Müfettiş

Müfettiş

Son dakika Müfettiş haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Müfettiş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Müfettiş haber sayfamızda...

Müfettiş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 472 mufettis haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'deCumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
18.07.2024Gündem
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdi
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdiMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Sayın Cumhurbaşkanımız Davos'ta dönemin İsrail Cumhurbaşkanına posta koydu. 'Ben seni katil olarak tanıyorum ve seninle mücadele edeceğim' dedi. Bunu 'One Minute' diyerek yaptı. Bu olayın üzerine Türkiye'deki FETÖ yapıları, Cumhurbaşkanımıza ve Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini alaşağı edecek B planlarını hayata geçirmeye başladı" dedi.
13.07.2024Eğitim
Neslim Güngen soruşturmasında yeni detay; MASAK’ın görevlendirdiği vergi müfettişi de gözaltına alındı
Neslim Güngen soruşturmasında yeni detay; MASAK’ın görevlendirdiği vergi müfettişi de gözaltına alındıİstanbul'da fenomenlere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen’in de aralarında bulunduğu operasyonda gözaltına alınanlardan birinin MASAK tarafından görevlendirilen vergi müfettişi olduğu öğrenildi. Vergi müfettişinin Güngen çifti hakkında yürütülen mali soruşturmada yetkili olduğu fakat şirketler İnanç Güngen’in üzerine olmasına rağmen 30’dan fazla kere Neslim Güngen’i arayarak kayıt dışı görüşme talep ettiği ortaya çıktı.
10.07.2024Foto Galeri
İzmir Fen Lisesi'ndeki disiplin soruşturmaları TBMM'ye taşındı
İzmir Fen Lisesi'ndeki disiplin soruşturmaları TBMM'ye taşındıSaadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, 2021-2023 yılları arasında İzmir Fen Lisesi'nde yatılı eğitim gören 6 öğrenci hakkında usulsüz disiplin soruşturmaları yürütülüp, 2'sinin okuldan atıldığı iddiasını TBMM gündemine taşıdı. Çalışkan, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, bir öğretmenin öğrencilerden birinin rızası dışında çıplak görüntüsünü aldığı ve okulda etnik ayrımcılık yapıldığı iddialarını sordu.
7.07.2024Politika
Mehmet Büyükekşi: Ülkemize karşı çifte standart uygulandığının en güçlü göstergesidir
Mehmet Büyükekşi: Ülkemize karşı çifte standart uygulandığının en güçlü göstergesidirTürkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Taraflı ve adaletsiz olan bu karar, tüm milletimizi derinden hayal kırıklığına uğratmıştır. Tribünlerdeki ırkçı davranışlar da dahil olmak üzere çok daha ciddi ihlaller için verilen para cezaları ve ertelenmiş cezalarla karşılaştırıldığında, bu iki maçlık men cezası son derece orantısızdır. Bu tutarsızlıklar maalesef ülkemize karşı bir çifte standart uygulandığının en güçlü göstergesidir. Ancak büyük Türk milletinin en büyük karakteristik özelliklerinden biri, adaletsizlik ve hukuksuzluk karşısında tek vücut olmayı başarmasıdır, tüm bu haksızlıklara karşı sadece Türk Millî Takımı olarak değil, ulus olarak ayağa kalkarız. Bu her zaman böyle olmuştur ve yarın akşam Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda da sportif performansımızla bunu tüm dünyaya ispat edeceğiz” dedi.
5.07.2024Spor
UEFA’dan Merih Demiral’a 2 maç ceza
UEFA’dan Merih Demiral’a 2 maç cezaUEFA, Avusturya maçında bozkurt işareti yaptığı gerekçesiyle milli futbolcu Merih Demiral’a 2 maç ceza verdiğini açıkladı.
5.07.2024Spor
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
3.07.2024Gündem
İzmir'de patlamanın olduğu sokakta yaşayanlar temizlik ve onarım yapıyor
İzmir'de patlamanın olduğu sokakta yaşayanlar temizlik ve onarım yapıyorİzmir'in Torbalı ilçesinde şırdancı olarak işletilen bir restoranda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin yaralandığı patlamada ev ve iş yerleri zarar görenler, temizlik ve onarım çalışması yapıyor. Patlamanın gerçekleştiği sokağın giriş ve çıkışları jandarma ekipleri tarafından güvenlik ve herhangi bir hırsızlık olayına karşı yabancı kişilerin girişine kapalı tutuluyor.
2.07.2024Video
İzmir'deki patlamanın ardından hasar tespit çalışmaları başlatıldı
İzmir'deki patlamanın ardından hasar tespit çalışmaları başlatıldıİzmir'in Torbalı ilçesinde şırdancı olarak işletilen bir restoranda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin yaralandığı patlamada, hasar tespit çalışmalarına başlandı. Tüpü değiştirdiği ileri sürülen M.K. ile işletme sahibi G.K.'nin jandarmadaki işlemleri ise sürüyor.
1.07.2024Video
3 diyaliz hastasının öldüğü olaydan kurtulan hasta: Vücudumda uyuşma oluştu, sonrasını hatırlamıyorum
3 diyaliz hastasının öldüğü olaydan kurtulan hasta: Vücudumda uyuşma oluştu, sonrasını hatırlamıyorumBurdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi'nde 25 Mayıs günü diyaliz sonrası rahatsızlanan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği olaydan sağ kurtulan Şahlan Demirci (54), "Her zaman seans bittikten 10 dakika sonra yatağımdan kalkıyordum. O gün kalkamadım. Vücudumda bir uyuşma oluştu, başım döndü, midem bulandı. Acil servise indirildim. Sonrasını hatırlamıyorum" dedi.
29.06.2024Video
3 diyaliz hastasının öldüğü olaydan kurtulan hasta: Vücudumda uyuşma oluştu, sonrasını hatırlamıyorum
3 diyaliz hastasının öldüğü olaydan kurtulan hasta: Vücudumda uyuşma oluştu, sonrasını hatırlamıyorumBurdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi'nde 25 Mayıs günü diyaliz sonrası rahatsızlanan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği olaydan sağ kurtulan Şahlan Demirci (54), "Her zaman seans bittikten 10 dakika sonra yatağımdan kalkıyordum. O gün kalkamadım. Vücudumda bir uyuşma oluştu, başım döndü, midem bulandı. Acil servise indirildim. Sonrasını hatırlamıyorum" dedi.
29.06.2024Gündem
İzmir'de Seçil Erzan vakası; 200 milyon liralık vurgun iddiası
İzmir'de Seçil Erzan vakası; 200 milyon liralık vurgun iddiası Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö. hakkında yüksek kar vaadiyle, Karşıyaka Spor Kulübü'nün 3 yöneticisi ile 2 iş insanın bulunduğu 5 kişiyi 200 milyon lira dolandırdığı ileri sürüldü. Polis, hakkında gözaltı kararı çıkartılan Hatice Ö.'nün yakalanması için çalışma başlattı.
27.06.2024Gündem
Kuğu emojili ilaç parası olayında doktorlar hakkındaki soruşturma genişletildi
Kuğu emojili ilaç parası olayında doktorlar hakkındaki soruşturma genişletildiBolu'da İzzet Baysal Devlet Hastanesi ile İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ortopedi doktorlarının hastalara verdikleri her bir ilacın kupürü için ilaç mümessiline WhatsApp aracılığıyla kuğu emojisi göndererek kazancın yarısını istedikleri iddiasının ardından 4 doktor hakkında idari soruşturmanın yanı sıra adli soruşturma da başlatıldı. Bolu Valiliği olayın daha detaylı incelenmesi için Sağlık Bakanlığı’ndan müfettiş talebinde bulundu. Doktorların görevden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmayacağının ise soruşturma sürecinde netlik kazanacağı öğrenildi.
27.06.2024Gündem
Rize Valisi Baydaş: 5 ilde uyuşturucu operasyonunda 19 kişi tutuklandı
Rize Valisi Baydaş: 5 ilde uyuşturucu operasyonunda 19 kişi tutuklandıRize Valisi İhsan Selim Baydaş, 5 ilde eş zamanlı yapılan uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 25 kişiden 19’unun tutuklandığını belirterek, "Uyuşturucuyla mücadelede tavizsiz ve kararlı bir biçimde mücadelemiz devam edecek. Bu operasyonlarla bu güveni perçinlemeye devam ediyoruz. Güvenilir bir şehir olma hassasiyetini tekraren vurguluyoruz, vurgulamaya devam ediyoruz" dedi.
26.06.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: Emniyette hukuksuz dinleme iddialarıyla ilgili müfettiş görevlendirdik
Bakan Yerlikaya: Emniyette hukuksuz dinleme iddialarıyla ilgili müfettiş görevlendirdikİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, emniyette hukuksuz dinleme iddialarıyla ilgili mülkiye başmüfettişlerini görevlendirdiğini, aynı zamanda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da eş zamanlı olarak soruşturma başlattığını söyledi. Yerlikaya, "Müfettişleri görevlendirdim, bitmek üzere, götürüp Ankara Başsavcılığı'na vereceğiz. Başsavcılık da bunları aydınlığa kavuşturacak" dedi.
13.06.2024Gündem
Burdur'da diyaliz sonrası 3 hastanın ölümüne 2 tutuklama
Burdur'da diyaliz sonrası 3 hastanın ölümüne 2 tutuklamaBurdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi'nde geçen ay 3 kişinin yaşamını yitirdiği olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2'si hastanede görevli 4 kişinin adliyedeki işlemleri tamamlandı. Burdur Devlet Hastanesi'nde görevli sekreter M.C. ve elektrik teknisyeni İ.S. savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılırken, makine mühendisleri Gökhan Aytaç Sandıkçı ile Yasin Aydın çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.
12.06.2024Gündem
Ali Yalçın: Hizmet süresi 5- 10 yıl şeklinde düzenlenmeli ve sınav şartı olmamalı
Ali Yalçın: Hizmet süresi 5- 10 yıl şeklinde düzenlenmeli ve sınav şartı olmamalıEğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Uzman ve başöğretmenlik için önce hizmet süresi 5- 10 yıl olmalı. Geçen dönem 10-20 yıl şeklinde düzenlenmişti. Biz buna itirazımızı ortaya koymuştuk. Daha sonra eski Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer seçim zamanı bu 5-10 yıl olacak şekilde yeniden düzenlenecek demişti. Şimdi bunun tam da düzenleme zamanı. Kendisi Milli Eğitim Komisyonu Başkanı; bakanlık orada, hükümet burada. Dolayısıyla konu bir daha eksik bırakılmamalı. Ve 5- 10 yıl şeklinde düzenlenmeli ve sınav şartı olmamalı" dedi.
3.06.2024Eğitim
Sağlık Bakanlığı müfettişi, Burdur'daki diyaliz ünitesinde inceleme yaptı
Sağlık Bakanlığı müfettişi, Burdur'daki diyaliz ünitesinde inceleme yaptıBurdur Devlet Hastanesi'nde diyalize girdikten sonra rahatsızlanan ve 3 hastanın ölümü ile sonuçlanan olaya ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettiş, diyaliz ünitesine su sağlayan ünitenin bulunduğu bölümde savcı ile inceleme yaptı.
30.05.2024Gündem
7 yaşındaki Yüsra'nın hastanede ölümüne savcılık soruşturması
7 yaşındaki Yüsra'nın hastanede ölümüne savcılık soruşturmasıBursa'da, grip şikayetiyle hastaneye götürülen ve yaşamını yitiren Yüsra Türkoğlu'nun (7) ailesi kızlarının yanlış tedavi sonucu öldüğünü ileri sürüp suç duyurusunda bulundu. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, Sağlık Müdürlüğü'nün araştırılması için müfettiş görevlendirdiği olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.
30.05.2024Gündem
7 yaşındaki Yüsra'nın hastanede ölümünde ihmal iddiasıyla suç duyurusu
7 yaşındaki Yüsra'nın hastanede ölümünde ihmal iddiasıyla suç duyurusuBursa'da, ailesi tarafından, grip şikayetiyle getirildiği hastanede yaşamını yitiren Yüsra Türkoğlu'nun (7) ailesi kızlarının yanlış tedavi sonucu öldüğünü ileri sürüp suç duyurusunda bulundu. Yüsra'nın ölüm nedeni, otopsi sonucu belirlenecek. Sağlık Müdürlüğü iddialarla ilgili soruşturma başlatırken, yetkililer, hastanedeki muayenede, çocuğun kalp hastası olduğu anlaşılınca yoğun bakıma alındığı, burada da yaşamını yitirdiğini söyledi.
29.05.2024Gündem
Ek ders yolsuzluğunda müdür öğretmenlere, ‘Oğlum borsada kaybetti, emekli olana kadar şikayetçi olmayın’ demiş
Ek ders yolsuzluğunda müdür öğretmenlere, ‘Oğlum borsada kaybetti, emekli olana kadar şikayetçi olmayın’ demişKocaeli'de, bir ortaokulda ek ders yolsuzluğu iddiasında, mağdur öğretmenlerden birinin ifadesinde, olayın ortaya çıkmasının ardından okul müdürü M.H.A.’nın, 17 Mayıs'ta öğretmenler odasında kendilerine, “Oğlum e-Devlet ve diğer şifrelerimi bilmekteydi. Borsada para kaybettiği için bu işlemleri kendisi benden habersiz yaptı. Ben emekli olana kadar lütfen herhangi bir yere şikayette bulunmayın. Emekli olduktan sonra şikayetçi olmanızı rica ediyorum” dediğini anlattı. Diğer öğretmenlerin de okul müdürü M.H.A.’nın öğretmenler odasında yaptığı iddia edilen konuşmayı doğrular yönde ifade verdiği öğrenildi.
24.05.2024Gündem
TSK personeline ilişkin kanun teklifi, TBMM'de
TSK personeline ilişkin kanun teklifi, TBMM'deAK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, 'Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni, TBMM Başkanlığı'na sunduklarını açıkladı.
23.05.2024Politika
Emniyet soruşturmasının müfettiş raporunda 'görev ihmali ve kötüye kullanma' tespiti
Emniyet soruşturmasının müfettiş raporunda 'görev ihmali ve kötüye kullanma' tespitiAnkara'da 'Ayhan Bora Kaplan' suç örgütü davasında adı geçen ve tutuklanan emniyet mensuplarıyla ilgili hazırlanan müfettiş raporunda, firari sanık Serdar Sertçelik'in yakalanmasına yönelik gerekli çalışmaların yapılmadığı ve gerekli özenin gösterilmediği belirtildi. Raporda emniyet personeli için 'görevi ihmal' ve 'görevi kötüye kullanma' tespitleri yapıldı.
22.05.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: Tutuklu üst düzey polislerle ilgili müfettiş raporu tamamlandı
Bakan Yerlikaya: Tutuklu üst düzey polislerle ilgili müfettiş raporu tamamlandıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara Emniyeti'nde görevli iken tutuklanan emniyet mensuplarıyla ilgili müfettiş raporunun tamamlanarak savcılığa teslim edildiğini açıkladı.
21.05.2024Politika
Kocaeli'de 'milyonluk ek ders yolsuzluğu' iddiası; adli ve idari soruşturma başlatıldı
Kocaeli'de 'milyonluk ek ders yolsuzluğu' iddiası; adli ve idari soruşturma başlatıldıKocaeli’deki bir ortaokulda öğretmenler, maaş bordrolarındaki ek ders ücreti ile hesaplarına yatan ücretin farklı olduğunu tespit etti. Öğretmenler, yaklaşık 4 yıl boyunca bu durumun yaşandığını, hesaplarına eksik yatan ek ders ücretinin farklı banka hesaplarına yatırıldığını gördü. Hürriyetçi Eğitim Sendikası Kocaeli Şubesi, iddialar hakkında suç duyurusunda bulunurken, sendikanın genel başkanı Levent Kuruoğlu, "Maliye sisteminde bir açık olduğu, bu açık üzerinden tespitlerimize göre sadece bir okulda 4,5 milyon TL'nin üstünde bir yolsuzluk yapıldığı görülmektedir" ifadelerini kullandı. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılırken, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ise "Olayı öğrenir öğrenmez valilik oluruyla müfettişlerimizi görevlendirdik" dedi.
21.05.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

müfettişizmirresmi gazeteatamapatlama

Müfettiş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.