İskenderun Limanı

İskenderun Limanı

Son dakika İskenderun Limanı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İskenderun Limanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İskenderun Limanı haber sayfamızda...

İskenderun Limanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 123 iskenderun limani haberi bulunmuştur.
İskenderun Limanı'na gemiyle 27 bin angus geldi
İskenderun Limanı'na gemiyle 27 bin angus geldiTürkiye'nin et ihtiyacını karşılamak için Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus cinsi sığır, Panama bayraklı 'NADA' gemisiyle İskenderun'a getirildi.
24.05.2024Gündem
Gemiden düşen mürettebatı arama çalışmalarında 24'üncü gün
Gemiden düşen mürettebatı arama çalışmalarında 24'üncü günBartın'ın Kurucaşile ilçesi açıklarında Malta bandralı 'PS VALETTA' isimli gemiden düşüp, kaybolduğu öne sürülen mürettebat Mücahit Şener'i (26) arama çalışmaları, 24'üncü günde devam etti.
5.02.2024Gündem
Denizde kaybolan Türk mürettebatı arama çalışmalarında 12'nci gün
Denizde kaybolan Türk mürettebatı arama çalışmalarında 12'nci günBartın'ın Kurucaşile ilçesi açıklarında Malta bandralı 'PS VALETTA' isimli gemiden düşüp, kaybolduğu öne sürülen mürettebat Mücahit Şener'i (26) arama çalışmaları 12'nci günde sürüyor.
24.01.2024Gündem
Denizde kaybolan Türk mürettebatı arama çalışmaları 4'üncü günde
Denizde kaybolan Türk mürettebatı arama çalışmaları 4'üncü gündeBartın’ın Kurucaşile ilçesi açıklarında 4 gün önce Malta bandralı ‘PS VALETTA’ isimli gemiden düşüp kaybolduğu öne sürülen temizlik işlerinden sorumlu mürettebat Mücahit Şener'i (26) arama çalışmaları, 4’üncü günde de sürüyor.
15.01.2024Video
Denizde kaybolan Türk mürettebatı arama çalışmaları 4'üncü günde
Denizde kaybolan Türk mürettebatı arama çalışmaları 4'üncü gündeBartın’ın Kurucaşile ilçesi açıklarında 4 gün önce Malta bandralı ‘PS VALETTA’ isimli gemiden düşüp kaybolduğu öne sürülen temizlik işlerinden sorumlu mürettebat Mücahit Şener'i (26) arama çalışmaları, 4’üncü günde de sürüyor.
15.01.2024Gündem
Fenerbahçe Doğuş yelken sporcuları Artvin'den İskenderun'a ulaştı
Fenerbahçe Doğuş yelken sporcuları Artvin'den İskenderun'a ulaştıFenerbahçe Doğuş yelken sporcuları, Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından organize edilen Türkiye Turu Rekoru'nu kırmak için çıktığı yolculukta İskenderun'a vardı.
14.01.2024Spor
Bakan Uraloğlu: Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbirinde insanımızı yalnız bırakmadık
Bakan Uraloğlu: Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbirinde insanımızı yalnız bırakmadıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbir afette insanımızı yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Farklı dinden, farklı dilden insanların bir arada huzur içinde yaşadığı eşsiz Hatay'ımızı yeniden medeniyetler beşiğine çevireceğiz. Eskiyi yerine getirmenin ötesine geçecek, her zerresinde ecdadımızın izi olan bu kutlu şehri çok daha güçlü ve gelişmiş bir şekilde ayağa kaldıracağız" dedi.
2.12.2023Gündem
Bakan Uraloğlu: İskenderun Limanı'nda 45 milyon 847 bin 22 ton yük elleçlendi
Bakan Uraloğlu: İskenderun Limanı'nda 45 milyon 847 bin 22 ton yük elleçlendiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "6 Şubat-31 Ekim tarihleri arasında İskenderun Bölge Liman Başkanlığı idari liman tesislerinde toplam 45 milyon 847 bin 22 ton yük, 444 bin 199 TEU (yirmi ayak eşdeğer birimi) konteyner elleçlendi" dedi.
5.11.2023Gündem
Akar: Tezkereden 'yabancı asker' ifadesini çıkarmak, DEAŞ'la mücadeleden ayrılmak anlamına gelir
Akar: Tezkereden 'yabancı asker' ifadesini çıkarmak, DEAŞ'la mücadeleden ayrılmak anlamına gelirTBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Irak ve Suriye tezkeresindeki yabancı askerlerin Türkiye'de bulunması ifadesinin DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ile ilgili olduğunu belirterek, "Tezkereden bu ifadeyi çıkardığımız zaman, başka sorunlarla karşılaşırız. Böyle bir adım attığınızda koalisyondan çıkmış olursunuz. Bu da DEAŞ'la mücadeleden ayrılmak anlamına gelir" dedi.
18.10.2023Politika
İskenderun'da angus nakil sırasında kaçtı, ekipler seferber oldu
İskenderun'da angus nakil sırasında kaçtı, ekipler seferber olduHatay'da İskenderun Limanı'na gemiyle getirilip, TIR'a yüklenen anguslardan biri kaçtı. Araçların arasında koşup, paniğe neden olan angus ekipler tarafından yakalandı.
4.10.2023Gündem
Liseye dönüştürülen Rauf Bey Gemisi’nde ilk ders zili çaldı
Liseye dönüştürülen Rauf Bey Gemisi’nde ilk ders zili çaldıHatay’ın İskenderun ilçesinde 6 Şubat depremlerinin ardından limana demir atan Karadeniz Lifeship Rauf Bey Yaşam Gemisi, yapılan çalışmalar sonucu Osman Ötken Anadolu Lisesi’ne dönüştürüldü. İlk ders zilinin çaldığı gemide eğitim-öğretim hayatına başlayan 472 öğrenci, aynı zamanda sene boyunca gemide yatılı olarak ikamet edecek.
11.09.2023Video
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Hatay'da
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Hatay'daTicaret Bakanı Ömer Bolat, İskenderun Belediyesi'ni ziyaret edip, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile bir araya geldi. Belediyede toplantıya katılan Bakan Bolat, gün boyu Hatay'da temaslarını sürdürecek.
4.08.2023Politika
Bakanlar Bayraktar ve Tekin Hatay'da
Bakanlar Bayraktar ve Tekin Hatay'daEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hatay'da AFAD Kriz Merkezi'nde koordinasyon toplantısına katıldı. Bakan Bayraktar, ilk günden beri deprem bölgesinde olduklarını ve halkın kesintisiz enerjiye erişimi için çabaladıklarını belirtti. Bakan Tekin ise deprem bölgesinde görevli öğretmenlerin ihtiyaçlarını giderecek tedbirleri eylül ayına kadar almış olacaklarını söyledi.
23.06.2023Politika
Depremzedelerin konakladığı 'MSC Aurelia' gemisi, görevini tamamladı
Depremzedelerin konakladığı 'MSC Aurelia' gemisi, görevini tamamladıHatay'ın İskenderun ilçesinde, depremzedelerin yerleştirildiği 'MSC Aurelia' gemisi, görevini tamamladı. Limandan ayrılan 906 yatak kapasiteli Ro-ro gemisinin kaptanı Dumitru Rusu'ya teşekkür plaketi verildi.
16.05.2023Video
Kılıçdaroğlu: Bu millete doğruları söylemeye yemin ettim
Kılıçdaroğlu: Bu millete doğruları söylemeye yemin ettimCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizi kavga ettiriyorlar ama o kavgaya girmeyeceğiz. Bir sürü şeyler söylüyorlar. Onlara da inanmayın lütfen. Benim ağzımdan çıkana inanın. Bu millete doğruları söylemeye yemin ettim. Doğruları söyleyeceğim. Doğruların arkasından gideceğim. Çok kamplaştık, çok kutuplaştık. Neredeyse birbirimizi düşman gibi görmeye başladık. Türkiye'yi buradan çıkaracağım" dedi.
7.05.2023Politika
Kızıltepe’de akaryakıt yüklü tankerde yangın
Kızıltepe’de akaryakıt yüklü tankerde yangınMardin’in Kızıltepe ilçesinde seyir halindeyken akaryakıt yüklü tankerde çıkan yangın, çevredekilerin ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.
1.05.2023Gündem
Depremzede öğrenciler, sınavlara Rauf Bey Gemisi'nde hazırlanıyor
Depremzede öğrenciler, sınavlara Rauf Bey Gemisi'nde hazırlanıyorHatay’ın İskenderun ilçesinde limana demir atan Karadeniz Lifeship Rauf Bey Yaşam Gemisi, lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan depremzede öğrenciler için hem okul hem de yurda dönüştürüldü. Gemide kalan öğrenciler, eğitim ve öğretimlerine kesintisiz devam ediyor.
25.04.2023Video
'Boksit yüklü geminin çıkarılmama maliyeti, çıkarılmasından ağır olur'
'Boksit yüklü geminin çıkarılmama maliyeti, çıkarılmasından ağır olur'Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, Antalya'nın Kumluca ilçesi açıklarında batan 3 bin ton boksit yüklü geminin çıkarılması gerektiğini belirterek, "Geminin battığı bölge, Batı Akdeniz'in en hassas ve biyolojik çeşitlilik bakımından en zengin deniz kesimi. Batık geminin çıkarılmama maliyeti, çıkarılmasından ağır olur" dedi.
23.04.2023Video
'Boksit yüklü geminin çıkarılmama maliyeti, çıkarılmasından ağır olur'
'Boksit yüklü geminin çıkarılmama maliyeti, çıkarılmasından ağır olur'Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, Antalya'nın Kumluca ilçesi açıklarında batan 3 bin ton boksit yüklü geminin çıkarılması gerektiğini belirterek, "Geminin battığı bölge, Batı Akdeniz'in en hassas ve biyolojik çeşitlilik bakımından en zengin deniz kesimi. Batık geminin çıkarılmama maliyeti, çıkarılmasından ağır olur" dedi.
23.04.2023 Gündem
Erdoğan: 14 Mayıs, LGBT'cilere ders verme günü olacak
Erdoğan: 14 Mayıs, LGBT'cilere ders verme günü olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti, LGBT'ye karşı mı? Milliyetçi Hareket Partisi LGBT'ye karşı mı? Cumhur İttifakı LGBT'ye karşı mı? Peki CHP, LGBT'ye karşı mı? İP karşı mı? Bunun yanında HDP karşı mıdır? Bunlar LGBT'ci. Bunlar bizim kutsal aileler yapımıza karşı. İşte 14 Mayıs bunun için çok önemli. 14 Mayıs LGBT'cilere, kadına şiddetin yanında olanlara ders verme günü olacaktır" dedi.
22.04.2023Gündem
İtalyan şeflerden depremzedelere iftar yemeği
İtalyan şeflerden depremzedelere iftar yemeğiHatay'ın İskenderun ilçesinde depremzedelerin kaldığı MCS Aurelia gemisinin İtalyan şefleri, 500 kişi için iftar yemeği hazırladı.
17.04.2023Gündem
Antalya açıklarında batan gemide 'ağır metal kirliliği' tehlikesi
Antalya açıklarında batan gemide 'ağır metal kirliliği' tehlikesiAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, Antalya açıklarında batan 3 bin ton boksit madeni taşıyan geminin, derinlik nedeniyle çıkarılmasının mümkün görülmediğini belirterek, "Gemi zamanla çürüyecek ve sızıntı oluşacaktır. Gemideki maden, yakıt, yağlar, sintine suları denizde kirlilik oluşturur" dedi.
16.04.2023Gündem
İskenderun Limanı'ndaki gemilerde depremzedelere 'evlerinde hissi' yaşatmaya çalışıyorlar
İskenderun Limanı'ndaki gemilerde depremzedelere 'evlerinde hissi' yaşatmaya çalışıyorlarHatay’ın İskenderun ilçesinde depremden sonra limanda yaşam alanına dönüştürülen Karadeniz Lifeship Süheyla Sultan ve MSC AURELIA gemisi, depremzedeleri ağırlamayı sürdürüyor. İskenderun Limanı’na geçen gün demir atan Karadeniz Lifeship Rauf Bey gemisi ise hazırlıkların tamamlanmasının ardından sınava hazırlanan öğrenciler için okul ve yurt olarak hizmet verecek. MSC AURELIA gemisi yöneticisi Ozan Kule, "Depremzedelerimizin evlerinde gibi hissetmeleri için 24 saat elimizden geleni yapıyoruz" dedi.
3.04.2023Video
İskenderun Limanı'ndaki gemilerde depremzedelere 'evlerinde hissi' yaşatmaya çalışıyorlar
İskenderun Limanı'ndaki gemilerde depremzedelere 'evlerinde hissi' yaşatmaya çalışıyorlarHatay’ın İskenderun ilçesinde depremden sonra limanda yaşam alanına dönüştürülen Karadeniz Lifeship Süheyla Sultan ve MSC AURELIA gemisi, depremzedeleri ağırlamayı sürdürüyor. İskenderun Limanı’na geçen gün demir atan Karadeniz Lifeship Rauf Bey gemisi ise hazırlıkların tamamlanmasının ardından sınava hazırlanan öğrenciler için okul ve yurt olarak hizmet verecek. MSC AURELIA gemisi yöneticisi Ozan Kule, "Depremzedelerimizin evlerinde gibi hissetmeleri için 24 saat elimizden geleni yapıyoruz" dedi.
3.04.2023Foto Galeri
Karaismailoğlu: Depremden etkilenen illeri yeniden bayındır kılmak için gece gündüz çalışıyoruz
Karaismailoğlu: Depremden etkilenen illeri yeniden bayındır kılmak için gece gündüz çalışıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, depremden etkilenen tüm illerde konteyner ve prefabrik kent kurma çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Depremden etkilenen tüm illerimizi yeniden bayındır kılmak ve ihya etmek için ilk andan itibaren gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Felaketin yaralarını hızla sardığımız bugünlerde, aynı zamanda umut dolu, aydınlık yarınların da temellerini atıyoruz" dedi.
1.04.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hataygemidepremantalyaİskenderun Limanı

İskenderun Limanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.