Kktc

Kktc

Son dakika KKTC haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KKTC gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KKTC haber sayfamızda...

Kktc

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.573 kktc haberi bulunmuştur.
Ersin Tatar: KKTC'nin Doğu Akdeniz'de rolü ve önemi var
Ersin Tatar: KKTC'nin Doğu Akdeniz'de rolü ve önemi varKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Abdülhamid Han sondaj gemisinin göreve uğurlanmasına değinerek, ''Dün bildiğiniz Abdülhamit Han gemisinin seyre çıkmasıyla belki Doğu Akdeniz'deki bu zenginliklerin keşfedilmesinde bir adım daha atılmış oluyor. Bütün bu münasebetlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin rolü ve önemi vardır. Çünkü netice itibarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz'deki bir Türk devletidir'' dedi.
10.08.2022Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs halkı kendi egemenliğinde kararlıdır
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs halkı kendi egemenliğinde kararlıdırKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Silah zoru ile bizi dışarı atanlar, bilmelidirler ki; Kıbrıs halkı, zorunluluktan kendi devletini kurmuştur. O devleti aşama aşama geliştirmiştir. Şimdi KKTC olarak Kıbrıs halkı, kendi egemenliğinde ısrarlıdır. Egemenlik fevkalade önemlidir" dedi.
9.08.2022Gündem
Avustralyalı uyuşturucu kaçakçısı ve çete liderine sınır dışı
Avustralyalı uyuşturucu kaçakçısı ve çete liderine sınır dışıAvusturalya'nın 2016'dan bu yana Interpol üzerinden mavi bültenle aradığı uyuşturucu kaçakçısı ve Komançero (Comancheros) motosiklet çetesi lideri Mark Douglas Buddle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yakalandıktan sonra Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan ülkesine gönderildi.
3.08.2022Gündem
Bakan Akar: Beklentimiz, Kıbrıs meselesi hakkında objektif ve tarafsız olmaları
Bakan Akar: Beklentimiz, Kıbrıs meselesi hakkında objektif ve tarafsız olmalarıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Üçüncü taraflardan beklentimiz Kıbrıs meselesi hakkında objektif, tarafsız olmaları, stratejik körlüğü bırakmaları, olaylara eşit bir anlayışla yaklaşmaları ve Kıbrıs Türkü'nün hakkını, hukukunu teslim etmeleridir" dedi.
2.08.2022Politika
YÖK’e kayıtlı psikoloji bölümü sayısı 119’a çıktı
YÖK’e kayıtlı psikoloji bölümü sayısı 119’a çıktıTürkiye’de kariyerlerini bilimsel temelde çizmek isteyen öğrencilerin birçoğu üniversitelerin psikoloji bölümünü seçerken, Türkiye'deki psikoloji bölümlerinin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Türkiye ve KKTC'de YÖK’e kayıtlı toplam 119 psikoloji bölümü bulunurken, bunun ilk sıralarında üniversitelerindeki 14 psikoloji bölümüyle yüzde 11’lik paya sahip olan başkent Ankara yer alıyor.
29.07.2022Eğitim
Dışişleri'nden BMBG'nin Kıbrıs'taki görev süresinin uzatılmasına ilişkin açıklama
Dışişleri'nden BMBG'nin Kıbrıs'taki görev süresinin uzatılmasına ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı'ndan, Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nün (BMBG) Kıbrıs Adası'ndaki görev süresinin uzatılmasına dair yapılan açıklamada, "BMBG'nin görev süresi uzatılırken KKTC'nin rızasının alınmaması, BM'nin yerleşik uygulamalarına aykırıdır" denildi.
28.07.2022Politika
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Mersin'de
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Mersin'deKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mersin'e geldi.
27.07.2022Gündem
MGK Bildirisi'nde terörle mücadele vurgusu: İlave tedbirler görüşülmüştür
MGK Bildirisi'nde terörle mücadele vurgusu: İlave tedbirler görüşülmüştürMilli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sonrası yayımlanan bildiride, "PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere, Millî birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuş ve ilave tedbirler görüşülmüştür" ifadelerine yer verildi.
21.07.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop: Göç dalgalarının ortaya çıkmasına neden olan tüm devletler bu veballerinin sorumluğunu üstlenmeli
TBMM Başkanı Şentop: Göç dalgalarının ortaya çıkmasına neden olan tüm devletler bu veballerinin sorumluğunu üstlenmeliTürkiye- Azerbaycan-Pakistan üçlü Meclis Başkanları toplantısı açılış konuşmasını yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop " Göç dalgalarının ortaya çıkmasına neden olan, başka ülkelerdeki insanca yaşanabilecek şartları ortadan kaldırmaktan çekinmeyen, insanlara sadece çıkarlarıyla örtüştüğü sürece değer veren tüm devletler de artık bu veballerinin sorumluğunu üstlenmeli, bedelini karşılamalı, külfetini paylaşmalıdır." dedi.
21.07.2022Gündem
Oktay: Abdülhamid Han sondaj gemimiz, önümüzdeki ay faaliyetlere başlayacak
Oktay: Abdülhamid Han sondaj gemimiz, önümüzdeki ay faaliyetlere başlayacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kapsamında düzenlenen törende konuştu. Oktay, yeni sondaj gemisi Abdülhamid Han’ın gelecek ay Akdeniz’de faaliyetlerine başlamasının planlandığını belirtti.
20.07.2022Dünya
Kürşad Tüzmen ve 7 sporcu KKTC'ye yüzüyor
Kürşad Tüzmen ve 7 sporcu KKTC'ye yüzüyorMersin'in Anamur ilçesinde eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in de katıldığı 'Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a' etkinliği düzenlendi. İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü'nce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) uygulanan ambargoya dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Tüzmen, Akdeniz'i barış denizi yapmak istediklerini belirterek, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni bütün dünyada tanınmasını, ticari, turizm ve en sonunda da siyasi açıdan tanınmasını arzu ediyoruz" dedi.
18.07.2022Spor
2'nci Uluslararası Barış ve Özgürlük Kupası yarın başlayacak
2'nci Uluslararası Barış ve Özgürlük Kupası yarın başlayacakOkçular Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü'nün birlikte düzenledikleri 2'nci Uluslararası Barış ve Özgürlük Kupası, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında yarın başlayacak.
16.07.2022Spor
Avustralyalı uyuşturucu kaçakçısı ve çete lideri sınır dışı edilecek
Avustralyalı uyuşturucu kaçakçısı ve çete lideri sınır dışı edilecekAvustralya'nın 2016'dan bu yana Interpol üzerinden mavi bültenle aradığı uyuşturucu kaçakçısı ve Komançero (Comancheros) motosiklet çetesi lideri Mark Douglas Buddle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) sınırı dışı edilmek üzere Türkiye'ye gönderildi. Ankara'ya getirilen ve Esenboğa Havalimanı'nda bekletilen Buddle, gerekli işlemlerinin ardından Avustralya'ya iade edilecek.
12.07.2022Gündem
Halil Falyalı soruşturması tamamlandı
Halil Falyalı soruşturması tamamlandıKKTC'de silahlı saldırı sonucu Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş'ın öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. İddianamede, Mehmet Faysal Söylemez ve Mustafa Söylemez kardeşlerin "Tasarlayarak öldürme" ve "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme" suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi ve 12'şer yıla kadar hapisleri istendi. Diğer 4 şüphelinin ise "Tasarlayarak öldürmeye yardım" ve "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma" suçlarından ise 32 yıl 6 aydan 46 yıla kadar hapisleri talep edildi. İddianamede, Halil Falyalı'nın öldürülmesinin eylülde planlandığı ancak Falyalı cezaevinde olduğu için 6 ay sonra gerçekleştirildiği belirtildi. İddianamede, son derece planlı ve profesyonel bir şekilde işlendiği de kaydedildi.
4.07.2022Gündem
Türkiye'den, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın GKRY'e yönelik işbirliği önerisine destek
Türkiye'den, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın GKRY'e yönelik işbirliği önerisine destekDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'yle (GKRY) işbirliği yapılması önerisine destek verildiği belirtildi.
1.07.2022Politika
Fatih Erbakan’dan NATO açıklaması: Türkiye adına somut bir kazanım elde edilemedi
Fatih Erbakan’dan NATO açıklaması: Türkiye adına somut bir kazanım elde edilemediYENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Finlandiya ve İsveç ile Türkiye arasında yapılan üçlü anlaşmada Türkiye adına somut bir kazanım elde edilemedi” dedi.
30.06.2022Politika
Millet İttifakı'nı eleştiren Muharrem İnce: 11 ay bile dayanamazsınız
Millet İttifakı'nı eleştiren Muharrem İnce: 11 ay bile dayanamazsınızİzmir'de basın mensuplarıyla bir araya gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın bazı konularda anlaşamadığını belirtip, "Bir aday bulacaklar onu 6 parti başkanı yönetecekmiş. Libya tezkeresine İYİ Parti 'evet', CHP 'hayır' oyu verdi. Bu 6'lı masa adayını seçtirmiş olsaydı bu tezkereye Cumhurbaşkanı ne diyecekti? Siz daha bu konuda anlaşamamışsınız. Dağılırsınız siz, Erdoğan'ı yenseniz ne olacak? Türkiye'de koalisyonların ortalama süresi 11 aydır. Siz 11 ay bile dayanamazsınız" dedi.
29.06.2022Politika
Çavuşoğlu: İsrail'le diplomatik temsil düzeyimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmaları başlattık
Çavuşoğlu: İsrail'le diplomatik temsil düzeyimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmaları başlattıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İsrail ile ilişkilerimizde olumlu diyaloğu somut adımlarla ilerletmeyi teyit ettik. Kısa vadede iki ülke arasındaki üst düzey ziyaretler devam edecek. Diplomatik ilişkilerimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmalar başlattık" dedi.
23.06.2022Politika
Bakan Soylu, KKTC'li mevkidaşıyla görüştü
Bakan Soylu, KKTC'li mevkidaşıyla görüştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler ile bir araya geldi.
20.06.2022Politika
Türkiye ve KKTC'den Doğu Akdeniz'de ortak tatbikat
Türkiye ve KKTC'den Doğu Akdeniz'de ortak tatbikatTÜRKİYE ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Doğu Akdeniz'de uluslararası sularda gerçekleştirdiği 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı' tamamlandı.
15.06.2022Gündem
KKTC'de nefes kesen tatbikat
KKTC'de nefes kesen tatbikatKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düzenlenen 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı' nefes kesti. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da izlediği tatbikatta senaryo gereği dağlık alana düşen helikopterdeki yaralılar kurtarıldı.
14.06.2022Video
KKTC'de nefes kesen tatbikat
KKTC'de nefes kesen tatbikatKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düzenlenen 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı' nefes kesti. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da izlediği tatbikatta senaryo gereği dağlık alana düşen helikopterdeki yaralılar kurtarıldı.
14.06.2022Foto Galeri
Çavuşoğlu: Müzakere eşitler arasında olur, yoksa herhangi bir anlamı da olmaz
Çavuşoğlu: Müzakere eşitler arasında olur, yoksa herhangi bir anlamı da olmazKKTC’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya gelerek, ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu, “Müzakere eşitler arasında olur. Yoksa herhangi bir anlamı da olmaz, bir sonuç getirmez. Aksini zaten 54 yılda tecrübe ettik. Sonuçta ortada eşitliği reddeden kim o da gayet açık, belli. Daha önce de vurguladığımız gibi kaybedecek bir 50 yılımız daha yoktur” dedi.
13.06.2022Politika
Bakan Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği KKTC’de Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.
13.06.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya geldi.
13.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

KKTCersin tatarKıbrısavusturalyaDışişleri

Kktc ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.