Dur

Dur

Son dakika Dur haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dur gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dur haber sayfamızda...

Dur

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.214 dur haberi bulunmuştur.
Cevdet Yılmaz: 2025 yılının sonunda hak sahiplerinin konut ve iş yerleri teslim edilecek
Cevdet Yılmaz: 2025 yılının sonunda hak sahiplerinin konut ve iş yerleri teslim edilecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hatay’da inşası süren TOKİ konutları ve deprem sahasında incelemelerde bulundu. Yılmaz, “Bu yıl sonuna kadar 200 bin konut, 2025 yılının sonlarına doğru ise tüm hak sahiplerinin konut ve iş yerleri teslim edilmiş olacak. Kira yardımı, taşınma yardımı, destek ödemesi, tahliye ödemesi gibi farklı kategorilerde vatandaşlarımıza doğrudan yapılan ödemelerin tutarı 128 milyar lirayı aşmış durumda” dedi.
14.06.2024 Gündem
Düğünde ayrıldığı 15 yaşındaki nişanlısını öldürüp, babasını yaralayan sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 72 yıl hapis
Düğünde ayrıldığı 15 yaşındaki nişanlısını öldürüp, babasını yaralayan sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 72 yıl hapis Aksaray'da katıldıkları bir düğünde eski nişanlısı Melike Arıbaş'ı (15) öldürüp, babası Doğanay Arıbaş'ı (44) yaralayan ve davetlilerin üzerine ateş açan Muhammet Kılıç (24), ağırlaştırılmış müebbet hapis ile toplam 72 hapis cezasına çarptırıldı.
14.06.2024 Gündem
Enerjisa Enerji ve Sabancı Üniversitesi’nden sürdürülebilir iş birliği
Enerjisa Enerji ve Sabancı Üniversitesi’nden sürdürülebilir iş birliği Enerjisa Enerji, ‘İşimin Enerjisi’ çatısı altında Sabancı Üniversitesi kampüsünde 2 binden fazla panel kullanarak Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurdu. Bu uygulama ile üniversitenin karbon salımı azalacak. Enerjisa Enerji’nin CEO’su Murat Pınar, “Bir an önce yenilenebilir enerji dönüşümünü gerçekleştirerek doğayı korumak ve iklim krizine dur demek için aksiyon almalıyız. İklim değişikliği ile mücadelede elimizi taşın altına koyarak, ‘Daha İyi Bir Gelecek’ için çıktığımız bu yolda sürdürülebilirlik anlayışımızı ve bütünsel bakış açımızı ülkemizin aydınlık yarınlarına, üniversite kampüslerine taşımış olduk” dedi.
14.06.2024 Ekonomi
Boşanma aşamasındaki eşini ve kızını öldürüp, intihara kalkıştı
Boşanma aşamasındaki eşini ve kızını öldürüp, intihara kalkıştı Ankara'da boşanma aşamasındaki eşi Semiha Koca (44) ve kızı Hilal Nur Koca'yı (5) tabanca ile ateş ederek öldüren Yakup Koca (55), aynı silahla intihara kalkıştı.
10.06.2024 Gündem
Yaylada göl manzaralı turizm tesisi inşaatına tepki
Yaylada göl manzaralı turizm tesisi inşaatına tepki Trabzon ile Giresun sınırında yer alan 2 bin 180 rakımlı Sisdağı Yaylası Sandık Gölü çevresinde kiralanan mesire alanında inşaatı süren, bungalov ve restoranın bulunduğu turizm tesisinin, bölgedeki endemik bitki türüne zarar vereceğini belirten yayla halkı projenin iptali için eylem yaptı. Grup adına konuşan Nusret Özendi, “Sis Dağı yayla turizmi, Sis Dağı Yaylası katledilmeden de gelişebilir, geliştirilebilir. Uzungöl'ün içler acısı halini hepimiz görüyoruz. Bundan ders almalıyız. Başka yerleri de turizm adı altında çöplüğe çevirmemek gerekiyor” dedi.
8.06.2024 Video
Mahkeme başkanından tahliye ettiği çocuk istismarı sanığına: Küçük kızlardan uzak dur
Mahkeme başkanından tahliye ettiği çocuk istismarı sanığına: Küçük kızlardan uzak dur Zonguldak'ta İ.A. (14) isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 13 yıl 4 ay hapis cezası alan Uğur A.’nın (25) dosyasını Yargıtay, Anıl C.A.’nın da aynı kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı dava ile birleştirilmesini isteyerek bozdu. Yeniden hakim karşısına çıkan Uğur A., 1 yıldır tutuklulukta geçirdiği süre göz önüne alınarak tahliye edildi. Mahkeme başkanı sanığa, “Diğer dosyada eksiklikler var. Şu aşamada kısa sürede karar veremiyoruz. Tahliyene karar verdik. Dışarı çıktığında umarım yaşı küçük kızlardan uzak durman gerektiğini anlamışsındır” dedi.
7.06.2024 Gündem
4 kentte yaşayanları mağdur eden çevre kirliliği; tepki için çaya temiz su döktüler
4 kentte yaşayanları mağdur eden çevre kirliliği; tepki için çaya temiz su döktüler Bolu'nun Gerede ilçesinden Karabük'ün Eskipazar ilçesine kadar 288 kilometre boyunca uzanıp 100'ü aşkın köyden geçen Gerede Çayı'nda, Deri ve Karma Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaların atıkları nedeniyle oluşan kirlilik; Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'tan gelenler tarafından protesto edildi. Kirliliğin yaşandığı bölgelerden olan Yağdaş köyünde bir araya gelenler, ellerindeki pet şişelerdeki temiz suyu çaya döküp, pankart ve sloganlarla yürüyerek, yıllardır süren kirliliği protesto etti.
6.06.2024 Video
Kurtulmuş: 8 milyar insan Gazzelilerle birlikte büyük bir sınava tabi tutuluyor
Kurtulmuş: 8 milyar insan Gazzelilerle birlikte büyük bir sınava tabi tutuluyor TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Modern zamanların en katı katliamlarına soykırım boyutlarını dahi çoktan aşmış olan bir devlet terörüne hep beraber şahitlik ediyoruz. Burada sadece Gazze gibi daracık bir alana sıkıştırılmış yaklaşık bir buçuk milyon insan değil aslında dünyanın her tarafında 8 milyar insan Gazzelilerle birlikte bir büyük sınava tabi tutuluyor" dedi.
4.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki iki günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.
4.06.2024 Politika
Taş ocağından yuvarlanan 3 tonluk kaya, evin duvarına çarptı
Taş ocağından yuvarlanan 3 tonluk kaya, evin duvarına çarptı Denizli'nin Honaz ilçesinde taş ocağında kırma yapılırken yaklaşık 3 tonluk kaya parçası yuvarlanıp, bir evin duvarına çarptı. Mahalleli, ocakta dinamitle yapılan kontrollü patlatma sırasında dağdan kopan kaya parçaları nedeniyle can güvenliklerinin tehdit altında olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.
4.06.2024 Video
Taş ocağından yuvarlanan 3 tonluk kaya, evin duvarına çarptı
Taş ocağından yuvarlanan 3 tonluk kaya, evin duvarına çarptı Denizli'nin Honaz ilçesinde taş ocağında kırma yapılırken yaklaşık 3 tonluk kaya parçası yuvarlanıp, bir evin duvarına çarptı. Mahalleli, ocakta dinamitle yapılan kontrollü patlatma sırasında dağdan kopan kaya parçaları nedeniyle can güvenliklerinin tehdit altında olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.
4.06.2024 Gündem
Eşinin evlilik yıl dönümünde 27 yerinden bıçakladığı Sinem, hayata tutundu
Eşinin evlilik yıl dönümünde 27 yerinden bıçakladığı Sinem, hayata tutundu Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde Enver Dönmez (39), kıskançlık yüzünden otomobilin direksiyonunda oturan eşi Sinem Dönmez’i (30), 27 yerinden bıçakladı. Evlilik yıl dönümünde eşini öldürmeye çalışan infaz koruma memuru Enver Dönmez’i uygulama yapan jandarma durdurdu. Dönmez tutuklandı, 3 kez ameliyat olan, hayata yeniden tutunan eşi Sinem Dönmez, “Kıskançlık krizleri oluyordu. O gün evlilik yıl dönümüzdü. Evden ele ele çıkıp, çocuğumuzu özel derse bıraktık. Otomobile gelip, hiçbir şey söylemeden bıçakla saldırdı. Jandarmalar fark etmese öldürecekti” dedi.
4.06.2024 Video
Sürücüsünün ‘Dur’ ihtarına uymadığı otomobilin çarptığı polis yaralandı; olay kamerada
Sürücüsünün ‘Dur’ ihtarına uymadığı otomobilin çarptığı polis yaralandı; olay kamerada Edirne'nin Keşan ilçesinde sürücüsünün 'Dur' ihtarına uymadığı otomobilin çarptığı motosikletli polis memuru yaralandı. Olay, güvenlik kamerasına yansıdı.
3.06.2024 Gündem
Erdoğan: Netanyahu denen gözünü kan bürümüş muhterise artık 'Dur' denilmeli
Erdoğan: Netanyahu denen gözünü kan bürümüş muhterise artık 'Dur' denilmeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi ülkesi ile birlikte bölgemizi ve tüm dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara, bu hayduda, gözünü kan bürümüş bu muhterise artık bir 'Dur' denilmelidir" ifadelerini kullandı.
2.06.2024 Politika
AK Parti'li Çelik: Kampta birinci gündemimiz Gazze'deki katliam siyaseti
AK Parti'li Çelik: Kampta birinci gündemimiz Gazze'deki katliam siyaseti AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kampta birinci gündemlerinin Gazze'deki katliam siyaseti olduğunu belirterek, "Bugün Miloseviçlerin yaptığının kat ve kat fazlasını Netanyahu gerçekleştirmektedir. O sebeple dünyanın buna 'dur' demesinin zamanı gelmiştir" dedi.
1.06.2024 Politika
Aziz Yıldırım: Mourinho ile 2 yıllık konuştuk ama 3 yıl kalmasını isteyeceğiz
Aziz Yıldırım: Mourinho ile 2 yıllık konuştuk ama 3 yıl kalmasını isteyeceğiz Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, “Ben ve Önder Bey, Mourinho ile 2 saat konuştuk. Gelmesi yönünde şartlarda anlaştık. Sonra arkadaşlarımız menajeriyle görüştü. Bir sistemde anlaştık. Cumartesi İngiltere'de konuşacağız. Anlaşma tam biterse problem yok. Tam biterse önümüzdeki hafta Mourinho'yu İstanbul'a getireceğim. Mourinho 2 sene için geliyor ama 2 sene sonra uzatırız. Yönetim süresi 3 yıl olduğu için 3 yıl kalmasını isteyeceğiz. 3 yıllık antrenörümüz Mourinho'dur” dedi.
29.05.2024 Spor
TSK Personeline ilişkin kanun teklifi Milli Savunma Komisyonu'ndan geçti
TSK Personeline ilişkin kanun teklifi Milli Savunma Komisyonu'ndan geçti TBMM Milli Savunma Komisyonu, 60 maddeden oluşan, 'Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair' kanun teklifini görüşmek üzere toplandı. Komisyon, kanun teklifinin 2'nci maddesi, tüm siyasi partilerin oylarıyla teklif metininden çıkardı.
29.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak, çip takılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak, çip takılacak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hazırlıkları devam eden kanun teklifiyle köpek bakımevi olmayan yerlerde, hemen bakımevleri kurulacak. Sahipsiz hayvanlar bu bakımevlerinde tutulacak. Ayrıca sahiplenilmeleri için kampanyalar yapılacak. Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak ve çip takılarak sahibine teslim edilecek, bundan sonra da çok sıkı takip edilecek. Biz istiyoruz ki, barınaklara alınan tüm hayvanlar sahiplenilsin" dedi.
29.05.2024 Politika
YEE Başkanı Ateş, Mısırlı Türkologlar ile bir araya geldi
YEE Başkanı Ateş, Mısırlı Türkologlar ile bir araya geldi Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Mısırlı Türkologlar ile bir araya geldi. Başkan Ateş, “Türkiye-Mısır ilişkileri hem bölgesel hem de küresel anlamda çok kıymetli. Biz bunun bağlarını insanları bir araya getirerek oluşturuyoruz” dedi.
28.05.2024 Video
YEE Başkanı Ateş, Mısırlı Türkologlar ile bir araya geldi
YEE Başkanı Ateş, Mısırlı Türkologlar ile bir araya geldi Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Mısırlı Türkologlar ile bir araya geldi. Başkan Ateş, “Türkiye-Mısır ilişkileri hem bölgesel hem de küresel anlamda çok kıymetli. Biz bunun bağlarını insanları bir araya getirerek oluşturuyoruz” dedi.
28.05.2024 Kültür&Sanat
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: 150 ülkenin devlet olarak tanıdığı Filistin’i BM de tanımalıdır
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: 150 ülkenin devlet olarak tanıdığı Filistin’i BM de tanımalıdır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin temalı toplantılara katılmak üzere gittiği Belçika’nın başkenti Brüksel temasları ile ilgili olarak bugün basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Bakan Fidan, “150 Ülkenin Devlet olarak tanıdığı bir yapının BM tarafından behemehal tanınması fevkalade önemlidir” dedi.
27.05.2024 Video
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: 150 ülkenin devlet olarak tanıdığı Filistin’i BM de tanımalıdır
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: 150 ülkenin devlet olarak tanıdığı Filistin’i BM de tanımalıdır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin temalı toplantılara katılmak üzere gittiği Belçika’nın başkenti Brüksel temasları ile ilgili olarak bugün basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Bakan Fidan, “150 Ülkenin Devlet olarak tanıdığı bir yapının BM tarafından behemehal tanınması fevkalade önemlidir” dedi.
27.05.2024 Dünya
Beşiktaş camiası, Türkiye Kupası şampiyonluğunu Beşiktaş İskele Meydanı'nda kutladı
Beşiktaş camiası, Türkiye Kupası şampiyonluğunu Beşiktaş İskele Meydanı'nda kutladı Türkiye Kupası’nı kazanan Beşiktaş, bugün Beşiktaş İskele Meydanı’nda düzenlenen kutlamada taraftarlarla bir araya geldi. Kutlamaya; Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba, teknik sorumlu Serdar Topraktepe, teknik ekip ve futbolcular katıldı.
25.05.2024 Spor
Uzm. Dr. Tanrıver: Günde üç fincan kahve tüketimi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyor
Uzm. Dr. Tanrıver: Günde üç fincan kahve tüketimi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyor Karaciğerin beslenmeye duyarlı olduğunu ve dengesiz beslenme ile karaciğer sağlığının hızla bozulduğunu belirten Onkoloji Uzmanı Dr. Yıldıray Tanrıver, "Özellikle işlenmiş gıdalardan uzak durulması gerekir. Günde üç fincan kahve tüketimi, bizi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyabilir. Bu nedenle kahve tüketimi, karaciğer yağlanmasına karşı önerdiğimiz besinlerden biridir" dedi.
25.05.2024 Video
Uzm. Dr. Tanrıver: Günde üç fincan kahve tüketimi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyor
Uzm. Dr. Tanrıver: Günde üç fincan kahve tüketimi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyor Karaciğerin beslenmeye duyarlı olduğunu ve dengesiz beslenme ile karaciğer sağlığının hızla bozulduğunu belirten Onkoloji Uzmanı Dr. Yıldıray Tanrıver, "Özellikle işlenmiş gıdalardan uzak durulması gerekir. Günde üç fincan kahve tüketimi, bizi karaciğer yağlanmasından ve kanserden koruyabilir. Bu nedenle kahve tüketimi, karaciğer yağlanmasına karşı önerdiğimiz besinlerden biridir" dedi.
25.05.2024 Sağlık-Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

cumhurbaşkanı erdoğan gazze toplantı bakan fidan BM

Dur ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.