Konut

Konut

Son dakika konut haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan konut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan konut haber sayfamızda...

Konut

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.477 konut haberi bulunmuştur.
Tokat'taki deprem anı güvenlik kameralarına yansıdı
Tokat'taki deprem anı güvenlik kameralarına yansıdı Tokat’ta merkez üssü Sulusaray ilçesinde Riçhter ölçeğine göre 5.6, 4.0 ve 4.4 büyüklüğünde üç deprem meydana geldi. Deprem anında yaşananlar ise kameralara böyle yansıdı. Tokat’ın yanı sıra Çorum, Ordu, Samsun, Amasya, Yozgat, Ankara, Kırşehir, Kayseri, Sivas ve Nevşehir’de de hissedilen depremde vatandaşlar kapalı alanlardan panik ve korku içerisinde sokaklara çıktı. 1 kişinin etkilendiği depremle ilgili Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) saha çalışmaları sonrasında yapılan açıklamada Tokat’ta 2 konut, 5 ahır ve 2 minarenin, Yozgat’ta ise 2 katlı bir binanın yıkıldığı, 8 köyde küçük çaplı hasarlar meydana geldiği belirtildi.
18.04.2024 Gündem
Tokat'ta şiddetli depremler; Birçok ev ve cami minareleri yıkıldı
Tokat'ta şiddetli depremler; Birçok ev ve cami minareleri yıkıldı Tokat’ta merkez üssü Sulusaray ilçesinde Riçhter ölçeğine göre 5.6, 4.0, 4.4 ve 4,1 büyüklüğünde olmak üzere depremler meydana geldi. Tokat’ın yanı sıra Çorum, Ordu, Samsun, Amasya, Yozgat, Ankara, Kırşehir, Kayseri, Sivas ve Nevşehir’de de hissedilen depremde vatandaşlar kapalı alanlardan panik ve korku içerisinde sokaklara çıktı. 1 kişinin etkilendiği depremle ilgili Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) saha çalışmaları sonrasında yapılan açıklamada Tokat’ta 2 konut, 5 ahır ve 2 minarenin, Yozgat’ta ise 2 katlı bir binanın yıkıldığı, 8 köyde küçük çaplı hasarlar meydana geldiği belirtildi.
18.04.2024 Gündem
Yabancılara konut satışında İstanbul, Antalya'yı geçti
Yabancılara konut satışında İstanbul, Antalya'yı geçti Türkiye genelinde geçen yıla göre yabancılara konut satışındaki sert düşüş, mart ayında da sürdü. 2023'te ve bu yılın ilk ayında yabancıların en çok konut aldığı il Antalya olurken; mart sonu itibarıyla İstanbul, Antalya'yı geçti.
18.04.2024 Ekonomi
TÜİK: Mart ayında 105 bin 394 konut satıldı
TÜİK: Mart ayında 105 bin 394 konut satıldı Türkiye'de mart ayında konut satışları önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,1 azaldı. Toplam 105 bin 394 konut satışı gerçekleşirken en çok konut İstanbul, Ankara ve İzmir'de gerçekleşti. Yabancılara 1778 konut satışı gerçekleştirilirken; en çok Rusya Federasyonu vatandaşları konut satın aldı.
18.04.2024 Gündem
Kahramanmaraş Valisi Ünlüer: Rezerv alana giren tüm binalar yıkılacak
Kahramanmaraş Valisi Ünlüer: Rezerv alana giren tüm binalar yıkılacak Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, 6 Şubat 2023 depremleri sonrası kent merkezinin yeniden tasarlandığını, bu kapsamda belirlenen rezerv alanlar içerisinde kalan binaların sağlam dahi olsa yıkılacağını belirterek, "Buralarda özel tasarım yapıyoruz. Birincisi, oranın yapısına göre hem mimarisini hem coğrafi durumunu hem de durumuna özel tasarımlar yapılıyor ve arada birkaç bina da bu tasarımı etkilediği için kaldırılıyor. Yoksa o binalar hasarlı olduğu için değil, o tasarıma uymadığı için yıkılıyor" dedi.
18.04.2024 Video
Kahramanmaraş Valisi Ünlüer: Rezerv alana giren tüm binalar yıkılacak
Kahramanmaraş Valisi Ünlüer: Rezerv alana giren tüm binalar yıkılacak Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, 6 Şubat 2023 depremleri sonrası kent merkezinin yeniden tasarlandığını, bu kapsamda belirlenen rezerv alanlar içerisinde kalan binaların sağlam dahi olsa yıkılacağını belirterek, "Buralarda özel tasarım yapıyoruz. Birincisi, oranın yapısına göre hem mimarisini hem coğrafi durumunu hem de durumuna özel tasarımlar yapılıyor ve arada birkaç bina da bu tasarımı etkilediği için kaldırılıyor. Yoksa o binalar hasarlı olduğu için değil, o tasarıma uymadığı için yıkılıyor" dedi.
18.04.2024 Gündem
Ölen Savaş'ın sevgilisi: Dengemi kaybedince balkondan düştüm, birinin daha yerde olduğunu gördüm
Ölen Savaş'ın sevgilisi: Dengemi kaybedince balkondan düştüm, birinin daha yerde olduğunu gördüm Tunceli'de sağlık memuru Savaş Kazikoğlu'nun (30) balkondan düşerek ölümüne ilişkin soruşturmada ifade veren doktor sevgilisi Türkan B. (29), "Evimde buluştuk, alkol aldık. İlerleyen saatlerde alkolü fazla kaçırmışım. Savaş ile aramızda bir tartışma çıktı. Bir süre sonra salonun camını açarak balkona çıktım, aniden dengemi kaybettim ve düştüm. Sonra birinin daha yerde olduğunu gördüm. Savaş olduğunu fark ettim" dedi.
16.04.2024 Gündem
Bakan Özhaseki: Deprem konutlarımızın tamamını 2025'in Eylül ayına kadar teslim edeceğiz
Bakan Özhaseki: Deprem konutlarımızın tamamını 2025'in Eylül ayına kadar teslim edeceğiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Depremden etkilenen şehirlerimizde, konutlarımızın tamamını 2025 yılının eylül ayına kadar tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz inşallah" dedi.
15.04.2024 Politika
Birevim Genel Müdürü Orak: Tasarruf finansman sektörü olarak kiracı oranını düşüreceğiz
Birevim Genel Müdürü Orak: Tasarruf finansman sektörü olarak kiracı oranını düşüreceğiz Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2013 yılında yüzde 21,3 düzeyinde olan kiracı oranı, 2023 yılında yüzde 27,8’e yükseldi. Son 10 yılda kiracı oranında yaşanan yükselişi değerlendiren Birevim Genel Müdürü Av. Mahir Orak, “Kirada yaşayan vatandaşlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. 2013-2023 yılları arasındaki değişimi incelediğimizde yüzde 6 buçuk düzeyinde oransal bir fark görüyoruz. 2030 yılına kadar rüzgarın yönünü değiştirme konusunda kararlıyız. Tasarruf finansman sektörü olarak nüfusun yüzde 40’ına erişecek, kiracı oranını düşüreceğiz” dedi.
15.04.2024 Ekonomi
Mersin'de 2’si kardeş 3 kuzenden 4 gündür haber alınamıyor
Mersin'de 2’si kardeş 3 kuzenden 4 gündür haber alınamıyor Mersin'de 2’si kardeş 3 kuzenden Ramazan Bayramı'nın birinci gününden itibaren haber alınamıyor. Ailelerinin kayıp başvurusu yaptığı çocuklar bulunması için yapılan çalışmalardan sonuç alınamadı.
13.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram mesajında, "Ekonomi cephesinde hayat pahalılığı ve enflasyonla mücadele en hassas olduğumuz konudur. Tüm dünya ile birlikte millet olarak bizim de canımızı yakan bu meseleyi Allah'ın izniyle çözmekte kararlıyız. Uyguladığımız ekonomi programının olumlu etkilerini yılın ikinci yarısından itibaren daha net bir şekilde görebileceğiz. 31 Mart seçimlerinin suhuletle tamamlanmasıyla ortaya çıkan 4 yıllık seçimsiz dönemi bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için kullanacağız" dedi.
9.04.2024 Politika
Bakan Özhaseki, Hatay'da
Bakan Özhaseki, Hatay'da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
8.04.2024 Politika
Rusya’dan Ukrayna’ya dronlu saldırı: 6 kişi hayatını kaybetti
Rusya’dan Ukrayna’ya dronlu saldırı: 6 kişi hayatını kaybetti Rusya bugün erken saatlerde Ukrayna’nın Harkiv kentine insansız hava araçlarıyla saldırı düzenledi. Konutların isabet aldığını açıklayan yerel yetkililer, 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve 10 kişinin de yaralandığını duyurdu.
6.04.2024 Dünya
Baykar'dan 12.2 milyar liralık katkı
Baykar'dan 12.2 milyar liralık katkı Baykar, 2023 yılında ödediği vergiler ve yaptığı bağışlarla ülkeye 12.2 milyar liralık doğrudan katkı sağladığını açıkladı.
5.04.2024 Gündem
Yangın güvenlik uzmanı Levent Yasa 29 kişinin öldüğü facianın güvenlik kamerası görüntülerini yorumladı
Yangın güvenlik uzmanı Levent Yasa 29 kişinin öldüğü facianın güvenlik kamerası görüntülerini yorumladı Beşiktaş'ta ‘Masquerade’ isimli mekanda 29 kişinin hayatını kaybettiği yangının çıkış anına dair görüntüleri değerlendiren Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Yangın Güvenlik Uzmanı Levent Yasa ‘ihmaller zinciri’ ifadesini kullandı, Yasa, “Sıvı kimyasal yoksa ve katı maddeler yanıyorsa suyla müdahale doğrudur. Fakat, kovadan atılan suyun söndürme etkisi olmaz. Daha yoğun ve fazla miktarda suyla müdahale edilmesi gerekir. Bunun için de yangın dolabı sistemi ya da sabit söndürme sistemleri, yağmurlama sistemleri gibi sistemlerin olması gerekiyordu ki oradaki yangına tam olarak müdahale edilebilsin.” dedi. Yasa, yangın tüpüyle alevlere müdahale ettiğini belirten ve yangından kurtulan işçinin ifadesini de yorumladı, “Yangın tüpleri, yönetmeliklere göre 4 yılda bir değiştirilmek zorundadır. Kamuya açık alanlarda yangın tüplerinin aylık kontrollerinin yapılmasını, kullanıma hazır durumda olmasını istiyoruz ki tüpün çalışmaması veya kullanılamaması durumu meydana gelmesin.” dedi.
4.04.2024 Gündem
Türk Hava Yolları 2023’te 83,4 milyon yolcu taşıdı
Türk Hava Yolları 2023’te 83,4 milyon yolcu taşıdı Türk Hava Yolları, 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. 2023 yılında 83,4 milyon yolcu taşıyan havayolu şirketi, geçen yıla göre yurt içi kapasitesini yüzde 23,5, yurt dışı kapasitesini ise yüzde 16 artırdı. Finansal sonuçlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, Türk Hava Yolları’nın net karının 2.9 Milyar dolar olduğunu ifade ederek, “880 havayolu içerisinde her 3 yolcudan 1’i Türk Hava Yolları ile uçuyor. Yolcu başına kar oranımız 7 dolar seviyesine yükseldi. 90 yıl içerisinde geldiğimiz 400 uçaklık filo sayımızı da önümüzdeki 10 yılda 800’lere çıkartacağız. Onlarca yılda var olan kapasiteyi 2 katına çıkartma hedefini 10 yıla sığdırmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
4.04.2024 Ekonomi
Başkanlığı gazeteci enişte kazandı, kayınbirader kaybetti
Başkanlığı gazeteci enişte kazandı, kayınbirader kaybetti Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Beğendik beldesinde, AK Parti adayı Gazeteci Ferat Gülver, seçimde kayınbiraderi CHP’li Muhammed Örnek'ten 105 oy fazla alarak belediye başkanlığını kazandı.
4.04.2024 Politika
"Sitelerdeki geçici yönetim tamamen men edilmelidir"
"Sitelerdeki geçici yönetim tamamen men edilmelidir" Kat Malikleri ve Konut Politikaları Uluslararası Derneği Başkanı Niyazkılıç Niyaz, yaptığı yazılı açıklamada sitelerdeki geçici yönetimlerin yerlerini, bir an önce kat maliklerinin seçmiş olduğu yöneticiye devretmeleri gerektiğini söyledi.
2.04.2024 Ekonomi
Malatya'da AK Parti'li Er başkan seçildi; 7 ilçeyi AK Parti, 5 ilçeyi CHP, 1 ilçeyi MHP kazandı
Malatya'da AK Parti'li Er başkan seçildi; 7 ilçeyi AK Parti, 5 ilçeyi CHP, 1 ilçeyi MHP kazandı Malatya'da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'li Sami Er, Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. İlçelerde ise AK Parti 7, CHP 5 ve MHP 1 belediye başkanlığını kazandı.
31.03.2024 Gündem
Seyyar sandık ekibi asansörde mahsur kaldı
Seyyar sandık ekibi asansörde mahsur kaldı Kastamonu'nun Tosya ilçesinde seyyar sandık ekibi, arıza yapan asansörde 45 dakika mahsur kaldı.
31.03.2024 Gündem
Fatih’te 8 seçmeni bulunan mahalle için aynı sınıfta iki sandık kuruldu
Fatih’te 8 seçmeni bulunan mahalle için aynı sınıfta iki sandık kuruldu Fatih'te 8 seçmeniyle, İstanbul'un en küçük mahallesi olan Sarıdemir Mahallesi seçmenleri, muhtarlık seçimi için yeterli seçmen olamaması nedeniyle muhtar seçemiyor. Sarıdemir Mahallesi seçmenleriyle Demirtaş Mahallesi seçmenleri aynı sandıkta oy kullandı. Demirtaş Mahallesi seçmenleri için salona, muhtarlık seçimi için ayrı bir sandık daha kuruldu. Demirtaş Mahallesi Muhtarı Sümer Yükseler, “Komşu mahallemiz Sarıdemir, nüfus azlığından dolayı bizim mahalleye eklendi, muhtarlık seçiminde oy kullanamadılar. Sağdaki sandıkta normalde belediye, büyükşehir belediyesi ve meclis üyeleri oyları kullanılıyor, diğer sandıkta ise sadece muhtarlık oyları kullanıldı" dedi.
31.03.2024 Video
Fatih’te 8 seçmeni bulunan mahalle için aynı sınıfta iki sandık kuruldu
Fatih’te 8 seçmeni bulunan mahalle için aynı sınıfta iki sandık kuruldu Fatih'te 8 seçmeniyle, İstanbul'un en küçük mahallesi olan Sarıdemir Mahallesi seçmenleri, muhtarlık seçimi için yeterli seçmen olamaması nedeniyle muhtar seçemiyor. Sarıdemir Mahallesi seçmenleriyle Demirtaş Mahallesi seçmenleri aynı sandıkta oy kullandı. Demirtaş Mahallesi seçmenleri için salona, muhtarlık seçimi için ayrı bir sandık daha kuruldu. Demirtaş Mahallesi Muhtarı Sümer Yükseler, “Komşu mahallemiz Sarıdemir, nüfus azlığından dolayı bizim mahalleye eklendi, muhtarlık seçiminde oy kullanamadılar. Sağdaki sandıkta normalde belediye, büyükşehir belediyesi ve meclis üyeleri oyları kullanılıyor, diğer sandıkta ise sadece muhtarlık oyları kullanıldı" dedi.
31.03.2024 Gündem
Mehmet Tosun: Bodrum'u çağdaş belediyecilik hizmetleriyle buluşturacağız
Mehmet Tosun: Bodrum'u çağdaş belediyecilik hizmetleriyle buluşturacağız AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, 'Büyük Bodrum Mitingi'nde yaptığı konuşmada, "Bodrum'un mimari dokusuna zarar vermeyeceğiz. Yapılaşmalar iki kattan fazla olmayacak. Şu denizlerimiz derelerden akan kanalizasyon sularından kirlenmeyecek, denizlerimize denizcilerimize sahip çıkacağız. Sokaklarımız temiz olacak, eskiden olduğu gibi Bodrum'u güzelleştireceğiz, çağdaş belediyecilik hizmetleriyle buluşturacağız" dedi.
30.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutköy mitinginde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutköy mitinginde konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Mitingi'nde "İstanbul'un şu andaki büyükşehir belediye başkanını sorun Arnavutköy'ün nerede olduğunu bilmez" dedi.
30.03.2024 Politika
Bakan Özhaseki: Onlar deprem turistiydi
Bakan Özhaseki: Onlar deprem turistiydi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Depremde en büyük belediyelerimizi Hatay'a gönderdik. Ama nüfusu milyonlar olan, konuştuğunda mangalda kül bırakmayan adamlar oraya özel jetlerle, medya ordusuyla gelip selfie çekilip, bırakıp gittiler. Onlar deprem turistiydi" dedi.
30.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

deprem bakan özhaseki seçim tokat konut

Konut ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.