Emekli

Emekli

Son dakika emekli haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan emekli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan emekli haber sayfamızda...

Emekli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.052 emekli haberi bulunmuştur.
Emekli fizik öğretmeni 63 yaşında tıp fakültesinden mezun oldu
Emekli fizik öğretmeni 63 yaşında tıp fakültesinden mezun olduKayseri'de 2 çocuk annesi emekli fizik öğretmeni Sergül Evci (63), hayali olan ve yarıda bıraktığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Evci, "63 yaşında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldum. Hayallerimi gerçekleştirdim" dedi.
14.07.2024Video
Emekli fizik öğretmeni 63 yaşında tıp fakültesinden mezun oldu
Emekli fizik öğretmeni 63 yaşında tıp fakültesinden mezun olduKayseri'de 2 çocuk annesi emekli fizik öğretmeni Sergül Evci (63), hayali olan ve yarıda bıraktığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Evci, "63 yaşında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldum. Hayallerimi gerçekleştirdim" dedi.
14.07.2024Foto Galeri
Denizde kaybolan emekli öğretmenin 3 gün sonra sahilde cansız bedeni bulundu
Denizde kaybolan emekli öğretmenin 3 gün sonra sahilde cansız bedeni bulunduBalıkesir'in Erdek ilçesinde babası ile birlikte denizde yüzerken kaybolan emekli öğretmen Banu Şafak Tutar'ın (54) 3 gün sonra 14 kilometre uzaklıktaki Bandırma ilçesine bağlı Edincik Altı Sahilinde cansız bedeni bulundu.
12.07.2024Gündem
Sokak köpekleri düzenlemesi TBMM'de
Sokak köpekleri düzenlemesi TBMM'deAK Parti, sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik 'Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı'na sundu. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, bugüne kadar sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili yapılan çalışmaların yetersiz kaldığını belirterek, saldırgan olan, bulaşıcı veya tedavi edilemeyen hastalığı bulunan ya da sahiplenilmesi yasak olan hayvanlara yerel yönetimlerce 'ötanazi' yapılacağını söyledi.
12.07.2024Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a: Cenazeme katılmanı istemiyorum
Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a: Cenazeme katılmanı istemiyorumEski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada kendisini eleştiren Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan'a tepki göstererek, "Gün olur ecel vuku bulursa cenazeme katılmanı istemiyorum. Yazık sana, sana verdiğim emeklere" dedi.
11.07.2024Politika
Suat Kılıç: En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir
Suat Kılıç: En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidirYeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “En düşük emekli aylığı yükseltilmelidir. En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir. Diğer tüm emeklilerin maaşları da orantılı olarak buradan yukarıya doğru kademeli olarak yükseltilmelidir. Sadece en düşük emekli maaşını yükseltmek bütün emeklileri en düşük emekli maaşı ile geçirmeye mahkûm etmekten başka bir şey değildir” dedi.
11.07.2024Politika
Destici: En düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazım
Destici: En düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazımBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Temmuz ayından itibaren asgari ücret net 21 bin 205 TL olmalıdır. Temmuz ayından itibaren en düşük emekli maaşı da 21 bin TL’nin üzerinde olmalıdır. Behemehâl en düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazım. Bu olmazsa adalet sağlanmış olmaz, emeklilerimizde nefes alamaz. 2-3 bin lirayla nefes alınamaz” dedi.
10.07.2024Politika
Destici: En düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazım
Destici: En düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazımBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Temmuz ayından itibaren asgari ücret net 21 bin 205 TL olmalıdır. Temmuz ayından itibaren en düşük emekli maaşı da 21 bin TL’nin üzerinde olmalıdır. Behemehâl en düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazım. Bu olmazsa adalet sağlanmış olmaz, emeklilerimizde nefes alamaz. 2-3 bin lirayla nefes alınamaz” dedi.
10.07.2024Politika
Emekli maaşı zammı için toplantı yapılacak
Emekli maaşı zammı için toplantı yapılacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, yarın emekli maaşlarını görüşmek üzere bir araya gelecek.
10.07.2024Ekonomi
CHP'li Emir: Suriye rejimiyle görüşmek için kimi adımlar atılıyor
CHP'li Emir: Suriye rejimiyle görüşmek için kimi adımlar atılıyorCHP Grup Başkanvekili Murat Emir, "Bizim tutumumuz öteden beri Suriye rejimiyle görüşmek yönünde olduğu için bu noktada da kimi adımlar atılıyor. Ama şu anda hangi aşamada olduğunu söylemek için biraz daha erken" dedi.
10.07.2024Politika
Diyarbakır Valiliği'ne atanan Zorluoğlu: Büyük onur ve mutluluk duyuyorum
Diyarbakır Valiliği'ne atanan Zorluoğlu: Büyük onur ve mutluluk duyuyorumCumhurbaşkanlığı kararı ile Diyarbakır Valiliği’ne atanan Murat Zorluoğlu, "Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehir Diyarbakır'a vali olarak atanmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum" dedi.
10.07.2024Gündem
Başkentte ışık açma-kapatma eylemi yapıldı
Başkentte ışık açma-kapatma eylemi yapıldıCHP Genel Başkanı Özgür Özel'in çağrısı üzerine Ankara'da vatandaşlar ışık açma kapama eylemi yaptı.
9.07.2024Gündem
CHP Grubu, asgari ücret ve emeklilere zam talebiyle cep telefonlarının ışığını açıp kapattı
CHP Grubu, asgari ücret ve emeklilere zam talebiyle cep telefonlarının ışığını açıp kapattıHP Grubu TBMM Genel Kurulu'nda, asgari ücretlilere ve emeklilere zam yapılamamasını protesto etmek amacıyla cep telefonlarıyla ışık açma-kapatma eylemi yaptı.
9.07.2024Politika
Sıcak havadan bunalanlar Bakırköy sahiline akın etti
Sıcak havadan bunalanlar Bakırköy sahiline akın ettiİstanbul'da sıcak havadan bunalanlar sahillere akın ediyor. Vatandaşların en çok tercih ettiği yerlerden biri de Bakırköy sahili oldu. Kimi ağaçların altında serinlemeyi tercih ederken kimileri de Yeşilköy Halk Plajı'nda denizin tadını çıkardı.
9.07.2024Gündem
Özgür Özel'den 'emekli maaşları' ve 'asgari ücret' için eylem çağrısı
Özgür Özel'den 'emekli maaşları' ve 'asgari ücret' için eylem çağrısıCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Asgari ücret artsın, emekli maaşı bir asgari ücret olsun' diyorsan; bu akşam saat 21.00'de başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Uzaydan görünecek. Kendinizi gösterin, zam isteyenler bizimle birlikte olsun, ayağa kalkın ve ışıkları yakın. Hep birlikte sesimizi duyuracağız. Durmadık yeni başlıyoruz, zammı söke söke alacağız. Ya zam olacak, geçim olacak ya da hiç yolu yok seçim olacak" dedi.
9.07.2024Politika
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten 10 maddelik bildiri
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten 10 maddelik bildiriTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) bir araya gelerek, asgari ücret, emekli maaşı, çalışan ücretleri ve vergi adaletsizliğine ilişkin talepleri içeren 10 maddelik bildiri açıkladı.
9.07.2024Ekonomi
Ömer Çelik: Aşırı sağcılık ya da ırkçılık arayan Avrupa’daki seçim sonuçlarına baksın
Ömer Çelik: Aşırı sağcılık ya da ırkçılık arayan Avrupa’daki seçim sonuçlarına baksınAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Merih Demiral kardeşimize verilen ceza asla kabul edilemez. Ama asıl burada söz söylenmesi gereken Avrupalı siyasetçilerdir. Bunlar Merih Demiral’ın gol sevincini bu şekilde hedef alırken bakıyoruz PKK’nın sembollerine karşı sessiz kalıyorlar. Ama bir futbolcumuzun gol sevinci karşısında hemen hemen asla kabul edilemeyecek ifadeleri kullanıyorlar. Dolayısıyla bu tip durumlarda söylediğimiz şudur; aşırı sağcılık ya da ırkçılık arayan Avrupa’daki seçim sonuçlarına baksın” dedi.
8.07.2024Politika
Evinin her köşesi hediyelik eşya ile dolu
Evinin her köşesi hediyelik eşya ile doluArdahan'da banka emeklisi Cengiz Yılmaz (77), satın aldığı ve kendisine hediye edilen eşyaları, evinde biriktiriyor. 40 yıldır yalnız yaşayan Yılmaz’ın her köşesini hediyelik eşyalarla doldurduğu 200 metrekarelik evinde adım atacak yer kalmadı.
8.07.2024Video
Türkiye'nin ilk paralimpik olimpiyat madalyalı sporcusu Korhan Yamaç: Paris’te Türk Bayrağı’nı dalgalandıracağız
Türkiye'nin ilk paralimpik olimpiyat madalyalı sporcusu Korhan Yamaç: Paris’te Türk Bayrağı’nı dalgalandıracağızParis’te, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 'Paris 2024 Paralimpik Oyunları'nda Türkiye’yi temsil edecek olan, Türkiye’nin ilk paralimpik olimpiyat madalyalı milli sporcusu Korhan Yamaç, "Gerek tabancada, gerek tüfekte iddialıyız ve oldukça iyi çalışıyoruz. Sporda bildiğiniz gibi elit sporcular iyi çalışırlar fakat o gün biraz da şansın yardımı olursa Paris'te bayrağımızı tekrar 1’incilik kürsüsünde dalgalandıracağız" dedi.
8.07.2024Spor
Özgür Özel: Geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur
Özgür Özel: Geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olurCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Buradan tekrar ediyoruz. Ya asgari ücrete zammı verecekler ya da biz söke söke alacağız. Zamları yaparsanız sorunlar bitmez ama hiç olmazsa birazcık geçim olur. Ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur" dedi.
7.07.2024Politika
Bağcılar'da gaspçılar tarafından öldürülen emekli polisin eşi: Her şeyimiz yarım kaldı
Bağcılar'da gaspçılar tarafından öldürülen emekli polisin eşi: Her şeyimiz yarım kaldıBağcılar'da, gaspçılar tarafından öldürülen güvenlik müdürü, emekli polis memuru Avşin Altuntaş'ın eşi Duygu Altuntaş ve eşinin erkek kardeşi konuştu. Altuntaş, "Görev yaparken akciğer kanseri olduğunu öğrendik, uzun bir süreçten geçtik. Biz kurtulduğumuzu düşündük. Emekli oldu, bize daha çok vakit ayıracağını düşünüyorduk çünkü emniyetin çalışma saatleri çok yoğundu. Herşeyimiz yarım kaldı" dedi. Avşin Altuntaş'ın eşinin erkek kardeşi Selçuk Öztürk, "Şüphelinin kız arkadaşı, 'Bana yarın yüklü bir miktarda para lazım' diyor. Bunun üzerine kişi, sabah uğradığı noktaya geliyor ve aracı görüp yaklaşıyor. Eniştem emekli polis olduğu için 'Dur polis' diyor ve havaya ateş ediyor. Şüpheli, bunu duymasına rağmen hedef gözetmeksizin 2 el ateş ediyor" diye konuştu.
7.07.2024Gündem
Büyükerşen ve 4 sanığın haksız mal edinme davası başladı
Büyükerşen ve 4 sanığın haksız mal edinme davası başladıEskişehir Anadolu Üniversitesi'nin vakfına bağlı şirketleri zarara uğrattığı, haksız mal edindiği iddiasıyla hakkında iddianame hazırlanan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 4 kişinin yargılanmasına başlandı. Eskişehir 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, haklarında 19 yıla kadar hapis cezası istenen tutuksuz sanıklar, suçlamaları kabul etmedi.
5.07.2024Gündem
MSB'den görevdeki generalin fotoğrafını, insan kaçakçılığı iddialarıyla ilişkilendirenlere suç duyurusu
MSB'den görevdeki generalin fotoğrafını, insan kaçakçılığı iddialarıyla ilişkilendirenlere suç duyurusuMilli Savunma Bakanlığı (MSB), insan kaçakçılığı iddiaları nedeniyle tutuklanan emekli Tuğgeneral Bilal Çokay yerine, MSB Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Tuğgeneral Esat Mahmut Yılmaz'ın fotoğrafının kullanıldığı sosyal medya hesapları ve basın-yayın organları hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.
5.07.2024Gündem
Kızını 39, torununu 49 bıçak darbesiyle öldüren damadına ağırlaştırılmış müebbet istendi: Çocuğuna kıyan yaşamasın
Kızını 39, torununu 49 bıçak darbesiyle öldüren damadına ağırlaştırılmış müebbet istendi: Çocuğuna kıyan yaşamasınAdana’da, eşi Deniz (43) ve oğlu Alperen Suna’yı (16) bıçaklayarak öldüren tutuklu sanık Cem Suna (47) hakkında mütalaasını açıklayan savcı, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. Duruşmaya katılan Deniz Suna’nın annesi Neriman Toker (64), “İnsana, çocuğuna kıyan yaşamasın. Onun nefes alması normal değil” dedi.
5.07.2024Video
Afyonkarahisarlı er, 36 yıl sonra şehit sayıldı
Afyonkarahisarlı er, 36 yıl sonra şehit sayıldı Van'ın Çaldıran ilçesinde 1988 yılında vatani görevini yaparken rahatsızlanarak hayatını kaybeden jandarma er Osman Savsar (21), ailesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı'nın çabaları sonucu şehit sayıldı. Şehit Er Osman Savsar'ın annesi ve ağabeyinin yaşadığı eve Türk bayrağı asıldı.
5.07.2024Video

Benzer Haber Etiketleri

emekliasgari ücretemekli maaşızamÖzgür Özel

Emekli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.