Hesap

Hesap

Son dakika hesap haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hesap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hesap haber sayfamızda...

Hesap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.402 hesap haberi bulunmuştur.
AK Parti'li Çelik: 'Katliam yasası' gibi sunulması haksızlıktır
AK Parti'li Çelik: 'Katliam yasası' gibi sunulması haksızlıktırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TBMM'de görüşmeleri süren sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifiyle ilgili "Bir 'katliam yasası' gibi sunulması büyük bir haksızlıktır ve meseleyi çözümsüzlüğe doğru itmektir. Herhangi bir şekilde sokaklarda çocuklarımızın, yaşlı insanlarımızın bu saldırılara uğramasını hiçbir şekilde kabul edemeyiz" dedi.
23.07.2024Politika
Trump’a suikast girişimini araştırmak için ekip oluşturuldu
Trump’a suikast girişimini araştırmak için ekip oluşturulduABD Temsilciler Meclisi Mike Johnson, ABD Başkan adayı Donald Trump’a suikast girişimini derinlemesine araştırmak üzere 13 kişiden oluşan ekip kurulduğunu duyurdu.
23.07.2024Dünya
DSİ Genel Müdürü Balta: Yıl sonuna kadar içme suyu sorunu yaşamayacağız
DSİ Genel Müdürü Balta: Yıl sonuna kadar içme suyu sorunu yaşamayacağızDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, ülke genelinde içme, kullanma ve enerji maksatlı barajlarda genel doluluk oranının geçen yıla göre arttığını, yüzde 53,4'ten yüzde 57,2 seviyesine yükseldiğini belirtti. Balta, açıklamasında, "Şu an itibarıyla İstanbul'un barajlarının ortalama doluluk oranı yüzde 60 mertebesinde. Bu, İstanbul'un bu yıl, yıl sonuna kadar herhangi bir içme suyunda sorun yaşamayacağı sonucuna ulaştırıyor bizleri. Bu manada Ankara'da da şu an için içme suyu barajlarımızdaki doluluk oranlarımızın yüzde 36 seviyesinde olduğunu görüyoruz. Ankara'da da herhangi bir sorun yaşamayacağız ve diğer büyükşehirlerimizde de aynı durumdayız. Fakat bu, 'Su sorunumuz yok, suyu istediğiniz gibi kullanalım' demek değil. Her zaman, tüm vatandaşlarımızın suyu tasarruflu kullanması gerektiğini ifade etmek istiyorum" diye konuştu.
23.07.2024Gündem
ABD’de siyahi kadın, polis tarafından vuruldu: Biden, olaya tepki gösterdi
ABD’de siyahi kadın, polis tarafından vuruldu: Biden, olaya tepki gösterdiABD’nin Illinois eyaletinde evine izinsiz giren şüpheli için polis çağıran Sonya Massey (36) adındaki siyahi kadın, polis tarafından vurularak öldürüldü. Polis tarafından paylaşılan görüntülerde, Massey’in mutfağında sıcak su dolu tencereyi eline aldığı sırada polis tarafından tencereyi bırakması konusunda uyarıldığı, ardından da polisin ateş açtığı görüldü. Ateş açan polis memuru Sean Grayson, görevden alındı ve cinayetle suçlanıyor.
23.07.2024Dünya
Hz. Muhammed’e hakaret eden şüpheli gözaltında
Hz. Muhammed’e hakaret eden şüpheli gözaltındaİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyada yayımlanan bir röportajda Hz. Muhammed'e hakaret eden Z.K.'nın gözaltına alındığını duyurdu.
22.07.2024Gündem
Dışişleri Bakanlığı: Netanyahu hükümeti, yargılanacak ve hesap verecektir
Dışişleri Bakanlığı: Netanyahu hükümeti, yargılanacak ve hesap verecektirDışişleri Bakanlığı'nca, İsrail Dışişleri Bakanı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sosyal medya paylaşımına ilişkin, "Netanyahu hükümetinin üyeleri, uluslararası mahkemelerde yargılanacak ve işledikleri suçların hesabını vereceklerdir" açıklaması yapıldı.
21.07.2024Politika
Bakan Tunç: İşgalci İsrail, alınan kararlara uymalı
Bakan Tunç: İşgalci İsrail, alınan kararlara uymalıAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Yaklaşık 90 bin Filistinlinin yaralanmasına neden olan işgalci İsrail, alınan kararlara uymalı ve hain saldırılarına biran önce son vermelidir" dedi.
19.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekillerinin konuşma yaptığı sırada, 'sokak hayvanları' tartışması çıktı.
18.07.2024Politika
TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu başladı
TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu başladıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu başladı.
18.07.2024Spor
Bakan Yerlikaya: Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapan şüpheli yakalandı
Bakan Yerlikaya: Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapan şüpheli yakalandıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyada yer alan, İslami değerlere saldıran ve Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık içeren görüntüler paylaşan şüphelinin yakalandığını açıkladı.
18.07.2024Gündem
Destici: Devlet, insanlarımızı çaresizliğe mahkûm edemez
Destici: Devlet, insanlarımızı çaresizliğe mahkûm edemezBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bugünün ekonomik şartlarında 12 bin 500 liralık emekli maaşının konuşulacak bir yönü yoktur. Bu maaş dışında herhangi bir geliri olmayan bir ailenin bu maaşla hayatını idame ettirmesi bugünün koşullarında asla mümkün değildir. Devlet, insanlarımızı çaresizliğe mahkûm edemez. Ne yapacak ne edecek ama mutlaka en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkaracaktır. Hiçbir bahane kabul edilemez. Çalışanın hakkını hakkıyla alın teri kurumadan, emeklimizin de onurlu bir şekilde hayatını devam ettirecek bir maaşa kavuşturulması devletin ve devleti yönetenlerin en başta gelen görevidir” dedi.
17.07.2024Politika
İngiltere’de refakatsiz mülteci çocuklar, yerleştirilen otellerden kayboldu
İngiltere’de refakatsiz mülteci çocuklar, yerleştirilen otellerden kaybolduİngiltere’de yapılan araştırmaya göre, ülkeye ailesi olmadan gelen mülteci çocukların İçişleri Bakanlığı’nca yerleştirildikleri otellerden kaybolduğunu ortaya koydu. Araştırma kaybolan ‘yüzlerce’ çocuğun insan ticareti ve sömürü riski altında olduğunu vurguladı.
17.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kandan, gözyaşından ve işgalden beslenen zalimler rahatsız olsalar da biz Filistin’in yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Türkiye olarak bölgemizin sulhu sukuna kavuşması için garantörlük dahil her türlü rolü üstlenmeye hazır olduğumuzu tekrar ifade ediyorum" dedi.
16.07.2024Politika
İzmir'deki 'Seçil Erzan' vakasının şüphelisi parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış
İzmir'deki 'Seçil Erzan' vakasının şüphelisi parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamışİzmir'de yüksek kar vaadiyle iş ve spor dünyasından 10 kişiyi 300 milyon TL dolandırdığı ileri sürülen, intihar girişiminde bulunup sonrasında psikiyatri servisinde tedavisinin ardından gözaltına alınıp tutuklanan Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Özalp (48) ifadesinde, müşterilerini inandırmak için paralarının istedikleri yatırım araçlarında olduğuna yönelik gerçek dışı belgeler düzenlediğini ve bu süreçte obezite ile estetik ameliyatları olup, bu ameliyatlar için çok para harcadığını söyledi.
16.07.2024Gündem
Bakan Tunç: Avrupa ülkeleri, FETÖ elebaşlarını misafir etmeye devam ediyor
Bakan Tunç: Avrupa ülkeleri, FETÖ elebaşlarını misafir etmeye devam ediyorAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Akıncı Üssü'nde o gece sivil imamlar suçüstü yakalandı. Bunların FETÖ elebaşıyla irtibatları ayan beyan ortada, tüm deliller ortada. Ama maalesef iade dosyalarımız Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adalet Bakanlığı'ndan bir türlü yargı makamlarına ulaştırılmadı, ulaştırılmak istenmedi. Avrupa Birliği (AB) ülkeleri başta Almanya, FETÖ elebaşlarını, FETÖ irtibat ve iltisaklarını misafir etmeye devam ediyorlar" dedi.
16.07.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı, Türk-Filistin Dostluk Hastanesi önündeki fotoğrafla ilgili açıklama yaptı
Dışişleri Bakanlığı, Türk-Filistin Dostluk Hastanesi önündeki fotoğrafla ilgili açıklama yaptıDışişleri Bakanlığı, "Gazze'deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi önünde bir grup İsrailli askerin görüntülendiği fotoğraf, İsrail'in uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuku ihlalinin yeni bir delilidir" dedi.
16.07.2024Politika
İBB binası önünde 15 Temmuz şehitleri anıldı
İBB binası önünde 15 Temmuz şehitleri anıldıSaraçhane'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) binasının önünde 15 Temmuz'da şehit olanlar için anma töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ne yazık ki bugün itibari ile 15 Temmuz'dan yeterince ders çıkartabildiğimizi düşünmemekteyim. Hepimiz biliyoruz; 15 Temmuz'un darbeci örgütü bir gecede ortaya çıkmadı. Onlarca yılın ürünüdür. Uzun yıllar, bir virüs gibi devletin içerisine yayıldığını hepimiz biliyoruz" dedi.
15.07.2024Gündem
Bahçeli: Ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yok
Bahçeli: Ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yokMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti hem PKK ile hem de FETÖ'yle kıran kırana mücadele edip silindir gibi ezip geçmeye muktedirdir. Yeni yüzyılda ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yoktur" dedi.
15.07.2024Politika
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağız
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağız Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, küresel sistemin mevcut adaletsizliklerini de İsrail'in soykırım ve savaş suçlarını da her fırsatta dile getirmeye, bu zalim çarkın dönmesine engel olmaya çalışacağız. Nasıl ki 15 Temmuz 2016'da millet olarak küresel sömürü düzeninin maşası FETÖ'ye karşı durduysak, bugün de mazlumlar için küresel sistemin adaletsizliklerine karşı kararlılıkla mücadele edeceğiz" dedi.
14.07.2024Gündem
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınması
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınmasıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal Bin Ferhan Al-Suud ile birlikte İstanbul’da ortak basın toplantısı yaptı. Dışişleri Bakanı Fidan, Suriye ile normalleşme süreciyle ilgili, "Her düzeyde Suriye ile doğrudan veya Rusya-İran aracılığı üzerinden görüşmeler vuku buldu. Ama son bir yıldır görüşmelerde çok fazla bir hareketlilik yok. Zamanın ruhu bizi barışı aramaya, istikrarı aramaya zorluyor. Cumhurbaşkanımız burada liderlik vizyonu kullanarak en üst düzeyden bir barış çağrısında bulunmuştur. Bu son derece kıymetli bir çağrıdır. Umarım bunu değerini anlarlar. Bu herhangi bir çaresizliğin, herhangi bir zayıflığın durduğu yer değildir. Yani kendisini tanıyanlar bilir. Hiçbir mücadeleden, hiçbir kavgadan kaçmaz. Tersine bütün sorunların üstesine de büyük bir dirençle gider. Burada bir barış vizyonu yansıması olarak bir çağrıda bulundu. Bu çağrı önemli bir çağrı. Bizim tavsiyemiz bu çağrının dikkate alınması" dedi.
14.07.2024Politika
İbrahim Hatipoğlu: Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda en doğru transferi yapmak istiyoruz
İbrahim Hatipoğlu: Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda en doğru transferi yapmak istiyoruzGalatasaray Sportif A.Ş Başkanvekili İbrahim Hatipoğlu, “Şu anda en az transfere ihtiyaç duyan takımız. Buna rağmen en çok eleştirilen de biziz. Seyircimizi, taraftarımızı anlıyoruz. Kampa yetiştireceğimizi söyledik ama burada tek mazeret görüştüğümüz oyuncuların turnuvalarda oynaması veya takımlarıyla kampta olması. Onlar bir şekilde hazırlanıyorlar. Gelen oyuncu antrenmansız olmayacak. Eleştiren Galatasaraylılara saygı duyuyoruz. Ancak bize güvensinler. Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda en doğru transferi yapmak istiyoruz. Az kaldı. Bittiği zaman bunu herkes değerlendirecek” dedi.
14.07.2024Spor
ABD Gizli Servis Direktörü Cheatle, 22 Temmuz’da duruşmaya çağrıldı
ABD Gizli Servis Direktörü Cheatle, 22 Temmuz’da duruşmaya çağrıldıABD Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verilebilirlik Komitesi, ABD Gizli Servis Direktörü Kimberly Cheatle’ın 22 Temmuz’da mecliste Donald Trump’a yönelik suikast girişimine dair duruşmaya çağırıldığını duyurdu.
14.07.2024Dünya
Ümraniye’de 15 Temmuz anma programı düzenlendi
Ümraniye’de 15 Temmuz anma programı düzenlendiÜmraniye Belediyesi, 15 Temmuz’un yıl dönümü için özel bir program düzenledi. Programda şehit ve gaziler minnetle anıldı.
14.07.2024İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Cambaz 3. Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin direnişini kırmak için her türlü alçaklığı yaptılar, ancak sinsi ve kanlı emellerine ulaşamadılar. Oysa her şeyi en ince detayına kadar hesaplamışlardı. Oysa 40 yıl boyunca bukalemun gibi kırk kılığa bürünerek kendilerini gizlemeyi başarmışlardı. 15 Temmuz gecesi de tereyağından kıl çeker gibi Türkiye'yi işgal edeceklerini, milletin iradesine el koyacaklarını zannediyorlardı. Ama 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti" dedi.
13.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye ile ilgili yaptığı konuşmada, "Görevi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a verdim. Dışişleri Bakanım da şu anda muhataplarıyla görüşmek suretiyle işin bütün yol haritasını belirleyecekler. Ona göre de inşallah adımı atacağız. Biz Suriye'de adil bir barışın mümkün olduğunu düşünüyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğünün bizim de çıkarımıza olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz" dedi.
13.07.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

FETÖ15 temmuzBakan YerlikayaDışişleriBakan Tunç

Hesap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.