Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç

Son dakika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç haber sayfamızda...

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 56 disisleri bakanligi sozcusu tanju bilgic haberi bulunmuştur.
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Suriye ihtilafının çözümüne aktif katkımız sürmektedir
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Suriye ihtilafının çözümüne aktif katkımız sürmektedir Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Türkiye, mültecilerin gönüllü ve güvenli geri dönüşleri için uygun şartların hazırlanması ve ihtilafa, BM Güvenlik Konseyi'nin 2254 sayılı kararında ortaya konulan yol haritası uyarınca çözüm bulunması yönündeki çabalara aktif katkısını sürdürmektedir" dedi.
12.08.2022Gündem
Sözcü Bilgiç'ten, Yunanistan'a 'azınlık okulu kapatma' tepkisi
Sözcü Bilgiç'ten, Yunanistan'a 'azınlık okulu kapatma' tepkisiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Yunanistan'ın, her yıl tasarruf tedbirleri ve öğrenci sayılarının yetersizliğini bahane ederek, Batı Trakya Türk azınlığına ait 4 ilkokulu daha kapatma kararı almış olmasını kınıyoruz" dedi.
22.07.2022Politika
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: Türkiye herhangi bir ülkenin sığınmacı kampı olmayacaktır
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: Türkiye herhangi bir ülkenin sığınmacı kampı olmayacaktırDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Birleşik Krallık basınında yer alan Türkiye ile ilgili iddialar hakkında "Türkiye herhangi bir ülkenin sığınmacı kampı veya sınır muhafızı olmayacak, üçüncü ülkelerin uluslararası yükümlülüklerini hiçbir şekilde devralmayacaktır" dedi.
16.07.2022Politika
Sözcü Bilgiç: AİHM beklentilerimizi boşa çıkarmıştır
Sözcü Bilgiç: AİHM beklentilerimizi boşa çıkarmıştırDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Kavala kararının icrasına ilişkin yeni kararı hakkında, "AİHM, konuyla ilgili olarak bugün açıkladığı kararla beklentilerimizi boşa çıkarmış ve Avrupa insan hakları sisteminin itibarının bir kez daha sorgulanmasına sebep olmuştur" dedi.
11.07.2022Politika
Sözcü Bilgiç'ten, Fransa'da gözaltında ölen Türk vatandaşına ilişkin açıklama
Sözcü Bilgiç'ten, Fransa'da gözaltında ölen Türk vatandaşına ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Fransa'da gözaltında bulunduğu karakolda yaşamını yitiren Türk vatandaşı Merter Keskin ile ilgili, "Merhum vatandaşımızın ölüm nedenlerinin en kısa sürede aydınlatılmasını bekliyoruz" dedi.
11.06.2022Gündem
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: Hava sahamıza yönelik Yunan ihlallerini kuvvetle kınıyoruz
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: Hava sahamıza yönelik Yunan ihlallerini kuvvetle kınıyoruzDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın 20 Mayıs tarihli açıklamasında ülkemize yönelttiği mesnetsiz iddia ve ithamları külliyen reddediyor, hava sahamıza yönelik Yunan ihlallerini kuvvetle kınıyoruz" dedi.
20.05.2022Politika
Sözcü Bilgiç'ten Kırım Tatar ve Çerkes sürgünü açıklaması
Sözcü Bilgiç'ten Kırım Tatar ve Çerkes sürgünü açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Kırım Tatar ve Çerkes sürgünlerinde yaşamını yitirenleri andı.
18.05.2022Politika
Sözcü Bilgiç'ten, Zambiya ile 'Güvenlik İş Birliği Anlaşması' açıklaması
Sözcü Bilgiç'ten, Zambiya ile 'Güvenlik İş Birliği Anlaşması' açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan'ın eleştiride bulunduğu Zambiya ile imzalanan 'Güvenlik İş Birliği Anlaşması' hakkında değerlendirmede bulundu.
27.04.2022Politika
Dışişleri'nden Irak Maslahatgüzarına nota
Dışişleri'nden Irak Maslahatgüzarına notaDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Irak makamlarının Pençe- Kilit Harekatı'na yönelik açıklamasından duyulan rahatsızlık nedeniyle, Irak Büyükelçiliği Maslahatgüzarının Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığı ve nota tevdi edildiğini açıkladı.
21.04.2022Politika
Dışişleri Sözcüsü'nden, DEAŞ elebaşının öldürülmesine ilişkin açıklama
Dışişleri Sözcüsü'nden, DEAŞ elebaşının öldürülmesine ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, DEAŞ elebaşı Ebu İbrahim el Haşimi el Kureyşi'nin öldürülmesi hakkında, açıklamada bulundu.
4.02.2022Gündem
Sözcü Bilgiç: Bölgede tehdit varsa Yunanistan'ın eylemlerinden kaynaklanmaktadır
Sözcü Bilgiç: Bölgede tehdit varsa Yunanistan'ın eylemlerinden kaynaklanmaktadırDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, Türkiye'nin saldırgan siyaset izlediği açıklamasına cevaben, "Yunanistan'ın ülkemizin hak ve çıkarlarını savunma iradesini tehdit olarak nitelendirmesini, bu yönde gerçek dışı bir algı yaratmaya çalışmasını reddediyoruz. Bölgede bir tehdit var ise bu tehdit Yunanistan'ın gerginliği artırıcı tek taraflı eylemlerinden kaynaklanmaktadır" dedi.
5.01.2022Politika
Sözcü Bilgiç'ten ABD'ye 'rapor' tepkisi: Temelsiz ve kabul edilemez
Sözcü Bilgiç'ten ABD'ye 'rapor' tepkisi: Temelsiz ve kabul edilemezDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın '2020 Yılı Terörizm Raporu'na ilişkin, "Türkiye, terörizme karşı mücadelesini terör örgütleri arasında ayrım yapmadan, hukuk temelinde yürütmekte, güvenlik-hak ve özgürlükler dengesini hassasiyetle gözetmektedir. Bu nedenle, anılan raporda hak ve özgürlüklerin orantısız ve gerekçesiz kısıtlandığı iddiası temelsizdir ve kabul edilemez" açıklamasında bulundu.
17.12.2021Politika
Sözcü Bilgiç'ten, Bosna- Hersek'teki Sırp Entite Meclisi'nin kararlarına tepki
Sözcü Bilgiç'ten, Bosna- Hersek'teki Sırp Entite Meclisi'nin kararlarına tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Bosna- Hersek'in entitesi Sırp Cumhuriyeti Ulusal Meclisi'nin 'Bosna Hersek devlet kurumlarının yetkilerinin entite düzeyinde kurulacak paralel kurumlara devredilmesi' yönünde karlarına ilişkin, Türkiye'nin endişelerini açıkladı.
11.12.2021Politika
Sözcü Bilgiç'ten, kıta sahanlığı açıklaması
Sözcü Bilgiç'ten, kıta sahanlığı açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin kıta sahanlığını ihlal eden bir alanda doğalgaz arama izni verdiği haberlerine ilişkin, "Türkiye, hiçbir yabancı ülkenin, şirketin veya geminin deniz yetki alanlarımızda izinsiz olarak hidrokarbon arama faaliyetlerinde bulunmasına asla fırsat vermeyecek" dedi.
2.12.2021Politika
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Şam rejimi Halk Meclisi'nin açıklamasını şiddetle reddediyoruz
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Şam rejimi Halk Meclisi'nin açıklamasını şiddetle reddediyoruzDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Suriye halkını hiçbir şekilde temsil etmeyen, demokratik meşruiyetten yoksun Halk Meclisi'nin ülkemizin toprak bütünlüğünü hedef alan hadsiz ve hukuksuz açıklamasını şiddetle reddediyoruz" dedi.
2.12.2021Politika
Sözcü Bilgiç'ten, Dendias'ın 'Türkiye' açıklamasına tepki
Sözcü Bilgiç'ten, Dendias'ın 'Türkiye' açıklamasına tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, Türkiye'ye yönelik iddialarına cevaben, "Yunanistan'ın Türkiye ile her konuda rekabete girmeye çalışması, iş birliği yerine gerginliği tercih etmesi ve Türkiye karşıtı suni ittifaklar yaratmaya çalışması beyhude çabalardır" dedi
21.11.2021Politika
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: F-35 ödemesinin F-16 modernizasyonunda kullanılması seçenek
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: F-35 ödemesinin F-16 modernizasyonunda kullanılması seçenekDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "F-35 projesi çerçevesinde ABD'ye yaklaşık 1,4 milyar dolar ödeme yaptık. Bizim için aslında seçenekler basit ya bu programa geri döneceğiz ya bize vadedilen uçakları alacağız ya da paramızı iade edecekler. Bu çerçevede F-35 için ödenen meblağın F-16 filomuzun modernleştirilmesi için kullanılması da bir seçenek olarak gündemde" dedi.
21.10.2021Gündem
Sözcü Bilgiç'ten, Yeni Pazar-Kızıl Yıldız maçındaki olaylara ilişkin açıklama
Sözcü Bilgiç'ten, Yeni Pazar-Kızıl Yıldız maçındaki olaylara ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yeni Pazar Spor Kulübü'nün Sırbistan Hentbol Süper Ligi'nden çekilmesine neden olan Yeni Pazar ve Kızıl Yıldız arasındaki müsabakada yaşanan olaylara ilişkin, "Sporun toplumlararası barış ve dostluğun güçlenmesi için bir araç olduğunu düşünüyor, bu olayların sorumlularının en kısa sürede cezalandırılacağına inanıyoruz" dedi.
15.10.2021Politika
Sözcü Bilgiç'ten 'Kırım' açıklaması
Sözcü Bilgiç'ten 'Kırım' açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Kırım'da gerçekleştirilen Rusya Federasyonu Devlet Duması seçimlerinin Türkiye açısından hukuki bir geçerliliğinin olmadığını açıkladı.
20.09.2021Politika
Sözcü Bilgiç, Deraa'daki sivillere yönelik iddiaları yalanladı
Sözcü Bilgiç, Deraa'daki sivillere yönelik iddiaları yalanladıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Suriye'nin Deraa şehrini terk etmeye zorlanan sivillerin Türkiye'de kabul edileceği iddiasına ilişkin, "Bu çerçevede, rejim ile muhalif gruplar arasında yürütülen arabuluculuk girişimleri sırasında şehri terk etmeye zorlanan çok sayıda sivilin Türkiye'ye kabul edileceği ve bu hususta ülkemizle anlaşma sağlandığına dair iddiaların ortaya atıldığına tanık olduk. Bu iddialar asılsızdır" dedi.
8.09.2021Politika
Sözcü Bilgiç: Yunanistan Dışişleri Bakanlığınca yapılan açıklamayı yadırgıyor ve reddediyoruz
Sözcü Bilgiç: Yunanistan Dışişleri Bakanlığınca yapılan açıklamayı yadırgıyor ve reddediyoruzDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye girişine izin verilmeyen bir Yunan vatandaşına ilişkin açıklamasına cevaben, "Yunanistan Dışişleri Bakanlığınca yapılan açıklamayı yadırgıyor ve reddediyoruz" dedi.
14.08.2021Politika
Türkiye'den, ABD'nin 'Göçmen Kabul Programı'na tepki
Türkiye'den, ABD'nin 'Göçmen Kabul Programı'na tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Afganların ABD'ye göç başvurularının üçüncü ülkelerden alınması kararıyla başvurular için Türkiye'nin de işaret edildiğini belirterek, "Türkiye olarak, ABD'nin sorumsuz ve ülkemize danışmadan aldığı kararı kabul etmiyoruz. ABD, eğer bu kişileri ülkesine almak istiyor ise doğrudan uçaklarla ülkesine nakletmesi mümkündür" dedi.
4.08.2021Politika
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: AB'nin 'Maraş' açıklamasını kınıyoruz
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: AB'nin 'Maraş' açıklamasını kınıyoruzDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa Birliği'nin (AB) Maraş ile ilgili açıklamasına ilişkin, "AB adına bugün Maraş konusunda yapılan açıklamayı kınıyoruz. Kıbrıs Türk halkını görmezden gelen, gerçeklerden kopuk ve sadece Rum tarafının görüşlerini yansıtan bu ve benzeri açıklamaların bizim açımızdan bir değeri ve hükmü yoktur" dedi.
27.07.2021Politika
Sözcü Bilgiç: Türkiye, yeni bir göç dalgasını üstlenmeyecek
Sözcü Bilgiç: Türkiye, yeni bir göç dalgasını üstlenmeyecekDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz'un, Afgan mülteciler için Türkiye'nin doğru yer olduğunu belirten açıklamasına ilişkin, "Türkiye, bölgeden kaynaklanan kitlesel bir göç krizinin sonuçlarına katlanmayacak ve yeni bir göç dalgasını da üstlenmeyecektir" dedi.
26.07.2021Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan BM temsilcilerinin açıklamasına eleştiri
Dışişleri Bakanlığı'ndan BM temsilcilerinin açıklamasına eleştiriDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Suriye'de yer alan Allouk Su İstasyonu hakkında yayımlanan ortak açıklamanın eksik ve yanıltıcı bilgiler içerdiğini belirterek, "Ortak açıklamanın imzacıları muhalefetin kontrolü altında yaşayan yüz binlerce sivilin elektrik ve sudan kasıtlı şekilde mahrum bırakılmasının yarattığı vahim sonuçları göz ardı etmektedir" dedi.
16.07.2021Politika

Benzer Haber Etiketleri

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju BilgiçSözcü BilgiçdışişleriDışişleri Sözcüsü Bilgiçmülteci

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.