Mısır

Mısır

Son dakika Mısır haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mısır gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mısır haber sayfamızda...

Mısır

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.451 misir haberi bulunmuştur.
Bakanlık: 87.5 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yatırılıyor
Bakanlık: 87.5 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yatırılıyorTarım ve Orman Bakanlığı, 87 milyon 484 bin TL tarımsal destekleme ödemesinin çiftçilerin hesaplarına bugün aktarılacağını açıkladı.
12.07.2024Politika
Türkiye Judo Federasyonu milli sporcu Döndü Yeşilyurt için CAS’a gidiyor
Türkiye Judo Federasyonu milli sporcu Döndü Yeşilyurt için CAS’a gidiyorJudo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, 28 Ağustos-8 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Paris Paralimpik Oyunları’nda judo görme engellide Türkiye’yi temsil edecek milli sporcu Döndü Yeşilyurt’un yapılan testler sonucunda olimpiyatlara katılma hakkını kaybettiğini belirterek, sporcunun Paralimpik Oyunları’na katılabilmesi için ‘Uluslararası Paralimpik Komitesi’ (IPC) ve Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurduklarını söyledi.
11.07.2024Gündem
Türk mühendislerden teknoloji ekiplerininin verimliliğini artıracak servis
Türk mühendislerden teknoloji ekiplerininin verimliliğini artıracak servisTürk girişimciler, geliştirdikleri yapay zeka destekli Parny AI isimli platformla, sosyal medya deneyimini IT olay ve nöbet yönetimi sürecine taşıdı. Yerli girişim, kısa sürede 30 kurumsal müşteriye ve 300’den fazla kullanıcıya ulaştı. Parny AI Kurucu Ortağı Berkay Özuygur platform hakkında, “DevOps Mühendisi, Kıdemli Geliştirici ve Veri Tabanı Yöneticisi gibi üç personayla eğitilmiş yapay zeka aracılığıyla DevOps ekiplerini sorunu nasıl çözebilecekleri konusunda da yönlendirebiliyor” dedi.
11.07.2024Teknoloji
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, CIA Direktörü Burns ile bir araya geldi
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, CIA Direktörü Burns ile bir araya geldiMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ile Gazze'de ateşkesin sağlanması konusunu görüştü. Cumhurbaşkanı Sisi, bölgedeki çatışmanın genişlemesini önlemek için adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
10.07.2024Dünya
'Burdur'da kuraklık tehdidi tehlikeli boyutlara ulaştı, çok daha zor günler geliyor'
'Burdur'da kuraklık tehdidi tehlikeli boyutlara ulaştı, çok daha zor günler geliyor'Burdur'da 4 yıldır susuz tarım projesi yürüten askeri antropolog ve girişimci Dr. Ece Aynur Onur, kuraklık tehdidinin tehlikeli boyutlara ulaştığı Burdur'u temmuz ve ağustos aylarında çok daha zor günler beklediğini söyledi.
10.07.2024Video
Akkuyu NGS ekibi, Uluslararası Atomskills Şampiyonası'na katıldı
Akkuyu NGS ekibi, Uluslararası Atomskills Şampiyonası'na katıldıAkkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) çalışanlarından oluşan 16 kişilik ekip, Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom’un bu yıl 9’uncusunu düzenlediği Mesleki Mükemmellik Endüstri Şampiyonası AtomSkills-2024’e katıldı.
8.07.2024Kurumsal
Bakan Fidan, Mısırlı mevkidaşı Abdelatty ile görüştü
Bakan Fidan, Mısırlı mevkidaşı Abdelatty ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Badr Abdelatty ile telefonda görüştü.
7.07.2024Politika
Sultanahmet ve Kadıköy'deki tarihi Roma eserlerinin önü otopark oldu
Sultanahmet ve Kadıköy'deki tarihi Roma eserlerinin önü otopark olduSultanahmet'te tarihi hipodromun ‘Sfendon’ olarak bilinen duvarları ve çevresinin bakımsız hali dikkat çekti. Sosyal medyada da tartışılan yapının çevresinde pazar tezgahları ve çeşitli eşyaların depolandığı, İSPARK’ın hizmet verdiği ön bölümde ise park edilen araçların hipodromun görünümünün bir kısmını kapatarak yayaların erişimini engellediği görüldü. Kadıköy'de ise benzer bir şekilde; 14.yüzyılda inşa edilen bir manastıra ait olduğu düşünülen Doğu Roma dönemine ait kalıntıların, bir sitenin bahçesinde otopark alanı olarak kullanıldığı görüldü. Hipodromun özellikle Sfendon bölümünün etkileyici bir yapısı olduğunu aktaran Sanat Tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz, “Bugün maalesef pek iyi bir durumda değil. Umarım restore edilir, hipodromu anlatan panolar ve notlar hızla bu alana yerleştirilir. Alanda genel bir düzenlemenin yapılması gerekiyor. Bunların hepsini tüm ziyaretçilerin rahatlıkla görebileceği şekilde düzenlemek ve alanı ziyaretçilere daha iyi anlatmak gerekiyor" dedi.
5.07.2024Video
Vodafone, yurt dışı için 1 GB ve 3 GB paketlerini portföyüne ekledi
Vodafone, yurt dışı için 1 GB ve 3 GB paketlerini portföyüne eklediVodafone tarafından yurt dışındaki ilk iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için tüm faturalı müşterilere ücretsiz 'Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi' tanımlanıyor. Vodafone, tarifesini Türkiye’deki gibi kullanmak isteyen müşteriler için Her Şey Dahil Pasaport paketini sunarken, limitli kullanım yapmak isteyen müşteriler için de yeni Yurt Dışı 1 GB ve 3 GB paketlerini portföyüne ekledi.
5.07.2024Kurumsal
Fatih Mısır Çarşısı'nda bıçaklı kavga; yere yatırdıkları kişiden silahı almak için bıçak kullandı
Fatih Mısır Çarşısı'nda bıçaklı kavga; yere yatırdıkları kişiden silahı almak için bıçak kullandıFatih, Mısır Çarşısı'nda iki grup arasında sopalı bıçaklı kavga çıktı. Kavgaya karışanlardan biri silah çekince çevredekiler müdahale etti. Silah çeken kişi yere yatırılırken, saldırganın üzerine çıkan bir kişi ise tabancayı almak için saldırganın bacağına bıçak sapladı. O anlar kameraya yansıdı.
29.06.2024Gündem
Bakan Yumaklı: Tarımsal destekleme ödemelerini çiftçilerin hesaplarına aktardık
Bakan Yumaklı: Tarımsal destekleme ödemelerini çiftçilerin hesaplarına aktardıkTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2 milyar 150 milyon 36 bin TL tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerin hesaplarına aktardıklarını duyurdu.
28.06.2024Politika
DSÖ'den Refah'ın kapanmasından bu yana ilk tıbbi tahliye
DSÖ'den Refah'ın kapanmasından bu yana ilk tıbbi tahliyeDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 7 Mayıs’ta Refah sınır kapısının kapanmasından bu yana dün ilk kez 21 hastanın tedavi edilmek üzere Gazze dışına gönderildiğini duyurdu.
28.06.2024Dünya
“Dünyadaki 8 milyar insandan yaklaşık 7,5 milyarı zeytinyağından haberdar değil”
“Dünyadaki 8 milyar insandan yaklaşık 7,5 milyarı zeytinyağından haberdar değil”ANKARA Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mücahit Taha Özkaya, “Dünyada 8 milyar insan yaşıyor ve 7,5 milyarın üzerinde bir nüfus zeytinyağından haberdar değil" ifadelerini kullandı.
27.06.2024Gündem
“Dünyadaki 8 milyar insandan yaklaşık 7,5 milyarı zeytinyağından haberdar değil”
“Dünyadaki 8 milyar insandan yaklaşık 7,5 milyarı zeytinyağından haberdar değil”Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mücahit Taha Özkaya, “Dünyada 8 milyar insan yaşıyor ve 7,5 milyarın üzerinde bir nüfus zeytinyağından haberdar değil" ifadelerini kullandı.
27.06.2024Video
Dışişleri Bakanı Fidan, Mısırlı mevkidaşı Şükri ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Fidan, Mısırlı mevkidaşı Şükri ile telefonda görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri ile telefonda görüştü.
26.06.2024Politika
Diyarbakır’da elektrik tellerinden düşen kıvılcımların neden olduğu yangın kamerada
Diyarbakır’da elektrik tellerinden düşen kıvılcımların neden olduğu yangın kameradaDiyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde 20 Haziran’da elektrik tellerinden düşen kıvılcımların neden olduğu yangın, güvenlik kamerasına yansıdı.
26.06.2024Gündem
Dünya Güzel Koku Günü’nün 10’uncusu kutlanıyor
Dünya Güzel Koku Günü’nün 10’uncusu kutlanıyorKoku Kültürü ve Turizmi Derneği tarafından başlatılan 25 Haziran Dünya Güzel Koku Günü’nün bu yıl 10’uncusu kutlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde UNESCO’ya taşınan ve tescil süreci devam eden 25 Haziran Dünya Güzel Koku Günü’nde Türkiye’ye kadim medeniyetlerden miras kalan koku kültürleri tanıtılıyor. Ayrıca 10'uncu yılında Türkiye’de Koku Kültürü ve Turizmi Derneği önderliğinde tescillenen ‘koku uzmanlığı’ mesleği de ilk mezunlarını veriyor.
25.06.2024Kültür&Sanat
CENTCOM: Husiler, Yunan ticari gemisine saldırdı
CENTCOM: Husiler, Yunan ticari gemisine saldırdıABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Husilerin bu sabah Yunanistan tarafından işletilen dökme yük gemisine saldırı düzenlediğini, mürettebatın hafif yaralandığını ve geminin de hasar aldığını duyurdu.
24.06.2024Dünya
Borrell: Gazze’deki yardım operasyonları çökme riskiyle karşı karşıya
Borrell: Gazze’deki yardım operasyonları çökme riskiyle karşı karşıyaAvrupa Dışişleri Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İsrail’in geçen hafta duyurduğu ‘taktiksel duraklamanın’ herhangi bir şekilde Gazze’de insani yardımların akışını iyileştirmediğini belirtti. Borrell, “Önlem alınmazsa insani yardım operasyonlarının çökme riski vardır” dedi.
24.06.2024Dünya
DSÖ: 10 binden fazla yaralı ve hastanın Gazze’den tahliyesi gerekiyor
DSÖ: 10 binden fazla yaralı ve hastanın Gazze’den tahliyesi gerekiyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dün yaptığı açıklamada 10 binden fazla yaralı ve hastanın tedavi için Gazze’den tahliye edilmesi gerektiğini duyurdu.
22.06.2024Dünya
Hadise, Şarm El Şeyh’te 4 bin kişiye konser verdi
Hadise, Şarm El Şeyh’te 4 bin kişiye konser verdiHadise, Kurban Bayramı’nda Mısır Şarm El Şeyh'te bulunan Rixos Radamis otelinde sevenleriyle buluştu. Yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalan Hadise, şarkıları ile Türk misafirlerin dışında Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Belçika gibi dünyanın dört bir tarafından gelen yaklaşık 4 bin misafire konser verdi.
21.06.2024Kültür&Sanat
Devlet korumasındaki böcek
Devlet korumasındaki böcekAntik Mısır’da, yaşamın, ölümsüzlüğün ve var oluşun simgesi olarak kabul edilen ve Mısır tanrılarının fresklerinde de yer alan Scarabeus sacer, halk arasında bilinen adıyla 'tezek' ve 'gübre böcekleri’, Türkiye’nin en büyük subasar ormanı olan Karacabey Longoz Ormanı’nda korumaya alındı. Longoza ziyarete gelenler, doğanın geri dönüşüm sürecini hızlandıran, delikler kazıp toprağı havalandıran ve gübrelemeye yardımcı olan bu böceklere zarar vermemeleri için, tabelalarla uyarılıyor.
21.06.2024Video
Devlet korumasındaki böcek
Devlet korumasındaki böcekAntik Mısır’da, yaşamın, ölümsüzlüğün ve var oluşun simgesi olarak kabul edilen ve Mısır tanrılarının fresklerinde de yer alan Scarabeus sacer, halk arasında bilinen adıyla 'tezek' ve 'gübre böcekleri’, Türkiye’nin en büyük subasar ormanı olan Karacabey Longoz Ormanı’nda korumaya alındı. Longoza ziyarete gelenler, doğanın geri dönüşüm sürecini hızlandıran, delikler kazıp toprağı havalandıran ve gübrelemeye yardımcı olan bu böceklere zarar vermemeleri için, tabelalarla uyarılıyor.
21.06.2024Foto Galeri
Yerli ve yabancı turistler İstanbul'un tadını çıkardı
Yerli ve yabancı turistler İstanbul'un tadını çıkardıKurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından İstanbul adeta boşaldı. Bayram tatilini İstanbul'da geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistler ise İstanbul'un tadını çıkardı. En çok tercih edilen yerlerin başında gelen Tarihi Mısır Çarşısı da 4 günlük bayram tatili nedeniyle bugün son kez ziyarete açıldı. Elazığ'dan bayram için İstanbul'a gelen Halise Özkan, "İstanbul kültürel bakımdan çok zengin bir şehir. Biz de Elazığ'dan geliyoruz. Sevdiklerimiz var onları ziyarete geldik hem de İstanbul'un boşalmışken bir keyfini çıkaralım dedik" dedi.
15.06.2024Gündem
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandı
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandıAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan kazayla ilgili Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un, Türkiye'nin iade talebi üzerine ABD'de yakalandığını açıkladı.
14.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

destekkurumsaldsözeytinyağıgazze

Mısır ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.