Kurban Pazarı

Kurban Pazarı

Son dakika kurban pazarı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kurban pazarı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kurban pazarı haber sayfamızda...

Kurban Pazarı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 167 kurban pazari haberi bulunmuştur.
Kurban pazarlarında satıcılar toplanmaya başladı
Kurban pazarlarında satıcılar toplanmaya başladıİstanbul Bahçelievler'deki kurban pazarında Bayramın 3'üncü gününde bir yandan son kurbanlıklar satılırken bir yandan da satıcılar toplanmaya başladı. Kurbanlıkların büyük çoğunluğunun satıldığı pazarda bugün akşam saatlerine kadar satış ve kesim işlemleri devam edecek.
18.06.2024Gündem
Kurban pazarında zabıta ile tartışınca kendini asarken kurtarılmıştı; taburcu edildi
Kurban pazarında zabıta ile tartışınca kendini asarken kurtarılmıştı; taburcu edildiKayseri’nin Talas ilçesinde kurulan kurban pazarına sakatat ve et toplamak için geldiği öne sürülen ve zabıta görevlileri ile tartışınca elektrik direğine bağladığı iple kendini astığı belirtilen Ali B. (45), çevredekilerin ipi kesmesiyle kurtarılıp götürüldüğü hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.
17.06.2024Gündem
Kurban pazarında zabıta ile tartışıp kendini astı, çevredekiler kurtardı
Kurban pazarında zabıta ile tartışıp kendini astı, çevredekiler kurtardıKayseri’nin Talas ilçesinde kurulan kurban pazarına sakatat ve et toplamak için geldiği öne sürülen Ali B., (45) zabıta görevlileri ile tartışınca elektrik direğine bağladığı iple kendini astı. Kurban pazarındakilerin ipi keserek kurtardığı Ali B., bilinci kapalı şekilde hastaneye götürüldü.
16.06.2024Gündem
19 yıl hapis cezasıyla aranan firari hükümlü, kurban pazarında yakalandı
19 yıl hapis cezasıyla aranan firari hükümlü, kurban pazarında yakalandıAdana'da 'hırsızlık' ve 'konut dokunulmazlığının ihlali' suçlarından kesinleşmiş 19 yıl 22 gün hapis cezasıyla aranan Suat Sakarya, kurban pazarında pazarlık yaptığı sırada yakalandı.
16.06.2024Gündem
Bahçelievler'deki kurban pazarında yoğunluk çok satış az
Bahçelievler'deki kurban pazarında yoğunluk çok satış azKurban Bayramı'na 1 hafta kala İstanbul'daki kurban pazarlarında yoğunluk artmaya başladı. Alıcı ve satıcılar arasında çetin pazarlıklar yaşanırken, kurban pazarındaki yoğunluğun son günlere doğru daha da artması bekleniyor. Satıcılar kurbanlık fiyatlarının düşük kaldığını söylese de, vatandaşlara göre fiyatlar geçen seneye oranla yüksek.
9.06.2024Gündem
Kurban pazarları kurulmaya başladı; kurbanlıklar 1 Haziran’da İstanbul’da
Kurban pazarları kurulmaya başladı; kurbanlıklar 1 Haziran’da İstanbul’da Kurban Bayramı'na 1 aydan az bir zaman kaldı. İstanbul'da belirlenen kurban satış noktalarında hazırlıklar sürerken kurbanlık fiyatlarının büyükbaş için 90 ile 180 bin lira arasında, küçükbaş için ise 8 bin ile 18 bin lira arasında değişeceği tahmin ediliyor. Bahçelievler Kurban Pazarında açıklamalarda bulunan Veteriner Hekim Tibet Bayhan, "Alanda 117 tane çadırımız var. Bunların 89 tanesi büyükbaş, 28 tanesi de küçükbaş hayvanlar için tahsis edildi. Şuan da bizim de edindiğimiz bilgilere göre 1 Haziran itibariyle hayvanlar kurban alanına gelmeye başlayacak" dedi.
20.05.2024Gündem
Kurban pazarları kurulmaya başladı; kurbanlıklar 1 Haziran’da İstanbul’da
Kurban pazarları kurulmaya başladı; kurbanlıklar 1 Haziran’da İstanbul’daKurban Bayramı'na 1 aydan az bir zaman kaldı. İstanbul'da belirlenen kurban satış noktalarında hazırlıklar sürerken kurbanlık fiyatlarının büyükbaş için 90 ile 180 bin lira arasında, küçükbaş için ise 8 bin ile 18 bin lira arasında değişeceği tahmin ediliyor. Bahçelievler Kurban Pazarında açıklamalarda bulunan Veteriner Hekim Tibet Bayhan, "Alanda 117 tane çadırımız var. Bunların 89 tanesi büyükbaş, 28 tanesi de küçükbaş hayvanlar için tahsis edildi. Şuan da bizim de edindiğimiz bilgilere göre 1 Haziran itibariyle hayvanlar kurban alanına gelmeye başlayacak" dedi.
20.05.2024Video
Şarampole devrilen hafif ticari aracın sürücüsü kazayı gülerek anlattı
Şarampole devrilen hafif ticari aracın sürücüsü kazayı gülerek anlattıKocaeli'nin Körfez ilçesinde, şarampole devrilen hafif ticari aracın sürücüsü kazada yara almazken, telefonla olayı yakınlarına gülerek anlattı.
22.10.2023Video
Kurban pazarında arife yoğunluğu
Kurban pazarında arife yoğunluğuİzmir’in Gaziemir ilçesindeki kurban pazarında arife günü satışlar sürerken, hayvanlarını bitiremeyen satıcıların umutlu bekleyişi sürüyor.
27.06.2023Gündem
Kurban pazarında arife yoğunluğu
Kurban pazarında arife yoğunluğu  İzmir’in Gaziemir ilçesindeki kurban pazarında arife günü satışlar sürerken, hayvanlarını bitiremeyen satıcıların umutlu bekleyişi sürüyor.
27.06.2023Video
Kurban pazarında satıcılar dolandırıcılık yöntemlerine karşı bilgilendirildi
Kurban pazarında satıcılar dolandırıcılık yöntemlerine karşı bilgilendirildi  İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi Sultangazi'de bulunann kurban pazarındaki satıcıları sahte para, tırnakçılık, tantanacılık ve yankesicilik konusunda uyardı.
26.06.2023Video
Kurban pazarında satıcılar dolandırıcılık yöntemlerine karşı bilgilendirildi
Kurban pazarında satıcılar dolandırıcılık yöntemlerine karşı bilgilendirildi  İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi Sultangazi'de bulunan kurban pazarındaki satıcıları sahte para, tırnakçılık, tantanacılık ve yankesicilik konusunda uyardı.
26.06.2023Gündem
Kurbanlıklara çifte denetim
Kurbanlıklara çifte denetimAnkara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, kente getirilen kurbanlık hayvanlara yönelik hem şehir girişlerinde hem de hayvan pazarlarında denetim yapıyor. Uzman ekipler, kurbanlıkları, sağlık belgelerinden aşılarına, genel sağlık durumlarına kadar kontrol ediyor.
24.06.2023Gündem
Kurban pazarında alıcıların son gün umudu
Kurban pazarında alıcıların son gün umuduBahçelievler'de kurulan kurban pazarında satıcılar, hayvanlarını bir an önce satmak için hafta sonunda yoğunluk beklerken, alıcılar da son günlerde yapılan olası indirimlere umut bağladı. Hayvan satıcısı Hüseyin Şalkam, "24 tane hayvanla geldim ama şu an sadece 8 tane satabildim, bir haftadır buradayım. Hafta sonu geçen seneye göre yarıya yakındı ama bu hafta sonu canlılık bekliyoruz" dedi. Son günleri bekleyerek daha ucuza almak istediklerini söyleyen Hasan Deniz, "Gördüğüm kadarıyla müşteri de yok. Bakalım şimdi fiyatlarda indirim olacak mı? Olmayacak mı? Şu anda anlaşamazsak zaten niyetimiz bayrama 2 gün kala almak. Çünkü o zamana kadar sattıklarını satıyorlar, geri kalanlar ellerinde kalıyor. Geri götürme imkanı da olmuyor" dedi.
22.06.2023Foto Galeri
Kurban pazarlarındaki ekonomik hareketlilik 80 milyar lira
Kurban pazarlarındaki ekonomik hareketlilik 80 milyar liraTürkiye Kasaplar, Besiciler Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, Kurban Bayramı'nda ibadetini gerçekleştirmek için kurbanlık alacakların alışverişini gerçekleştirdiği satış alanlarında 80 milyar lira civarında ekonomik hareketlilik beklendiğini söyledi.
20.06.2023Gündem
Ankara'da kurban pazarlarında denetleme
Ankara'da kurban pazarlarında denetlemeAnkara'da, Kurban Bayramı öncesi İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince kurbanlıklar ve satış noktalarında denetim gerçekleştirildi.
18.06.2023Gündem
Şap karantinası nedeniyle Sivas'ta kurban pazarı açılmayacak
Şap karantinası nedeniyle Sivas'ta kurban pazarı açılmayacakSivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, şap hastalığı nedeni ile karantina uygulaması devam ettiği için bu yıl kentte kurban pazarı açılmayacağını duyurdu. Vatandaşlara, kurbanlık hayvanları köy ve mahallelerdeki hayvancılık işletmelerinden temin etmeleri önerildi.
14.06.2023Video
Şap karantinası nedeniyle Sivas'ta kurban pazarı açılmayacak
Şap karantinası nedeniyle Sivas'ta kurban pazarı açılmayacakSivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, şap hastalığı nedeni ile karantina uygulaması devam ettiği için bu yıl kentte kurban pazarı açılmayacağını duyurdu. Vatandaşlara, kurbanlık hayvanları köy ve mahallelerdeki hayvancılık işletmelerinden temin etmeleri önerildi.
14.06.2023Gündem
Avcılar’da tel örgüyü devirerek kurban kesim alanına gittiler
Avcılar’da tel örgüyü devirerek kurban kesim alanına gittilerAvcılar’da kurban kesim alanına gitmek için metrobüs durağının hemen yanındaki tel örgüyü devirenler dik yokuşu tırmandı.
9.07.2022Gündem
Kurban pazarlarında yoğunluk havadan görüntülendi
Kurban pazarlarında yoğunluk havadan görüntülendiBayrama bir gün kala kurban pazarlarındaki hareketlilik sürüyor. Sultangazi'deki kurban satış ve kesim merkezinde de durum farklı değildi. Kurban alımını son güne bırakan İstanbullular gün boyu kurban çadırlarını dolaşarak pazarlık yaptı. Bölgedeki hareketlilik dronla görüntülendi.
8.07.2022Foto Galeri
Kağıthane’de Kaymakam Şahin ve Belediye başkanı Öztekin kurban pazarını ziyaret etti
Kağıthane’de Kaymakam Şahin ve Belediye başkanı Öztekin kurban pazarını ziyaret ettiKâğıthane'de, Kaymakam Tahir Şahin ile Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, bayram öncesi Kurban Pazarı’nı ziyaret etti. Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de üreticilere sahte para konusunda bilgilendirmede bulundu.
7.07.2022Gündem
Kurban pazarları, ulaşım giderine yenik düştü
Kurban pazarları, ulaşım giderine yenik düştüTürkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, Türkiye genelinde 850 bin büyükbaş, 2,5 milyon da küçükbaş kurbanlığın satışa sunulduğunu, ulaşım maliyetlerindeki artış nedeniyle pazarların bu yıl küçüldüğünü söyledi. Yardımcı, "Bu yıl, ulaşım ücreti yüksek oldu. Geçen sene 7-8 bin liraya gelen bir kamyon, bu yıl 25 bin liraya geldi" dedi.
6.07.2022Video
Kurban pazarları, ulaşım giderine yenik düştü
Kurban pazarları, ulaşım giderine yenik düştüTürkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, Türkiye genelinde 850 bin büyükbaş, 2,5 milyon da küçükbaş kurbanlığın satışa sunulduğunu, ulaşım maliyetlerindeki artış nedeniyle pazarların bu yıl küçüldüğünü söyledi. Yardımcı, "Bu yıl, ulaşım ücreti yüksek oldu. Geçen sene 7-8 bin liraya gelen bir kamyon, bu yıl 25 bin liraya geldi" dedi.
6.07.2022Gündem
Uçuruma yuvarlanan kurbanlık büyükbaş çıkarılamayınca, olduğu yerde kesildi
Uçuruma yuvarlanan kurbanlık büyükbaş çıkarılamayınca, olduğu yerde kesildiKocaeli'nin Derince ilçesinde ipi gevşek bağlanan inek sahibinden kaçtı. Uyuşturucu iğneyle vurulan hayvan 20 metre yükseklikten uçuruma devrildi. İtfaiye ile birlikte bulunduğu yerden çıkarılması için 2 saat boyunca çabalayan vatandaşlar, hayvanı kaldıramayınca olduğu yerde kesti.
20.07.2021Gündem
Ankara'da kurban kesiminde koronavirüs tedbirleri unutuldu
Ankara'da kurban kesiminde koronavirüs tedbirleri unutulduAnkara'da Kurban Bayramı’nın ilk günü kurban satış ve kesim merkezlerinde yoğunluk yaşanırken, bazı vatandaşların koronavirüs tedbirlerine uymadığı görüldü.
20.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kurban pazarıIstanbulKurban Bayramıizmirarife

Kurban Pazarı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.