Dezenformasyon

Dezenformasyon

Son dakika Dezenformasyon haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dezenformasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dezenformasyon haber sayfamızda...

Dezenformasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 426 dezenformasyon haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Aliyev, Şuşa'daki 2. Küresel Medya Forumuna katıldı
Cumhurbaşkanı Aliyev, Şuşa'daki 2. Küresel Medya Forumuna katıldıAzerbaycan’ın Şuşa kentinde düzenlenen 2. Şuşa Küresel Medya Forumu’na bu yıl 30 ülkeden medya organı katıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bugün forumun ilk gününe katılarak panelde konuşma yaptı.
20.07.2024Dünya
Bakan Güler: Terör örgütü hareket edemeyecek hale getirilmiştir
Bakan Güler: Terör örgütü hareket edemeyecek hale getirilmiştirMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Öncelikli görevimiz olan terörle mücadelede operasyonlarımız sarp arazi, aşırı sıcak hava koşullarında aralıksız devam etmektedir. Terör örgütü bu operasyonlar neticesinde hareket edemeyecek hale getirilmiştir" dedi.
16.07.2024Politika
Kayseri'deki olaylarda örgüt bağlantısı ortaya çıktı
Kayseri'deki olaylarda örgüt bağlantısı ortaya çıktıKayseri'de Suriye uyruklu kişinin, aynı ülke vatandaşı çocuğa cinsel istismarda bulunmasının ardından çıkan olayları provoke eden sosyal medya hesaplarında terör örgütü bağlantısı tespit edildi.
10.07.2024Gündem
Bakan Yumaklı: Orman yangınlarıyla mücadelede dünyada otoriteyiz
Bakan Yumaklı: Orman yangınlarıyla mücadelede dünyada otoriteyizTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, orman yangınlarına yönelik iftiraya varan bilgi kirliliği yaratıldığını belirterek, "Bizim 26 uçak, 105 helikopter, 14 insansız hava aracı (İHA), 25 bin bu ateşlerle, alevlerle savaşan profesyonel arkadaşımız, kardeşimiz, 122 bin gönüllümüz var. Dünyada bu konuda otorite kabul edilen ve nasıl yaptığımızla ilgili yardım alınan, istenen bir ülkeyiz biz" dedi.
5.07.2024Politika
Bakan Yerlikaya: Kayseri'de olaylar sonrası 855 şahıs gözaltına alındı
Bakan Yerlikaya: Kayseri'de olaylar sonrası 855 şahıs gözaltına alındıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri'ye geldi.
5.07.2024Politika
Deepfake kullanımının kripto dünyasına etkisi araştırıldı
Deepfake kullanımının kripto dünyasına etkisi araştırıldıKripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, deepfake teknolojilerinin kripto para sektörü üzerindeki etkisini araştırdı. Deepfake kullanımından kaynaklanan kayıpların 25 milyar doları bulması bekleniyor.
4.07.2024Ekonomi
Fahrettin Altun: Provokasyonlar yakından takip edilmektedir
Fahrettin Altun: Provokasyonlar yakından takip edilmektedirİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bir süredir Suriyeli sığınmacılar üzerinden kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan olumsuz hava ve gerilimin artışına sebep olan provokasyonlar yakından takip edilmektedir. Türkiye düşmanı unsurların başını çektiği bazı mahfillerin kamu düzenini test etmeye dönük provokatif faaliyetlerle ülkemizin huzurunu bozma çabaları, devletimizin tüm unsurlarıyla birlikte özverili çalışmaları sayesinde amacına ulaşamayacaktır” dedi.
1.07.2024Politika
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Avusturya’yı geçerek çeyrek finale yükselmeyi hedefliyoruz
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Avusturya’yı geçerek çeyrek finale yükselmeyi hedefliyoruzTürkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, "A Milli Futbol Takımımızın ilk hedefi 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmaktı. Bu hedefimize eleme grubunu tarihimizde ilk kez lider tamamlayarak ulaştık. A Milli Futbol Takımımızın ikinci hedefi 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda grubumuzdan çıkarak son 16 turuna yükselmekti. Bu hedefe de gruptaki üç maçımızın ikisini kazanarak ulaştık. Şimdi son 16 turunda Avusturya’yı geçerek çeyrek finale yükselmeyi hedefliyoruz" dedi.
1.07.2024Spor
TFF’den dezenformasyon açıklaması
TFF’den dezenformasyon açıklamasıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda yarın oynanacak Avusturya maçı öncesinde farklı şekillerde dezenformasyon amacıyla gündeme getirilen iddialar hakkında açıklamada bulundu.
1.07.2024Spor
İletişim Başkanı Altun: Doğru habercilik dezenformasyonla mücadelenin en büyük silahıdır
İletişim Başkanı Altun: Doğru habercilik dezenformasyonla mücadelenin en büyük silahıdırCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bugünün medya ekosistemi gerçekten çok ağır bir imtihanla karşı karşıyadır. Bugünün medya ekosistemi çok ağır bir dezenformasyon bombardımanıyla karşı karşıyadır. Doğru habercilik dezenformasyonla mücadelenin de en büyük silahıdır" dedi.
26.06.2024Politika
TFF Başkanı Büyükekşi: Hedefimiz son 16
TFF Başkanı Büyükekşi: Hedefimiz son 16Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “İlk hedefimiz gruptan çıkarak son 16'ya kalmak. Gürcistan maçını kazanarak Avrupa Futbol Şampiyonası'na galibiyetle başladık. İkinci maçımızı kaybettik ancak ilk maçta elde ettiğimiz üç puan, Çekya maçında son 16'ya kalabilmemiz için galibiyet ya da beraberliğin yeterli olmasını sağladı” dedi.
25.06.2024Spor
Avrupa’da her yıl 2.7 milyon insan, tütün, fosil yakıt, işlenmiş gıda ve alkolden ölüyor
Avrupa’da her yıl 2.7 milyon insan, tütün, fosil yakıt, işlenmiş gıda ve alkolden ölüyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Avrupa bölgesi genelinde her yıl 2.7 milyon insanın alkol, fosil yakıt, tütün ve çok fazla işlenmiş gıda olmak üzere dört kurumsal ürün tüketiminden dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı. DSÖ Avrupa, hazırladığı raporda bu ürünleri üreten kurumsal şirketleri ve sektörü hedef aldı.
12.06.2024Dünya
Bakan Tunç ve ÖSYM Başkanı’ndan açıklama
Bakan Tunç ve ÖSYM Başkanı’ndan açıklama8 Haziran Cumartesi günü başlayan YKS sınav maratonu sona erdi. ÖSYM Başkanı'ndan sınav sonrası paylaşım geldi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, YKS ile ilgili gerçeğe aykırı iddia ve paylaşımlar için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.
9.06.2024Eğitim
İletişim Başkanı Altun: Vatandaş diplomasisi, dezenformasyonun zararını en aza indirebilir
İletişim Başkanı Altun: Vatandaş diplomasisi, dezenformasyonun zararını en aza indirebilirİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Vatandaş diplomasisi doğru stratejilerle, hakikati ve adaleti merkez alarak yapıldığında dezenformasyonun yıkıcı faaliyetlerinin vereceği zararı en aza indirebilir. Yine toplumlar arasında karşılıklı hoşgörü ve saygı ortamı kendisine daha geniş bir yer bulabilir" dedi.
4.06.2024Gündem
Fahrettin Altun: Darbeler 'yeter söz milletindir' dedirtmeme girişimleridir
Fahrettin Altun: Darbeler 'yeter söz milletindir' dedirtmeme girişimleridirCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Darbeler 'yeter söz milletindir' dedirtmeme girişimleridir. Bu girişimler, yine milletin iradesiyle ve yine gerçekten milletin içinden çıkmış gerçek siyasetçilerle bozulmuştur" dedi.
27.05.2024Politika
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Hakikat geçiştirilemez"
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Hakikat geçiştirilemez"İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'Bâb-ı Âli Okulu: 21. Yüzyılda Dezenformasyon Tehdidi ve İletişim Stratejileri' programına katıldı. Programda konuşan Altun, "Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin vefatı sonrası yapılan dezenformasyonlarda gördük. Sizlerin de bildiği üzere, İran Cumhurbaşkanı’nın vefatı üzerine, daha önce görevde olan başka ülke liderlerinin vefatında yapıldığı gibi bir günlük yas ilan ettik. Bunun akabinde, bazı medya organlarında İran Cumhurbaşkanının vefatı için milli yas ilan edilirken 6 Şubat depreminde milli yas ilan edilmediğine ilişkin yalan haber dolaşıma sokuldu. Dezenformasyonla Mücadele Merkezimizin, iddianın dezenformasyon olduğunu, 6 Şubat depremlerinde 7 gün milli yas ilan edildiği yönündeki bilgilendirmesini ana haber spikeri ile paylaştı ve o da yalan haberini düzeltti. Düzeltmek zorunda kaldı. Fakat özür dilemedi. Geçiştirdi. Halbuki hakikat geçiştirilmez" dedi.
24.05.2024Politika
Altun: İnsanlık olarak bir Frankenstein Sendromu yaşıyoruz
Altun: İnsanlık olarak bir Frankenstein Sendromu yaşıyoruzCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 16'ıncısı düzenlenen Küresel İletişim Derneği Konferansı'na katıldı. Altun, "Bugün insanlık, kendi eliyle ürettiği teknolojilerin vesayeti altına girmiş durumdadır. Ne diyordu Frankenstein kendisini üreten bilim insanına: 'Benim yaratıcım sensin, ama ben senin efendinim!' Ne yazık ki insanlık bu teknolojilerin yol açtığı sınamalara karşı etkili politikalar, stratejiler ve etik kodlar geliştirmeyi başaramamıştır" dedi.
15.05.2024Politika
Prof. Dr. Levent Kurnaz: Türkiye artık suyu olmayan bir ülke
Prof. Dr. Levent Kurnaz: Türkiye artık suyu olmayan bir ülkeİstanbul'da düzenlenen Küresel İklim Konferansı sonrası açıklama yapan Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, "Cumhuriyetin ilk yıllarında Türkiye'de kişi başına düşen temiz su miktarı senede 8 bin tondu. Bugün bin 200 tona düşmüş durumda bu ve artan nüfusla üstüne gelecek olan göçle, bin metreküpün altına düşecek. Bin metreküp de su fakiri demek. Yani artık Türkiye suyu olmayan bir ülke, ona göre tarım yapmamız lazım. Ona göre sanayi üretimi yapmamız lazım" dedi.
8.05.2024Video
Prof. Dr. Levent Kurnaz: Türkiye artık suyu olmayan bir ülke
Prof. Dr. Levent Kurnaz: Türkiye artık suyu olmayan bir ülkeİstanbul'da düzenlenen Küresel İklim Konferansı sonrası açıklama yapan Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, "Cumhuriyetin ilk yıllarında Türkiye'de kişi başına düşen temiz su miktarı senede 8 bin tondu. Bugün bin 200 tona düşmüş durumda bu ve artan nüfusla üstüne gelecek olan göçle, bin metreküpün altına düşecek. Bin metreküp de su fakiri demek. Yani artık Türkiye suyu olmayan bir ülke, ona göre tarım yapmamız lazım. Ona göre sanayi üretimi yapmamız lazım" dedi.
8.05.2024Gündem
Samsun'da 5 kurum dezenformasyonla mücadele eğitimi verecek
Samsun'da 5 kurum dezenformasyonla mücadele eğitimi verecekSamsun'da 5 kurum arasında 'Dezonformasyonla Mücadele Kurumlar Arası İşbirliği Protokolü' imzalandı. Protokol kapsamında paydaş kurumlar, dezenformasyonla mücadele edilmesi amacıyla gençlere eğitimler verecek.
7.05.2024Gündem
DMM: İşgalci İsrail'in dünya kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialarına itibar etmeyiniz
DMM: İşgalci İsrail'in dünya kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialarına itibar etmeyinizDezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), "İsrail'in propaganda hesaplarından paylaşılan bir sosyal medya hesabının, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızına ait olduğu' yönündeki iddialar doğru değildir. İsrail'in dünya kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialarına itibar etmeyiniz" açıklamasını yaptı.
30.04.2024Gündem
Fahrettin Altun: Filistin davası mevzubahis olduğunda yerimiz hakikatin yanıdır
Fahrettin Altun: Filistin davası mevzubahis olduğunda yerimiz hakikatin yanıdırTRT İspanyolca Konuşulan Ülkeler 1. Yayıncılık Zirvesi ve TRT İspanyolcanın tanıtım programına katılan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, "Ne yaparlarsa yapsınlar Filistin davası mevzubahis olduğunda yerimiz bellidir. Yerimiz, hakikatin yanıdır. Yerimiz katledilen o masum gazetecilerin yeridir. Biz hakikat nöbeti tutuyoruz. Hakikat için savaşıyoruz ve buradaki gayretlerimiz de bununla ilgidir" dedi.
26.04.2024Video
Fahrettin Altun: Filistin davası mevzubahis olduğunda yerimiz hakikatin yanıdır
Fahrettin Altun: Filistin davası mevzubahis olduğunda yerimiz hakikatin yanıdırTRT İspanyolca Konuşulan Ülkeler 1. Yayıncılık Zirvesi ve TRT İspanyolcanın tanıtım programına katılan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, "Ne yaparlarsa yapsınlar Filistin davası mevzubahis olduğunda yerimiz bellidir. Yerimiz, hakikatin yanıdır. Yerimiz katledilen o masum gazetecilerin yeridir. Biz hakikat nöbeti tutuyoruz. Hakikat için savaşıyoruz ve buradaki gayretlerimiz de bununla ilgidir" dedi.
26.04.2024Politika
Yapay zeka, trafikteki araçları daha verimli hale getiriyor
Yapay zeka, trafikteki araçları daha verimli hale getiriyorUludağ Ekonomi Zirvesi'nin ilk panelinde konuşan Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, “Uber olarak dünya genelinde üç alana önem veriyoruz: Yapay zeka sayesinde ulaşımı daha da verimli hale getirmek, ulaşımı elektrikli yapmak ve giderek daha otonom hale getirmek. Bu, Türkiye'de de gerçekleştirmek istediğimiz bir vizyon. Uber, yapay zeka teknolojileri sayesinde, trafikteki araçları daha verimli hale getiriyor" dedi.
26.04.2024Ekonomi
Doğrula, Avrupa Doğruluk Kontrolü Standartları Ağı üyesi oldu
Doğrula, Avrupa Doğruluk Kontrolü Standartları Ağı üyesi olduDezenformasyon ve bilgi kirliliğiyle mücadele eden bağımsız platform Doğrula, bağımsız doğrulama kuruluşları için Avrupa Standartları Kuralları’na uyumluluk gösterdiğini kanıtlayarak, Avrupa Doğruluk Kontrolü Standartları Ağı’nın (EFCSN) doğrulanmış üyesi olmaya hak kazandığını duyurdu.
18.04.2024Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

Fahrettin AltundezenformasyonKayserimehmet büyükekşisu

Dezenformasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.