Mgk

Mgk

Son dakika MGK haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MGK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MGK haber sayfamızda...

Mgk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 58 mgk haberi bulunmuştur.
MGK: Komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyecek
MGK: Komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyecekCumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı'nın ardından yayımlanan bildiride, "Irak ve Suriye’de gasp ettiği toprakları terör yuvası haline getiren PKK/KCK-PYD/YPG’nin ve ona sağlanan desteğin bölgemizdeki tüm unsurlarıyla birlikte bertaraf edileceği, milli güvenliğimiz ve komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyeceği vurgulanmıştır" denildi.
28.05.2024Politika
MGK toplantısı başladı
MGK toplantısı başladıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
28.05.2024Politika
28 Şubat davası tanığı Zeybek: Tankların geçişi normaldi
28 Şubat davası tanığı Zeybek: Tankların geçişi normaldiYargıtay'ın 28 Şubat davası kapsamında 16 sanık hakkında verdiği bozma kararının ardından yeniden görülen davada dönemin Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, tanık olarak dinlendi. Zeybek, Sincan'da tankların yürütülmesinin normal bir geçiş olduğunu belirterek, "Herhangi bir şekilde darbe söz konusu değildi" dedi.
6.05.2024Gündem
MGK: PKK'nın Avrupa'daki vatandaşlarımıza yönelik saldırıları yakından takip ediliyor
MGK: PKK'nın Avrupa'daki vatandaşlarımıza yönelik saldırıları yakından takip ediliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızı ve temsilciliklerimizi hedef alan saldırılarının yakından takip edildiği belirtilmiştir" denildi.
4.04.2024Gündem
MGK toplantısı başladı
MGK toplantısı başladıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
4.04.2024Politika
MGK'dan, 'terörle mücadele' vurgusu
MGK'dan, 'terörle mücadele' vurgusuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "Terör örgütleri PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ VE DEAŞ başta olmak üzere millî birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla gerçekleştirilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuştur" denildi.
25.01.2024Politika
Yılın ilk MGK'sı toplandı
Yılın ilk MGK'sı toplandıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
25.01.2024Politika
Cumhurbaşkanlığı bütçesi, Genel Kurul'da
Cumhurbaşkanlığı bütçesi, Genel Kurul'daTBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2024 yılı bütçeleri üzerine görüşmeler başladı.
23.12.2023Politika
MGK toplandı
MGK toplandıMilli Güvenlik Kurulu (MGK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
28.09.2023Politika
MGK bildirisi: Karadeniz’de gerginliğin tırmanmasının kimsenin menfaatine olmayacağı ifade edildi
MGK bildirisi: Karadeniz’de gerginliğin tırmanmasının kimsenin menfaatine olmayacağı ifade edildiMilli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın gidişatı ve müteakip aşamalarda bölgemize yönelik muhtemel etkileri etraflıca ele alınmış; Karadeniz’de gerginliğin tırmanmasının kimsenin menfaatine olmayacağı ifade edilmiştir" denildi.
9.08.2023Gündem
MGK toplantısı başladı
MGK toplantısı başladıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
9.08.2023Politika
MGK Bildirisi: Ülkemizin güvenliğini, huzurunu ve refahını sağlamaya yönelik adımlar aynı kararlılıkla atılacak
MGK Bildirisi: Ülkemizin güvenliğini, huzurunu ve refahını sağlamaya yönelik adımlar aynı kararlılıkla atılacakYeni dönemin ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yayımlanan bildiride; Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcı olan yeni dönemde ülkenin güvenliğini, huzurunu ve refahını sağlamaya yönelik adımların aynı kararlılıkla atılacağı vurgulandı.
8.06.2023Gündem
MGK bildirisi: Seçimlerin güven ortamında yapılması için tedbirler ele alındı
MGK bildirisi: Seçimlerin güven ortamında yapılması için tedbirler ele alındıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "14 Mayıs 2023 pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ile 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçiminin, huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleştirilmesine yönelik tedbirler gözden geçirilmiştir" denildi.
30.03.2023Gündem
MGK: NATO'ya katılmak isteyen ülkeler müttefiklik ruhuna uygun hareket etmeli
MGK: NATO'ya katılmak isteyen ülkeler müttefiklik ruhuna uygun hareket etmeliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "Türkiye'nin NATO'nun açık kapı politikasını desteklediği, buna mukabil NATO İttifakı'na katılmak isteyen devletlerin de müttefiklik hukukuna ve ruhuna uygun hareket etmeleri gerektiğinin altı çizilmiştir" denildi.
25.01.2023Gündem
AK Parti'li Çelik: İsveç savcısı 'soruşturma yok' dedi. Bu kabul edilemez
AK Parti'li Çelik: İsveç savcısı 'soruşturma yok' dedi. Bu kabul edilemezAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç'te PKK/YPG destekçilerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik düzenlediği gösteriye tepki göstererek, "Bir başka ülkenin devlet başkanının öldürülmesini modelleyen böylesine çirkin bir mesaj veren bir eylem dünyanın hiçbir yerinde ifade hürriyeti olarak kabul edilemez. İsveç savcısı soruşturma' yok dedi. Bu kabul edilemez. Tablo açıktır. Bu yapılan şey ilkesel bir şey değildir. Bu konudaki çifte standart açıktır" dedi.
16.01.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Elimiz kolumuz bağlı kalmayız
Bakan Çavuşoğlu: Elimiz kolumuz bağlı kalmayızDenizli'de basın toplantısı gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın uluslararası hukuka aykırı şekilde silahsızlandırılmış adaların statüsünü ihlal etmesiyle ilgili, "Biz de elimiz kolumuz bağlı kalmayız, tedbirleri alacağız. ABD tarafsızlık politikasını bozarak Yunanistan lehine adımlar atıyor. Gerek Ege'de, gerek Kıbrıs'ta biz de kendi güvenliğimizi tesis etmek için ve Kıbrıs Türkü'nün güvenliğini korumak için gerekli adımları kararlılıkla atacağız" dedi.
30.09.2022Gündem
Bakan Bilgin: Enflasyonla mücadelede Türkiye büyüyerek, üreterek çözme yolunu seçti
Bakan Bilgin: Enflasyonla mücadelede Türkiye büyüyerek, üreterek çözme yolunu seçtiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Enflasyonla mücadelede iki ana yaklaşım var. Biri ekonomiyi soğutarak, küçülterek mücadele etmektir. Bu bütün sorunu yoksulların üzerine yıkarak enflasyonun altından kalkma arayışıdır. İkincisi büyüyerek, üreterek, ihracat yaparak çözmektir. Türkiye bu ikinci yolu tercih etmiştir" dedi.
22.09.2022Ekonomi
MGK Bildirisi'nde terörle mücadele vurgusu: İlave tedbirler görüşülmüştür
MGK Bildirisi'nde terörle mücadele vurgusu: İlave tedbirler görüşülmüştürMilli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sonrası yayımlanan bildiride, "PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere, Millî birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuş ve ilave tedbirler görüşülmüştür" ifadelerine yer verildi.
21.07.2022Politika
MGK Bildirisi: Yurt içinde ve dışında icra edilen operasyonlar hakkında ilave tedbirler görüşülmüştür
MGK Bildirisi: Yurt içinde ve dışında icra edilen operasyonlar hakkında ilave tedbirler görüşülmüştürCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısının ardından yayımlanan bildiride "PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başka olmak üzere, Milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuş ve ilave tedbirler görüşülmüştür" denildi.
26.05.2022Politika
MGK'da 'Rusya- Ukrayna', 'Montrö' ve 'ara buluculuk' gündemi
MGK'da 'Rusya- Ukrayna', 'Montrö' ve 'ara buluculuk' gündemiMilli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisinde, Rusya ile Ukrayna arasındaki son gelişmelerin tüm boyutlarıyla ele alındığı belirtilerek, "Türkiye'nin, Karadeniz'de barış ve istikrarın idamesi için Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin titizlikle uygulanması da dahil olmak üzere sorumluluklarının gereğini yerine getirmesinin yanında arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık çabalarını sürdüreceği belirtilmiştir" denildi.
23.03.2022Politika
Kılıçdaroğlu: Güvenlik zirvesinde diğer parti genel başkanları neden yok
Kılıçdaroğlu: Güvenlik zirvesinde diğer parti genel başkanları neden yokCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesinin ardından güvenlik zirvesinin yapıldığını belirterek "AK Parti Genel Başkanı orada, diğer parti genel başkanları neden yok? Böylesine olağanüstü bir olayla karşılaştığınızda devletin toplaması gereken ilk kurum, Milli Güvenlik Kurulu'dur" dedi.
1.03.2022Politika
MGK'da Rusya- Ukrayna gerilimi ele alındı
MGK'da Rusya- Ukrayna gerilimi ele alındıMilli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisinde Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginliğin ele alındığı belirtilerek, "Gerilimin artmasının hiç kimsenin menfaatine neticeler doğurmayacağına dikkat çekilerek, tüm taraflara sağduyu içinde tansiyonun düşürülmesi çağrısında bulunulmuştur" denildi.
27.01.2022Gündem
Çelik: Cumhur İttifakı'nın adayı tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımızdır
Çelik: Cumhur İttifakı'nın adayı tabii ki Sayın CumhurbaşkanımızdırAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar aday olmasının herhangi bir spekülasyon konusu olmadığını belirterek, "Cumhur İttifakı'nın adayı tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımızdır, 2023 seçimlerinde. Hiçbir tereddüt, hiçbir gölgeli alan, gri alan yoktur. Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımız kuşkusuz Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı'dır" dedi.
30.11.2021Politika
Bakan Çavuşoğlu: ABD ile çalışma grubu kurulacak, teklif Biden tarafından geldi
Bakan Çavuşoğlu: ABD ile çalışma grubu kurulacak, teklif Biden tarafından geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD'nin PKK/PYD/YPG'yle iş birliği, FETÖ'nün ABD'deki varlığı ve S-400 bağlantılı yaptırımlara ilişkin tutumu, müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor. Bu konuları ele alacak bir çalışma grubu kuracağız. Bu sefer teklif ABD tarafından, Biden tarafından geldi" dedi.
4.11.2021Gündem
MGK: Türkiye'nin Afganistan'a desteği sürecek
MGK: Türkiye'nin Afganistan'a desteği sürecekMilli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisinde, "Türkiye'nin dost ve kardeş Afganistan halkının ülkelerinde müreffeh ve huzurlu bir hayata kavuşmasına yönelik Kabil Uluslararası Havalimanı'nın işletilmesi de dahil olmak üzere desteğini sürdüreceği vurgulanmış; uluslararası topluma, insani krizlerin aşılmasında birlikte hareket etme ve samimiyetle sorumluluk üstlenme çağrısında bulunulmuştur" denildi.
30.09.2021Politika

Benzer Haber Etiketleri

MGKtoplantıbaşladıerdoğanMilli Güvenlik Kurulu

Mgk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.