Ret

Ret

Son dakika ret haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ret haber sayfamızda...

Ret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 850 ret haberi bulunmuştur.
Aşı karşıtlığı bebek ve çocukları boğmacanın pençesine itiyor
Aşı karşıtlığı bebek ve çocukları boğmacanın pençesine itiyor Türk Toraks Derneği Çocuk Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Tuğba Şişmanlar Eyüboğlu, artan aşı karşıtlığı ve kararsızlığı nedeniyle, hiç görmedikleri yaş gruplarında boğmacaya rastlamaya başladıklarını söyledi. Normalde çocukluk çağı aşı takviminde yer alan boğmaca aşısının koruyuculuğu sayesinde hastalığın neredeyse hiç gözlenmediği 5-6 yaş grubunda vaka sayısının bu yıl oldukça fazla olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Eyüboğlu, "Boğmaca, özellikle yenidoğan döneminde çok ağır seyrediyor. Boğulur tarzda öksürük, ani nefes durması, hatta kalp durmasına varan tablolara yol açabiliyor. Antibiyotikle oldukça başarılı bir şekilde tedavi edilebilen hastalık, yenidoğan döneminde bebeğin yoğun bakıma yatırılması, hatta solunum cihazına bağlanmasına bile neden olabiliyor" dedi.
18.05.2024 Video
Aşı karşıtlığı bebek ve çocukları boğmacanın pençesine itiyor
Aşı karşıtlığı bebek ve çocukları boğmacanın pençesine itiyor Türk Toraks Derneği Çocuk Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Tuğba Şişmanlar Eyüboğlu, artan aşı karşıtlığı ve kararsızlığı nedeniyle, hiç görmedikleri yaş gruplarında boğmacaya rastlamaya başladıklarını söyledi. Normalde çocukluk çağı aşı takviminde yer alan boğmaca aşısının koruyuculuğu sayesinde hastalığın neredeyse hiç gözlenmediği 5-6 yaş grubunda vaka sayısının bu yıl oldukça fazla olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Eyüboğlu, "Boğmaca, özellikle yenidoğan döneminde çok ağır seyrediyor. Boğulur tarzda öksürük, ani nefes durması, hatta kalp durmasına varan tablolara yol açabiliyor. Antibiyotikle oldukça başarılı bir şekilde tedavi edilebilen hastalık, yenidoğan döneminde bebeğin yoğun bakıma yatırılması, hatta solunum cihazına bağlanmasına bile neden olabiliyor" dedi.
18.05.2024 Sağlık-Yaşam
Avukattan, başörtülü hakimler için 'reddi hakim' talebi
Avukattan, başörtülü hakimler için 'reddi hakim' talebi Ankara 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen uyuşturucu davası duruşmasında sanık avukatı Alperen D., mahkeme heyetindeki başkan ve üye hakimin başörtülü olmasının 'laikliğe aykırı' olduğunu iddia ederek, reddi hakim talebinde bulundu.
17.05.2024 Gündem
Afyonkarahisar Belediyesi'nde 'böcek' iddialarına 'kovuşturmaya yer olmadığı' kararı
Afyonkarahisar Belediyesi'nde 'böcek' iddialarına 'kovuşturmaya yer olmadığı' kararı Afyonkarahisar Belediyesi'nde ortam dinleme ve izleme cihazı olduğu iddialarına ilişkin Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, iddiaya konu olayın gerçek olmadığına ve kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildi.
14.05.2024 Gündem
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek komplo devrededir
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek komplo devrededir MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir. Nitekim hedef; MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir. 17-25 emniyet ve yargı ortaklı darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin, göz yumarsak gözümüz çıksın, eyvallah edersek de kanımız kurusun" dedi.
14.05.2024 Politika
Maltepe'de veli okulu birbirine kattı; o anlar kamerada
Maltepe'de veli okulu birbirine kattı; o anlar kamerada Maltepe'de 9 yaşındaki kız öğrenci okulun düzenlediği geziye katıldı. Kızı saat 17.00'ye kadar eve dönmeyince eşiyle birlikte okula giden D.T, kamera görüntülerini incelemek istedi. Ret yanıtı alınca çılgına dönen D.T., okul müdürü ve müdür yardımcısıyla tartıştı. Bu sırada okulun kadın güvenlik görevlisi ve diğer öğretmenlere de saldıran D.T., okul müdürünün kilitlediği kapıyı defalarca tekmeledi. O anlar güvenlik kamerasına yansırken yakalanan D.T. gözaltına alındı
10.05.2024 Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Deniz Gezmiş' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Deniz Gezmiş' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan'ın, Deniz Gezmiş'in idamını hatırlatarak, "1400 senedir yapıyorsunuz bunu. Durun, düşünün ve vazgeçin bu mezalimden" demesi üzerine CHP'li ve AK Parti'li milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Tartışmalar üzerine oturuma ara verildi.
7.05.2024 Politika
Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci itiraz
Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci itiraz Antalya'da 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasının ardından tutuklanan ANET'in önceki yönetim kurulu başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün tutukluluğuna 2’nci kez itiraz edildi.
6.05.2024 Gündem
İMO'dan teleferik kazası raporu: İnşaat mühendisliği hizmeti alınmamış
İMO'dan teleferik kazası raporu: İnşaat mühendisliği hizmeti alınmamış Antalya'da meydana gelen teleferik kazasının ardından İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'nden bir heyet kaza yerinde taşıyıcı unsurlarla ilgili inceleme yaptı. Bugün açıklanan raporda sistemin proje, imalat ve montaj aşamalarında inşaat mühendisliği hizmetinin alınmadığı ve şartnameye göre yapılmadığı vurgulandı.
4.05.2024 Gündem
Kriptoda ikinci çeyreğin odağı Ethereum ETF
Kriptoda ikinci çeyreğin odağı Ethereum ETF Nisan ayı, kripto para ekosisteminin 2023'ün ortalarından bu yana konuştuğu kripto para varlığı tabanlı spot borsa yatırım fonları (ETF) açısından hareketli geçtiğini söyleyen küresel kripto borsası Gate.io’nun Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Kriptoda ikinci çeyreğin odağı Ethereum ETF” değerlendirmesinde bulundu.
30.04.2024 Ekonomi
Sultangazi'de seçimden 22 gün sonra göreve başlayan yeni muhtar kurban kesti
Sultangazi'de seçimden 22 gün sonra göreve başlayan yeni muhtar kurban kesti Sultangazi’de yeni seçilen muhtar Yaşar Karaçam'ın mahallede oturmadığını öne süren eski muhtar YSK'ya itiraz etmişti. İtiraz reddedildikten sonra mazbatasını alan Yaşar Karaçam kurban kestikten sonra görevine başladı.
22.04.2024 Gündem
Görüşme isteğini reddeden eski sevgilisini öldüren sanığa ‘iyi hal’ indirimiyle müebbet hapis
Görüşme isteğini reddeden eski sevgilisini öldüren sanığa ‘iyi hal’ indirimiyle müebbet hapis Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, görüşme tekliflerini reddeden eski sevgilisi Yeşim Sönmez’i (36) pompalı tüfekle vurarak öldüren Başaran Çevikoğlu (40), iyi hal indirimiyle müebbet hapse çarptırıldı. Sönmez’in acılı ailesi tepki gösterip kararı istinafa götüreceklerini söyledi.
20.04.2024 Gündem
İBB Meclisi İmamoğlu yönetimine 4 milyar 200 Milyon liralık iç borçlanma yetkisi verdi
İBB Meclisi İmamoğlu yönetimine 4 milyar 200 Milyon liralık iç borçlanma yetkisi verdi İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi Nisan ayı ikinci oturumunda 2023 yılı İETT Genel Müdürlüğü faaliyet raporu 160 kabul, 97 ret oy ile kabul edildi. Meclis toplantısında ayrıca İmamoğlu ve yönetimine toplam 4 milyar 200 Milyon liralık iç borçlanma ile 250 milyon dolarlık dış borçlanma yetkisi verildi.
18.04.2024 Politika
Kendisiyle aynı ismi taşıyan ve itiraz üzerine muhtarlığı düşürülen adayın babası: Kimse kendi adını çocuğuna koymasın
Kendisiyle aynı ismi taşıyan ve itiraz üzerine muhtarlığı düşürülen adayın babası: Kimse kendi adını çocuğuna koymasın Kocaeli’nin İzmit ilçesi kırsal Arpalık İhsaniye Mahallesi’nde 31 Mart’taki seçimi kazanan Hasan Erdöl’ün (50) muhtarlığı, babasıyla aynı ismi taşıdığı ve bu durumun seçmenin kafasında karışıklık yarattığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu kararıyla düşürüldü. Alınan karara itiraz eden muhtar adayı Hasan Erdöl, YSK’ya itirazda bulundu. Aday Erdöl, "YSK'nın hakkaniyetle karar vereceğine inanıyoruz. İnşallah lehimize olur. Her şeyin gerçeğini onların göreceğini de biliyoruz" dedi. Karara tepki gösteren Baba Hasan Erdöl (75) ise "Sakın ola bundan sonra bir kimse kendi adını çocuğuna koymasın. Yarın bir şey olduğu zaman böyle bizim gibi olmasınlar. Artık şaşırıyoruz biz. Biz hayret içindeyiz" dedi.
17.04.2024 Gündem
Kobani davasında sanıkların tahliye talebine ret
Kobani davasında sanıkların tahliye talebine ret Kobani olaylarına ilişkin 108 sanığın yargılandığı davada, HDP eski eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 18 sanığın tahliye talebi reddedildi.
17.04.2024 Gündem
YSK, CHP’nin Hadim, Pozantı ve Çıldır başvurularını reddetti
YSK, CHP’nin Hadim, Pozantı ve Çıldır başvurularını reddetti Yüksek Seçim Kurulu, CHP’nin Konya’nın Hadim, Adana’nın Pozantı, Ardahan’ın Çıldır ilçeleri için yaptığı itiraz başvurularını reddetti.
17.04.2024 Politika
Küçükçekmece Belediye Meclisi’nde 2023 yılı faaliyet raporu kabul edildi
Küçükçekmece Belediye Meclisi’nde 2023 yılı faaliyet raporu kabul edildi Küçükçekmece Belediye Meclisi’nin 2024 yılı Nisan ayı 2’nci birleşim toplantısı Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Meclis Başkanvekili Gökhan Gümüşdağ başkanlığında yapılan toplantıda, 2023 yılı faaliyet raporu görüşülerek, oy çokluğuyla kabul edildi.
17.04.2024 İstanbul
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Meclis'te CHP'nin, 'İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamlara rağmen Türkiye’nin İsrail ile ticaretini sürdürmesinin neden ve sonuçları' başlıklı grup önerisi tartışmalara neden oldu.
17.04.2024 Politika
YSK, 23 seçim bölgesine ilişkin itirazı reddetti
YSK, 23 seçim bölgesine ilişkin itirazı reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin İstanbul, Şırnak ve Kars ile 14 ilçe, 6 belde olmak üzere toplam 23 seçim bölgesine yönelik itirazı reddetti.
16.04.2024 Gündem
YSK'dan 11 itiraza ret
YSK'dan 11 itiraza ret Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Gümüşhane ve Ağrı ile 6 ilçe ve 3 beldede seçimlerin iptali ve oyların yeniden sayımına ilişkin başvuruları reddetti.
14.04.2024 Politika
YSK'dan 22 itiraza ret
YSK'dan 22 itiraza ret Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Ordu ile 19 ilçe ve 2 beldede seçimin iptali, oyların yeniden sayımı ve mazbatanın iptaline yönelik başvuruları reddetti.
12.04.2024 Politika
YSK, 31 itirazdan 30'unu reddetti
YSK, 31 itirazdan 30'unu reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin siyasi partilerin 31 itiraz başvurusundan 30'unu reddetti.
11.04.2024 Politika
YSK, CHP'nin Hatay itirazını reddetti
YSK, CHP'nin Hatay itirazını reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin 'oyların yeniden sayılması', 'geçersiz oyların sayılması' ve 'seçimin yenilenmesi' yönündeki taleplerini reddetti.
8.04.2024 Gündem
Seçimlerin iptal edildiği Pınarbaşı'nda kayyum ataması
Seçimlerin iptal edildiği Pınarbaşı'nda kayyum ataması Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Karar sonrası Kayseri Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Pınarbaşı Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atandı.
8.04.2024 Politika
YSK'dan AK Parti ve CHP'nin taleplerine ret
YSK'dan AK Parti ve CHP'nin taleplerine ret Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Adana'nın Yüreğir ilçesinde AK Parti'nin 'belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerine ilişkin geçersiz oy pusulalarının yeniden sayılması' talebini ve Adana'nın Pozantı ilçesinde CHP'nin 'seçimin iptali ve oyların yeniden sayılması' talebini reddetti.
6.04.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

YSK ret itiraz seçim tbmm

Ret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.