Kayıt

Kayıt

Son dakika kayıt haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kayıt gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kayıt haber sayfamızda...

Kayıt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.767 kayit haberi bulunmuştur.
Portekiz’den İran’ın el koyduğu gemiyle ilgili açıklama
Portekiz’den İran’ın el koyduğu gemiyle ilgili açıklama Portekiz hükümeti, İran Devrim Muhafızları tarafından el konulan Portekiz bayraklı geminin Londra merkezli Zodiac Maritime Limited şirketine ait olduğunu ve içinde Portekiz vatandaşı bulunmadığını açıkladı.
13.04.2024 Dünya
Dünyanın en yaşlı yapışık ikizleri hayatlarını kaybetti
Dünyanın en yaşlı yapışık ikizleri hayatlarını kaybetti Dünya çapında kırılan rekorları kayıt eden Guinness Dünya Rekorları, dün ‘dünyanın en yaşlı yapışık ikizleri’ rekorunu elinde tutan Lori ve George Schappell’in 62 yaşında hayata veda ettiğini duyurdu.
13.04.2024 Dünya
İstanbul Boğazı'nda nesli tükenen yelkovan kuşlarına uydu vericili takip
İstanbul Boğazı'nda nesli tükenen yelkovan kuşlarına uydu vericili takip İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Bilgin, "Yelkovan kuşları tehdit altında olan bir tür, genel olarak Akdeniz Havzası'nda ve Ege Denizi'nde korunuyor. Türkiye özelinde devamlı göç ettiğini görüyoruz. Türkiye'de üreme ihtimalleri çok yüksek ama kesinlikle bilmiyoruz nerede ürediklerini. Özellikle bu GPS vericileri takıp onların hareketlerini izleyerek Karadeniz'de ya da Ege Denizi'nin Türkiye kıyılarında nerelerde üreme kolonileri olabilir? Nerelerde besleniyorlar? Onlarla ilgili bilgiler edinmeye çalışacağız" dedi. TÜDAV Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Arda Tonay ise göç yollarının korunmasına vurgu yaparak, "İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi, Türk Boğazlar Sistemi bu hayvanların ve birçok başka hayvanın önemli göç yollarından biri. Dolayısıyla Türk Boğazlar Sisteminin korunması çok önemli. Bu göç yolları açık kalsın, bu hayvanlar gidip gelebilsinler" ifadelerini kullandı.
12.04.2024 Gündem
İstanbul Boğazı'nda 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı
İstanbul Boğazı'nda 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan Yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Bilgin, "Yelkovan kuşları tehdit altında olan bir tür, genel olarak Akdeniz Havzası'nda ve Ege Denizi'nde korunuyor. Türkiye özelinde devamlı göç ettiğini görüyoruz. Türkiye'de üreme ihtimalleri çok yüksek ama kesinlikle bilmiyoruz nerede ürediklerini. Özellikle bu GPS vericileri takıp onların hareketlerini izleyerek Karadeniz'de ya da Ege Denizi'nin Türkiye kıyılarında nerelerde üreme kolonileri olabilir? Nerelerde besleniyorlar? Onlarla ilgili bilgiler edinmeye çalışacağız" dedi. TÜDAV Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Arda Tonay ise göç yollarının korunmasına vurgu yaparak, "İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi, Türk Boğazlar Sistemi bu hayvanların ve birçok başka hayvanın önemli göç yollarından biri. Dolayısıyla Türk Boğazlar Sisteminin korunması çok önemli. Bu göç yolları açık kalsın, bu hayvanlar gidip gelebilsinler" ifadelerini kullandı.
12.04.2024 Video
Dünyanın en iyilerinin yarışacağı şampiyonaya 52 ülkeden 431 sporcu katılacak
Dünyanın en iyilerinin yarışacağı şampiyonaya 52 ülkeden 431 sporcu katılacak Antalya'da yapılacak Bireysel ve Takımlar Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası'na katılacak ülke ve sporcu sayısı belli oldu. 21 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek küresel organizasyon için 52 ülkeden 431 sporcu Türkiye'ye gelecek.
12.04.2024 Spor
Oğlunu korumak isteyen babaya saldıran köpeklerin sahipli olduğu ortaya çıktı
Oğlunu korumak isteyen babaya saldıran köpeklerin sahipli olduğu ortaya çıktı Bursa’da, 10 yaşındaki oğlu Y.E.K.’yi korumak isteyen Mesut Karagözoğlu’na (46) saldırarak, elleri ve kulağını parçalayan, yere düşerek çenesinin kırılmasına neden olan 4 köpeğin, sahipli ancak çipsiz olduğu ortaya çıktı. 1’i bir çiftliğe, 3’ü ise fabrikalara ait 4 köpeğin de aralarında olduğu, bölgedeki 16 köpek, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından toplatılarak, Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde müşahede altına alındı. Çipleri takılarak kayıt altına alınan köpekler, rehabilitasyon süreçlerinin tamamlanmasının ardından sahiplendirilecek.
8.04.2024 Foto Galeri
Bakan Yumaklı: Ramazanda 104 bin gıda denetimi yaptık
Bakan Yumaklı: Ramazanda 104 bin gıda denetimi yaptık Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ramazan ayında 7 bin 500’den fazla görevliyle yapılan 104 bine yakın gıda denetiminde uygunsuzluk tespit edilen 1022 ürün için 45 milyon lira idari para cezası uygulandığını açıkladı.
8.04.2024 Gündem
Sürücü serbest bırakılınca, annesinin öldüğü, babası ile oğlunun yaralandığı kaza raporlarına itiraz etti
Sürücü serbest bırakılınca, annesinin öldüğü, babası ile oğlunun yaralandığı kaza raporlarına itiraz etti Yalova’nın Çınarcık ilçesinde tali yoldan çıkan otomobile, hafif ticari aracın çarpmasıyla meydana gelen kazada, Sadiye Enç (60) hayatını kaybetti, otomobil sürücüsü eşi ile 18 yaşındaki torunu yaralandı. Gözaltına alınan hafif ticari aracın sürücüsü Salih S. (40), ifadesinin ardından serbest bırakılırken, kazada annesini kaybeden Gürkan Enç (42), aşırı sürat nedeniyle kazanın meydana geldiğini söyleyerek, kaza raporlarının iptali için yargıya başvurdu.
6.04.2024 Gündem
Akra Gran Fondo'da kayıtlar sürüyor
Akra Gran Fondo'da kayıtlar sürüyor Bisiklette bu sene 27-28 Nisan tarihlerinde 6'ncı kez gerçekleştirilecek AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum öncesi kayıtlar devam ediyor.
5.04.2024 Spor
Şikayetvar açıkladı: Dolandırıcıların yeni yöntemi sosyal yardım
Şikayetvar açıkladı: Dolandırıcıların yeni yöntemi sosyal yardım Çözüm platformu Şikayetvar, 0850'li numaralar üzerinden yapılan dolandırıcılık vakalarıyla ilgili kullanıcıları uyardı. Farklı kurumların adını kullanan dolandırıcıların ‘sosyal yardım başvurusu’ bahanesiyle vatandaşların kişisel bilgilerini topladıklarını belirten platforma konuyla ilgili çok sayıda şikayet ulaştı. Konuyla ilgili Şikayetvar’a çözüm taleplerini ileten çok sayıda kullanıcı kişisel verilerinin çalındığından endişe ediyor.
5.04.2024 Ekonomi
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Eminönü'ndeki Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi gerçekleştirildi. Denetimde usule aykırı olan etiket ve fiyatlar tespit edilerek incelenmek üzere kayıt altına alındı. G İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe, "Bayramı bayram tadında yaşayalım. Bayramı fırsata çevirmek isteyen işletmecilerimiz yoktur ama ola ki varsa da biz denetimlerimize bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğiz" dedi.
5.04.2024 Foto Galeri
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Eminönü'ndeki Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi gerçekleştirildi. Denetimde usule aykırı olan etiket ve fiyatlar tespit edilerek incelenmek üzere kayıt altına alındı. G İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe, "Bayramı bayram tadında yaşayalım. Bayramı fırsata çevirmek isteyen işletmecilerimiz yoktur ama ola ki varsa da biz denetimlerimize bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğiz" dedi.
5.04.2024 Video
İki kez oy kullanan muhtarın 1 oy farkı ile kazandığı seçim iptal edildi
İki kez oy kullanan muhtarın 1 oy farkı ile kazandığı seçim iptal edildi Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Çeşneli Mahallesi’nde 1 oy farkı ile seçimi kazanan muhtar adayı Cavit Kaya'nın iki ayrı sandıkta oy kullandığı ortaya çıktı. Yapılan itiraz üzerine muhtarlık seçimi iptal edildi.
3.04.2024 Gündem
Galatasaray dernekleri ortak basın toplantısı düzenledi
Galatasaray dernekleri ortak basın toplantısı düzenledi Galatasaray ile ilgili taraftar ve iş kolu dernekleri, Fenerbahçe Kulübü'nün dün gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulu toplantısı ile ilgili ortak basın açıklaması yaptı.
3.04.2024 Spor
Bayrampaşa'da eşini 5 kurşunla öldüren sanık hakim karşısında
Bayrampaşa'da eşini 5 kurşunla öldüren sanık hakim karşısında Bayrampaşa'da 15 yıldır evli olduğu 34 yaşındaki eşi Meryem Çap’ı silahla 5 kurşunla öldüren, çocuğunun da dilini yaktığı iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Şeyhmus Çap ilk kez hakim karşısına çıktı. Savunmasında Çap, "Olaydaki silahı eşim bana doğum günü hediyesi olarak almıştı. Çocuğum yalan söylediği için eşim dilini yakmamı söyledi, ben de yaktım. O da kayıt almış, eşimin oyununa geldim. Ben cinayet işlemedim, bana cinayet işlettirdiler" dedi.
3.04.2024 Gündem
2023'te 20 bin 811 kayıt dışı çalışan tespit edildi
2023'te 20 bin 811 kayıt dışı çalışan tespit edildi Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Şahin, sosyal güvenlik denetmenlerinin 2023 yılındaki teftişleri sonucu, 20 bin 811 kayıt dışı çalışanın tespit edildiğini söyledi.
2.04.2024 Ekonomi
Bitcoin ödüllü BtcTurk Boğa Koşusu 21 Nisan’da düzenlenecek
Bitcoin ödüllü BtcTurk Boğa Koşusu 21 Nisan’da düzenlenecek Finansal teknoloji şirketi BtcTurk, 21 Nisan’da İstanbul Üsküdar sahilinde Bitcoin ödüllü BtcTurk Boğa Koşusu düzenleyecek. Bitcoin’de ödül yarılanması (halving) dönemine atıfta bulunularak 21 Nisan’da düzenlenecek boğa kostümlü koşu, üç farklı etaptan oluşacak. Etkinlikte 21 kilometrelik yarı maraton, 10 kilometrelik halk koşusu ve renkli görüntülere sahne olacak olan boğa kostümlü özel koşu gerçekleştirilecek ve toplamda 2,1 Bitcoin değerinde ödül dağıtılacak.
2.04.2024 Kurumsal
Akra Gran Fondo’da pedallar, Kemer’in eşsiz manzarasında dönecek
Akra Gran Fondo’da pedallar, Kemer’in eşsiz manzarasında dönecek Bisiklet tutkunlarının adresi haline gelen AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum, sporcuları yine eşsiz manzarası ve mücadele ruhuyla ağırlayacak.
2.04.2024 Spor
Akraba evliliği, 14 yılda yarıya yakın azaldı
Akraba evliliği, 14 yılda yarıya yakın azaldı Türkiye'de 2010'da 34 bin 564 olan akraba evliliği sayısı, 2023'te 18 bin 26'ya düştü.
2.04.2024 Gündem
İbibik 'Lisa', 7'nci yılda da aynı yuvaya geldi
İbibik 'Lisa', 7'nci yılda da aynı yuvaya geldi Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Eskikarağaç Leylek köyünde, Zafer Erker’in bahçesinde bulunan fıçıya 6 yıl yuva kuran ibibik ‘Lisa’ bu yılda geldi. Yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş ‘Lisa’nın yuvasına girdiği anları sosyal medya hesabından paylaşarak, “Bir yandan fıçı içindeki ağları temizledi, böcekleri yedi. Bir yandan da çıkardığı ilginç seslerle kameraya oynadı. Türkiye’de ilk ve tek. Dünyada ise ilkler arasında olabilir bu kayıtlar” dedi.
30.03.2024 Video
İbibik 'Lisa', 7'nci yılda da aynı yuvaya geldi
İbibik 'Lisa', 7'nci yılda da aynı yuvaya geldi Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Eskikarağaç Leylek köyünde, Zafer Erker’in bahçesinde bulunan fıçıya 6 yıl yuva kuran ibibik ‘Lisa’ bu yılda geldi. Yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş ‘Lisa’nın yuvasına girdiği anları sosyal medya hesabından paylaşarak, “Bir yandan fıçı içindeki ağları temizledi, böcekleri yedi. Bir yandan da çıkardığı ilginç seslerle kameraya oynadı. Türkiye’de ilk ve tek. Dünyada ise ilkler arasında olabilir bu kayıtlar” dedi.
30.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Bizim kimsenin oyunda gözümüz yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Bizim kimsenin oyunda gözümüz yok Cumhurbaşkanı Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan, 'Sandık Yönetim Kurulu İftarı Programı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşi hiç olmadığı kadar sıkı tutmamız gerekiyor. Bizim kimsenin oyunda gözümüz yok. Ama bizim namusumuza emanet edilmiş tek bir kardeşimizin oyunun zayi edilmesine de rıza gösteremeyiz. Genel merkezimizle, il teşkilatımızla, ilçe teşkilatlarımızla her şeyi adım adım izleyeceğiz“ dedi.
29.03.2024 Politika
CHP'li belediye başkan adayına rüşvet soruşturması
CHP'li belediye başkan adayına rüşvet soruşturması Muğla'da Menteşe ilçesinin CHP Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal'ın, İmar Komisyon Başkanı olduğu dönemde telefonda rüşvet istediği ileri sürülen ses kaydı yayınlandı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, ses kaydının Ankara Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü Ses İnceleme Büro Amirliği'nce yapılan incelemesinin ardından hazırlanan raporda, birinci derecede Köksal'a ait olduğunun tespit edildiği belirtildi. Ses kaydının kendisine ait olmadığını söyleyip suç duyurusunda bulunan Köksal, "Seçim takviminin son 2 gününde de her türlü manipülasyona ve hukuk dışı yollarla başvurmaya devam edecekleri şüphesizdir. Benim alnım ak, içim rahat, vicdanım hür, geçmişim temiz, geleceğim aydınlık karşınızdayım. Cezai ve hukuki süreçlerin takipçisi olacağız" dedi.
29.03.2024 Politika
Yarbay, veda mektubu bırakıp intihar etti
Yarbay, veda mektubu bırakıp intihar etti Ankara'da Yarbay Gökhan Ünyeli, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında açığa alınmasının ardından intihar mektubu bırakarak, yaşamına son verdi.
29.03.2024 Gündem
Meryem Çap cinayeti davası: Şiddetin delili ses kayıtları oldu
Meryem Çap cinayeti davası: Şiddetin delili ses kayıtları oldu Bayrampaşa'da 15 yıldır evli olduğu 34 yaşındaki eşi Meryem Çap'ı silahla 5 kez kurşunlayarak öldürdükten sonra kaçan ve daha sonra yakalanarak tutuklanan Şeyhmus Çap hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, baba Şeyhmus Çap oğlu Y.Ç.'nin dilini ve elini yakarken uyguladığı şiddetin öldürülen anne Meryem Çap tarafından ses kaydına aldığı ortaya çıktı. Bu ses kayıtları dava dosyasına delil oldu.
29.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kayıt ramazan bayramı denetim mısır çarşısı yuva

Kayıt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.