Eş Cinayeti

Eş Cinayeti

Son dakika eş cinayeti haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eş cinayeti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eş cinayeti haber sayfamızda...

Eş Cinayeti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 141 es cinayeti haberi bulunmuştur.
Eş cinayeti sanığından 'Vücudundaki yaralar uyuşturucu kullanımından' savunması
Eş cinayeti sanığından 'Vücudundaki yaralar uyuşturucu kullanımından' savunması Antalya'da Sinem Albeni'yi (38) sopa ve yumrukla darbedip ölümüne neden olan Ufuk Albeni (41), olay günü eşinin sakinleşmesi için yüzüne 2 tokat attığını öne sürerek, "Eşimin otopsi sonucu vücudunda görülen yaralar, uyuşturucu kullanımına bağlı yaralardır" dedi.
23.05.2024 Gündem
Eş cinayetinde gerekçeli karar: Sanık indirimden yararlanmak için ifadesini değiştirmiş
Eş cinayetinde gerekçeli karar: Sanık indirimden yararlanmak için ifadesini değiştirmiş Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Ayşe Korur'u (38) av tüfeğiyle öldürüp, sosyal medya hesabından 'gülen yüz' ifadesi ve 'gururlu hissediyor' paylaşımı yaparak, aldatıldığı için cinayeti işlediğini yazan Gencay Korur'a (42) verilen, indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Kararda; sanık Korur'un haksız tahrik indiriminden yararlanabilmek için savcılıktaki ifadesini mahkemede değiştirdiğine kanaat getirildiği için, bu beyanlarına itibar edilmediği belirtildi. Olayın ani bir kastla geliştiği, olay yerine gitmeden önce Korur'un yaptıklarına ve içinde bulundukları ruh hallerine dair herhangi bir delilin bulunmaması nedeniyle tasarlama hükümlerinin uygulanmadığı da kararda yer aldı.
10.05.2024 Gündem
55 yıllık eşini öldürdü; 'Uzun süredir geçimsizlik yaşıyorduk' dedi
55 yıllık eşini öldürdü; 'Uzun süredir geçimsizlik yaşıyorduk' dedi Adana’da evde tartıştığı 55 yıllık eşi Naile Sarı’yı (74), ruhsatlı tabancasıyla sırtından vurarak öldürüp, teslim olan Abdullah Sarı (76), ifadesinde uzun süredir şiddetli geçimsizlik yaşadıklarını ve sürekli tartıştıklarını öne sürdü. Eşini son zamanlarda darbettiği belirtilen Sarı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
29.08.2023 Gündem
Eş cinayeti şüphelisi polis memuru tutuklandı
Eş cinayeti şüphelisi polis memuru tutuklandı Çorum'un Sungurlu ilçesinde yol kenarında başından ve göğsünden vurulmuş cesedi bulunan Gülten Ataklı'nın (35) gözaltına alınan boşanma aşamasındaki eşi polis memuru Mürsel Ataklı (38), tutuklandı.
1.08.2023 Gündem
Eş cinayetinden yargılanan kadın için savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi
Eş cinayetinden yargılanan kadın için savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi Eskişehir'de, evinde intihar ettiği iddia edilen Gökhan Altay'ı (26) öldürdüğünü itiraf eden, daha sonra ifadesini değiştirip annesini suçlayan tutuklu sanık Esra Altay (25) hakkında, 'Eşini tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. 
7.07.2023 Gündem
Eş cinayetinde 12 polis memuru hakkında 'ihmal'den hapis istemi
Eş cinayetinde 12 polis memuru hakkında 'ihmal'den hapis istemi İzmir'in Bornova ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürülen Hülya Şellavcı Yeğin'in (52) ölümüyle ilgili 12 polis hakkında 'ihmalleri bulunduğu' gerekçesiyle 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla iddianame hazırlandı. İddianamede, Kaffar Yeğin'in verilen tedbir kararında birden çok ihlali olmasına rağmen şüpheli olan polis memurlarının görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme gösterdiklerine yer verildi.
3.06.2023 Gündem
Tehdit ettiği eşini cezaevinden çıktıktan 2 gün sonra öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet
Tehdit ettiği eşini cezaevinden çıktıktan 2 gün sonra öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet Bartın'da eşi Arzu Ar'ı (33) tehdit ettiği için cezaevine giren, tahliye olduktan 2 gün sonra da öldüren Metin Ar (49), indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
26.05.2023 Politika
Eşini öldürüp kızının yaralanmasına neden olan sanık için istenen ceza beli oldu
Eşini öldürüp kızının yaralanmasına neden olan sanık için istenen ceza beli oldu Kırklareli'nde uzaklaştırma kararı bulunmasına rağmen eve giderek 6 çocuğunun annesi Songül Akbaş'ı (44) öldürüp, kızı M.A.'nın (17) ise yaralanmasına neden olan Zeynel Abidin Akbaş (49) hakkında, ‘Tasarlayarak eşi öldürmek’, ‘Tasarlayarak yakın akrabayı öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 23 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Akbaş'ın tedbir süresince sürekli olarak çocuklarına Songül Akbaş'ı öldüreceğine yönelik söylemlerde bulunduğu, olay günü ise eylemi tasarlayarak gerçekleştirdiği belirtildi.
24.05.2023 Gündem
Ayrıldığı kadını 6 yerinden bıçakladı
Ayrıldığı kadını 6 yerinden bıçakladı Zonguldak'ta Murat Dursun P., 4 yıl dini nikahla birlikte yaşayıp, kısa süre önce ayrıldığı Buket Y.’yi, geldiği evinin önünde 6 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Olayın ardından kaçan Murat Dursun P., yakalanıp, gözaltına alındı.
22.05.2023 Gündem
Eş katiline indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Eş katiline indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Isparta'da tartıştığı eşi Yadigar Işık'ı (40) tabanca ile vurarak öldüren Sezer Işık'a (38), hiçbir indirim uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
18.05.2023 Gündem
Eski eş cinayeti sanığı: Boğazını iple sıktım, 5 dakika ölmesini bekledim
Eski eş cinayeti sanığı: Boğazını iple sıktım, 5 dakika ölmesini bekledim Denizli'de 4 yıl önce boşandığı eski eşi Fatma Çetin'i (39) evinde boğarak öldürdükten sonra cesedini ormana gömdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Ebubekir Karakurt (40), "Boğazını iple sıktım. 5 dakika boyunca ölmesini bekledim" dedi. Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.
3.04.2023 Gündem
Eş cinayeti sanığı: Maskeli 4 kişi geldi, korkuyla bıçakladım
Eş cinayeti sanığı: Maskeli 4 kişi geldi, korkuyla bıçakladım Bursa'da, eşi Nazlı Meral'i (36) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Nurullah Meral’in (36) yargılanmasına başlandı. 'Yakın akrabayı öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Meral, eşinin kendisini aldattığını iddia edip, olay günü evine yüzleri maskeli 4 kişinin geldiğini ve kendisini öldüreceklerini söylediklerini belirterek, “Bu 4 kişiye eşim kapıyı açtı. Ben de bıçak alıp, bana müdahale edecekler korkusuyla eşimi bıçakladım” dedi. Mahkeme heyeti, sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için duruşmayı erteledi.
13.03.2023 Gündem
Eş cinayeti sanığı için 'Suçunun sonuçlarını tam algılayamaz' raporu
Eş cinayeti sanığı için 'Suçunun sonuçlarını tam algılayamaz' raporu İzmir'de, eşi Vasfiye Emekdar'ı (59) kendisini aldattığı iddiasıyla defalarca bıçaklayarak öldüren Alzheimer hastası Vedat Emekdar (60) hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi. Savcılıkta "Olay böyle olmasaydı iyiydi ama oldu" diyen Emekdar'ın akıl sağlığının yerinde olmadığı belirtildi. Raporda tutuklu sanığın, işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını tam olarak algılayamadığı kaydedilip, yargılamanın buna göre yapılması talep edildi.
30.01.2023 Gündem
Adli Tıp Raporu cinayet şüphelisini yalanladı
Adli Tıp Raporu cinayet şüphelisini yalanladı İzmir'de Hülya Şellavcı Yeğin'in (52) boşanma aşamasındaki eşi Kaffar Yeğin (59) tarafından öldürülmesiyle ilgili adli tıp ve kriminal raporları hazırlandı. Adli Tıp Raporu'nda silahtan çıkan merminin kadının kulak kepçesinin 1 santimetre yukarısından girdiğini ve paralel olarak diğer taraftan çıktığı; kriminal raporda ise şüphelideki tabancanın olayda kullanıldığı belirtildi. Öldürülen Yeğin'in damadı, avukat Ensar Aktürk, şüphelinin ifadesinde, tabancasını eşinin başına dayadığını söylediğini hatırlatarak, "Bulunuş şekli de infaz edildiğini net şekilde gösteriyor. Dizlerinin üzerine çökmüş şekilde duruyordu. Bir insanın başından vurulduktan sonra dizlerinin üzerine düşmesi pek ihtimal dahilinde değil" dedi.
25.01.2023 Gündem
Eşiyle kızını sokakta bıçaklayan sanığın akıl sağlığı raporu beklenecek
Eşiyle kızını sokakta bıçaklayan sanığın akıl sağlığı raporu beklenecek Eskişehir'de, eşi ile kızını sokak ortasında bıçaklayan Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi (62) ve engellemeye çalışırken bıçak kullandığı suçlamasıyla tutuklanıp, serbest bırakılan Tolga Daşkıran'ın (19) yargılanmasına devam edildi. Ahmadi'nin tutukluluk halinin devamına ve Adli Tıp Kurumu'ndan akıl sağlığı raporu istenmesine karar verildi.
8.12.2022 Gündem
Eşi, Vasfiye'yi çocuğunun gözü önünde 20 bıçak darbesiyle öldürdü
Eşi, Vasfiye'yi çocuğunun gözü önünde 20 bıçak darbesiyle öldürdü Bartın’da, Aslan Çelikok (30), bir süredir ayrı yaşadığı işe Vasfiye Çelikok'u (38), 5 yaşındaki oğlunun gözü önünde 20 kez bıçaklayarak, öldürdü.
4.12.2022 Gündem
Eş cinayeti şüphelisi 'Silahı alnına yasladı' dedi, ön otopside ense tespiti yapıldı
Eş cinayeti şüphelisi 'Silahı alnına yasladı' dedi, ön otopside ense tespiti yapıldı  İzmir'in Bornova ilçesinde, iş yerinde öldürülen Hülya Şellavcı Yeğin'in (52) cinayetten tutuklanan boşanma aşamasındaki eşi Kaffar Yeğin'in (59), nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki ifadesi ortaya çıktı. Tartışmada Hülya Şellavcı Yeğin'in başına silah doğrulttuğunu öne süren Kaffar Yeğin, "Tabancayı alnına kendisi yasladı. Ellerimden tuttu. 'Vur beni, öldür' dedi. O esnada tabanca ateş aldı" dedi. Hülya Şellavcı Yeğin'in damadı avukat Ensar Aktürk de kayınvalidesinin, ön otopsi raporuna göre yüzünden değil ensesinden vurulduğunun tespit edildiğini, şüphelinin indirim alabilmek için yalan söylediğini belirtti.
12.11.2022 Gündem
25 bıçak darbeli ölümde eş cinayeti sanığı: İftiraları kabul etmiyorum
25 bıçak darbeli ölümde eş cinayeti sanığı: İftiraları kabul etmiyorum Antalya'da, apartman çatısından atlayarak intihar ettiği iddia edilen Suat Sırım'ın (47) (solda) vücudunda 25 bıçak darbesi tespit edilince tutuklanan ardından rapor doğrultusunda serbest bırakılan eşi T.S ile kayınbiraderi A.T.'nin yargılanmasına devam edildi. Sanık T.S., duruşmada "Allah biliyor ki ağabeyimin ve benim günahım yok. Karşı tarafın yalan ve iftiralarının hiçbirini kabul etmiyorum" dedi.
10.10.2022 Gündem
Öğretim görevlisi eş cinayeti davasında ihmali olduğu iddia edilen 6 memura zorla getirilme kararı
Öğretim görevlisi eş cinayeti davasında ihmali olduğu iddia edilen 6 memura zorla getirilme kararı İzmir'in Buca ilçesinde Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim görevlisi Serpil Erfındık'ın (38), 2015 yılında boşandığı eşi Vedat Atik (43) tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü cinayette ihmali oldukları gerekçesiyle haklarında dava açılan 8 devlet memurunun yargılanmasına başlandı. Mahkemede savunma yapan sanık polis memurları A.İ.Ö. ve G.İ., olayda ihmallerinin bulunmadığını savundu. Hakim, duruşmaya gelmeyen sanıkların zorla getirilmesine, A.İ.Ö. ve G.İ.'nin ise duruşmalardan bağışık tutulmasına karar verip davayı erteledi.
22.09.2022 Gündem
Eş cinayeti davasında karar, haksız tahrik indiriminin tartışılması için bozuldu
Eş cinayeti davasında karar, haksız tahrik indiriminin tartışılması için bozuldu İzmir'in Gaziemir ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Ceylan Ortayayla'yı (26) sokak ortasında bıçaklayıp öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Yunus Ortayayla'nın (34) cezası, Yargıtay'da bozuldu. Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi, eksiklerin giderilmesi ve sanık hakkında haksız tahrik hükümlerinin uygulanıp uygulanmayacağının tartışılması gerektiğine karar verip, dosyayı yeniden yerel mahkemeye gönderdi.
15.09.2022 Video
Eş cinayeti davasında karar, haksız tahrik indiriminin tartışılması için bozuldu
Eş cinayeti davasında karar, haksız tahrik indiriminin tartışılması için bozuldu İzmir'in Gaziemir ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Ceylan Ortayayla'yı (26) sokak ortasında bıçaklayıp öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Yunus Ortayayla'nın (34) cezası, Yargıtay'da bozuldu. Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi, eksiklerin giderilmesi ve sanık hakkında haksız tahrik hükümlerinin uygulanıp uygulanmayacağının tartışılması gerektiğine karar verip, dosyayı yeniden yerel mahkemeye gönderdi.
15.09.2022 Gündem
Sokakta 2 kişiyi öldüren şüpheli, eş cinayetinden girdiği cezaevinden geçen yıl çıkmış
Sokakta 2 kişiyi öldüren şüpheli, eş cinayetinden girdiği cezaevinden geçen yıl çıkmış Adana'nın Yüreğir ilçesinde sokakta tartıştığı Ramazan Demirtaş (32) ile Sergen Çelik'i (25) öldürüp, 2 kişiyi de yaralayan Ümit Ekmekçi'nin (46) boşanmak isteyen eşini de öldürdüğü ortaya çıktı. Sebiha Ekmekçi'yi öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapse çarptırılan, duruşmadaki iyi hali nedeniyle cezası 30 yıla indirilen Ekmekçi'nin, geçen yıl 'yurt dışı yasağı' şartı ile tahliye edildiği belirtildi.
15.08.2022 Gündem
Eş cinayeti sanığı: Kayınpederim 'o silahı sıkamazsın' dedi
Eş cinayeti sanığı: Kayınpederim 'o silahı sıkamazsın' dedi Konya'da, evi terk eden eşi Nuriye Üniver'i tabancayla vurup öldüren, kayınpederi Abdullah Akarsel, kayınvalidesi Hüsniye Akarsel ile eşinin babaannesi Nebahat Akarsel'i yaralayan Ahmet Rufai Ünver'in yargılanmasına başlandı. Ünver mahkemedeki savunmasında, "Kayınpederimle inatlaştık. Sinirle ateş ederken eşim önümden geçti, bu sırada o da vuruldu" dedi.
19.07.2022 Gündem
Eş cinayetinden tutuklanmıştı; çoklu organ yetmezliğinden öldü
Eş cinayetinden tutuklanmıştı; çoklu organ yetmezliğinden öldü Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, 6 Ocak’ta eşi Safiye Gülkaya'yı (69) pompalı tüfekle öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanıp, tekerlekli sandalyeyle cezaevine giren Cafer Gülkaya (70), çoklu organ yetmezliğinden yaşamını yitirdi.
17.05.2022 Gündem
Otomobildeki çifte cinayetin şüphelisi eski koca tutuklandı
Otomobildeki çifte cinayetin şüphelisi eski koca tutuklandı Muğla'da, boşandığı Sevgi Yılmaz (35) ile Özgür Dağ'ı (25) otomobilde bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçan ve jandarma tarafından saklandığı ormanda yakalanan Özay Kayar (51), sevk edildiği adliyede tutuklandı. Kayar, jandarmadaki ifadesinde cinayetleri, gözünden bile sakındığı Sevgi Yılmaz'ı kıskanması nedeniyle çıkan tartışma sonrası işlediğini söyledi.
5.05.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

eş cinayeti cinayet dava kadın cinayeti adana

Eş Cinayeti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.