İçişleri  Bakanlığı

İçişleri Bakanlığı

Son dakika İçişleri Bakanlığı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İçişleri Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İçişleri Bakanlığı haber sayfamızda...

İçişleri Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.802 icisleri bakanligi haberi bulunmuştur.
İçişleri Bakanlığı adını kullanarak dolandırıcılık girişiminden tutuklandılar: Suç olduğunu bilsek, yapmazdık
İçişleri Bakanlığı adını kullanarak dolandırıcılık girişiminden tutuklandılar: Suç olduğunu bilsek, yapmazdıkAdana'da İçişleri Bakanlığı'nın adını kullanarak, düzenlemiş oldukları kimlik kartları üzerinden imtiyaz sağlayıp, dolandırıcılık girişiminde bulundukları öne sürülen Ak Gençlik Ocakları Genel Başkanı Ferhat Aydoğan, ifadesinde, "Kartları kırtasiyeden kendimiz bastırdık. Pişmanız. Suç olduğunu bilsek, yapmazdık" dedi.
14.07.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: 2 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Yerlikaya: 2 terörist etkisiz hale getirildiİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, jandarma ve emniyet tarafından Mardin'in Dargeçit kırsalında gerçekleştirilen 'Bozdoğan-50' operasyonunda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
14.07.2024Video
Bakan Yerlikaya: 2 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Yerlikaya: 2 terörist etkisiz hale getirildiİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, jandarma ve emniyet tarafından Mardin'in Dargeçit kırsalında gerçekleştirilen 'Bozdoğan-50' operasyonunda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
14.07.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: Bakanlık adı ile sahte kimlik kartı düzenleyen 2 şüpheli tutuklandı
Bakan Yerlikaya: Bakanlık adı ile sahte kimlik kartı düzenleyen 2 şüpheli tutuklandıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı'nın ismi ile sahte kimlik kartı düzenleyen 2 şüphelinin Adana'da yakalanıp tutuklandığını duyurdu.
12.07.2024Politika
Bakan Yerlikaya: Kadına şiddeti asla ama asla kabul etmiyoruz
Bakan Yerlikaya: Kadına şiddeti asla ama asla kabul etmiyoruzİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kadına şiddet konusu üzerinde büyük bir hassasiyetle duruyoruz. 2023 yılında maalesef 308 kadın, uğradığı şiddet nedeniyle hayatını kaybetti. 2024 yılının ilk 6 ayında ise 166 kadın maalesef yaşamını yitirdi. Şiddetin her türlüsünü olduğu gibi kadına yönelik şiddeti de asla ama asla kabul etmiyoruz” dedi.
10.07.2024Politika
Kapıkule'de yolcu giriş peronu sayısı iki katına çıkarıldı
Kapıkule'de yolcu giriş peronu sayısı iki katına çıkarıldı Ticaret Bakanlığı, yaz dönemi nedeniyle gümrük sınır kapılarında gerekli tedbirlerin alındığını ve Kapıkule Gümrük Müdürlüğü'nde 12 olan yolcu giriş peronu sayısının 24'e çıkarıldığını duyurdu.
10.07.2024Gündem
Genel Kurul'da; Türk-İsrail çifte vatandaşı olup soykırım suçuna iştirak edenlerin vatandaşlıktan çıkarılması teklifi gündeme alındı
Genel Kurul'da; Türk-İsrail çifte vatandaşı olup soykırım suçuna iştirak edenlerin vatandaşlıktan çıkarılması teklifi gündeme alındıTBMM Genel Kurulu'nda, HÜR - Dava Partisi'nin (HÜDA-PAR) 'Türk Ceza Kanunu, Türk Vatandaşlığı Kanunu ve Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında' kanun teklifinin genel kurul gündemine alınması kabul edildi. Teklifin içeriğinde, Türk - İsrail çifte vatandaşı olan kişilerin İsrail ordusuna katılarak savaş suçu işlediği ve bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılması, mal varlıklarına el konulmasını içeriyor.
10.07.2024Politika
44 kişinin öldüğü sitenin müteahhidi: Mağduriyetim had safhada, tahliyemi istiyorum
44 kişinin öldüğü sitenin müteahhidi: Mağduriyetim had safhada, tahliyemi istiyorumKahramanmaraş’ta, depremde yıkılan 44 kişinin yaşamını yitirdiği sitenin müteahhidi Hasan Çam (53), ‘Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, marketlerinde yüzlerce kişi çalıştığını ve tutuklu olmasının hiç kimseye faydasının olmadığını söyleyerek, “İşimin başında olmak zorundayım. 17 aydır tutukluyum ve mağduriyetim had safhaya geldi. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.
9.07.2024Gündem
Türkiye'nin AB Sivil Koruma Mekanizması'na katılımının devamı için anlaşma imzalandı
Türkiye'nin AB Sivil Koruma Mekanizması'na katılımının devamı için anlaşma imzalandıTürkiye'nin 2016 yılında dahil olduğu Avrupa Birliği (AB) Sivil Koruma Mekanizması'na katılımının devamını sağlayan anlaşma, Ankara'da düzenlenen törenle imzalandı.
9.07.2024Gündem
Göç İdaresi Başkanlığı: Kayseri'deki Suriyeli aile başka bir ile nakledildi
Göç İdaresi Başkanlığı: Kayseri'deki Suriyeli aile başka bir ile nakledildiİçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, Kayseri'de saldırıya uğradığı için şikayetçi olan Suriyelilerin sınır dışı edileceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını, bir ailenin kaydının başka bir ile alındığını açıkladı.
8.07.2024Gündem
Samsun'da sağanak; yol çöktü
Samsun'da sağanak; yol çöktüSamsun'un Terme ilçesinde sağanak sonrası oluşan sel nedeniyle bağlantı yolu çöktü. Ekipler, yoğun yağışın etkili olduğu bölgede çalışma başlattı.
8.07.2024Gündem
Fransa’da halk, ikinci tur seçimleri için sandık başında
Fransa’da halk, ikinci tur seçimleri için sandık başındaFransa’da halk, genel seçimlerin ikinci turunda oy kullanmak için sandık başına gidiyor. İlk turda birinci olan Ulusal Birlik (RN) partisi, bu turda çoğunluğu elde ederek iktidar olmak için yarışırken, merkez ve sol partiler, geçen hafta Marine Le Pen’i engellemek için çeşitli yollar denemiş, 200’den fazla aday, adaylıktan çekilmişti.
7.07.2024Dünya
Bahçelievler'de 52 yıllık Yunus Emre Camii yenilendi, adı da değişti
Bahçelievler'de 52 yıllık Yunus Emre Camii yenilendi, adı da değiştiİstanbul Bahçelievler'de arsasını bir vatandaşın hibe etmesiyle yapılıp 1970 yılında ibadete açılan Yunus Emre Camii, uzun yıllar hizmet verdi. 2019 yılında bağışçının çocukları ve torunları tarafından tapu olmadığı için arsası talep edilen camiyi Bahçelievler Belediyesi, 2 buçuk milyon lira ödeyerek satın almıştı. Depreme dayanıksız olduğu için 2022 yılında yıkılan cami hem yenilendi hem de adı değişti. Belediye, bağıçşılar ve vatandaşlar tarafından yenilenen caminin yeni adı Muhammed Yılmaz Düşünüklü oldu. 52 yıllık cami adını yapımı sırasında en yüksek bağışı yapan kişiden aldı.
Sosyal medyada provokasyon yapılan hesap, 14 yaşındaki çocuğa ait çıktı
Sosyal medyada provokasyon yapılan hesap, 14 yaşındaki çocuğa ait çıktıİçişleri Bakanlığı, sosyal medyada 'saat 19.00-20.00 arası Sultanbeyli'de ayaklanma çıkarmaya başlayacağız' şeklinde provokatif paylaşım yapan hesabın yöneticisinin 14 yaşındaki E.P. olduğunu tespit etti.
4.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Sığınmacı' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Sığınmacı' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda CHP'nin Meclis Başkanlığına sunduğu, 'AKP İktidarlarının Suriye ve Sığınmacı Politikalarının Ülkemizde Neden Olduğu Toplumsal Sorunların Araştırılması ve Alınacak Önlemlerin Belirlenmesi' başlıklı araştırma önergesinin görüşüldüğü sırada DEM Parti, CHP milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 15 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
3.07.2024Politika
ABD İçişleri Bakanlığı çalışanı hükümetin Gazze’de ‘soykırıma’ destek olduğunu ifade ederek istifa etti
ABD İçişleri Bakanlığı çalışanı hükümetin Gazze’de ‘soykırıma’ destek olduğunu ifade ederek istifa ettiABD İçişleri Bakanlığı Özel Asistanı Maryam Hassanein, hükümetin İsrail politikası nedeniyle görevinden istifa ettiği duyurdu. Hassanein açıklamasında, “Müslüman bir Amerikalı olarak, İsrail'in Filistinlilere yönelik soykırımını finanse etmeye ve mümkün kılmaya devam ederek farklı kadroların sesini görmezden gelen bir yönetim için çalışmaya devam edemem” dedi.
3.07.2024Dünya
Provokatif eylemlerde bulunanlar yakalandı
Provokatif eylemlerde bulunanlar yakalandıKayseri'de, 7 yaşındaki Suriyeli çocuğa tacizi iddiaları üzerine, yurt içinde ve Suriye'nin kuzeyinde başlayan olaylarla ilgili provokatif eylemlerde bulunan kişilerin tespit edilip yakalandığı bildirildi.
2.07.2024Gündem
Suriye Geçici Hükümeti: Türk bayrağına yönelik eylemleri şiddetle reddediyoruz
Suriye Geçici Hükümeti: Türk bayrağına yönelik eylemleri şiddetle reddediyoruzSuriye Geçici Hükümeti’nden yapılan açıklamada, “Suriye Geçici Hükümeti, özgürleştirilmiş bölgelerde yaşayan halkımızı, Kayseri’de yaşanan olayları bahane ederek Türk ve Suriye halkları arasındaki mevcut ittifakı ve devrimin kazanımlarını baltalamayı amaçlayan kışkırtıcı eylemleri reddetmekte ve çağrılara uymamaya davet etmektedir. Türk bayrağına yönelik eylemleri şiddetle reddediyor, kurtarılmış bölgelerdeki Türk varlığını hedef alan tüm eylemlerin acilen durmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.
1.07.2024Gündem
Fransa seçimlerinde ilk turun galibi Le Pen oldu
Fransa seçimlerinde ilk turun galibi Le Pen olduFransa’da dün yapılan erken seçimlerde aşırı sağcı lider Marine Le Pen’in Ulusal Birlik partisi seçimi önde bitirdi. Sol partilerin kurduğu Yeni Halk Cephesi yüzde 27,99 oyla ikinci olurken, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ‘Ensemble’ ittifakı ise üçüncü sırada kaldı. Macron, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin ardından erken seçim kararı almıştı.
1.07.2024Dünya
Bakan Yerlikaya: Kayıt dışılıkla mücadelede yeni açılımlarımız olacak
Bakan Yerlikaya: Kayıt dışılıkla mücadelede yeni açılımlarımız olacakİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kabineye geldiğimiz ilk günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla düzensiz göçle mücadele ve göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle mücadeleyle ilgili amansız bir mücadele ediyoruz. Özellikle yakın süreçte kayıt dışılıkla mücadeleyle de ilgili açılımlarımız olacak” dedi.
29.06.2024Gündem
Bakan Yerlikaya, Alman mevkidaşı Faeser ile Berlin’de görüştü
Bakan Yerlikaya, Alman mevkidaşı Faeser ile Berlin’de görüştüİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Almanya Federal İçişleri ve Yurt Bakanı Nancy Faeser ile başkent Berlin’de bir araya geldi.
27.06.2024Dünya
Yabancı uyrukluların evlenmesine ‘kalış hakkı’ zorunluluğu
Yabancı uyrukluların evlenmesine ‘kalış hakkı’ zorunluluğuİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından evlendirme memurluklarına gönderilen yazı ile evlilik yoluyla Türk vatandaşlığı almanın önüne geçebilmek için evlenmek isteyen kişinin ülkede yasal kalış hakkının olması gerektiği, aksi taktirde başvuru alınmaması gerektiği duyuruldu.
27.06.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Şerefsiz' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Şerefsiz' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti'nin sunduğu, 'Çınar - Mazıdağı Yangın Felaketi Sonucunda Meydana Gelen Can ve Mal Kayıplarının Sebep - Sonuçları' başlıklı araştırma önergesinin görüşüldüğü sırada DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu arasında tartışma çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine birleşime 10 dakika ara verildi.
25.06.2024Politika
Özgür Özel: Doğru dilin kullanıldığı, aynı dilin konuşulmadığı bir görüşmeydi
Özgür Özel: Doğru dilin kullanıldığı, aynı dilin konuşulmadığı bir görüşmeydiCHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'nin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmesine ilişkin, "CHP sorunu tespit ediyor, somutlaştırıyor, eleştiriyor ve nasıl çözülmesi gerektiğini de söylüyor. Dünkü görüşme böyle bir görüşmeydi. Uzun sürdü. Karşılıklı nezaket içerisinde geçen, doğru bir dilin kullanıldığı ama maalesef aynı dilin konuşulamadığı bir görüşmeydi" dedi.
25.06.2024Politika
Diyarbakır'da slogan atarak 2 iş yerine giren 16 kişiye gözaltı
Diyarbakır'da slogan atarak 2 iş yerine giren 16 kişiye gözaltıİçişleri Bakanlığı, önceki gün Diyarbakır'da fast-food zinciri ve kahve dükkanı zincirine slogan atarak giren 16 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
24.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Yerlikayaiçişleri bakanlığıoperasyontbmmgenel kurul

İçişleri Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.