Gemi

Gemi

Son dakika gemi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gemi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gemi haber sayfamızda...

Gemi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.469 gemi haberi bulunmuştur.
Kaptan uyudu, gemi karaya oturdu
Kaptan uyudu, gemi karaya oturduBursa'da, 2 bin 200 ton hayvan yemi yüklü Panama bandıralı kargo gemisi Mudanya ilçesinde iddiaya göre kaptanın uyuması sonucu karaya oturdu. Gemideki 12 mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, geminin uç kısmında hasar meydana geldi.
14.07.2024Gündem
Bitlis'te deniz polisleri, son 15 günde 15 kişiyi boğulmaktan kurtardı
Bitlis'te deniz polisleri, son 15 günde 15 kişiyi boğulmaktan kurtardıBitlis Emniyet Müdürlüğü Tatvan Deniz Şube Müdürlüğü ekipleri, boğulma, arama kurtarma ve kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerini yürüttüğü Van Gölü'nde, dünyada yalnızca burada yaşayan inci kefalini koruma çalışmalarında da görev alıyor. Göldeki tekneleri de denetleyen ekiplerin, son 15 günde 15 kişiyi boğulmaktan kurtardığı belirtildi.
11.07.2024Video
7 mürettebatı kayıp olan batık ‘Kafkametler’ gemisinin 200 tonluk yaşam mahalli çıkarıldı
7 mürettebatı kayıp olan batık ‘Kafkametler’ gemisinin 200 tonluk yaşam mahalli çıkarıldıZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde geçen yıl kasım ayında batan ve halen 7 mürettebatı kayıp olan Kafkametler gemisinin kesilen parçaları yüzeye çıkartıldı. 200 ton ağırlığında olan yaşam mahali ve kıç parçasını oluşturan kıç ayna tarafı, baş kısmı ve karina kısmının çıkarılan bölümleri, vinç dubasının üstüne alındı.
10.07.2024Gündem
İstanbul Boğazı’nda arızalanan gemi çekildi; boğaz gemi trafiğine açıldı
İstanbul Boğazı’nda arızalanan gemi çekildi; boğaz gemi trafiğine açıldı'LIONFISH' adlı geminin Yavuz Sultan Selim köprüsü açıklarında makine arızası vermesi nedeniyle İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü askıya alınmıştı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı römorkörler eşliğinde arıza yapan gemi çekildi. İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği kuzey-güney yönlü olarak açıldı.
10.07.2024Gündem
İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü askıya alındı
İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü askıya alındıİstanbul Boğazı'nda gemi trafiği gemi arızası nedeniyle askıya alındı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği, 'Lıonfısh' isimli gemide meydana gelen makine arızası nedeniyle çift yönlü ve geçici olarak askıya alındı" ifadeleri yer aldı.
10.07.2024Gündem
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımızı 32,6 milyon kişi ile rekor seviyeye çıkardık
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımızı 32,6 milyon kişi ile rekor seviyeye çıkardık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Nisan 2024 dönemi itibarıyla istihdam sayımızı 32,6 milyon kişi ile rekor seviyeye çıkardık. Yine aynı dönemde istihdam oranını yüzde 49,5'e, iş gücüne katılım oranını ise yüzde 54,2'ye yükselttik" dedi.
8.07.2024Ekonomi
Bilirkişi, batan gemide ‘asli kusurlu olayda ölen sahibi ve kaptan’ dedi
Bilirkişi, batan gemide ‘asli kusurlu olayda ölen sahibi ve kaptan’ dediBursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında İmralı Adası'nın güneybatısında su alan ‘Batuhan A' adlı kargo gemisinin batmasına ilişkin soruşturmada, bilirkişi raporu hazırlanıp Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunuldu. Raporda, geminin teknik analizlerine, denetim incelemelerine, su altı görüntülerine, liman kayıtlarına ve beyanlara yer verilip, gemi ambarlarının sızdırmazlığının sağlanmamasının, kazanın temel nedeni olduğu belirtildi. Raporda, cesetlerine ulaşılan gemi sahibi Murat Altıntaş (47) ve kaptan Hasan Mehmet Uyanık’ın (55) asli kusurlu olduğu ifade edildi.
5.07.2024Foto Galeri
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Kiralardaki Zam Sınırının Kaldırılmasının Yol Açacağı Sorunların Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında, 'Yolsuzluk' tartışması çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 30 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
5.07.2024Politika
Bodrum'da tekne kaptanına, kızının arkadaşına cinsel istismar iddiasıyla tutuklama
Bodrum'da tekne kaptanına, kızının arkadaşına cinsel istismar iddiasıyla tutuklamaMuğla'nın Bodrum ilçesinde, kızının arkadaşına cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen tekne kaptanı Ömer Deniz K. (39) gözaltına alındı. Polisteki ifadesinde hakkındaki suçlamayı kabul etmeyen Ömer Deniz K., tutuklandı.
4.07.2024Gündem
Bakan Uraloğlu: Haydarpaşa Garı'nda gün yüzüne çıkan tarihi değerler dünyada bir ilk olacak
Bakan Uraloğlu: Haydarpaşa Garı'nda gün yüzüne çıkan tarihi değerler dünyada bir ilk olacakHaydarpaşa Garı’ndaki incelemelerinin ardından konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, " Çalışmalarımızı en kısa zamanda bitirerek Haydarpaşa Garı’mızı bu yıl içinde tamamen hazır hale getireceğiz. Bu noktada, hem Haydarpaşa Garı'nda yürüttüğümüz restorasyon çalışmalarını hem de gar sahasında gün yüzüne çıkan tarihi değerler dünyada bir ilk olacak" dedi.
3.07.2024Video
Bakan Uraloğlu: Haydarpaşa Garı'nda gün yüzüne çıkan tarihi değerler dünyada bir ilk olacak
Bakan Uraloğlu: Haydarpaşa Garı'nda gün yüzüne çıkan tarihi değerler dünyada bir ilk olacakHaydarpaşa Garı’ndaki incelemelerinin ardından konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, " Çalışmalarımızı en kısa zamanda bitirerek Haydarpaşa Garı’mızı bu yıl içinde tamamen hazır hale getireceğiz. Bu noktada, hem Haydarpaşa Garı'nda yürüttüğümüz restorasyon çalışmalarını hem de gar sahasında gün yüzüne çıkan tarihi değerler dünyada bir ilk olacak" dedi.
3.07.2024Gündem
Petrol Ofisi Grubu denizcilik pazarında 2023 yılını yüzde 34,2 pay oranıyla kapattı
Petrol Ofisi Grubu denizcilik pazarında 2023 yılını yüzde 34,2 pay oranıyla kapattıEPDK Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu'na göre Petrol Ofisi Grubu, PO/Marine markası ile transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile 2023 yılını da lider olarak tamamladı. 
3.07.2024Kurumsal
Rize'de 250 ekiple 'sel ve heyelan' tatbikatı
Rize'de 250 ekiple 'sel ve heyelan' tatbikatıRize'de İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından 250 personelin katılımıyla, Fırtına Deresi'nde 'Sel, Taşkın, Kayıp Arama-Kurtarma Tatbikatı' gerçekleştirildi. Tatbikatta senaryo gereği, köprüden dereye düşen otomobilde mahsur kalanlar, zamanla yarışan ekiplerce kurtarıldı, suda kaybolanlar için de balık adamlar eşliğinde arama-kurtarma çalışması yapıldı.
2.07.2024Video
Bakan Uraloğlu: Türk Uluslararası Gemi Sicil Kanunu kapsamındaki gemilerimizden harçları kaldırıyoruz
Bakan Uraloğlu: Türk Uluslararası Gemi Sicil Kanunu kapsamındaki gemilerimizden harçları kaldırıyoruzTersane İstanbul'da 3'üncü Türkiye Denizcilik Zirvesi'nde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ülkemizin; Tekirdağ, Ambarlı, Kocaeli ve Mersin'de bulunan konteyner limanları dünyada ilk 100 liman arasına girmektedir" dedi. Uraloğlu ayrıca "Meclisimize sunduğumuz bir kanun ile Türk Uluslararası Gemi Sicil Kanunu kapsamındaki gemilerimizden alınan kayıt harcı ile yıllık harçlara muafiyet getiriyoruz. Bu kapsamda, miras intikali devir işlemlerinden harçları kaldırıyoruz" ifadelerini kullandı.
2.07.2024Politika
Batan ‘Kafkametler’ gemisi mürettebatı için Kabotaj Bayramı’nda denize çelenk bırakıldı
Batan ‘Kafkametler’ gemisi mürettebatı için Kabotaj Bayramı’nda denize çelenk bırakıldıZonguldak'ta, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ereğli ilçesinde 19 Kasım 2023’te batan ‘Kafkametler’ gemisinin cenazesine ulaşılan 5 ve 226 gündür kayıp olan 7 mürettebatı için batığın olduğu bölgeye çelenk bırakıldı. Kent merkezinde ise römorkörlerle su gösterisi yapıldı.
1.07.2024Video
İstanbul'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 98'inci yılı kutlandı
İstanbul'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 98'inci yılı kutlandıDenizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü sebebiyle İstanbul'da kutlama programı düzenlendi. Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa Anıtı'ndaki törende konuşan İstanbul Valisi Davut Gül, "Bugün, kendi ürettiğimiz gemilerle mavi vatanımızda ve tüm denizlerde gücümüze güç katıyor limanlarımızla bütün dünyaya bağlanıyoruz. Özellikle sayın cumhurbaşkanımızın vizyonuyla, mavi vatan kavramıyla birlikte, sektörümüzün büyük desteği, savunma sanayimizin gelişmesi, ordumuzun güçlenmesiyle birlikte dünyanın her tarafında ticaret yapan, mavi vatanı kullanan ve Türkiye'nin, Türk milletinin menfaatlerini dünyanın her tarafında takip edip değerlendiren bir ülke konumuna geldik" dedi.
1.07.2024Video
Bakırköy’de karaya oturan gemi için kurtarma çalışmaları devam ediyor
Bakırköy’de karaya oturan gemi için kurtarma çalışmaları devam ediyorBakırköy’de karaya oturan Lady Ayana isimli 169 metre boyundaki buğday yüklü kuru yük gemisi için Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ekiplerinin kurtarma çalışması devam ediyor.
30.06.2024Gündem
Borachart, İstanbul’da ‘Yaza Merhaba’ partisi düzenledi
Borachart, İstanbul’da ‘Yaza Merhaba’ partisi düzenlediİstanbul’da Bora Gemi Kiralama Şirketi (Borachart) tarafından ‘Yaza Merhaba’ partisinin bu yıl 22'ncisini düzenledi. Etkinlikte konuşan Borachart firma ortağı Burak Yıldırım, uluslararası bir organizasyon düzenlediklerini belirterek amaçlarının iş stresinden uzak keyifli bir akşam geçirmek olduğunu aktardı.
1.07.2024Video
Kruvaziyerle mayısta gelen turist, 4 aylık yolcu sayısından fazla
Kruvaziyerle mayısta gelen turist, 4 aylık yolcu sayısından fazlaKruvaziyerle mayısta Türkiye'ye 195 bin 844 turistin gelmesiyle 5 ayda limanları ziyaret eden yolcu sayısı 330 bin 958'e yükseldi. 2015'in ardından en fazla kruvaziyerle turistin geldiği mayıs ayında, bu yıl 4 aylık yolcu sayısından yüzde 45 fazla turist Türkiye'yi gezdi.
29.06.2024Gündem
Borachart, İstanbul’da ‘Yaza Merhaba’ partisi düzenledi
Borachart, İstanbul’da ‘Yaza Merhaba’ partisi düzenlediİstanbul’da Bora Gemi Kiralama Şirketi (Borachart) tarafından ‘Yaza Merhaba’ partisinin bu yıl 22'ncisini düzenledi. Etkinlikte konuşan Borachart firma ortağı Burak Yıldırım, uluslararası bir organizasyon düzenlediklerini belirterek amaçlarının iş stresinden uzak keyifli bir akşam geçirmek olduğunu aktardı.
1.07.2024Kurumsal
TSK personel kanunu Resmi Gazete’de yayımlandı
TSK personel kanunu Resmi Gazete’de yayımlandıTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı.
28.06.2024Gündem
Bakan Yumaklı: Kaçak avlanan 23,5 ton su ürününe el konuldu
Bakan Yumaklı: Kaçak avlanan 23,5 ton su ürününe el konulduTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, kaçak avcılığın önlenmesine yönelik Türkiye genelinde son 1 haftada 7 bin 535 denetim gerçekleştirildiğini ve bu denetimlerde 23,5 ton su ürününe el konulduğunu açıkladı.
27.06.2024Politika
Bakan Bolat, Türkiye-Tunus Yatırım ve İş Toplantısı'na katıldı
Bakan Bolat, Türkiye-Tunus Yatırım ve İş Toplantısı'na katıldıTicaret Bakanı Ömer Bolat, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Tunus’ta Ticaret ve İhracatı Geliştirme Bakanı Kalthoum Ben Rejeb Guezzah ile Türkiye-Tunus Yatırım ve İş Toplantısı'na katıldı.
25.06.2024Dünya
Bakan Uraloğlu: Türk gemicilere YÖKDİL puanı geçerli sayılacak
Bakan Uraloğlu: Türk gemicilere YÖKDİL puanı geçerli sayılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türk gemi adamlarının İngilizce dil şartını sağlamaları hususunda YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) puanı geçerli sayılacak. Tayfa sınıfı gemi adamlarının mezuniyet gerekleri, lise seviyesine yükseltilecek" dedi.
25.06.2024Gündem
CENTCOM: Husiler, Yunan ticari gemisine saldırdı
CENTCOM: Husiler, Yunan ticari gemisine saldırdıABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Husilerin bu sabah Yunanistan tarafından işletilen dökme yük gemisine saldırı düzenlediğini, mürettebatın hafif yaralandığını ve geminin de hasar aldığını duyurdu.
24.06.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

gemiBakan UraloğluBursadenizİstanbul Boğazı

Gemi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.