Hemşire

Hemşire

Son dakika hemşire haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hemşire gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hemşire haber sayfamızda...

Hemşire

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.296 hemsire haberi bulunmuştur.
Eşini öldüren polise ağırlaştırılmış müebbet istemi
Eşini öldüren polise ağırlaştırılmış müebbet istemiKilis'te, tartıştığı hemşire eşi Fatma Solak'ı tabancayla öldürüp, onun arkadaşı S.Ç.'yi de yaralayan polis memuru Hasan Solak hakkında, ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, kabul edildi. İddianamede, Hasan Solak'ın "Asıl amacım, eşimi değil kayınvalidemi öldürmekti" demesinin, suçu hafifletmeye yönelik olduğu belirtildi.
24.06.2022Gündem
Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 14’üncü gün
Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 14’üncü günSiirt'in Pervari ilçesinde, Müküs Çayı'na düşen meslektaşını kurtarmak isterken kaybolan hemşire Eyyüp Güneş'i arama çalışmalarında 14’üncü güne girildi. Bitlis ve Van'dan 140 kişilik ekip, insansız hava aracı da kullanarak, Güneş'i arıyor.
24.06.2022Gündem
Kanser hastalarının ilaçlarını satan hemşire tutuklandı
Kanser hastalarının ilaçlarını satan hemşire tutuklandıAdana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, kanser hastalarının kullandığı antikor ilaçlarını yasa dışı yollarla satıp, kamuyu 7 milyon lira zarara uğrattığı belirlenerek gözaltına alınan hemşire Nardane Balcı (48) tutuklandı. Balcı'nın, sistemlerini açık bırakan 15 doktor adına talep oluşturduğu ilaçları, hastane eczanesinde başka hemşirenin adı ve imzasını kullanarak aldığı ortaya çıktı.
23.06.2022Video
Kanser hastalarının ilaçlarını satan hemşire tutuklandı
Kanser hastalarının ilaçlarını satan hemşire tutuklandıAdana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, kanser hastalarının kullandığı antikor ilaçlarını yasa dışı yollarla satıp, kamuyu 7 milyon lira zarara uğrattığı belirlenerek gözaltına alınan hemşire Nardane Balcı (48) tutuklandı. Balcı'nın, sistemlerini açık bırakan 15 doktor adına talep oluşturduğu ilaçları, hastane eczanesinde başka hemşirenin adı ve imzasını kullanarak aldığı ortaya çıktı.
23.06.2022Foto Galeri
Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 11’inci gün
Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 11’inci günSiirt'in Pervari ilçesinde Müküs Çayı'na düşen meslektaşını kurtarmak isterken kaybolan hemşire Eyyüp Güneş'i arama çalışmalarında 11’inci güne girildi.
21.06.2022Gündem
Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 8'inci gün
Çaya düşen hemşireyi arama çalışmalarında 8'inci günSiirt'in Pervari ilçesinde Müküs Çayı'na düşen meslektaşını kurtarmak isterken kaybolan hemşire Eyyüp Güneş'i arama çalışmalarında 8'inci güne girildi.
18.06.2022Gündem
Başakşehir'de hamile hemşireyi darp davasında tanık dinlendi
Başakşehir'de hamile hemşireyi darp davasında tanık dinlendiBaşakşehir’deki bir devlet hastanesinde 24 yaşındaki hamile hemşire Gülhan D.'nin darp edilmesine ilişkin yargılanan Hüseyin Koçyiğit ve oğlu Rıdvan Koçyiğit davasında tanık dinlendi.
17.06.2022Foto Galeri
Kayıp hemşireyi bulmak için suyun yönü değiştirilerek girdaba dalış yapılacak
Kayıp hemşireyi bulmak için suyun yönü değiştirilerek girdaba dalış yapılacakSiirt'in Pervari ilçesinde Müküs Çayı'na düşen meslektaşını kurtarmak isterken kaybolan hemşire Eyyüp Güneş'i arama çalışmalarında 7'nci güne girildi. Arama çalışmalarında çaya konulacak her biri 11 tonluk beton bariyerlerle suyun yönü değiştirilerek o bölgede bulunan 5 metre derinliğindeki girdaba dalış yapılacak.
17.06.2022Gündem
Çaya düşen hemşire 6 gündür aranıyor
Çaya düşen hemşire 6 gündür aranıyorSiirt'in Pervari ilçesinde Müküs Çayı'na düşen meslektaşını kurtarmak isterken kaybolan hemşire Eyyüp Güneş'i arama çalışmalarında 6'ncı güne girildi.
16.06.2022Gündem
Sağlık-Sen: Mayıs ayında 21 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldı
Sağlık-Sen: Mayıs ayında 21 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldıSAĞLIK-Sen’in ‘Sağlıkta Şiddet Raporu’nda mayıs ayında sağlık çalışanlarına yönelik 15 şiddet olayının meydana geldiği, 21 sağlık çalışanın mağdur olduğu belirtildi.
16.06.2022Sağlık-Yaşam
Hastaların ilaçlarını vermeyip, satan şebekeye operasyon; 7 gözaltı
Hastaların ilaçlarını vermeyip, satan şebekeye operasyon; 7 gözaltıAdana Şehir Hastanesi'nde AIDS ve lösemi hastalarının kullandığı antikor ilaçlarını yasa dışı satarak, kamuyu 2 milyon 53 bin TL zarara uğradığı tespit edilen şebekeye operasyon düzenlendi. Hemşirelerin de aralarında olduğu 10 şüpheliden 7'si gözaltına alındı. Fiyatları yüksek ilaçların Hematoloji Bölümü'nde yatan hastalara verilmediği de ortaya çıktı.
16.06.2022Gündem
Meslektaşını öldüren doktor: Şizofreni hastasıyım, hatırlamıyorum
Meslektaşını öldüren doktor: Şizofreni hastasıyım, hatırlamıyorumMersin'de meslektaşı Ahmet Dikmen’i öldüren ve ‘kasarlayarak bir kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan doktor Hasan Çayır, ilk duruşmadaki yaptığı savunmasında şizofreni hastası olduğunu ve olayı hatırlamadığını belirterek, "Adana ve Samsun ruh sağlığı hastanelerinde Mersin Üniversitesi hastanesinde şizofren olduğuma dair raporlar verilmişti. En son Kayseri hastanesinde de rapor verildi. Olaya ilişkin bir şey diyemiyorum, hatırlamıyorum" dedi.
15.06.2022Gündem
Kamyona çarpan otomobilde erkek hemşire öldü, 3 kişi yaralandı
Kamyona çarpan otomobilde erkek hemşire öldü, 3 kişi yaralandıTekirdağ'da aynı yöne giden kamyona arkadan çarpan otomobilin sürücüsü hemşire Bircan Öztürk (27) hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.
15.06.2022Gündem
Çayda kaybolan hemşireyi arama çalışmalarında 5'inci gün
Çayda kaybolan hemşireyi arama çalışmalarında 5'inci günSiirt'te, Müküs Çayı kenarında piknik yaparken, elini yıkadığı sırada dengesini kaybedip suya düşerek yaşamını yitiren hemşire Halime Timurtaş’ı kurtarmak isterken kaybolan meslektaşı Eyyüp Güneş'i arama çalışmaları, 5’inci günde de devam ediyor.
15.06.2022Gündem
Siirt'te çayda kaybolan hemşireyi arama çalışmalarında 4'üncü gün
Siirt'te çayda kaybolan hemşireyi arama çalışmalarında 4'üncü günSiirt'te, Müküs Çayı kenarında piknik yaparken, elini yıkadığı sırada dengesini kaybederek düşünce hayatını kaybeden hemşire Halime Timurtaş için suya giren ve kaybolan meslektaşı Eyyüp Güneş'i arama çalışmaları, 4’üncü günde de sürdürüldü. Çalışmaları yerinde takip eden Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Güneş'in ailesini de ziyaret ederek bilgi verdi.
14.06.2022Gündem
Yoğun bakımdaki İlknur'a 18'inci yaş sürprizi
Yoğun bakımdaki İlknur'a 18'inci yaş sürpriziAntalya'nın Alanya ilçesinde, çiçek toplarken ayağı kayınca 10 metre yükseklikten düşen İlknur Uslu, yoğun bakımdaki 3 hafta süren yaşam mücadelesini kazandı. Doktor ve hemşireler, yoğun bakım servisindeki odasında İlknur'a 18'inci yaş günü için sürpriz kutlama yaptı.
14.06.2022Gündem
Çayda kaybolan hemşireyi arama çalışmalarında 3'üncü gün
Çayda kaybolan hemşireyi arama çalışmalarında 3'üncü günSiirt'te, Müküs Çayı kenarında piknik yaparken, elini yıkadığı sırada dengesini kaybederek düşünce hayatını kaybeden hemşire Halime Timurtaş için suya giren ve kaybolan meslektaşı Eyyüp Güneş'i arama çalışmaları, 3’üncü günde de sürdürüldü.
13.06.2022Gündem
Çayda boğulan Halime hemşire toprağa verildi, kaybolan meslektaşı aranıyor
Çayda boğulan Halime hemşire toprağa verildi, kaybolan meslektaşı aranıyorSiirt'in Pervari ilçesinde, Müküs Çayı kenarında piknik yaparken elini yıkadığı sırada dengesini kaybederek düştüğü suda boğulan hemşire Halime Timurtaş, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Onu kurtarmak için suya giren ve kaybolan hemşire Eyyüp Güneş'i arama çalışmaları ise devam ediyor.
12.06.2022Foto Galeri
Sağlıkçı orkestra ve korosu sahnede
Sağlıkçı orkestra ve korosu sahnedeTrabzon'da pandemi ile zorlu mücadele veren aralarında doktor, hemşire, sağlık memuru, tıbbi sekreter, güvenlik ve temizlik görevlilerinden oluşan 110 kişilik ekip, 3 ay boyunca ses, enstrüman ve halk oyunları eğitimleri aldı. Sahneye çıkan, kemençe, saz, ney, kaval, davul, tef ve perküsyon gibi müzik aletleri çalan ekibin solistleri şarkılar seslendirdi, horon ve zeybek gösterileri sundu.
12.06.2022Kültür&Sanat
Çaya düşen Halime hemşire boğuldu, arkadaşı kayboldu
Çaya düşen Halime hemşire boğuldu, arkadaşı kaybolduSiirt'in Pervari ilçesinde, Botan Çayı kenarında piknik yaparken elini yıkadığı sırada dengesini kaybedip suya düşen hemşire Halime Timurtaş boğuldu, onu kurtarmak için suya giren hemşire Eyyüp Güneş ise kayboldu. Bölgeye çok sayıda arama- kurtarma ekibi sevk edildi.
12.06.2022Gündem
Huzurevindeki banyo sonrası ölümde tanık hemşire: Yanık olsa su toplardı
Huzurevindeki banyo sonrası ölümde tanık hemşire: Yanık olsa su toplardıİzmir'in Güzelbahçe ilçesinde, yaşlı bakımevindeki Fatma Uraz'ın (86), banyo yaptırıldıktan sonra vücudunun çeşitli yerlerinde kızarıklıklar meydana gelmesiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmesinin ardından açılan davada, sanıkların yargılanmalarına devam edildi. Tanıklardan kurum hemşiresi B.V., "Vücuttaki kızarıkları görünce direkt banyoya gidip suyu kontrol ettim. Ancak suyun sıcaklığı normaldi. Yanık olsaydı su toplardı" dedi.
8.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’na Sağlık-Sen’den rapor
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’na Sağlık-Sen’den raporCumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ı ziyaret eden Sağlık-Sen yönetimi, ücret adaletsizliğinden istihdam yetersizliğine kadar sağlık çalışanlarının yaşadığı birçok sorun hakkında bilgi vererek, çözüm önerileriyle ilgili rapor sundu.
8.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’na Sağlık-Sen’den rapor
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’na Sağlık-Sen’den raporCumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ı ziyaret eden Sağlık-Sen yönetimi, ücret adaletsizliğinden istihdam yetersizliğine kadar sağlık çalışanlarının yaşadığı birçok sorun hakkında bilgi vererek, çözüm önerileriyle ilgili rapor sundu.
3600 ek gösterge düzenlemesinin detayları belli oldu, tablo paylaşıldı
3600 ek gösterge düzenlemesinin detayları belli oldu, tablo paylaşıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 5,3 milyon memur ve memur emeklisini kapsayan '3600 ek gösterge' düzenlemesinin detayları ile emekli aylığı ve ikramiyelerinde oluşturacağı farklara ilişkin tabloyu bakanlık sitesinde yayımladı.
8.06.2022Ekonomi
Hayati tehlikesi süren hemşireyi engerek ısırmış
Hayati tehlikesi süren hemşireyi engerek ısırmışAntalya'nın Manavgat ilçesinde yılanın ısırdığı hemşire Ayşegül Özünal'ın (35) hayati tehlikesi devam ediyor. Eşinin entübe edildiğini söyleyen İbrahim Özünal (35), “Yılanın engerek olduğu tespit edildi. Bacağını kangrenden kurtarmak için ameliyat edildi" dedi.
7.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

hemşiresiirtçaykayıpsağlık-sen

Hemşire ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.