Hukuk

Hukuk

Son dakika hukuk haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hukuk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hukuk haber sayfamızda...

Hukuk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.471 hukuk haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç: Kırılgan grupları adli süreçlerde destekliyoruz
Bakan Tunç: Kırılgan grupları adli süreçlerde destekliyoruzAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, kadın ve çocuklar başta olmak üzere kırılgan grupları, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlükleri ile adli süreçlerde desteklediklerini açıkladı.
21.07.2024Gündem
Yeniden Refah Partisi ‘Kasım Gülpınar’ için tahsis edilen sandalyenin kaldırılmasına ilişkin açıklama yaptı
Yeniden Refah Partisi ‘Kasım Gülpınar’ için tahsis edilen sandalyenin kaldırılmasına ilişkin açıklama yaptıYeniden Refah Partisi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla Şanlıurfa'da gerçekleştirilen İl Koordinasyon Toplantısında, Yeniden Refah Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım Gülpınar'ın protokolden çıkarılmasına yönelik açıklama yaptı.
21.07.2024Politika
Sahafın dünyaca ünlü moda markasına karşı 'isim' zaferi
Sahafın dünyaca ünlü moda markasına karşı 'isim' zaferiİzmir'de ikinci el kitapları 'Hermes Sahaf' adını verdiği iş yerinde satan 16 yıllık sahaf Ümit Nar (51), dünyaca ünlü Fransız lüks moda markası Hermes'e karşı verdiği isim mücadelesini kazandı. Mahkeme, Türk Patent Kurumu Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu'nun Nar'ın 'Hermes' ismini kullanmasını engelleyen kararını iptal etti. Nar, "Uluslararası insanlık tarihine mal olmuş bir kültürel kavramın herhangi bir şirketin uhdesinde kalmamasını sağlamanın hukuki yolunu şu an açmış oluyoruz. Marka tescilini gerçekleştireceğiz" dedi.
21.07.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: Şehitlerimizin kanını yerde bırakmıyoruz ve kararlıyız
Bakan Yerlikaya: Şehitlerimizin kanını yerde bırakmıyoruz ve kararlıyızİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Trabzon'da terörün ve teröristlerin kökünü kazıyoruz. Tüm Türkiye'de ve tüm şehirlerimizde de şehitlerimizin kanını yerde bırakmıyoruz ve kararlıyız. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelemize devam ediyoruz. Eren Bülbül evladımız gibi başka hiçbir vatan evladımızı daha teröre kurban vermek istemiyoruz" dedi.
20.07.2024Politika
KPSS Alan Bilgisi Sınavı başladı
KPSS Alan Bilgisi Sınavı başladıÖlçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'nca yapılan 2024 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi sınavı başladı.
20.07.2024Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kıbrıs'ta federal bir çözümün mümkün olmadığına inanıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kıbrıs'ta federal bir çözümün mümkün olmadığına inanıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Kutlama Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında “Bölgede devam eden çatışmalar karşısında tüm adanın güvenliğini tehdit etme riski olan son derece sorumsuz adımlar atılıyor. Kardeşlerim aynı suda iki kez yıkanılmaz. Adadaki gerçekleri görmezden gelerek hiçbir yere varılmaz. Kıbrıs'ta federal bir çözümün mümkün olmadığına inanıyoruz” dedi.
20.07.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı: İsrail, Filistin'deki mevcudiyetini bir an önce sona erdirmeli
Dışişleri Bakanlığı: İsrail, Filistin'deki mevcudiyetini bir an önce sona erdirmeliDışişleri Bakanlığı, Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail'in Filistinlilere işgal ve zulüm politikası uyguladığını hukuki olarak teyit ettiğini belirterek, İsrail'in Filistin topraklarındaki mevcudiyetini bir an önce sona erdirmesi ve yol açtığı zararı tazmin etmesi gerektiğini açıkladı.
19.07.2024Politika
Selahattin Demirtaş'a yargılandığı davada 2,5 yıl hapis
Selahattin Demirtaş'a yargılandığı davada 2,5 yıl hapisEski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çeşitli konuşmalarından dolayı yargılandığı davada 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
19.07.2024Gündem
'Çöp ev' davasında gerekçeli karar açıklandı; yeğenini alıkoyan teyzenin 'öldürme kastı' olup olmadığı belirlenemedi
'Çöp ev' davasında gerekçeli karar açıklandı; yeğenini alıkoyan teyzenin 'öldürme kastı' olup olmadığı belirlenemediBursa'da, kaçırıldığı öne sürülen yeğeni Cem Muhammet A.'yı (12), çöp ev haline gelen dairede kilitli odada alıkoyduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Kamuran Pınar A.'nın (46), 'Eziyet' suçundan 7 yıl, 'Cebir, tehdit ve hile kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'dan 8 yıl hapis cezası aldığı davanın gerekçeli kararı açıklandı. Suçu sabit görülen sanığın cezasında, pişmanlık göstermediği için indirim yapılmadığına dikkat çekilen 77 sayfalık gerekçeli kararda, 'İhmali davranışla kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan beraatine gerekçe olarak ise öldürme kastının olup olmadığının tespit edilememesi, kesin ve somut delil bulunamaması gösterildi.
19.07.2024Gündem
CHP'den TÜİK hakkında suç duyurusu
CHP'den TÜİK hakkında suç duyurusuCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekilli Gamze Taşcıer, açıklanan enflasyon verilerinin gerçeği yansıtmadığı gerekçesi ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) hakkında suç duyurusunda bulundu.
19.07.2024Politika
KPSS Alan Bilgisi Sınavı'nda 171 bin 655 aday ter dökecek
KPSS Alan Bilgisi Sınavı'nda 171 bin 655 aday ter dökecekÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, hafta sonu yapılacak 2024-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi oturumlarına 171 bin 655 adayın başvurduğunu belirtti.
19.07.2024Eğitim
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekillerinin konuşma yaptığı sırada, 'sokak hayvanları' tartışması çıktı.
18.07.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in Filistin devletini reddeden kararı hükümsüzdür
Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in Filistin devletini reddeden kararı hükümsüzdürDışişleri Bakanlığı, İsrail Parlamentosu'nda kabul edilen Filistin devletinin kurulmasını reddeden kararın hükümsüz olduğunu açıkladı.
18.07.2024Gündem
Lisans mezunlarının yüzde 75,6'sı istihdamda
Lisans mezunlarının yüzde 75,6'sı istihdamdaTürkiye'de 2023 yılında lisans mezunlarının istihdam oranı yüzde 75,6, ön lisans mezunlarının istihdam oranı yüzde 67,7 oldu. Öğrenim gördüğü alan dışında bir iş yapan lisans ve ön lisans mezunlarının en çok olduğu alanlar, sosyal bilimler, gazetecilik ve enformasyon olarak gerçekleşti.
18.07.2024Eğitim
İzmir’de akıma kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 27 şüpheliden 14'ü tutuklandı
İzmir’de akıma kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 27 şüpheliden 14'ü tutuklandıİzmir'de, sağanak yağış sırasında su birikintisinden geçmeye çalışırken elektrik akımına kapılan 2 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili gözaltına alınıp, adliyeye çıkarılan 27 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Bu arada belge, beyan ve delillerin değerlendirilmesi sonucu 5 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir’de yağmur sırasında elektrik akımına kapılarak 2 kişinin hayatını kaybetmesi ile ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 27 şüpheliden 14’ünün tutuklandığını açıkladı.
19.07.2024Gündem
Evin içi göründüğü için davalık olan üst geçidin yıkımına başlandı
Evin içi göründüğü için davalık olan üst geçidin yıkımına başlandıKocaeli’nin Körfez ilçesinde, kullananların evin içini görmesi nedeniyle ev sahibi tarafından dava edilen yaya üst geçidine ilişkin 2016 yılında yıkım kararı verildi. Dosyaya itiraz süreçlerinin 2023 yılında sonuçlanmasının ardından, üst geçidin yıkımına başlandı. Bilirkişilerin ‘Uygun değildir’ şeklinde görüş belirttiği üst geçidi her gün yüzlerce kişinin kullandığını belirten Yeniyalı Mahallesi Muhtarı Metin Kaplan, yıkılan üst geçidin yerine hemen yenisinin yapılması gerektiğini söyledi.
18.07.2024Video
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'deCumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
18.07.2024Gündem
TBMM'de, AK Parti'nin meclisin gündem ve çalışma saatlerini düzenleyen grup önerisi kabul edildi
TBMM'de, AK Parti'nin meclisin gündem ve çalışma saatlerini düzenleyen grup önerisi kabul edildiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, AK Parti'nin meclisin gündem ve çalışma saatlerini düzenleyen grup önerisi kabul edildi.
16.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kandan, gözyaşından ve işgalden beslenen zalimler rahatsız olsalar da biz Filistin’in yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Türkiye olarak bölgemizin sulhu sukuna kavuşması için garantörlük dahil her türlü rolü üstlenmeye hazır olduğumuzu tekrar ifade ediyorum" dedi.
16.07.2024Politika
Kurtulmuş, Ali Babacan'ı kabul etti
Kurtulmuş, Ali Babacan'ı kabul ettiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları kapsamında Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan ile bir araya geldi.
16.07.2024Politika
Bakan Tunç: Avrupa ülkeleri, FETÖ elebaşlarını misafir etmeye devam ediyor
Bakan Tunç: Avrupa ülkeleri, FETÖ elebaşlarını misafir etmeye devam ediyorAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Akıncı Üssü'nde o gece sivil imamlar suçüstü yakalandı. Bunların FETÖ elebaşıyla irtibatları ayan beyan ortada, tüm deliller ortada. Ama maalesef iade dosyalarımız Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adalet Bakanlığı'ndan bir türlü yargı makamlarına ulaştırılmadı, ulaştırılmak istenmedi. Avrupa Birliği (AB) ülkeleri başta Almanya, FETÖ elebaşlarını, FETÖ irtibat ve iltisaklarını misafir etmeye devam ediyorlar" dedi.
16.07.2024Politika
Sözel birincisi Fatih: Hem soru çözdüm hem kitap okudum
Sözel birincisi Fatih: Hem soru çözdüm hem kitap okudumMilyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği YKS sonuçları açıklandı. Bahçeşehir Koleji Rize Kampüsü'nden Fatih Emre Düzcan, AYT sözelde Türkiye birincisi oldu. Dershane ve özel ders almadan, okulunun ve öğretmenlerinin katkısıyla hazırlık sürecini tamamladığını söyleyen Düzcan, "Bazı günler hiç soru çözmedim, sadece kitap okudum; bazı günler ise binden fazla soru çözdüm" dedi.
16.07.2024Eğitim
Sözel birincisi Fatih: Hem soru çözdüm hem kitap okudum
Sözel birincisi Fatih: Hem soru çözdüm hem kitap okudumMilyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği YKS sonuçları açıklandı. Bahçeşehir Koleji Rize Kampüsü'nden Fatih Emre Düzcan, AYT sözelde Türkiye birincisi oldu. Dershane ve özel ders almadan, okulunun ve öğretmenlerinin katkısıyla hazırlık sürecini tamamladığını söyleyen Düzcan, "Bazı günler hiç soru çözmedim, sadece kitap okudum; bazı günler ise binden fazla soru çözdüm" dedi.
16.07.2024Eğitim
Dışişleri Bakanlığı, Türk-Filistin Dostluk Hastanesi önündeki fotoğrafla ilgili açıklama yaptı
Dışişleri Bakanlığı, Türk-Filistin Dostluk Hastanesi önündeki fotoğrafla ilgili açıklama yaptıDışişleri Bakanlığı, "Gazze'deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi önünde bir grup İsrailli askerin görüntülendiği fotoğraf, İsrail'in uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuku ihlalinin yeni bir delilidir" dedi.
16.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cü alçaklar tarihimize kara bir leke olarak geçtiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cü alçaklar tarihimize kara bir leke olarak geçtilerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şunun bilmesinde fayda görüyorum; yurt dışındaki şarlatandan emir alarak pis ellerini vatanımıza uzatan FETÖ’cü alçaklar döktükleri kanla tarihimize kara bir leke olarak geçtiler’’ dedi.
15.07.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

AÇIKLAMAbakan tunçkpsssınavisrail

Hukuk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.