Mehmetçik

Mehmetçik

Son dakika mehmetçik haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mehmetçik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mehmetçik haber sayfamızda...

Mehmetçik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.490 mehmetcik haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik'in bayramını kutladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik'in bayramını kutladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari Çukurca'daki 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı'nda görev yapan Mehmetçik’in bayramını telefonda kutladı.
16.06.2024 Politika
Bakan Güler, Hakkari'de Mehmetçik'le bayramlaştı
Bakan Güler, Hakkari'de Mehmetçik'le bayramlaştı Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Hakkari Çukurca'daki 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı'nda bayram namazı kılıp, Mehmetçik ile bayramlaştı.
16.06.2024 Politika
Mehmetçik bayramda da görevde
Mehmetçik bayramda da görevde Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki 18'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda Mehmetçik, her bayram olduğu bu Kurban Bayramı'nda da görevlerinin başında vatan nöbeti tutuyor.
16.06.2024 Video
Mehmetçik bayramda da görevde
Mehmetçik bayramda da görevde Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki 18'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda Mehmetçik, her bayram olduğu bu Kurban Bayramı'nda da görevlerinin başında vatan nöbeti tutuyor.
16.06.2024 Foto Galeri
Bayram tatilinde 19 bin 593 acil sağlık personeli görev yapacak
Bayram tatilinde 19 bin 593 acil sağlık personeli görev yapacak Sağlık Bakanlığı, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde 19 bin 593 acil sağlık personeli ve 3 bin 457 ambulansın görevde olacağını açıkladı.
14.06.2024 Sağlık-Yaşam
'İnsani Yardım Tatbikatı-2024'te, olası İstanbul depremi sonrasındaki faaliyetler canlandırıldı
'İnsani Yardım Tatbikatı-2024'te, olası İstanbul depremi sonrasındaki faaliyetler canlandırıldı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) İnsani Yardım Tugayı Doğal Afetler Arama Kurtarma (DAK) Taburu ve ilgili kamu kurumları, İstanbul'da meydana gelebilecek 7.1 büyüklüğündeki bir depremde yapılacak arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarını 'İnsani Yardım Tatbikatı-2024'te canlandırdı.
14.06.2024 Video
Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Feyzioğlu: Cumhurbaşkanımızın Özgür Özel'e daveti fevkalade önemli
Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Feyzioğlu: Cumhurbaşkanımızın Özgür Özel'e daveti fevkalade önemli Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yıl dönümü törenlerine davet etmesiyle ilgili, "Sayın Cumhurbaşkanımız bu milli davada daima partiler üstü hareket edilmesini önceler, tüm söylemleri de bu şekildedir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın dünkü daveti de fevkalade önemlidir" dedi.
13.06.2024 Gündem
Hakkari'den mühendis olma hayaliyle İstanbul'a gelen Aram Kaynak, YTÜ'yü gezdi
Hakkari'den mühendis olma hayaliyle İstanbul'a gelen Aram Kaynak, YTÜ'yü gezdi  Hakkari'nin Derecik ilçesine bağlı Yeşilova köyünde yaşayan 7. sınıf öğrencisi Aram Kaynak, hayallerindeki mekatronik mühendisliği eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) İngilizce olarak almak istediğini birkaç hafta önce basında çıkan haberlerde ifade etti. Aram'ın bu isteğine karşılık veren YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Aram’ı davet etti, YTÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü koordinasyonunda bu davet gerçekleştirildi. 
8.06.2024 Eğitim
Diyanet işleri Başkanı Erbaş'tan, Gazze'deki saldırılara karşı mücadelede dua ve boykot çağrısı
Diyanet işleri Başkanı Erbaş'tan, Gazze'deki saldırılara karşı mücadelede dua ve boykot çağrısı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'Filistin'e destek, Gazze'ye dua' programında, Hacı Bayram Veli Cami'nde sabah namazını kıldırdı. Erbaş, namazın ardından cemaatle beraber dua ederken, Gazze'deki İsrail saldırılarına karşı boykot çağrısı yaptı.
31.05.2024 Gündem
Beylikdüzü'nde park halindeki otomobile çarpıp takla attı: 1 yaralı
Beylikdüzü'nde park halindeki otomobile çarpıp takla attı: 1 yaralı Beylikdüzü'nde seyir halindeki otomobil, park halindeki bir araca çarparak takla attı. Otomobil sürücüsünün yaralandığı kazada 3 araç da hasar gördü.
19.05.2024 Video
MSB: Irak ve Suriye'de 108 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Irak ve Suriye'de 108 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyinde son bir haftada, aralarında sözde yöneticilerin de bulunduğu 108 terörist etkisiz hale getirildi. 1 Ocak'tan bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 953 oldu" dedi.
9.05.2024 Gündem
Bakan Güler: Kıbrıs Türk'ünün haklarını koruma azim ve kararlılığına sahibiz
Bakan Güler: Kıbrıs Türk'ünün haklarını koruma azim ve kararlılığına sahibiz Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Nasıl 50 yıl önce soydaşlarımızın yaşadığı zulüm ve acılara sessiz kalmadıysak, bugün de aynı anlayışla Kıbrıs Türk'ünün haklarını koruma azim ve kararlılığına sahibiz" dedi.
27.04.2024 Politika
Çanakkale Kara Savaşları'nın 109'uncu yıl dönümünde şehitler anıldı
Çanakkale Kara Savaşları'nın 109'uncu yıl dönümünde şehitler anıldı Çanakkale Kara Savaşları'nın 109'uncu yıl dönümünde şehitler ve hayatını kaybeden yabancı askerler, Şehitler Abidesi'nde düzenlenen törenle anıldı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı, "Çanakkale Muharebeleri, 600 yıla aşkın bir süredir yaşamış ve ömrünü tamamlamış Osmanlı İmparatorluğu'nun son büyük destanıdır. Yine Çanakkale Muhabereleri, Türk milletinin yeni bir direniş, bir filizlenmeyle milli mücadeleye oradan da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna uzanan taze başlangıcının da ilk büyük destanıdır" dedi.
24.04.2024 Video
MSB: 3 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 3 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı bölgesinde saldırı hazırlığı yapan 3 PKK/YPG'li teröristin, Mehmetçik tarafından etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
14.04.2024 Gündem
Orgeneral Bayraktaroğlu, Edirne'de Mehmetçik ile bayramlaştı
Orgeneral Bayraktaroğlu, Edirne'de Mehmetçik ile bayramlaştı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Edirne'de birlikleri ziyaret ederek Mehmetçik'in bayramını kutladı.
12.04.2024 Gündem
Kırsalda Mehmetçik'in yakın dostu, teröristlerin korkulu rüyası 'Yıkı'
Kırsalda Mehmetçik'in yakın dostu, teröristlerin korkulu rüyası 'Yıkı' Erzurum İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan erzak tespit, narkotik, operasyon, iz takip, kadavra, bomba ve mayın arama-kurtarma köpekleri, farklı hassasiyet ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Terör operasyonlarında yer alan Belçika Malinois ırkı Yıkı, kırsalda teröristlerin izini sürüp, yerini tespit ediyor.
11.04.2024 Video
Kırsalda Mehmetçik'in yakın dostu, teröristlerin korkulu rüyası 'Yıkı'
Kırsalda Mehmetçik'in yakın dostu, teröristlerin korkulu rüyası 'Yıkı' Erzurum İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan erzak tespit, narkotik, operasyon, iz takip, kadavra, bomba ve mayın arama-kurtarma köpekleri, farklı hassasiyet ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Terör operasyonlarında yer alan Belçika Malinois ırkı Yıkı, kırsalda teröristlerin izini sürüp, yerini tespit ediyor.
11.04.2024 Gündem
Erdoğan: Kendimizi yenileyerek yola revan olma noktasında her zaman farkımızı ortaya koyduk
Erdoğan: Kendimizi yenileyerek yola revan olma noktasında her zaman farkımızı ortaya koyduk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz kurulduktan sadece 15 ay sonra milletin teveccühüne mazhar olmuş, 22 yılda girdiği 17 seçimin hepsinde sandıktan 1’inci çıkmış bir partiyiz. Kendimizi yenileme, güncelleme, güç ve enerji toplamış olarak yola revan olma noktasında her zaman farkımızı ortaya koyduk. Siyaset yolculuğumuzu aynı şekilde sürdüreceğiz" dedi. Erdoğan ayrıca, Şanlıurfa'da 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'nı ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile telefonda görüşerek, Mehmetçik’in bayramını tebrik etti.
10.04.2024 Politika
MSB: 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Metina bölgesinde tespit edilen 4 PKK’lı teröristin hava harekatı ile etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
9.04.2024 Gündem
Ali Erbaş: Millet ve devlet olarak güçlüyüz, daha da güçleneceğiz
Ali Erbaş: Millet ve devlet olarak güçlüyüz, daha da güçleneceğiz Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 30 sene önce yüzde 95 dışa bağımlı olduklarını belirterek, "Bugün yüzde 85 oranında kendi silahımızı, tankımızı, uçağımızı kendimiz yapıyoruz. Bu ne büyük bir gelişmedir. Onun için millet ve devlet olarak güçlüyüz, daha da güçleneceğiz" dedi.
3.04.2024 Gündem
Milli Savunma Bakanı Güler: Ülkemiz, dünyada yükselen bir güç durumundadır
Milli Savunma Bakanı Güler: Ülkemiz, dünyada yükselen bir güç durumundadır Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, “Ülkemiz, köklü tarihi stratejik büyük ve güçlü ordusu, her geçen gün gelişen yerli milli ve modern savunma sanayisi ve her alanda sahip olduğu imkan ve yeteneklerle dünyada yükselen bir güç durumundadır.” dedi.
21.03.2024 Politika
Bakırköy Adliyesi'nde 18 Mart töreni düzenlendi
Bakırköy Adliyesi'nde 18 Mart töreni düzenlendi Bakırköy Adliyesi'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi töreni düzenlendi. Törende konuşan Başsavcı Hüseyin Gümüş, "Bugün şayet nefes alıyorsak bu 109 yıl önce Çanakkale’de gözünü kırpmadan vatan için canını feda eden Mehmetçik’in verdiği son nefes sayesindedir. Çanakkale ruhunu o nedenle hiçbir zaman unutmamak ve sürekli yaşatmak, gelecek nesillere de aktarmak durumundayız” dedi.
18.03.2024 Gündem
Bakan Güler: Terör örgütlerine büyük darbeler vuruyoruz
Bakan Güler: Terör örgütlerine büyük darbeler vuruyoruz Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Geçmişte yürütülen 'sınırlı hedefli' ve 'süreli' operasyonların yerine bugün terörün kaynağında yok edilmesi stratejisi ile 'sürekli' ve 'kapsamlı' operasyonlar gerçekleştirerek terör örgütlerine büyük darbeler vuruyoruz" dedi.
17.03.2024 Video
Bakan Güler: Terör örgütlerine büyük darbeler vuruyoruz
Bakan Güler: Terör örgütlerine büyük darbeler vuruyoruz Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Geçmişte yürütülen 'sınırlı hedefli' ve 'süreli' operasyonların yerine bugün terörün kaynağında yok edilmesi stratejisi ile 'sürekli' ve 'kapsamlı' operasyonlar gerçekleştirerek terör örgütlerine büyük darbeler vuruyoruz" dedi.
17.03.2024 Politika
Çanakkale Savaşları'nda görev alan askerler, isimlerini mermere kazımış
Çanakkale Savaşları'nda görev alan askerler, isimlerini mermere kazımış Çanakkale'nin Eceabat ilçesine bağlı Kilitbahir köyündeki Havuzlar mevkinde bulunan tarihi su havuzlarının kenarındaki mermerlere Çanakkale Savaşları sırasında Mehmetçiğin kazıdığı isimler bugüne kadar ulaştı. Askeri Tarih Uzmanı İslam Özdemir, "Gelibolu Yarımadası'ndaki 1915 Çanakkale Muharebeleri'ne ait anı ve izlerden önemli olduğunu düşündüğümüz bu izler bizler için şu anda çok kıymetli. Baktığımız zaman Osmanlı Türkçesi ile yazılan çok farklı askerlerin künyelerini okuyabiliyoruz" dedi.
17.03.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

mehmetçik bakan güler bayram msb Cumhurbaşkanı Erdoğan

Mehmetçik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.