Kaçak Yapı

Kaçak Yapı

Son dakika kaçak yapı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kaçak yapı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kaçak yapı haber sayfamızda...

Kaçak Yapı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 453 kacak yapi haberi bulunmuştur.
Kaçak yapının yıkımına karşı çıkan grup, belediye aracı ile bir iş yerine zarar verdi
Kaçak yapının yıkımına karşı çıkan grup, belediye aracı ile bir iş yerine zarar verdiŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde kaçak yapının yıkılmasına karşı çıkan grup, sopayla belediyeye ait 2 aracın camlarını kırdı. Öfkeli grup Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın akrabasına ait bir iş yerinin camlarını da balyoz ve sopalarla kırarak zarar verdi.
28.07.2022Gündem
Gölde duba üzerine inşa edilen kaçak yapılar, günlüğü 700 liraya kiralanıyor
Gölde duba üzerine inşa edilen kaçak yapılar, günlüğü 700 liraya kiralanıyorAdana’da, Seyhan Baraj Gölü’nde dubalar üzerine inşa edilen yüzen barakalar, günlüğü 700 liradan kiralanıyor. Barakalar dron ile havadan görüntülenirken, yetkililer izinsiz yapıların kaldırılması için çalışma başlattı.
19.07.2022Foto Galeri
Kekova'da zeytinliklerin satışa çıkarılması 'kaçak yapı' endişesine yol açtı
Kekova'da zeytinliklerin satışa çıkarılması 'kaçak yapı' endişesine yol açtıAntalya'nın doğal güzellikleri ve tarihi değerleriyle öne çıkan Demre'ye bağlı Kekova'daki adalarda çok sayıda zeytinlik ve doğal sit alanı niteliğindeki araziler, sahipleri tarafından satışa çıkarıldı. Çivi dahi çakılamayacak bölgedeki zeytinliklerde, satış sonrası kaçak yapılaşmadan endişe ediliyor.
4.07.2022Foto Galeri
Mustafa Erdoğan'a 'izinsiz kazı- sondaj' ve 'kaçak yapı' davası
Mustafa Erdoğan'a 'izinsiz kazı- sondaj' ve 'kaçak yapı' davasıAnadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun sahne aldığı 'Aspendos Arena' için verilen yıkım sonrası arazi sahibinin açtığı davada, Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan hakkında, 'izinsiz kazı-sondaj' ve 'kaçak yapı yaptığı' iddiasıyla 2 ayrı suçtan 5'er yıla kadar hapis cezası istendi.
16.06.2022Gündem
Bodrum’da kaçak yapılar yıkıldı
Bodrum’da kaçak yapılar yıkıldıMuğla'nın Bodrum ilçesinde, kaçak ve ruhsatsız olduğu belirlenen iskele ile bir restoranın eklentileri yıkıldı. Koruma altındaki bir bölgede bulunan koyda kaçak olarak çalıştırılan plaj işletmesinin faaliyetleri durduruldu.
15.06.2022Gündem
Yıkılan kaçak yapıların altından tarih çıktı
Yıkılan kaçak yapıların altından tarih çıktıAntalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti'nde kazılar devam ediyor. Kaçak yapıların yıkıldığı bölgede, 2'nci yüzyılda kullanılan, 6 dönümlük uluslararası ticaret alanı olan liman agorası ve 170 metrelik liman caddesi ortaya çıkarıldı.
10.06.2022Foto Galeri
Kapadokya’da pandemide ara verilen kaçak yapı yıkımı tekrar başladı
Kapadokya’da pandemide ara verilen kaçak yapı yıkımı tekrar başladıTürkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, pandemiyle birlikte ara verilen kaçak yapıların yıkımına yeniden başlandı.
2.06.2022Video
Kapadokya’da pandemide ara verilen kaçak yapı yıkımı tekrar başladı
Kapadokya’da pandemide ara verilen kaçak yapı yıkımı tekrar başladıTürkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, pandemiyle birlikte ara verilen kaçak yapıların yıkımına yeniden başlandı.
2.06.2022Foto Galeri
Karadeniz yaylalarında kaçak yapılar yıkılıyor
Karadeniz yaylalarında kaçak yapılar yıkılıyorKaradeniz Bölgesi'nde daha önce, ‘imar barışı’ dışında kalan yapıların yıkıldığı yaylalarda kaçak yapılaşma son dönemde yeniden başladı. Bölgede denetimler arttırılırken, tespit edilen 20 kaçak yapı yıkıldı. TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, "Yayla ve meralardaki doğal güzelliklerimizin gelecek nesillere resmini değil, aslını bırakmalıyız" dedi.
23.05.2022Video
Karadeniz yaylalarında kaçak yapılar yıkılıyor
Karadeniz yaylalarında kaçak yapılar yıkılıyorKaradeniz Bölgesi'nde daha önce, ‘imar barışı’ dışında kalan yapıların yıkıldığı yaylalarda kaçak yapılaşma son dönemde yeniden başladı. Bölgede denetimler arttırılırken, tespit edilen 20 kaçak yapı yıkıldı. TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, "Yayla ve meralardaki doğal güzelliklerimizin gelecek nesillere resmini değil, aslını bırakmalıyız" dedi.
23.05.2022Gündem
Uzungöl'ü çevreleyen kaçak yapılar yıkılıyor
Uzungöl'ü çevreleyen kaçak yapılar yıkılıyorTrabzon'da, dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'deki kentsel dönüşüm projesi kapsamında altyapı çalışmaları tamamlandı. İkinci etapta göl kıyısını çevreleyen kaçak yapılar yıkılacak; görsel estetiğe sahip, doğal rekreasyon alanları oluşturularak gölün çevresi açılacak. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, "Hedefimiz gölle etrafını çeviren yol arasında herhangi bir yapının kalmaması" dedi.
21.05.2022Foto Galeri
Van Gölü kenarındaki ahırlar yıkıldı, sahil bandı projesi başlatıldı
Van Gölü kenarındaki ahırlar yıkıldı, sahil bandı projesi başlatıldıVan Gölü ile çevresinin kirlenmesine neden olan şehir merkezindeki ahırlar, tek tek yıkılıyor. Göl sahilinde İpekyolu sınırlarındaki 307 ahırın yıkıldığı bölgeye, belediyenin geliştirdiği projeyle sahil bandı ve park projesi uygulanıyor. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, ahırların 75'inin daha bu yıl içinde yıkılacağını ve bölgeye de sahil bandıyla park yapılacağını söyledi.
15.04.2022Video
Çorum'da su havzasındaki kaçak yapıların yıkımı başladı
Çorum'da su havzasındaki kaçak yapıların yıkımı başladıÇorum'da, içme suyu havzasına yapılan 10 kaçak yapının yıkımına belediye ekiplerince başlandı.
11.04.2022Gündem
Fethiye ve Dalaman'daki cennet koylardaki 300 kaçak yapının yıkımına başlandı
Fethiye ve Dalaman'daki cennet koylardaki 300 kaçak yapının yıkımına başlandıMuğla'nın Fethiye ve Dalaman ilçelerinin dünyaca ünlü koylarında, imara aykırı bölümleri tespit edilen 300 konutun yıkımına Sıralıbük Koyu'ndan başlandı.
8.04.2022Gündem
Çorum'da su havzasındaki 10 kaçak yapı için yıkım kararı
Çorum'da su havzasındaki 10 kaçak yapı için yıkım kararı Çorum'da, içme suyu havzasına yapılan 10 kaçak yapı için yıkım kararı verildi. Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, "Kaçak yapıya müsaade etmemiz söz konusu değil" dedi.
31.03.2022Gündem
Anadolu Hisarı'ndaki yalıda kaçak olarak yapılan baraka yıkıldı
 Anadolu Hisarı'ndaki yalıda kaçak olarak yapılan baraka yıkıldıBeykoz, Anadolu Hisarı'nda Riyaziyeci İzzetbey  Yalısı'ndaki kaçak yapı İBB ekiplerince yıkıldı, inşaat alanı mühürlendi.
12.02.2022Gündem
Caretta caretta kumsalı, kaçak barakayla doldu
Caretta caretta kumsalı, kaçak barakayla dolduAntalya'nın Aksu ilçesindeki caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının koruma alanı ilan edilen Kumköy sahilinde, 'çardak' adı altında 500'ü aşkın kaçak yapı bulunuyor. Bu alandaki çardaklar ve kumsalın çöplükler içindeki hali, doğaseverleri isyan ettirdi. Yaz boyunca burada yaşayan 2 bini aşkın kişinin baskısı nedeniyle bu yılki caretta caretta yuvalarındaki yumurtaların yüzde 56,9'u bozuk çıktı.
4.01.2022Gündem
5 bin yıllık Diyarbakır surlarının çevresi kaçak yapılardan temizleniyor
5 bin yıllık Diyarbakır surlarının çevresi kaçak yapılardan temizleniyorUNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki 5 bin yıllık Diyarbakır surlarının etrafındaki kaçak yapıların yıkım çalışmaları sürüyor. Daha önce 300 yapının yıkıldığı surlarda 5'inci etap çalışmaları kapsamında 100 yapının daha yıkımına başlandı.
1.01.2022Gündem
Silivri'de kaçak yapıların yıkımında gerginlik
Silivri'de kaçak yapıların yıkımında gerginlikSilivri Çayırdere Mahallesi'nde tarım, orman ve hazine arazileri üzerindeki 15 kaçak yapı yıkıldı. Yıkım sırasında kaçak yapı sahipleri ekiplere tepki gösterirken, 4 saat içinde 15 kaçak yapı iş makineleriyle yıkıldı.
11.11.2021Gündem
Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası
Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgasıKaradeniz Bölgesi'nde imar kirliliği ve kaçak yapı tartışmaları ile gündeme gelen yaylalarda, 'imar barışı' kapsamı dışında kalan, 31 Aralık 2017'den sonra yapılan yapılar yıkıldı. Bölgede bir süre duran kaçak yapılaşma, pandemi döneminde ilginin arttığı; birçoğu milli park, sit ve mera alanlarını da kapsayan yaylalarda yeniden başladı. Denetimlerde tespit edilen kaçak yapıların yıkımlarının başladığı bölgede halk da uyarılıyor.
25.10.2021Gündem
Harran Kaymakamı'ndan kaçak yapı tepkisi
Harran Kaymakamı'ndan kaçak yapı tepkisiŞanlıurfa'nın Harran Kaymakamı Cihat Koç, SİT alanı içine yapılan kaçak yapıların tespit edilerek engellendiğini ve sorumluları hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Kaymakam Koç, konuyla ilgili sosyal medya hesabından, "Gözümüzün içine soka soka. Ayıptır, yazıktır" paylaşımını yaptı.
13.08.2021Gündem
Eski Kadıköy Hal Binası'nda restorasyon tartışması
Eski Kadıköy Hal Binası'nda restorasyon tartışmasıTarihi Kadıköy Hal Binası'nın restorasyonu, Haldun Taner Sahnesi Restorasyon ve Yeni Kullanım Projesi olarak devam ediyor. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nin kaçak yapı olduğunu iddia eden Mimari Restorasyon Kültür Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Mimar Serhat Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen restorasyon projesinin Tarihi Kadıköy Hal Binası'nın özgün yapısını yok ettiğini ve restorasyon çalışmalarının bir an önce durdurulmasını gerektiğini söyledi.
29.07.2021Gündem
Kekova'daki kaçak villa yıkıldı
Kekova'daki kaçak villa yıkıldıAntalya'nın Demre ilçesinde, birinci derecede tarihi ve doğal sit alanı Kekova'nın Yazkam Koyu'nda geçmişte ağıl olarak kullanılan taş yapı, İstanbullu iş kadını S.K. tarafından 2000'li yıllarda satın alındı. Ağıl yıkılarak, yerine taştan 70 metrekare villa yapıldı. Koya ise küçük iskele yapıldı. Villanın orman arazisine inşa edildiği gerekçesiyle Kaş Orman İşletme Müdürlüğü, sahibi S.K. hakkında dava açtı. Mahkemelerde villanın; orman arazisine, birinci derecede tarihi ve doğal sit alanına, kıyı kenar çizgisi içine ve Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi içine inşa edildiği için yıkım kararı verildi. Yıkım kararının kesinleşmesinin ardından kaçak inşa edilen villa yıkıldı.
15.07.2021Gündem
Bakan Kurum açıkladı: Uzungöl'e 1000 araç kapasiteli otopark yapılacak
Bakan Kurum açıkladı: Uzungöl'e 1000 araç kapasiteli otopark yapılacakÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ayder’de doğal yapıya zarar vermeyecek şekilde tamamen yerin altında, buradaki doğal yapıyla bütünlük sergileyecek bir otopark inşasına başladık. Uzungöl’ümüzde de belediyemiz mülkiyetindeki bir alanı bakanlığımızla trampasını yapıyor ve TOKİ eliyle ziyaretçilerin araçlarını park edebilecekleri 1000 araç kapasiteli yaklaşık 100 milyon lira yatırım değeri olan bir projeyi başlatıyoruz. Bu projemiz tamamen yerin altında, doğal yapıya uygun, doğal yapıya hiçbir şekilde zarar vermeyecek." dedi.
10.07.2021Gündem
‘Tosuncuk'un kaçak villası mühürlendi
‘Tosuncuk'un kaçak villası mühürlendiKurusucu olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandırıp, yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranırken Brezilya'da teslim olan, ‘Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ın, memleketi Giresun’un Espiye ilçesinde 5 yıl önce dere yatağına yaptırdığı güvenlik kameraları ile donatılmış kaçak villası, kaymakamlık tarafından mühürlendi.
6.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kaçak yapıyıkımNevşehirKapadokyaKaradeniz

Kaçak Yapı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.