Huzurevi

Huzurevi

Son dakika huzurevi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan huzurevi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan huzurevi haber sayfamızda...

Huzurevi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 365 huzurevi haberi bulunmuştur.
Kıbrıs gazileri, Barış Harekatı'nın yıl dönümünde KKTC'ye gidiyor
Kıbrıs gazileri, Barış Harekatı'nın yıl dönümünde KKTC'ye gidiyorAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı'nın koordinasyonunda, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yıl dönümü vesilesi ile 90 Kıbrıs gazisi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gönderildi.
17.07.2024Gündem
Bakan Göktaş: Yaşlı ve engelli aylıkları, hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlandı
Bakan Göktaş: Yaşlı ve engelli aylıkları, hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlandıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, temmuz ayına ilişkin 2,7 milyar lira yaşlı ve 2,1 milyar lira engelli aylıkları olmak üzere toplam 4,8 milyar lira tutarındaki aylıkların hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlandığını söyledi.
8.07.2024Politika
Beykoz'da huzurevinde hastaya şiddet kamerada; personel tutuklandı
Beykoz'da huzurevinde hastaya şiddet kamerada; personel tutuklandıBeykoz'da, huzurevinde hastalara şiddet uyguladığı gerekçesiyle gözaltına alınan personel Mehmet Şakir Ö., tutuklandı. Huzurevinde, bir hasta bakıcının hastaya şiddet uyguladığı görüntüler, cep telefonu kamerasına yansıdı.
10.06.2024Gündem
Aile Bakanlığı'ndan İstanbul'da huzurevindeki şiddet olayına ilişkin açıklama: İş akdi feshedildi
Aile Bakanlığı'ndan İstanbul'da huzurevindeki şiddet olayına ilişkin açıklama: İş akdi feshedildiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İstanbul'da bulunan huzurevindeki şiddet olayına ilişkin, olaya karışan personel M.S.Ö.'nün iş akdinin kuruluş tarafından feshedildiğini açıkladı.
10.06.2024Politika
Bakan Ersoy: Kültür Yolu Festivali, Türkiye'nin uluslararası bir markasıdır
Bakan Ersoy: Kültür Yolu Festivali, Türkiye'nin uluslararası bir markasıdırKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Kültür-sanat adına ne varsa tek bir çatı altında topladığımız Türkiye Kültür Yolu Festivali ise dünyanın en kapsamlı ve en büyük festivali olarak artık Türkiye’nin uluslararası bir markasıdır" dedi.
31.05.2024Kültür&Sanat
Huzurevinde bıçaklı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı
Huzurevinde bıçaklı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı Antalya'da İzzettin Süğüt (65), kaldığı huzurevinde husumetli olduğu öne sürülen 3 kişiye bıçakla saldırdı. Saldırıda Selçuk Goncegül (73) ile Ali Serdar Batır (66) yaşamını yitirdi, Ahmet Özdemirel (74) ise yaralandı. Süğüt'ün, gece geç saatlerde odalarına girdiği 3 kişiyi, uyurken bıçakladığı ortaya çıktı. 4,5 yıldır huzurevinde kalan Süğüt'ün huzurevindeki diğer kişilere sürekli rahatsızlık verip, tartıştığı, bu nedenle yönetim tarafından huzurevinden çıkarılma kararı alındığı, bu sabah itibarıyla da ayrılmasının planlandığı öğrenildi. İzzettin Süğüt, işlemlerinin ardından çıkartıldığı nöbetçi hakimlik tarafından 'Tasarlayarak insan öldürme' suçundan tutuklandı.
3.05.2024Gündem
Huzurevi sakininin, otomobilde sevdiği şarkıları dinleyerek gezme hayali gerçekleşti
Huzurevi sakininin, otomobilde sevdiği şarkıları dinleyerek gezme hayali gerçekleştiArdahan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan 2 çocuk annesi Atike Değerli'nin (74), otomobilde sevdiği şarkıları dinleyerek gezme hayali gerçekleşti. Değerli, bu hayalini kendi otomobili ile gerçekleştiren huzurevi müdürüne teşekkür etti.
1.05.2024Video
Huzurevi sakininin, otomobilde sevdiği şarkıları dinleyerek gezme hayali gerçekleşti
Huzurevi sakininin, otomobilde sevdiği şarkıları dinleyerek gezme hayali gerçekleştiArdahan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan 2 çocuk annesi Atike Değerli'nin (74), otomobilde sevdiği şarkıları dinleyerek gezme hayali gerçekleşti. Değerli, bu hayalini kendi otomobili ile gerçekleştiren huzurevi müdürüne teşekkür etti.
1.05.2024Foto Galeri
Bakan Göktaş'tan bayram ziyaretleri
Bakan Göktaş'tan bayram ziyaretleriAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ramazan Bayramı nedeniyle devlet desteğindeki çocuklarla birlikte huzurevindeki vatandaşları ziyaret ederek, bayramlaştı.
10.04.2024Politika
Turkcell'den deprem bölgesinde ‘E-birliktelik’ kampanyasına destek
Turkcell'den deprem bölgesinde ‘E-birliktelik’ kampanyasına destekTurkcell, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen şehirlerde ticareti canlandırmak için Ticaret Bakanlığı himayesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye E-ticaret Meclisi ve diğer paydaşlarının başlattığı, ‘Elektronik Ticaretle Birlikte Çok Daha İyiye (E-birliktelik)’ kampanyasında yer aldı. Turkcell, kampanya kapsamında pazar yeri platformu Pasaj’la depremzede esnaftan komisyon almama desteği, yardım kartı satışı ve gıda yardımı sunacak.
3.04.2024Kurumsal
Muğla'da oy vermeye bastonlarıyla geldiler
Muğla'da oy vermeye bastonlarıyla geldilerMuğla'da 814 bin 986 seçmen, saat 08.00'den itibaren sandık başlarına giderek 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için kent genelindeki 2 bin 838 sandıkta oy kullanmaya başladı. Bastonlarıyla oy vermeye gelenlere yakınları ve görevliler yardım etti.
31.03.2024Gündem
Ahmet Aras: Belediyelerin sosyal belediyeciliğe ciddi bir zaman ve bütçe ayırması gerekiyor
Ahmet Aras: Belediyelerin sosyal belediyeciliğe ciddi bir zaman ve bütçe ayırması gerekiyorCHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Ula Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programında konuşan Aras, "Son dönemde ülkenin geldiği ağır ekonomik koşullarda belediyelerin sosyal belediyeciliğe ciddi bir zaman ve bütçe ayırması gerekiyor. Emek ayırması gerekiyor" dedi.
27.03.2024Politika
Ahmet Aras: Hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmayacağım
Ahmet Aras: Hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmayacağımCUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Seydikemer ilçesinde düzenlenen iftar programındaki konuşmasnda, "Hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmayacağım. Hizmette eşit, adalette adil olacağız. Herkesle kucaklaşacağız" dedi.
26.03.2024Politika
Bakan Göktaş: Şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedik
Bakan Göktaş: Şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedikAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, son 22 yılda kadınların hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi, refahının artırılması, her alanda etkin bir şekilde yer almaları için önemli adımlar attık. Kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla söz hakkına sahip olmaları için büyük atılımlar gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra kadın yaşamını sarsan, aile ve toplum huzurunu tehdit eden şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedik" dedi.
24.03.2024Politika
Huzurevini tercih edenler çocuklarına yük olmak istemiyor
Huzurevini tercih edenler çocuklarına yük olmak istemiyorTürkiye yaşta bakım hizmeti alarak evinde, yüzde 24,2'si çocuklarının yanında kalmayı, yüzde 5,9'u ise huzurevine gitmeyi tercih edeceğini belirtti. Huzurevini tercih edenlerin yüzde 41,3'ü çocuklarına yük olmak istemediğini, yüzde 26,5'i huzurevindeki imkanların daha iyi olduğunu ifade etti.
24.03.2024Gündem
Mehmet Tosun: 41 adet projeyi gerçekleştirmek için beş yıllığına yetki istiyorum
Mehmet Tosun: 41 adet projeyi gerçekleştirmek için beş yıllığına yetki istiyorumAK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, düzenlediği lansman toplantısında Bodrum için hazırladığı projeleri 'Bodrum'a sözüm var' sloganı ile tanıttı. Tosun'un Bodrum için hazırladığı 41 proje 'kurumsallaşma', 'altyapı', 'spor', 'turizm', 'kültür', 'ulaşım ve sosyal belediyecilik' başlıkları altında yer aldı. Tosun, "Derdimiz, davamız Bodrum. Sizlerden altı başlıkta topladığımız 41 adet projeyi gerçekleştirmek için ekibimle birlikte beş yıllığına yetki istiyorum" dedi.
20.03.2024Politika
Emine Erdoğan: Kökleriyle bağı güçlü olan ağacı, hiçbir rüzgar yıkamaz
Emine Erdoğan: Kökleriyle bağı güçlü olan ağacı, hiçbir rüzgar yıkamazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, büyüklerin, aileyi bir arada tutan ve koruyan rolüne ihtiyaç duyulduğuna işaret ederek, "Kökleriyle bağı güçlü olan ağacı, ne kadar sert olursa olsun hiçbir rüzgar yıkamaz. Gençlerimizi büyüklerimizle bir araya getiren, adeta bir hayat stajı imkanı sunan projeleri hassaten önemli görmeliyiz" dedi.
19.03.2024Politika
Bakan Göktaş: Mahalle Odaklı Kreş Modeli'nin yaygınlaştırılmasını çok önemsiyoruz
Bakan Göktaş: Mahalle Odaklı Kreş Modeli'nin yaygınlaştırılmasını çok önemsiyoruzAİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "0-3 yaş arası çocuklar için Mahalle Odaklı Kreş Modeli ile bakım ve eğitim hizmeti veren kurumların yaygınlaştırılmasını çok önemsiyoruz. Ülke geneline yaygınlaştırılacak bu modelin kadınların ev ve iş hayatı arasında bir tercih yapmak zorunda kalmalarının önüne geçmeyi hedefliyoruz" dedi.
19.03.2024Politika
Bakan Göktaş: Türkiye, artık beyin göçünü tersine çeviren bir cazibe merkezi haline geldi
Bakan Göktaş: Türkiye, artık beyin göçünü tersine çeviren bir cazibe merkezi haline geldiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Savunma sanayi, yerli otomobil ve uzay çalışmalarımız başta olmak üzere Türkiye artık beyin göçünü tersine çeviren, parlak zekaları ağırlayan önemli bir cazibe merkezi haline geldi” dedi.
28.02.2024Politika
Türkler geliştirdikleri sağlık yazılımını 90 milyon dolara Amerika'ya ihraç etti
Türkler geliştirdikleri sağlık yazılımını 90 milyon dolara Amerika'ya ihraç ettiBilişim şirketi MİA Teknoloji, sağlık alanındaki yazılımlara ilişkin lisans haklarının New York merkezli MIA Tech Corporation unvanlı iştirakine devredilmesi ve iştirak şirketinin yüzde 51 hissesinin ABD merkezli yatırımcı firmaya satılmasına ilişkin sözleşme imzaladı. Toplam değeri 90 milyon dolar olan satışla şirket, Türkiye'yi küresel sağlık teknolojileri pazarında önde gelen merkezlerden biri haline getirmeyi hedefliyor. 90 milyon doların yüzde 51'i Amerikalı şirkete yüzde 49'u olan 46 milyon dolar MİA Teknoloji'nin kasasına girecek. Bu parayla da şirket yeni yatırımlar yapmayı planlıyor.
23.02.2024Video
Türkler geliştirdikleri sağlık yazılımını 90 milyon dolara Amerika'ya ihraç etti
Türkler geliştirdikleri sağlık yazılımını 90 milyon dolara Amerika'ya ihraç ettiBilişim şirketi MİA Teknoloji, sağlık alanındaki yazılımlara ilişkin lisans haklarının New York merkezli MIA Tech Corporation unvanlı iştirakine devredilmesi ve iştirak şirketinin yüzde 51 hissesinin ABD merkezli yatırımcı firmaya satılmasına ilişkin sözleşme imzaladı. Toplam değeri 90 milyon dolar olan satışla şirket, Türkiye'yi küresel sağlık teknolojileri pazarında önde gelen merkezlerden biri haline getirmeyi hedefliyor. 90 milyon doların yüzde 51'i Amerikalı şirkete yüzde 49'u olan 46 milyon dolar MİA Teknoloji'nin kasasına girecek. Bu parayla da şirket yeni yatırımlar yapmayı planlıyor.
23.02.2024Ekonomi
Bakanlık: Vatandaşımız Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleştirildi
Bakanlık: Vatandaşımız Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleştirildiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Eskişehir'deki akciğer kanseri 57 yaşındaki vatandaşın otelden çıkarıldığı ve hastanelerin acil servislerinde kaldığı haberlerine ilişkin İl Müdürlüğümüzce özel bir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleştirilmiştir" denildi.
15.02.2024Politika
Bakan Göktaş: Kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli bir eşiği aştık
Bakan Göktaş: Kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli bir eşiği aştıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin, "Mücadelemizin uzun soluklu olacağı bilinciyle temel kanunlarımızda yasal düzenlemeleri yaparak, önemli bir eşiği aştık" dedi.
26.01.2024Politika
'2023'teki grip sezonunda pikimiz 12 bin olmuştu, bu sene 1000 vaka arttı'
'2023'teki grip sezonunda pikimiz 12 bin olmuştu, bu sene 1000 vaka arttı'Siirt İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Reyhan Şahin, "Siirt'te geçen sene grip sezonu döneminde pikimizi, 12 bin vaka ile yaşamıştık. Bunların içerisinde soğuk algınlığı, nezle ile seyreden hastalarımız da mevcuttu. Bu sene de ocak ayının ilk haftası içinde yaşıyoruz. Geçen yıla göre, vaka sayısı 1000 vatandaş fazla oldu. Bu yıl ocak ayının ilk haftasında 13 bin üzerinde bir hasta ile grip sezonunu atlatıyoruz" dedi.
14.01.2024Video
'2023'teki grip sezonunda pikimiz 12 bin olmuştu, bu sene 1000 vaka arttı'
'2023'teki grip sezonunda pikimiz 12 bin olmuştu, bu sene 1000 vaka arttı'Siirt İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Reyhan Şahin, "Siirt'te geçen sene grip sezonu döneminde pikimizi, 12 bin vaka ile yaşamıştık. Bunların içerisinde soğuk algınlığı, nezle ile seyreden hastalarımız da mevcuttu. Bu sene de ocak ayının ilk haftası içinde yaşıyoruz. Geçen yıla göre, vaka sayısı 1000 vatandaş fazla oldu. Bu yıl ocak ayının ilk haftasında 13 bin üzerinde bir hasta ile grip sezonunu atlatıyoruz" dedi.
14.01.2024Sağlık-Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Göktaşhuzurevişiddetardahanmuğla

Huzurevi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.