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 22 şüpheli ise savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.
14.01.2023 Gündem
Devre mülk dolandırıcılığı yapan 72 şüpheliye tutuklama talebi
Devre mülk dolandırıcılığı yapan 72 şüpheliye tutuklama talebi Türkiye çapında emlak ve devre mülk dolandırıcılığı yaptıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 113 şüpheliden 72'si tutuklama, 19'u ise adli kontrol talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. 22 şüpheli ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.
13.01.2023 Gündem
Devre mülk dolandırıcılığı yapan 113 şüpheli adliyeye sevk edildi
Devre mülk dolandırıcılığı yapan 113 şüpheli adliyeye sevk edildi Türkiye çapında emlak ve devre mülk dolandırıcılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 37'si kadın 113 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şebeke üyelerinin görevlendirilen 15 savcı tarafından ifadeleri alınacak. Çete lideri olduğu iddia edilen A.F.'nin 8 yıl önce çalıştığı  Devre-mülk satışı yapan şirketten ayrılırken müşteri datalarını çaldığı bu bilgileri kullanarak organize bir şekilde dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. Suç Gelirleri ile Mücadele Büro Amirliği ekipleri ise şüphelilere ait 24 tapu ile 19 lüks otomobile el koydu. Şebekeye 8 milyon lirasını kaptıran bir mağdur ise polis ekiplerinin tüm çabalarına rağmen dolandırıldığına ikna olmayarak "Onlar benim paramı verir" diyerek şikayetçi olmadığı öğrenildi. Dolandırıcılığın yaklaşık 200 milyon lira olduğu belirtildi.
13.01.2023 Foto Galeri
Emlak dolandırıcılığı operasyonunda şüpheli sayısı 131' e çıktı, 70 milyon liralık mülke el konuldu
Emlak dolandırıcılığı operasyonunda şüpheli sayısı 131' e çıktı, 70 milyon liralık mülke el konuldu Emlak ve devre mülk dolandırıcılığı yapan bir gayrimenkul ofisine düzenlenen operasyonda gözaltı sayısı 131'e çıktı. İstanbul, Ankara ve Yalova'da toplam 70 milyon TL değerinde arsa, dükkan ve daireye el konuldu.
10.01.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

devre mülk dolandırıcılık Caprice Gold dolandırıcı Fadıl Akgündüz

Devre Mülk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.