Müzayede

Müzayede

Son dakika müzayede haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan müzayede gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan müzayede haber sayfamızda...

Müzayede

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 187 muzayede haberi bulunmuştur.
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele ekiplerinin 1980 yılından beri izini takip ettiği, yurt dışına kaçırılan 25 bin 525 tarihi eser ve kültür varlığı, geri getirildi.
14.04.2024 Video
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü
Kaçırılan 25 bin 525 eser yurda döndü Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele ekiplerinin 1980 yılından beri izini takip ettiği, yurt dışına kaçırılan 25 bin 525 tarihi eser ve kültür varlığı, geri getirildi.
14.04.2024 Gündem
Karındeşen Jack'in polis dosyası 136 yıl sonra açıklandı
Karındeşen Jack'in polis dosyası 136 yıl sonra açıklandı İngiltere’de 1888’de işlediği cinayetlerden dolayı ‘Karındeşen Jack’ olarak bilinen seri katilin polis dosyası, 136 yıl sonra zamanın dedektiflerinden birinin torunu tarafından kamuya açıklandı.
16.03.2024 Dünya
Bakan Ersoy: Fransa'da yakalanan 8 bin 659 eserimizi iade alıyoruz
Bakan Ersoy: Fransa'da yakalanan 8 bin 659 eserimizi iade alıyoruz Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Dünya Gümrük Örgütü ülkeler arasındaki koordinasyonun sağlanıp, bilgi akışını güçlendirildiğini belirterek, "Tüm bu çabalarının sonucunda Fransız Gümrük ve İstihbarat Birimi tarafından aralarında sikke ve yazıtların da bulunduğu 8 bin 659 eser yakalandı. Fransa'da yakalanan 8 bin 659 eserimizi iade alıyoruz" dedi.
14.03.2024 Politika
Colin Firth’ün Gurur ve Önyargı filmindeki gömleği açık artırmada
Colin Firth’ün Gurur ve Önyargı filmindeki gömleği açık artırmada İngiliz yazar Jane Austen’in kitabından uyarlanmış, 1995 yapımı Gurur ve Önyargı dizisinde ünlü oyuncu Colin Firth'un giydiği gömlek, açık artırmada bugün satışa çıkıyor. Müzayedede 60'tan fazla film ve TV kostümü satılarak tüm geliri hayır kurumlarına bağışlanacak.
5.03.2024 Dünya
Elton John’un eşyaları açık artırmada satışa çıkıyor
Elton John’un eşyaları açık artırmada satışa çıkıyor Ünlü şarkıcı Elton John’un Atlanta'daki evinden yaklaşık 1000 eşya New York Christie's müzayede evinde satışa sunuldu. Eeşyaların toplam değerinin 10 milyon dolar civarında olduğunu belirtildi. 
10.02.2024 Dünya
Michael Jordan’un spor ayakkabıları açık artırmada rekor fiyata satıldı
Michael Jordan’un spor ayakkabıları açık artırmada rekor fiyata satıldı Efsane ABD’li basketbol yıldızı Michael Jordan’un 1990’larda şampiyonluk maçlarında giydiği 6 adet ‘tekli’ spor ayakkabısı, dün 8 milyon dolara satıldı.
3.02.2024 Dünya
Messi’nin Barcelona'daki ilk sözleşmesinin imzalandığı peçete, açık artırmada satılacak
Messi’nin Barcelona'daki ilk sözleşmesinin imzalandığı peçete, açık artırmada satılacak Ünlü futbolcu Lionel Messi’nin Barcelona'daki ilk sözleşmesinin imzalandığı peçete, 300 bin sterlinden başlayan fiyatla açık artırmada satışa çıkacak.
1.02.2024 Dünya
Filme tedbir kararı konulmasına ilişkin Cem Karaca’nın oğlu: İlkim Karaca haklarını 6 yıl önce sattı
Filme tedbir kararı konulmasına ilişkin Cem Karaca’nın oğlu: İlkim Karaca haklarını 6 yıl önce sattı Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca’nın, "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filminde kullanılan eserler için kendisinden izin alınmadığı gerekçesiyle açtığı davada, film için tedbir kararı verildi. Konuyla ilişkin basın açıklamasında bulunan Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca, “Babamın eserlerine ait hakların 4’de 3’ü bana ait. Bu şahıs kendisine ait olan 4 de 1 hakkını 2018 yılında bir müzik şirketine sattı. Buna rağmen yapımcılarımız kendisiyle görüştü ancak 16 milyon TL para talebi kabul edilmeyince agresifleşti ve böyle bir şey yaptı. Tedbir kararıyla 90 milyonluk bütçeyle hayata geçirilmiş olan bu iş için bu şahıs 3.5 milyon TL yatırırsa film gösterimden kalkacak. Bu kadar büyük bir yatırımda böyle bir teminat komik, bu teminat hangi zararı karşılayacak" dedi.
27.01.2024 Gündem
100 yıldır kayıp olan Klimt tablosu bulundu
100 yıldır kayıp olan Klimt tablosu bulundu Avusturyalı ünlü ressam Gustav Klimt’in eseri “Bayan Lieser'in portresi” tablosu yaklaşık 100 yıl aradan sonra ortaya çıktı. 50 milyon avro değer biçilen tablo, 24 Nisan’da açık artırmada satılacak.
26.01.2024 Dünya
Dire Straits’den Mark Knopfler'ın gitar koleksiyonu açık artırmada satılıyor
Dire Straits’den Mark Knopfler'ın gitar koleksiyonu açık artırmada satılıyor Efsane müzik grubu Dire Straits’in kurucusu, gitaristi ve solisti Mark Knopfler, 120’ye yakın elektrik ve akustik gitarını açık artırmada satışa çıkarttı. ‘Money for Nothing’ ve ‘Brothers in Arms’ gibi ünlü şarkılarla tanınan Knopfler “Bence her gitarın içinde bir şarkı var” açıklamasını yaptı.
22.01.2024 Dünya
Yalova'da tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda 73 obje ele geçirildi
Yalova'da tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda 73 obje ele geçirildi Yalova'da, durdurulan araçta, Osmanlı Dönemi'ne ait tarihi ve müzayede eser niteliğinde 73 obje ele geçirildi, B.K. isimli şüpheli gözaltına alındı.
8.01.2024 Gündem
Bonapart’ın şapkası, 1.9 milyon euroya satıldı
Bonapart’ın şapkası, 1.9 milyon euroya satıldı Eski Fransa İmparatoru Napolyon Bonapart’a ait siyah bicorn şapka, Paris’te düzenlenen açık artırmada 1.9 milyon euroya alıcı buldu.
20.11.2023 Dünya
Napolyon’un şapkası Paris’te açık artırmayla satılacak
Napolyon’un şapkası Paris’te açık artırmayla satılacak  Eski Fransa İmparatoru Napolyon Bonapart’a ait bicorn şapka, Osenat müzayede evinin düzenleyeceği açık artırmayla satılacak. Şapkanın 600 ila 800 bin euro arası bir fiyata satılması bekleniyor.
19.11.2023 Dünya
Picasso’nun ünlü tablosu 139.4 milyon dolara satıldı
Picasso’nun ünlü tablosu 139.4 milyon dolara satıldı Ünlü İspanyol ressam, heykeltıraş, oyun yazarı ve şair Pablo Picasso’nun ‘Femme a la montre’ adlı yağlı boya tablosu, müzayede 139.4 milyon dolara satıldı.
9.11.2023 Kültür&Sanat
İzmir'de 'Karanlıkta Akan Bir Yıldız: Mustafa Kemal Atatürk' sergisi açılacak
İzmir'de 'Karanlıkta Akan Bir Yıldız: Mustafa Kemal Atatürk' sergisi açılacak  İzmir'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'de ilk kez kamuoyu ile paylaşılan 150 fotoğrafının yer alacağı 'Karanlıkta Akan Bir Yıldız: Mustafa Kemal Atatürk' adlı sergi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ziyarete açılacak. Folkart Gallery'de ziyaretçiyle buluşacak serginin basın lansmanında konuşan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, sergiyi yaklaşık 400 bin kişinin gezmesini beklediklerini belirtip, "Herkes Atatürk'ü tanısın, yaptıklarını görsün dolayısıyla bu sergiyi gezsin istiyoruz. Özellikle tüm Türkiye'nin görmesini isteriz" dedi.
26.10.2023 Video
3. Heykelde Yeni Keşifler Ödülleri sahiplerini buldu
3. Heykelde Yeni Keşifler Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye'nin 50 yıllık kültür sanat dergisi Milliyet Sanat'ın, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 'Heykelde Yeni Keşifler' yarışmasında seçici kurul tarafından belirlenen eser sahiplerine ödülleri Kemer Country Club'te düzenlenen törenle takdim edildi.
14.10.2023 Kültür&Sanat
Kuşak ve Yol İnsiyatifi 10'uncu yıl dönümü kapsamında 9 araçlık konvoyla Türkiye'ye geldi
Kuşak ve Yol İnsiyatifi 10'uncu yıl dönümü kapsamında 9 araçlık konvoyla Türkiye'ye geldi Çin'in resmi haber ajansı Xinhua'nın muhabir, kameraman ve foto muhabirlerinden oluşan bir ekibi Kuşak ve Yol İnsiyatif'inin 10'uncu yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 9 araçlık bir konvoyla İpek Yolu güzergahı üzerinden geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye geldi. Ekip Xinhua'nın başlattığı 'Chasing Dream Along the Belt and Road' etkinliği için Çin'in Chongqing şehrinden 26 Temmuz tarihinde karayoluyla yola çıkmıştı.
12.10.2023 Ekonomi
Hollywood’un efsane filmlerde kullanılan eşyalar açık attırmaya çıkıyor
Hollywood’un efsane filmlerde kullanılan eşyalar açık attırmaya çıkıyor İngiltere’nin başkenti Londra’da bir çok efsane filmde kullanılan eşyaların, gelecek ay müzayede satışa sunulacağı açıklandı. Yıldız Savaşları’nda kullanılan robot kafası C-3PO’ya 1 milyon pound fiyat biçilirken, Indiana Jones 2 filminde Harrison Ford’un kullandığı kamçının ise 200 bin pounda kadar alıcı bulabileceği belirtildi.
4.10.2023 Foto Galeri
III. Heykelde Yeni Keşifler Sergisi açıldı
III. Heykelde Yeni Keşifler Sergisi açıldı Türkiye’nin 50 yıllık köklü kültür sanat dergisi Milliyet Sanat’ın, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Heykelde Yeni Keşifler yarışmasında seçici kurul tarafından belirlenen eserler 26 Eylül – 15 Ekim'de Kemer Country Club’da sergileniyor. Heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla MESA Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilen III. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasının ödül ve kapanış töreni ise 14 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Yurt dışında sanat eğitimi atölyesi kazanan ismin açıklanacağı törende sanatçılara plaketleri de takdim edilecek.
26.09.2023 Kültür&Sanat
Osmaniye Düziçi’nde 165 konutu satışa çıkarıldı
Osmaniye Düziçi’nde 165 konutu satışa çıkarıldı OSMANİYE Düziçi ilçesinde bulunan 165 daire Emlak Yönetim tarafından satışa çıkarıldı. En uygun fiyatlı dairenin başlangıç bedeli 580 bin Türk Lirası olarak belirlendi.
20.09.2023 Gündem
Akbatı, 12’nci yılını eylül ayı etkinlikleriyle kutlayacak
Akbatı, 12’nci yılını eylül ayı etkinlikleriyle kutlayacak Akbatı, eylül ayı boyunca gerçekleştireceği ‘7'den 77'ye Resim Müzayedesi’, ‘Yol Project’ konseri ve çocuk tiyatroları etkinlikleriyle 12’nci yıl dönümünü ziyaretçileriyle birlikte kutlayacak.
6.09.2023 Kültür&Sanat
Rembrandt’ın iki portre eseri, 13 milyon 156 bin Euro’ya satıldı
Rembrandt’ın iki portre eseri, 13 milyon 156 bin Euro’ya satıldı İngiliz müzayede evi Christie’s, Hollandalı ressam Rembrandt Harmenszoon van Rijn’e ait iki portrenin uzmanlarca biçilen fiyatın çok üstünde alıcı bularak 13 milyon 156 bin Euro’ya satıldığını duyurdu.
7.07.2023 Dünya
Ressam Klimt’in 'Yelpazeli Kadın' portresi 85 milyon sterline satıldı
Ressam Klimt’in 'Yelpazeli Kadın' portresi 85 milyon sterline satıldı Avusturyalı ressam Gustav Klimt’in Yelpazeli Kadın (Lady with a Fan) isimli portresi, İngiltere’nin başkenti Londra’da Sotheby’s tarafından düzenlenen müzayedede 85.3 milyon sterline alıcı buldu. Sotheby’s satışın, Avrupa’da en yüksek meblağa sahip müzayede satışı olduğunu duyurdu.
28.06.2023 Dünya
Fatih Sultan Mehmed'in bronz madalyası Panorama 1453 Müzesi'nde
Fatih Sultan Mehmed'in bronz madalyası Panorama 1453 Müzesi'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ocak 2023'te teslim alınarak Londra'dan İstanbul'a getirilen Fatih Sultan Mehmed madalyonu, Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde sergilenmeye başladı. Fatih Sultan Mehmed'in 542 yıl önce poz vererek hazırlattığı Costanzo da Ferrara madalyonu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla ziyarete açıldı. Basın mensuplarının sorularını Kılıçdaroğlu ile görüşmesi hakkındaki soruları yanıtlayan İmamoğlu, "Her birimiz şapkamızı önümüze koyacağız, oturacağız, düşüneceğiz. Ortak akılla doğru kararlar alacağız" dedi.
16.06.2023 Kültür&Sanat

Benzer Haber Etiketleri

açık artırma eser kaçırılan eşya napolyon

Müzayede ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.