İşveren

İşveren

Son dakika işveren haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işveren gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işveren haber sayfamızda...

İşveren

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 840 isveren haberi bulunmuştur.
Akkök Holding'den 340 milyon dolarlık yeni yatırım
Akkök Holding'den 340 milyon dolarlık yeni yatırım Akkök Holding, 2024 için enflasyondan arındırılmış ciro bazında yüzde 50, ihracatta yüzde 10 büyüme ve 340 milyon dolarlık yeni yatırım planladığını duyurdu. Grubun performansını ve hedeflerini değerlendiren Akkök Holding CEO'su Gökşin Durusoy, 2023'ün enflasyondan arındırılmış büyümesinin ise yüzde 18 olduğunu belirtti.
17.05.2024 Video
Akkök Holding'den 340 milyon dolarlık yeni yatırım
Akkök Holding'den 340 milyon dolarlık yeni yatırım Akkök Holding, 2024 için enflasyondan arındırılmış ciro bazında yüzde 50, ihracatta yüzde 10 büyüme ve 340 milyon dolarlık yeni yatırım planladığını duyurdu. Grubun performansını ve hedeflerini değerlendiren Akkök Holding CEO'su Gökşin Durusoy, 2023'ün enflasyondan arındırılmış büyümesinin ise yüzde 18 olduğunu belirtti.
17.05.2024 Ekonomi
'Ulusal Staj Programı Stajyer Havuzu' işverenlerin erişimine açıldı
'Ulusal Staj Programı Stajyer Havuzu' işverenlerin erişimine açıldı Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, "2024 yılı Ulusal Staj Programı başvurularını öğrencilere 28 Aralık'ta açtık, Mart ortasına kadar başvuruları aldık. Bir ay bizim bir değerleme sürecimiz var, bu tamamlandı. Biz bugün itibarıyla sistemi işverenlere açmış oluyoruz" dedi.
8.05.2024 Politika
Bakan Kacır: Kamu hizmet sağlayıcıları arasındaki etkileşimi yükseltiyoruz
Bakan Kacır: Kamu hizmet sağlayıcıları arasındaki etkileşimi yükseltiyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Kurumlar arası bilgi paylaşımını güçlendirerek kamu hizmet sağlayıcıları arasındaki etkileşimi yükseltiyoruz. Vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerde kalite ve hızı, odak hale getiriyoruz. Aynı zamanda kamu olarak sahip olduğumuz verileri bir kaynak olarak görüp onu stratejik bir biçimde değerlendirerek çalışmalarımıza veriye dayalı olarak yön veriyoruz" diye konuştu.
7.05.2024 Politika
Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci itiraz
Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci itiraz Antalya'da 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasının ardından tutuklanan ANET'in önceki yönetim kurulu başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün tutukluluğuna 2’nci kez itiraz edildi.
6.05.2024 Gündem
İMO'dan teleferik kazası raporu: İnşaat mühendisliği hizmeti alınmamış
İMO'dan teleferik kazası raporu: İnşaat mühendisliği hizmeti alınmamış Antalya'da meydana gelen teleferik kazasının ardından İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'nden bir heyet kaza yerinde taşıyıcı unsurlarla ilgili inceleme yaptı. Bugün açıklanan raporda sistemin proje, imalat ve montaj aşamalarında inşaat mühendisliği hizmetinin alınmadığı ve şartnameye göre yapılmadığı vurgulandı.
4.05.2024 Gündem
İliç maden kazasında, kaymanın etki alanındaki çalışanlar tahliye edilmemiş
İliç maden kazasında, kaymanın etki alanındaki çalışanlar tahliye edilmemiş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Daire Müdürü Bekir Aktürk, İliç'teki maden kazasına sebebiyet veren olumsuzlukları sıraladı. Aktürk, "Yığın liçinin doğu cephesinde kaymanın etki alanında bulunan konteyner içerisindeki çalışanların, çatlakları gözlemledikten ve yığın hareketleri tespit edildikten sonra tahliye edilememesi. Yığın liçinin batı cephesinde kaymanın etki alanında bulunan açık ocak sahası girişinin iş makinelerine kapatılmaması. Yığın liçi sahasına girişin engellenmesi ya da liç sahasında yapılan tüm çalışmaların durdurulması gibi kritik bir öneme sahip önlemleri içeren duyuruların dahi mesaj ve e-postayla haber verilmesi" dedi. Aktürk, işverenin muhtemel acil durumu yönetmekte yetersiz kaldığının da değerlendirildiğini söyledi.
3.05.2024 Politika
Bakanlıktan, İzmir'deki grev kararına ilişkin açıklama
Bakanlıktan, İzmir'deki grev kararına ilişkin açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İzmir'de bir şirketteki grev kararının, Türk çalışanların işine son verilip yerlerine yabancı işçilerin istihdam edilmesi nedeniyle alındığı iddiasını yalanladı.
3.05.2024 Gündem
TÜRK-İŞ, Kazancı Yokuşu’na karanfil, Taksim Meydanı’na çelenk bıraktı
TÜRK-İŞ, Kazancı Yokuşu’na karanfil, Taksim Meydanı’na çelenk bıraktı Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Kazancı Yokuşu'na karanfil bıraktı. Taksim Meydanı’na da çelenk bırakan sendika üyeleri daha sonra basın açıklaması yaptı. TÜRK-İŞ adına basın açıklaması yapan TOLEYİS Sendikası Genel Başkanı Cemail Bakındı, “Dünyanın en kapitalist ülkesinde vergiler çok kazanandan çok, az kazanandan azdır. Bugün Türkiye’de birçok ekonomik sıkıntımız var. Siyaset yapmanın hiçbir manası yok. Herkes aklını ortaya koysun, siyasetçiler kucaklaşsın, Türkiye’nin sorunlarını çözsün” dedi.
1.05.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Taksim Meydanı kitlesel eylemlere açık değil, art niyetli marjinal gruplara açık değil
Bakan Işıkhan: Taksim Meydanı kitlesel eylemlere açık değil, art niyetli marjinal gruplara açık değil Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında Taksim Meydanı'nın, tüm sendika ve konfederasyonların yöneticilerine açık olduğunu belirterek, "Orada belirli bir program doğrultusunda çelenk koyarak, saygı duruşunda bulunarak, günün anlamı ve önemini belirterek, tüm sendika başkanlarımız burada bulunabilirler. Ama kitlesel eylemlere açık değil, art niyetli marjinal gruplara açık değil. Yani bunu özellikle altını çizmek istiyorum; bazen de eleştiriler geliyor ama biz sendikalarımızın bu önemli gününü orada kutlamalarını zaten sağlıyoruz. Ama siz de farkındasınız bu süreçte marjinal ve art niyeti gruplara da asla izin vermememiz lazım" dedi.
1.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı dayatmalarını masum bulmuyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı dayatmalarını masum bulmuyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda 'Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği' temasıyla düzenlenen 13'üncü Çalışma Meclisi Yemeği'nde konuştu. Erdoğan, “Sözlerimin hemen başında yarın ülkemizle birlikte tüm dünyada coşkuyla kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyorum. Bu vesileyle helal rızık peşinde koşan tüm işçi kardeşlerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Türkiye Yüzyılı’nın inşası için ter döken, emek veren her bir kardeşimden Allah razı olsun diyorum. Biliyorsunuz 1 Mayıs tarihi ülkemizde yıllarca gerilimin, kavganın, çatışma ve sokak olaylarının sembolü olarak görüldü. Bilhassa 1977 senesinde yaşanan faciadan dolayı her 1 Mayıs uzun süre şiddetin ve kaosun olduğu bir gün olarak algılandı. 2008 yılında 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü, 2009 yılından itibaren de resmi tatil ilan ederek buna son verdik. Ayrıca 2010 yılında 32 yıl sonra Taksim’i kutlamalara açan yine biz olduk. Böylece 1 Mayıs’ın hiçbir engellemeye, hiçbir gayrimeşru çabaya gerek duymaksızın, İşçi Bayramı olarak kutlanabilmesini temin ettik. Buna rağmen son günlerde muhalefet ve bazı marjinal yapılar Taksim tartışmaları ile 1 Mayıs’ın bayram havasına gölge düşürmeye çalışıyor. Sembolik törenler haricinde Taksim Meydanı’nın miting yeri olmadığı, mitinge uygun bir altyapıya sahip olmadığı, herkesin malumu iken bu konudaki dayatmaları masum bulmadığımızı ifade etmek isterim’’ dedi.
30.04.2024 Politika
Bakan Işıkhan: Deprem bölgesinde mücbir sebep halini 31 Ağustos'a uzatıyoruz
Bakan Işıkhan: Deprem bölgesinde mücbir sebep halini 31 Ağustos'a uzatıyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 30 Nisan 2024 itibarıyla sona erecek olan mücbir sebep halini 31 Ağustos 2024 tarihine kadar uzatıyoruz" dedi.
30.04.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İstihdamda tarihin en yüksek seviyesine ulaştık
Bakan Işıkhan: İstihdamda tarihin en yüksek seviyesine ulaştık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Çalışanlarımızı enflasyonun tahribatına karşı koruma anlayışımızı sürdürüyoruz. Ülkemiz, küresel olarak yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyümeyi sürdürmektedir. İstihdam sayılarında ise tarihin en yüksek seviyelerine ulaştık" dedi.
29.04.2024 Ekonomi
Mevsimlik tarım işçilerinin haklarını düzenleyen cumhurbaşkanlığı genelgesi Resmi Gazete'de
Mevsimlik tarım işçilerinin haklarını düzenleyen cumhurbaşkanlığı genelgesi Resmi Gazete'de Mevsimlik tarım işçileri ile ailelerinin çalışma ve yaşam koşullarını düzenleyen cumhurbaşkanlığı genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.  
27.04.2024 Gündem
TAV Havalimanları ve TAV Technologies’e ‘En İyi İşveren’ ödülü
TAV Havalimanları ve TAV Technologies’e ‘En İyi İşveren’ ödülü TAV Havalimanları ve TAV Technologies, kurum kültürü ve çalışan deneyimi üzerine çalışmalar yürüten araştırma kurumu Great Place To Work Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye’nin en iyi işveren markaları arasında yer aldı.
26.04.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İş Pozitif’te 2,5 ayda 100 binin üzerinde kadın istihdamı sağladık
Bakan Işıkhan: İş Pozitif’te 2,5 ayda 100 binin üzerinde kadın istihdamı sağladık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “9 Şubat’ta başlattığımız İş Pozitif’te yaklaşık 2,5 ayda 100 binin üzerinde kadının istihdamını sağladık” dedi.
26.04.2024 Gündem
Işıkhan: İş sağlığı ve güvenliği konusu Türkiye'nin ana gündem maddesi olmaktan çıkarılmalı
Işıkhan: İş sağlığı ve güvenliği konusu Türkiye'nin ana gündem maddesi olmaktan çıkarılmalı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında konuştu. Işıkhan, “Özellikle son zamanlarda bir takım üzücü haberler üst üste geldi. Bu elim hadiselere ve ciddi can kayıplarımıza sebep olan iş kazaları bize; iş sağlığı ve güvenliği konusunda sadece rehberlik rolünün değil aynı zamanda teftiş ve denetim görevlerinin de sıfır toleransla, büyük bir hassasiyetle arttırılması gerektiğini bir kez daha göstermiştir. İş sağlığı ve güvenliği konusu; artık yüzyıllık planlar yapan Türkiye'nin ana gündem maddesi olmaktan çıkarılmalı" dedi.
24.04.2024 Politika
Madenciler, 6 gün çalışmaya karşı eylem yaptı, çalışma gün sayısı 5'e indirildi
Madenciler, 6 gün çalışmaya karşı eylem yaptı, çalışma gün sayısı 5'e indirildi Zonguldak'ta, özel bir maden ocağında çalışan işçileri, 6 saat 15 dakikadan 6 gün çalışma süresine karşılık 5 gün çalışma talebiyle iş bırakma eylemi yaptı. 2 gün süren eylemin sonucunda işçiler ve işveren arasında günde 7,5 saatten haftada 5 gün çalışma şartında anlaşıldı.
22.04.2024 Gündem
İŞKUR: Türkiye'de 330 bin 325 açık iş tespit edildi
İŞKUR: Türkiye'de 330 bin 325 açık iş tespit edildi Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) 2024 yılı 1'inci çeyreğine ilişkin 'Açık İş İstatistikleri Araştırması'nda, Türkiye genelinde işletmelerde toplam 330 bin 325 açık iş tespit edildi.
5.04.2024 Ekonomi
Geçmişte maddi durumu 'çok kötü' olan fertlerin yüzde 16,5'i şu an en yüksek gelir grubunda
Geçmişte maddi durumu 'çok kötü' olan fertlerin yüzde 16,5'i şu an en yüksek gelir grubunda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 14 yaş civarındayken ailesinin maddi durumunu 'çok kötü' olarak belirten kişilerin, yüzde 16,5'inin şu an en yüksek yüzde 20'lik gelir grubunda, yüzde 25,5'inin ise en düşük gelir grubunda yer aldığını açıkladı.
4.04.2024 Ekonomi
KoçZer’den insan kaynakları ve pazarlama organizasyonuna iki yeni atama
KoçZer’den insan kaynakları ve pazarlama organizasyonuna iki yeni atama Koç Topluluğunun kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetimi şirketi KoçZer, organizasyonunda değişikliğe gittiğini duyurdu. Yeni oluşturulan Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nün liderliğini, şirketin 5 yıldan fazla süredir insan kaynakları yönetimini yapan Sanem Bayraklı üstlendi. Şirketin yeni İnsan Kaynakları Direktörü ise 17 yıldır Koç Topluluğu’nun farklı şirketlerinde insan kaynakları yönetimi yapan Füsun Çelik oldu.
1.04.2024 Kurumsal
Akkuyu Nükleer’den işçi protestolarına yönelik açıklama
Akkuyu Nükleer’den işçi protestolarına yönelik açıklama Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaat sahasında dün taşeron firma çalışanlarının maaş alamadıkları gerekçesiyle iş bırakmasıyla çıkan gerginlik üzerine Akkuyu Nükleer A.Ş.’den açıklama geldi. Söz konusu eylemlerin inşaat sahasında çalışma programını etkilemediği ve tüm çalışmaların normal seyrinde yürüdüğünün belirtildiği açıklamada, “Akkuyu NGS inşaat sahasında, çoğu taşeron inşaat şirketlerinde çalışan 30 binden fazla kişi görev yapmaktadır. Maaşların ödenmesi de dahil olmak üzere çalışanların haklarının gözetilmesi bu şirketlerin sorumluluğundadır. Projede yer alan her şirket, işveren olarak 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili tüm mevzuat kapsamında çalışanlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmekten sorumludur” denildi.
29.03.2024 Kurumsal
Sultangazi Belediye Başkanı Dursun: İstihdama katkı sağlıyoruz
Sultangazi Belediye Başkanı Dursun: İstihdama katkı sağlıyoruz İşveren firmalarla iş arayanları buluşturan Sultangazi Belediyesi Kariyer Merkezi (SULKAM) 5 yıl içerisinde 21 bin 500 kişiye iş görüşmesi imkanı sağladığını açıkladı. Binlerce kişinin iş bulmasına katkı sağladıklarını belirten Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Firmaların aradığı kriterlerdeki iş arayan vatandaşlarımızı bir araya getirerek istihdama katkı sunuyoruz” dedi.
29.03.2024 İstanbul
TÜİK: Sosyal koruma harcaması yüzde 60,2 arttı
TÜİK: Sosyal koruma harcaması yüzde 60,2 arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), sosyal koruma harcamasının 2022 yılında bir önceki yıla göre, yüzde 60,2 artış göstererek 1 trilyon 291 milyar 77 milyon Türk lirası olduğunu açıkladı.
28.03.2024 Ekonomi
"Yurt dışına veri aktarımının önü açıldı"
"Yurt dışına veri aktarımının önü açıldı" Hukukçu Dr. Öğr. Üyesi Cihan Avcı Braun, Kişisel Verileri Koruma Kanunu'nda yapılan değişikliklere yönelik değerlendirme yaptı. Braun, artık şirketlerin kişisel verileri açık rıza olmadan da yurt dışına aktarabileceğini belirterek yurt dışına veri aktarımının önünün açıldığını belirtti.
26.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bakan ışıkhan 1 mayıs istihdam ekonomi akkök holding

İşveren ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.