İliç

İliç

Son dakika iliç haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iliç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iliç haber sayfamızda...

İliç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 183 ilic haberi bulunmuştur.
İliç'teki heyelanda ölen işçilerden Hüseyin Kara, son yolculuğuna uğurlandı
İliç'teki heyelanda ölen işçilerden Hüseyin Kara, son yolculuğuna uğurlandı Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden ocağında toprak altında kalan ve cansız bedenine ulaşılan Hüseyin Kara (40), memleketi Sivas’ın Gürün ilçesi Tepecik köyünde toprağa verildi.
11.06.2024 Gündem
İliç'teki heyelanda ölen işçilerden Mehmet Kazar, son yolculuğuna uğurlandı
İliç'teki heyelanda ölen işçilerden Mehmet Kazar, son yolculuğuna uğurlandı Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen maden faciasında toprak altında kalan ve 4 ay sonra cenazesi çıkartılan 3 çocuk babası Mehmet Kazar (57), memleketi Osmaniye'de topağa verildi.
11.06.2024 Foto Galeri
İliç'teki maden ocağından çıkarılan son 5 işçi için cenaze töreni düzenlendi
İliç'teki maden ocağından çıkarılan son 5 işçi için cenaze töreni düzenlendi Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden ocağında, 13 Şubat'ta meydana gelen heyelanda tonlarca toprak yığını altında kalan 9 işçiden 5'inin daha cansız bedenlerine ulaşılması ile çalışmalar sonlandırıldı. Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’nda kimlik tespitleri tamamlanan işçilerin cenazeleri bugün Erzincan'da düzenlenen törenle memleketlerine gönderildi.
10.06.2024 Gündem
2024 Dünya Kaykay İniş Şampiyonası sona erdi
2024 Dünya Kaykay İniş Şampiyonası sona erdi Erzincan Valiliği koordinasyonunda Ergan Dağı Kayak Merkezi yolunda düzenlenen Dünya Kaykay İniş Şampiyonası, 19 ülkeden 1’i kadın 100 sporcunun yarışlarıyla sona erdi. Adrenalin tutkunu yarışmacılar, Ergan Dağı’ndaki 10 dönüşlü 3.2 kilometrelik parkurda, kaykaylarıyla saatte 130 kilometre hıza ulaştı.
9.06.2024 Spor
İliç'de toprak altından 112 gün sonra çıkarılan işçinin kimliği DNA testi ile belirlenecek
İliç'de toprak altından 112 gün sonra çıkarılan işçinin kimliği DNA testi ile belirlenecek Erzincan'ın İliç ilçesinde dün toprak altından çıkarılan maden işçisinin cenazesi, tanınmaz halde olması nedeniyle kimlik tespiti için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
5.06.2024 Gündem
İliç’te madendeki heyelanda 1 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı
İliç’te madendeki heyelanda 1 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan'ın İliç ilçesinde maden sahasında meydana gelen heyelanda, toprak altında kalan 9 işçiden birinin daha cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi.
4.06.2024 Gündem
Kurum: ÇED raporu komisyon üyelerinin ortak görüşüyle alındı
Kurum: ÇED raporu komisyon üyelerinin ortak görüşüyle alındı AK Parti Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Başkanı Murat Kurum, İliç'te altın madeni işleten işletmeye verilen ÇED raporunun, 21 kurum ve kuruluş ile inceleme ve değerlendirme komisyonu üyelerinin olumlu ve ortak görüşüyle alındığını açıkladı.
28.05.2024 Politika
İliç soruşturmasında 1 kişi daha tutuklandı
İliç soruşturmasında 1 kişi daha tutuklandı Erzincan'ın İliç ilçesinde maden sahasında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili soruşturma kapsamında şirketin yatırım projelerinde müdürlük görevi yürüten Güney Afrikalı Shaun Schwartz da tutuklandı. Soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 13'e yükseldi.
28.05.2024 Gündem
İliç’te arama çalışmalarında bir kez daha toprak kaydı, olay anı kamerada
İliç’te arama çalışmalarında bir kez daha toprak kaydı, olay anı kamerada Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında 9 kişinin hayatını kaybettiği toprak kayması ile ilgili sürdürülen kurtarma çalışımları sırasında yeniden toprak kayması yaşandı. Yine sel gibi akıp giden toprak kayması sırasında bir iş makinesi büyük tehlike atlatırken, şans eseri yaralanan olmadı. Olay anı ise bölgede çalışanlar tarafından cep telefonu ile kaydedildi.
27.05.2024 Gündem
İliç'teki maden kazasıyla ilgili bilirkişi raporu tamamlandı; 13 kişi asli, 26 kişi de tali sorumlu bulundu
İliç'teki maden kazasıyla ilgili bilirkişi raporu tamamlandı; 13 kişi asli, 26 kişi de tali sorumlu bulundu Erzincan'ın İliç ilçesinde, 9 işçinin toprak altında kaldığı maden kazasıyla ilgili bilirkişi raporunu tamamladı. ODTÜ ve İÜ Cerrahpaşa Üniversitesi ile AFAD'dan uzmanlarından oluşan bilirkişi, kazayla ilgili 13 kişiyi asli, 26 kişiyi tali kusurlu buldu.
24.05.2024 Gündem
İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Uslu: Farklı altın maden sahalarında da incelemeler yapacağız
İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Uslu: Farklı altın maden sahalarında da incelemeler yapacağız TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, "Kamu kurumlarında dinleyeceklerimiz var ama daha çok meslek odaları, sektör temsilcileri, akademisyenlerimiz, sivil toplum örgütleriyle gerekli temasları kuracağız. Onlardan raporlar alacağız ve dinlemeler yapacağız. Sahada farklı altın maden ocaklarında da incelemeler yapmayı planlıyoruz" dedi.
23.05.2024 Gündem
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, AFAD yetkililerini dinledi
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, AFAD yetkililerini dinledi Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, AFAD’ın ÇED Raporu’na gönderdiği yazıyı TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu toplantısında okudu. Memiş, “Sahada yapılacak tesislerin inşaat işleminde, bölgede herhangi bir doğa olayını tetiklememesine dikkat edilmeli, bölgede meydana gelebilecek deprem, kaya düşmesi, heyelan, su baskını, çığ gibi afetler göz önünde bulundurulmalıdır. Son paragraf, ÇED Raporu’nda belirtilen ilgili mevzuatlara titizlikle uyulması ve taahhütlerin yerine getirilmesi kaydıyla söz konusu projenin uygulanmasında müdürlüğümüzce herhangi bir sakınca bulunmamaktadır” dedi.
6.05.2024 Politika
DSİ Genel Müdür Yardımcısı Kılıçaslan: İliç'te, ÇED raporunu hazırlayan kurum değiliz
DSİ Genel Müdür Yardımcısı Kılıçaslan: İliç'te, ÇED raporunu hazırlayan kurum değiliz TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu'nda sunum yapan Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Han Kılıçaslan, altın madenine Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu verilmesiyle ilgili, "ÇED raporunu hazırlayan kurum değiliz. Diğer ilgili onlarca kurum gibi bizler de görev, yetki sorumluluğumuz dahilinde olan süreçlerle ilgili kurum görüşümüzü veriyoruz" dedi.
6.05.2024 Gündem
İliç'teki maden faciasında cansız bedenine ulaşılan 2 işçi, toprağa verildi
İliç'teki maden faciasında cansız bedenine ulaşılan 2 işçi, toprağa verildi Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında cansız bedenlerine ulaşılan işçilerden Ramazan Çimen ile Kenan Öz'ün cenazeleri, bugün törenle toprağa verildi.
4.05.2024 Gündem
Bakan Bayraktar: İliç'te 2 işçi kardeşimize daha ulaştık
Bakan Bayraktar: İliç'te 2 işçi kardeşimize daha ulaştık Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan’ın İliç ilçesinde heyelanın yaşandığı altın madeni sahasındaki aramalarda 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.
4.05.2024 Gündem
İliç maden kazasında, kaymanın etki alanındaki çalışanlar tahliye edilmemiş
İliç maden kazasında, kaymanın etki alanındaki çalışanlar tahliye edilmemiş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Daire Müdürü Bekir Aktürk, İliç'teki maden kazasına sebebiyet veren olumsuzlukları sıraladı. Aktürk, "Yığın liçinin doğu cephesinde kaymanın etki alanında bulunan konteyner içerisindeki çalışanların, çatlakları gözlemledikten ve yığın hareketleri tespit edildikten sonra tahliye edilememesi. Yığın liçinin batı cephesinde kaymanın etki alanında bulunan açık ocak sahası girişinin iş makinelerine kapatılmaması. Yığın liçi sahasına girişin engellenmesi ya da liç sahasında yapılan tüm çalışmaların durdurulması gibi kritik bir öneme sahip önlemleri içeren duyuruların dahi mesaj ve e-postayla haber verilmesi" dedi. Aktürk, işverenin muhtemel acil durumu yönetmekte yetersiz kaldığının da değerlendirildiğini söyledi.
3.05.2024 Politika
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkililerini dinledi
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkililerini dinledi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, ”Salı ve çarşamba günü İliç’te, bölgede olacağız. İliç’te tabii ki öncelikle maden sahasında yerinde incelemeler yapacağız. İşçi kardeşlerimizi dinleyeceğiz, yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulunacağız“ dedi.
2.05.2024 Politika
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerini dinledi
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerini dinledi TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, “Bu olayı araştıracağız, ihmal süreçlerini ve bundan sonra bu tür kazaların olmaması için neler yapılması gerekiyor bu konuda da çalışacağız” dedi.
1.05.2024 Politika
Inter, Torino'yu Hakan Çalhanoğlu'nun golleriyle geçti
Inter, Torino'yu Hakan Çalhanoğlu'nun golleriyle geçti Inter, Serie A'nın 34'üncü hafta karşılaşmasında Torino'yu sahasında 2-0 mağlup etti. Ev sahibi ekibe galibiyeti getiren golleri milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu kaydetti.
28.04.2024 Spor
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldü
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında, Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüştü. Kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanırken yasa, 30 Nisan tarihinde yapılacak olan Genel Kurul’da maddelere geçilecek.
24.04.2024 Politika
TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu toplandı TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, "Kazayı araştırıp ihmalleri ortaya çıkaracağız. Konunun adil ve şeffaf bir şekilde soruşturulması, ihmallerin ve kusurların ortaya çıkarılması için komisyon üzerine düşeni yapacaktır" dedi.
7.05.2024 Politika
İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan işçi, toprağa verildi
İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan işçi, toprağa verildi Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan 9 işçiden, 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan Adnan Keklik (42) toprağa verildi. Cenazeye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da katıldı.
20.04.2024 Gündem
İliç'teki altın madeninde bir işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı
İliç'teki altın madeninde bir işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 9 işçiden Adnan Keklik’in (42) cansız bedenine ulaşıldı. İşçilerden Uğur Yıldız’ın (32) da 5 Nisan’da cenazesine ulaşılmıştı.
19.04.2024 Gündem
İliç’teki maden kazasını araştıracak TBMM komisyon üyeleri Resmi Gazete’de yayımlandı
İliç’teki maden kazasını araştıracak TBMM komisyon üyeleri Resmi Gazete’de yayımlandı Erzincan'ın İliç ilçesinde altın madeninde meydana gelen kazanın tüm yönleriyle araştırılması ve ileride benzeri kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin araştırılması için Meclis Araştırma komisyonu üye seçimine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
19.04.2024 Gündem
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını yaptı
TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını yaptı TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını yaptı. Komisyon başkanlığına seçilen AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, "Bu kazadaki sorumluların cezalandırılması, ihmallerin ortaya çıkması için güzel bir rapor düzenleyip, o raporun da sonraki süreçte takipçisi olacağız" dedi.
18.04.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

iliç heyelan maden kazası Erzincan cenaze

İliç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.