Endişe

Endişe

Son dakika endişe haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan endişe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan endişe haber sayfamızda...

Endişe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.877 endise haberi bulunmuştur.
İran'dan İsrail'e dron ve füze saldırısı
İran'dan İsrail'e dron ve füze saldırısı İran'dan gece yarısından itibaren İsrail'e İnsansız Hava Araçları ve füzelerle saldırı gerçekleştirildi. Tel Aviv ve Golan tepelerinde siren ve patlama sesleri duyulurken, İsrail güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamada füze ve dron saldırılarının yüzde 99'unun engellendiği ifade edildi. ABD, İngiltere, Fransa, Hollanda ve Danimarka İran'ın İsrail'e yönelik saldırısını kınadı.
14.04.2024 Gündem
Ordu'da kaza sonrası da teleferiğe yoğun ilgi
Ordu'da kaza sonrası da teleferiğe yoğun ilgi Antalya'daki teleferik kazasının ardından İzmir'de teleferiğe ilgi azaldığı belirtilirken, Ordu'nun Altınordu ilçesindeki teleferik tesislerindeki ziyaretçi sayısına ise etki etmediği bildirildi. ORBEL A.Ş. Genel Müdürü Muhammet Günaydın, "Herhangi bir olumsuz durum yaşanmıyor. Vatandaşlarımız normal günlerde olduğu gibi ilgi gösteriyor" dedi.
13.04.2024 Video
Laboratuvar bacasına yuva yapan alaca baykuş için çalışmalar durdu
Laboratuvar bacasına yuva yapan alaca baykuş için çalışmalar durdu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde laboratuvar bacasına yuva yapan ve yumurtlayan alaca baykuş nedeniyle buradaki çalışmalara bir süre ara verildi.
12.04.2024 Gündem
İnsani yardım kuruluşlarından ABD Başkanı Biden’a ortak mektup
İnsani yardım kuruluşlarından ABD Başkanı Biden’a ortak mektup ABD merkezli insani yardım kuruluşları, ABD Başkanı Joe Biden’a ortak mektup yayımladı. Anera, Care USA, Humanity & Inclusion, MedGlobal, Project Hope ve Save the Children kuruluşlarının yer aldığı mektupta, İsrail’e silah satışının durdurulması, öldürülen insani yardım çalışanları için bağımsız soruşturma çağrısı yapılması ve acil ve kalıcı ateşkes çağrısı yapılması talebinde bulunuldu.
7.04.2024 Dünya
Erken yaşta tablet ve cep telefonu kullanımında fıtık tehlikesi
Erken yaşta tablet ve cep telefonu kullanımında fıtık tehlikesi Teknolojinin gelişmesiyle erken yaşlarda başlayan yoğun tablet ve cep telefonu kullanımının çocuklarda ileriki dönemde bel ve boyun fıtığı görülme oranını arttırdığını söyleyen Fizyoterapist ve Kayropraktik Uzmanı Mehmet Toprak, “İki yaşında tablet kullanmaya başlayan bir çocuk, 10 yıl masa başında çalışmış bir yetişkin gibi 12 yaşında, bel ve boyun fıtığı rahatsızlığı ile karşı karşıya kalabilir. Bu şikayetlerle sağlık kurumlarına başvuranların sayısı her geçen gün artmakta’’ dedi.
6.04.2024 Sağlık-Yaşam
Şikayetvar açıkladı: Dolandırıcıların yeni yöntemi sosyal yardım
Şikayetvar açıkladı: Dolandırıcıların yeni yöntemi sosyal yardım Çözüm platformu Şikayetvar, 0850'li numaralar üzerinden yapılan dolandırıcılık vakalarıyla ilgili kullanıcıları uyardı. Farklı kurumların adını kullanan dolandırıcıların ‘sosyal yardım başvurusu’ bahanesiyle vatandaşların kişisel bilgilerini topladıklarını belirten platforma konuyla ilgili çok sayıda şikayet ulaştı. Konuyla ilgili Şikayetvar’a çözüm taleplerini ileten çok sayıda kullanıcı kişisel verilerinin çalındığından endişe ediyor.
5.04.2024 Ekonomi
Bakan Göktaş, Kahramanmaraş'ta çocuk evleri sitesinin temelini attı
Bakan Göktaş, Kahramanmaraş'ta çocuk evleri sitesinin temelini attı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kahramanmaraş'ta çocuk evleri sitesinin temelini attı.
4.04.2024 Politika
Erdal Beşikçioğlu, mazbatasını alıp göreve başladı
Erdal Beşikçioğlu, mazbatasını alıp göreve başladı Ankara'nın Etimesgut ilçesinde yerel seçimde belediye başkanı seçilen oyuncu Erdal Beşikçioğlu, mazbatasını alarak, göreve başladı. Beşikçioğlu, "Kol kola, beraber daha güzel yarınlara ulaşmak için yürüyeceğiz" dedi.
4.04.2024 Politika
“Erken tanıyla bazı kanser türleri tedavi edilebilir hastalıklar arasında yer alıyor”
“Erken tanıyla bazı kanser türleri tedavi edilebilir hastalıklar arasında yer alıyor” Günümüzde gerek insanların hayatlarına mal olması gerekse tanı ve tedavi üzerinde sürekli gelişmelerin yaşanması nedeniyle kanserin, her daim gündemin ana konularından biri olmaya devam ettiğini vurgulayan Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Bala Başak Öven, tedavide yaşanan tüm ilerlemelere rağmen, olumsuz yaşam alışkanlıkları ve erken tanıya yeterli özenin gösterilmediğini söyledi. Kanser Haftası dolayısıyla bazı noktaların altını çizen Prof. Dr. Öven, erken tanıyla özelikle bazı kanser türlerinin tedavi edilebilir hastalıklar arasında yer aldığını belirtti.
4.04.2024 Sağlık-Yaşam
Yayılım gösteren kahverengi kokarca böceğine karşı avcı böcekler doğaya salındı
Yayılım gösteren kahverengi kokarca böceğine karşı avcı böcekler doğaya salındı Akdeniz ve Karadeniz bölgesinde yayılmaya başlayan kahverengi kokarca zararlı böceğiyle mücadele için Antalya'da portakal bahçesine Trissolcus Japonicus avcı böceği salındı. Böcek, zararlının yumurtalarını parazitleyip doğal mücadeleyle ilaç kullanımının önüne geçecek.
3.04.2024 Gündem
Tahliye davasını kaybeden kiracı, evi ateşe verdi
Tahliye davasını kaybeden kiracı, evi ateşe verdi Ankara'nın Mamak ilçesinde kirayı ödemeyince mahkeme kararıyla tahliyesi istenen Şükrü K. (55), evi ateşe vererek kaçtı. Yangın, itfaiye tarafından söndürülürken, ev kullanılamaz hale geldi. Polis, kaçan Şükrü K.'yı arıyor.
2.04.2024 Video
Villadaki yangından cinayet çıktı; öldürdüğü arkadaşının cesedini yakarken kendi de yanmış
Villadaki yangından cinayet çıktı; öldürdüğü arkadaşının cesedini yakarken kendi de yanmış Bursa’da, villada çıkan yangında cesedi bulunan Mustafa Şentürk’ü (52), aynı yangında ağır yaralanan arkadaşı Ali Vurgun’un (49) öldürdüğü ortaya çıktı. Boşanma aşamasındaki eşini rahatsız ettiği iddiasıyla Şentürk’ü öldürdüğünü itiraf eden Vurgun, 5 gün depoda sakladığı cesedi yakmaya çalışırken kazara kendisini de yaktığını söyledi.
2.04.2024 Gündem
Tahliye davasını kaybeden kiracı, evi ateşe verdi
Tahliye davasını kaybeden kiracı, evi ateşe verdi Ankara'nın Mamak ilçesinde kirayı ödemeyince mahkeme kararıyla tahliyesi istenen Şükrü K. (55), evi ateşe vererek kaçtı. Yangın, itfaiye tarafından söndürülürken, ev kullanılamaz hale geldi. Polis, kaçan Şükrü K.'yı arıyor.
2.04.2024 Gündem
ABD ve İngiltere vatandaşının da aralarında olduğu 7 yardım çalışanı Gazze’de hayatını kaybetti
ABD ve İngiltere vatandaşının da aralarında olduğu 7 yardım çalışanı Gazze’de hayatını kaybetti Güney Kıbrıs’tan Gazze’ye gemiyle gıda taşıyan sivil toplum kuruluşu World Central Kitchen (WCK) bugün yaptığı açıklamada, 7 çalışanının İsrail kuvvetleri tarafından öldürüldüğünü duyurdu. WCK, öldürülen çalışanlar arasında ABD, İngiltere, Avustralya, Polonya, Kanada ve Filistin vatandaşının olduğunu açıkladı.
2.04.2024 Dünya
Bakan Tunç: Türkiye’deki seçimler şeffaf bir şekilde yapılır
Bakan Tunç: Türkiye’deki seçimler şeffaf bir şekilde yapılır Bartın'ın Amasra ilçesinde oyunu kullanan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Türkiye'de seçimler şeffaf bir şekilde yapılır ve dünyaya örnek gösterilecek seçimleri biz bugüne kadar gerçekleştirdik. Bugün de böyle olacaktır” dedi.
31.03.2024 Politika
Murat Kurum, Sultanbeyli mitinginde konuştu
Murat Kurum, Sultanbeyli mitinginde konuştu AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Sultanbeyli mitinginde yaptığı konuşmada, "2019'daki kampanyalarında geldiler, konuştular, vaad ettiler, oyunuzu isteyip gittiler. Yüzlerce vaat verdiler; makamlarına oturur oturmaz da hepsini unuttular. Biz afet bölgelerindeki kardeşlerimizin yaralarını sararken, onların derdiyle dertlenirken, bunlar kendi konforları için villalar yapma derdine düştüler. Ama hiç endişe etmeyin. Biz onların savurduğu paraları, İstanbul'un projelerinde kullanacağız. İstanbul'un hakkını İstanbul'a teslim edeceğiz" dedi.
29.03.2024 Politika
SMA'lı Berfin Ada'nın annesi: Kızım 23 aydır oruçlu bir bebek
SMA'lı Berfin Ada'nın annesi: Kızım 23 aydır oruçlu bir bebek Malatya'da dünyaya gelen ve 6 Şubat depreminin ardından evlerini kaybettikleri için İzmir'e yerleşen SMA Tip 1 hastası 23 aylık Berfin Ada Fırat'ın ailesi bağış kampanyasını tamamlamak için mücadeleye devam ediyor. Annesi Helin Fırat (20) kızının bakımından arta kalan zamanlarda sosyal medyada bağış toplamaya çalışırken babası Cem Fırat (22) da il il dolaşıp kızına destek istiyor. Anne Fırat, "Ben Berfin Ada'nın annesiyim. Bu benim hayatımdaki en değerli cümleydi. Bu cümle için canımı bile verirdim. SMA öyle bir hastalık ki bana diyor ki 'canın bile yetmez, sen hiçbir şekilde yetmezsin, yetişemezsin'. Sizlerin yardımlarına bu ramazan ayında çok ihtiyacımız var. Kızım Berfin Ada 23 aydır oruçlu bir bebek. Bu 23 aydır tutulan bir oruç" dedi.
29.03.2024 Video
Bakan Koca: Seçim öncesi lösemi hastaları suistimal ediliyor
Bakan Koca: Seçim öncesi lösemi hastaları suistimal ediliyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyareti sırasında lösemili çocuğu olduğunu belirten ve LÖSEV’e ait Lösante Hastanesiyle ilgili, ‘Tam ruhsat istiyoruz" diyen bir kadına yanıt veren Koca, "75 yatakken 200 yatağa ben çıkardım. Bundan sonrası için 400’e kadar, kemik iliği, yoğun bakımı, çocuk yoğun bakımı dahil olmak üzere çocuklarımız için ne kadar yatak isterseniz biz vermeye hazırız dedik. 200 yatağın 28’i kemik iliği yatağı, niye lösemi hastaları için istenmiyor da, kadın doğum ve benzeri diğer branşlardan isteniyor? Seçim öncesi 2-3 ay lösemi hastalarını gündemde tutmak, maksatlı bir yaklaşım olduğundan endişe ediyorum" dedi.
28.03.2024 Politika
Bakan Koca: Hekim arkadaşlarımız endişe etmesin rücu söz konusu olmayacak
Bakan Koca: Hekim arkadaşlarımız endişe etmesin rücu söz konusu olmayacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zeytinburnu’nda esnafları ziyaret etti. Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyareti gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koca, gazetecilerin bir doktorla alalakalı '39 milyon liralık tazminat' sorusuna, "Beyaz reformla birlikte düzenlenen Malpraktis Yasası var. Dünyada benzeri olmayan şekliyle Malpraktis, Türkiye’de kökten çözüldü. Kasıt olmadıkça sağlık çalışanına veya hekime rücu edilme durumu söz konusu değil. Bahsettiğiniz bilirkişi raporuyla tespit edilen özel sektörde çalışan biriyle ilgili olan bir davadan bahsediyoruz. Kamuda çalışan hiç kimsenin bu anlamda kasıt olmadıkça rücu durumu söz konusu olmayacak. Özel sektör ayrı. Kamuyla ilgili güvence sağlanmış durumda. Bu anlamda hiçbir hekim arkadaşımız endişe etmesin" dedi.
28.03.2024 Politika
Cemil Tugay, Türk-İş 3'üncü Bölge Temsilciğini ziyaret etti
Cemil Tugay, Türk-İş 3'üncü Bölge Temsilciğini ziyaret etti CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Türk-İş 3'üncü Bölge Temsilciğini ziyaret etti. Yerel yönetimlerin İller Bankası'ndan alması gereken payı alamadığını ifade eden Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde bütçe disiplini sağlayacaklarını belirterek "Vergi alırken kimseye acımıyorlar. Ama o vergilerden yerel yönetimlere pay verirken kesiyorlar. İzmir'in hakkını her zaman arayacağız. Çalışanlarımızın hakları bize emanet. Bu konuda endişe duymayın" dedi.
28.03.2024 Politika
BM'de Uluslararası 'Sıfır Atık Günü' etkinliği düzenlendi; Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi' övgü aldı
BM'de Uluslararası 'Sıfır Atık Günü' etkinliği düzenlendi; Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi' övgü aldı New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nde düzenlenen '30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü' etkinliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın liderliğindeki 'sıfır atık' projesinin önemine vurgu yapıldı. Türkiye ve Emine Erdoğan'a vizyonu ve liderliği için teşekkürlerini ileten Guterres, "Gezegenimiz her yıl çöplük yığınına boğuluyor" dedi.
28.03.2024 Gündem
Kurum: 31 Mart'ta sandık gelecek, hesap kesilecek
Kurum: 31 Mart'ta sandık gelecek, hesap kesilecek Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Rizeliler ile iftarda bir araya geldi. Programda konuşan Kurum, “Bu millet kendini kandıranlara, unutanlara ve o kaybolan yılların hesaplarını 31 Mart'ta sandıkta soracak. Sandık milletin mahkemesidir. Sandık günü hesap günüdür. İşte o gün 31 Mart'ta sandık gelecek, hesap kesilecek" dedi.
27.03.2024 Politika
Kurum: 31 Mart'ta çok sevdikleri tatile göndereceğiz
Kurum: 31 Mart'ta çok sevdikleri tatile göndereceğiz AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Ümraniye mitinginde konuştu. Kurum, “Bu heyecan 31 Mart'ta birilerini rahatsız ediyor. Birileri telaşlı, şimdi rezervasyon yapıyorlar. Hangi tatil beldesine gitsek diye. Şimdiden ayıracaklar ucuz oralar. Uzun bir süre onları 31 Mart'ta çok sevdikleri tatile göndereceğiz" dedi.
27.03.2024 Politika
'Kötü günde' de yanında olduğu eşine, böbreğiyle 'can' verdi
'Kötü günde' de yanında olduğu eşine, böbreğiyle 'can' verdi Antalya'da kronik böbrek yetmezliği hastası diş hekimi Zeynep Şengün (42), 17 yıllık eşi Alperen Şengün'ün (43) bağışladığı böbrekle yaşama tutundu. Eşine can olan Alperen Şengün, "Hiç düşünmeden böbreğimi verdim. Evlilik iyi günde, kötü günde beraber olmak demek" dedi.
27.03.2024 Gündem
Kurum: Biz her zaman Roman kardeşlerimizin yanında olduk
Kurum: Biz her zaman Roman kardeşlerimizin yanında olduk AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli’de bir otelde düzenlenen iftar programında roman vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Kurum, "Biz; her zaman Roman kardeşlerimizin yanında olduk, gönlünde olduk. İşte bugün yüreğinizdeki, gönlünüzdeki o buruk gülümsemenin farkındayız. Dertlerinizin, sorunlarınızın farkındayız. Bugün İstanbul’da sizlere kırgın baharlar yaşatıldığını biliyorum. Hepimiz bu aziz şehirde yaşadığımız eziyetten çok muzdaribiz. Ama Romanların söylediği gibi, "Yol, hedefin bir parçasıdır." Bugün biz artık hedefimize, hayallerimize giden bir yoldayız. Hayallerimizi gerçekleştireceğimiz o kutlu güne sayılı günler kaldı" dedi.
26.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

Murat Kurum seçim aday Antalya tahliye

Endişe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.