Fetö

Fetö

Son dakika FETÖ haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan FETÖ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan FETÖ haber sayfamızda...

Fetö

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.807 feto haberi bulunmuştur.
MSB: Son bir haftada 44 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 44 terörist etkisiz hale getirildi EFES-2024 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı devam ederken, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından tatbikat sahasında basın bilgilendirme toplantısı düzenlendi. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tüm tehdit ve tehlikelere karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü ifade ederek, "Başarıyla icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil; 44'ü son bir haftada olmak üzere 1 Ocak'tan bugüne kadar 1092 terörist etkisiz hale getirilmiştir" diye konuştu.
29.05.2024 Gündem
Edirne'de yurt dışına kaçma hazırlığındaki biri FETÖ hükümlüsü, 4 kişi yakalandı
Edirne'de yurt dışına kaçma hazırlığındaki biri FETÖ hükümlüsü, 4 kişi yakalandı Edirne'de polisin bir pansiyonda yaptığı aramada yurt dışına kaçma hazırlığındaki aralarında FETÖ/PDY hükümlüsü A.K’nin bulunduğu 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.
29.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak, çip takılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak, çip takılacak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hazırlıkları devam eden kanun teklifiyle köpek bakımevi olmayan yerlerde, hemen bakımevleri kurulacak. Sahipsiz hayvanlar bu bakımevlerinde tutulacak. Ayrıca sahiplenilmeleri için kampanyalar yapılacak. Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak ve çip takılarak sahibine teslim edilecek, bundan sonra da çok sıkı takip edilecek. Biz istiyoruz ki, barınaklara alınan tüm hayvanlar sahiplenilsin" dedi.
29.05.2024 Politika
Gizli tanık 'Garson'un dijital verileri sonrası operasyon: 9 gözaltı
Gizli tanık 'Garson'un dijital verileri sonrası operasyon: 9 gözaltı İzmir'de, gizli tanık 'Garson'dan ele geçirilen dijital verilerde isimleri geçen FETÖ/PDY üyelerine yönelik operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı.
29.05.2024 Gündem
MGK: Komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyecek
MGK: Komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyecek Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı'nın ardından yayımlanan bildiride, "Irak ve Suriye’de gasp ettiği toprakları terör yuvası haline getiren PKK/KCK-PYD/YPG’nin ve ona sağlanan desteğin bölgemizdeki tüm unsurlarıyla birlikte bertaraf edileceği, milli güvenliğimiz ve komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyeceği vurgulanmıştır" denildi.
28.05.2024 Politika
FETÖ'nün güncel öğrenci yapılanmasına operasyon: 8 gözaltı
FETÖ'nün güncel öğrenci yapılanmasına operasyon: 8 gözaltı İstanbul ve Kayseri'de FETÖ'nün güncel öğrenci yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda 8 şüpheli yakalandı.
28.05.2024 Gündem
Ankara'da FETÖ/PDY soruşturmasında 8 gözaltı kararı
Ankara'da FETÖ/PDY soruşturmasında 8 gözaltı kararı Ankara'da, Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) sınavlarında usulsüzlük yapıldığının tespitiyle başlatılan soruşturmada, FETÖ/PDY mensubu 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
28.05.2024 Gündem
FETÖ/PDY'nin 'emniyet mahrem imamı' 14 şüpheli tutuklandı
FETÖ/PDY'nin 'emniyet mahrem imamı' 14 şüpheli tutuklandı Ankara merkezli 28 ilde FETÖ/PDY'nin emniyet mahrem yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 14 şüpheli tutuklandı.
24.05.2024 Gündem
18 ilde FETÖ'ye operasyon: 45 gözaltı
18 ilde FETÖ'ye operasyon: 45 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ'ye yönelik 18 ilde son 4 gündür devam eden 'Kıskaç-17' operasyonlarında 45 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
24.05.2024 Video
18 ilde FETÖ'ye operasyon: 45 gözaltı
18 ilde FETÖ'ye operasyon: 45 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ'ye yönelik 18 ilde son 4 gündür devam eden 'Kıskaç-17' operasyonlarında 45 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
24.05.2024 Gündem
Yunanistan'a kaçmak isteyen 12 terör şüphelisi yakalandı
Yunanistan'a kaçmak isteyen 12 terör şüphelisi yakalandı Edirne'de jandarma tarafından Yunanistan'a kaçmaya çalışan 12 terör örgütü şüphelisi, gözaltına alındı.
23.05.2024 Gündem
Bakan Tunç: Suçluların iadesinde hassasiyet ve samimiyetle davranılmasını bekliyoruz
Bakan Tunç: Suçluların iadesinde hassasiyet ve samimiyetle davranılmasını bekliyoruz Hakimler Konseyi Başkanları ve Temsilcileri toplantısında konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Terörle mücadelenin hukuk zeminindeki önemli bir boyutunu da hiç şüphesiz ülkeler arasındaki iade talepleri yani adli yardımlaşma oluşturmaktadır. Biz adli iş birliği konusunda uluslararası hukuktan doğan yükümlülüklerimize şimdiye kadar samimiyetle uyduk. Suçluların iadesine ilişkin taleplerimiz konusunda Türk dünyası ülkeleri başta olmak üzere dünyadan hassasiyet ve samimiyetle davranılmasını bekliyoruz" dedi.
22.05.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
22.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Romanya ile karşılıklı ticaret hacmimizde hedef, 15 milyar dolar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Romanya ile karşılıklı ticaret hacmimizde hedef, 15 milyar dolar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Romanya ile karşılıklı ticaret hacmimiz 2 yıl üst üste 10 milyar dolar seviyesini aştı. Hedefimiz; 15 milyar dolara ulaşmaktır. Bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyoruz. Romanya'da faaliyet gösteren yaklaşık 19 bin Türk şirketi bu başarıya ve iki ülke arasındaki dostluğa önemli katkılar sağlıyor" dedi.
21.05.2024 Politika
28 ilde FETÖ'nün emniyet yapılanması operasyonlarında 46 şüpheli yakalandı
28 ilde FETÖ'nün emniyet yapılanması operasyonlarında 46 şüpheli yakalandı Bakan Yerlikaya: Ankara merkezli 28 ilde FETÖ’nün emniyet mahrem yapılanması içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren şüphelilere yönelik 'Kıskaç-16' operasyonlarında 46 şüpheli yakalandı.
21.05.2024 Gündem
Bahçeli: HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır
Bahçeli: HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP bugün değilse, ne zaman kapatılacak; onun uzantısı DEM’in Türkiye’ye kastetmesinin hesabı ne zaman sorulacaktır? Bay Zühtü’nün gitmesinden sonra Anayasa Mahkemesi’nin elini tutan, önüne geçen, karar süreçlerine tıkaç olan sanıyorum kalmamıştır. O halde bu iş bitmelidir, HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır" dedi.
21.05.2024 Politika
Konya'da FETÖ operasyonu: 5 gözaltı
Konya'da FETÖ operasyonu: 5 gözaltı Konya'da 2012-2013 yıllarında kamu kurumları personel alımlarına yönelik örgüt üyelerini yerleştirmek için usulsüzlük yaptıkları belirtilen FETÖ/PDY üyesi 5 şüpheli, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.
21.05.2024 Gündem
Ankara merkezli 18 ilde FETÖ operasyonu: 19 gözaltı kararı
Ankara merkezli 18 ilde FETÖ operasyonu: 19 gözaltı kararı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2012'deki vergi müfettiş yardımcılığı giriş sınavında usulsüzlük yapıldığının tespiti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ/PDY üyesi 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 18 ilde operasyon başlatıldı.
21.05.2024 Gündem
FETÖ/PDY'nin emniyet mahrem sorumlusu 46 şüpheli yakalandı
FETÖ/PDY'nin emniyet mahrem sorumlusu 46 şüpheli yakalandı Ankara'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında örgütün 'emniyet mahrem yapılanması' sorumlusu olduğu belirtilen 46 şüpheli gözaltına alındı.
21.05.2024 Gündem
Erdoğan: Mahkeme kararıyla ilgili haddi aşan yorumları tasvip etmiyoruz
Erdoğan: Mahkeme kararıyla ilgili haddi aşan yorumları tasvip etmiyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "'Siyasi dava' denilerek, terör kalkışmasının aklanmaya çalışılması her şeyden önce hukuka ve demokrasiye hakarettir. 6- 8 Ekim olaylarını kimse mazur ve meşru gösteremez. Mahkeme kararıyla ilgili haddi aşan yorumları tasvip etmiyoruz. Karar, kayıplarının acısıyla son 10 yıldır Kerbela'ya dönmüş yüreklere su serpmiş, adaletin tecellisine olan inancı yeniden güçlendirmiştir" dedi.
20.05.2024 Politika
FETÖ sanığı eski hakime 7,5 yıl hapis cezası
FETÖ sanığı eski hakime 7,5 yıl hapis cezası Adana 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan eski hakim M.K., 'FETÖ'ye üye olma' suçundan 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
20.05.2024 Gündem
MSB: Yunanistan’a geçmeye çalışan 3'ü FETÖ üyesi 5 kişi yakalandı
MSB: Yunanistan’a geçmeye çalışan 3'ü FETÖ üyesi 5 kişi yakalandı Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yasa dışı yollarla Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 3'ü FETÖ mensubu 5 şüphelinin Edirne'de yakalandığını açıkladı.
18.05.2024 Gündem
Bahçeli: Kumpasçılarla işimiz olmaz
Bahçeli: Kumpasçılarla işimiz olmaz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kumpasçılarla işimiz olamaz. Komplo peşinde koşanlarla ortak noktamız bulunamaz. Devletin içinde, FETÖ benzeri hukuk dışı yapılanma ve gayrimeşru hiyerarşik sistem kuran, güç devşiren, pozisyon mücadelelerine girişen, kendi tarikat veya cemaat mensupları dışında kim varsa fişleyip berhava etmek için nifak üreten odaklarla asla yolumuz kesişemez" dedi.
18.05.2024 Politika
Altun: Türkiye, İsrail'in katliamlarına karşı insani ve diplomatik imkanlarını seferber etmiştir
Altun: Türkiye, İsrail'in katliamlarına karşı insani ve diplomatik imkanlarını seferber etmiştir İletişim Başkanı Fahrettin Altun New York'taki 'Türk Günü Yürüşü' etkinlikleri dolayısıyla katılımcılara video konferans yoluyla seslendi. Altun, "İsrail'in Filistin'deki saldırıları küresel sorunları artıran, barışa olan inancı zayıflatan, uluslararası değerlere olan güveni ortadan kaldıran bir mahiyet arz ediyor. Bu katliamlara karşı da Türkiye ilk günden itibaren saldırıların durması için insani ve diplomatik imkanlarını seferber etmiştir" dedi.
18.05.2024 Politika
MSB: Yunanistan'a geçmeye çalışan 5'i FETÖ mensubu, 10 kişi yakalandı
MSB: Yunanistan'a geçmeye çalışan 5'i FETÖ mensubu, 10 kişi yakalandı Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yasa dışı yollarla Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 5'i FETÖ mensubu, 10 kişinin yakalandığını duyurdu.
17.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

fetö gözaltı operasyon msb CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Fetö ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.